טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
פרומו למרוץ מספר 13 - סופרקרוס אמריקאי


   27-03-2014, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: amasupercross.com

בשבת הקרובה יערך מרוץ מספר 13 באליפות הסופרקרוס באמריקאית. המרוץ יערך באצטדיון אדוארד ג'ונס בעיירה סיינט לואיס

450

במרוץ הקודם, ראינו את ג'יימס סטיוארט, הופך להיות הרוכב הראשון, שמנצח ארבעה מרוצים העונה. בנוסף, הנצחון של סטיוארט, שם אותו שני ברשימת המנצחים של כל הזמנים - עם 49 נצחונות (לעומת 72 נצחונות של ג'רמי מקגראת' האגדי). אני בספק גדול, אם סטיוארט ישבור או אפילו יתקרב לשיא של מקגראת', אבל נראה שהוא יצבור עוד כמה מרוצים, שירחיקו אותו מהמקום השני של קרמייקל, וכך (כנראה) הוא ישאר מספר שתיים בחמש השנים הקרובות (לפחות). יכולתו של סטיוארט לנצח אינה מפתיעה, שכן לא נראה לי שהיתה אף עונה שבה לא ניצח סטיוארט לפחות מרוץ אחד, מה שכן מפתיע, הוא היכולת של סטיוארט להישאר מפוקס וחד לאורך כל הדרך, כאשר הוא פשוט שלט בקצב של המרוץ, ולא משנה מי עמד מולו, הוא עקף אותו בלי למצמץ. מי שכן הפתיע לטובה הוא ריאן וילופוטו, הרי וילופוטו עלה למרוץ עם קלקול קיבה רציני, שגם שלח אותו לבית חולים בלילה שלפני המרוץ, ובכול זאת סיים שישי וכמו שקרמייקל אמר תוך כדי המרוץ עצמו: "אליפויות לא נקבעות לפי נצחונות, הן נקבעות כשאתה בערב גרוע במיוחד ושם אתה נותן עבודה יפה". כל רוכב אחר לא היה מתחרה במצב כזה, ובאמת שזו היתה רכיבה שמכבדת את האלוף של עונת 2013.

דאנג'י, שסיים שלישי, כפי הנראה לא מרוצה מהמצב, שכן הוא לא ניצל כמו שצריך את חוסר הבריאות של וילופוטו, וכל דבר חוץ מנצחון פשוט לא מספיק. אין לי ספק שדאנג'י קיבל בראש מדקוסטר לאחר המרוץ. ג'סטין בארשה, הופיע לראשונה העונה על הפודיום כשסיים שני, ובאמת שהגיע הזמן, לאחר שבעונה הקודמת (שהיתה גם הראשונה שלו) הוא ניצח שני מרוצים והיה גם כמה פעמים על הפודיום, והעונה, בלי קשר לזה שהוא לא היה בריא לחלוטין, לא ראינו אותו, ובכל פעם שכן ראינו אותו, הוא לא סיפק את הסחורה המצופה ממנו, לפחות הוא היה נראה מספיק טוב בשביל לכפר על העונה האומללה הזו, ואני מקווה מאוד שירשום לזכותו נצחון אחד לפחות העונה, בכדי שלא יאבד את המושב על אופנוע ההונדה הרשמי שלו בעונה הבאה.

250

את המרוץ השבוע ניצח ג'סטין בוגל המוכשר - בוגל עלה לראשונה בחייו על המדרגה הגבוהה של הפודיום ושלט במרוץ, עוד לפני שסיניסירולו פרש בעקבות פריקת הכתף במהלך המרוץ (השניה שלו בסוף השבוע). יריביו של בוגל מרטין דבאלוס ובלייק באגת לא הרשימו במרוץ הזה. נכון שדבאלוס סיים את המרוץ במקום השני, אבל הוא פשוט לא בשל, כל הזמן טועה ומתרסק כשהדבר היחיד שעומד לזכותו, היא היכולת שלו להתרסק ולחזור לפוקוס ישר לאחר מכן ואז לסיים במיקום גבוה. חוסר הבשלות שלו פשוט פורץ מכל עבר, ואם הוא יקח את האליפות העונה, זה אך ורק בזכות העובדה שלא בטוח שסיניסירולו יחזור להתחרות העונה עם בעיית הכתף שלו, שכנראה מצריכה ניתוח.

אם נשווה את דבאלוס לבלייק באגת, הרי שדבאלוס צריך לקבל את תואר רוכב השנה, באגת שוב פעם התרסק בצורה קשה והוא פשוט לא עומד בלחץ. ברור לכל מי שעוקב אחרי הסדרה הזו כבר כמה שנים, שבאגת הינו אחד הרוכבים המהירים ביותר בסבב, וכאשר הוא ביום טוב אי אפשר לעצור אותו, הבעיה היא שכשהוא לא ביום טוב, הוא פשוט לא מספק את הסחורה, ולא ברור למה אנחנו עוד רואים אותו בקבוצה רשמית, הרי חוץ מנצחון אחד או שתיים בעונה הוא לא מספק את הסחורה ורק גורם לנזקים ולוקח מקום של רוכב מוכשר אחר בקבוצה הטובה באליפות הלייטס (פרו סירקיט). לא ברור עדיין אם סיניסירולו יחזור להתחרות בשבת הקרובה, וגם אם כן, לא בטוח בכלל שהוא ירצה לקחת את הסיכון ולהתחרות על הנצחון, ויעדיף להסתפק בכמה נקודות לאליפות, בכדי להשאר בתמונה עד לסוף העונה. מה שלא יהיה, דבר אחד בטוח, בין דבאלוס שמוביל את הטבלה לבוגל שנמצא במיקום השלישי באליפות, ישנו הפרש של חמש נקודות בלבד. כנראה שהאליפות הזו תלך עד למרוץ האחרון, עכשיו כשבוגל טעם את טעם הנצחון, והוא, כמו גם הקבוצה שלו, יודעים שיש לו את מה שצריך בשביל לנצח, יהיה קשה מאוד להביס אותו במרוץ שיהיה ביום שבת.תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 17:13-24.