טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
אנדורו אופנועים 2014 סבב 4


   23-03-2014, עמרי גוטמן   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: אייל מור
צילום וידאו: מני סקרמבלר

מזג אוויר אביבי, 67 מתחרים, מועצה מקומית מסבירה פנים ומסלול אחד לא קל בכלל. עמרי גוטמן מביא לכם את סבב מספר 4 באליפות האנדורו

הליגה שוב משנה את פניה; הסבב הרביעי של ליגת אנדורו לשנת 2014 התקיים אתמול (שבת) באלפי מנשה, והציג תוואי טכני וארוך, המורכב מסלעים ואבנים, ואז עוד סלעים ושוב אבנים. חול אין, מצד שני, אחרי כמות החול והאבק שלעסנו בסבב הקודם, לא נראה לי שיש מחסור במוצר הזה.

שלושת המירוצים האחרונים התקיימו כל אחד בתוואי שונה - בית קשת היתה יער עבות, פצאל שבבקעה היתה הרים וגאיות מלאי אבק דק שהזכירו תרח"ט וכעת אלפי מנשה.

67 מתחרים בגבהים של בין מטר לשני מטר הגיעו לאלפי מנשה, וזו הפעם הראשונה, עד כמה שידוע לנו, שמתקיים מירוץ במקום הזה; חייבים לומר שאפו לעמותת האנדורו, שגילתה אותו. כשנכנסים ליישוב לוקח זמן עד שמוצאים את המסלול, אבל כשמגיעים, זה נראה כאילו התב"ע המקורית, זו של לפני 5,000 שנה, הועידה את האזור למרוץ כזה.

מסלול טכני, כאמור, מרוצף סלעים ושזור אבנים שגרם ללא מעט נפילות ותקלות, כולל זו של שטפל, שבהקפה האחרונה נפל גרוע ושבר גלג"ש, מה שמנע ממנו מקום שני ואולי גם ראשון. מדובר במרוץ אנדורו אמיתי, שמתיש את הרוכבים, רובם התלוננו על ידיים תפוסות ושרירים כואבים, לאורך שעתיים של מקצה בנוסח "הייר-סקראמבל", שבו המתחרים מתחילים כשהם עומדים מאחורי האופנועים, אוחזים בכנף האחורית ועם הינתן האות, עולים על האופנוע ומתחילים בנסיעה.

נקודת ההתחלה היתה פס רחב שמתנקז למסלול צר יחסית, מה שגרם לצפיפות ולנפילות לא-מעטות; המסלול כולו צר למדי, ויותר מרוכב אחד התלונן על חוסר יכולת לעקוף לאורכו. התפאורה ססגונית ומותאמת למזג האוויר. ציליות, מתקני-שעשועים לילדים, קיוסק נייד, והרבה-הרבה זולו (הקומונה, לא השבט האפריקאי - חבורה מגובשת שמביאה עשרות צופים למקום, ועושה הרבה רעש חיובי. הם גם תרמו לא מעט רוכבים לקטגוריות העממיות השונות, והגדילו את מספר המתחרים). כל הכבוד. המפיקים: באחה ישראל, שמרו על סדר מופתי, המקום קל להגעה, חניה בשפע, סדרנים ושוטרים שמסייעים תרמו מאד לאווירה נהדרת בסגנון ג'ימקנה בחו"ל. רק שהסוסים אצלנו מברזל.

הופעת בכורה לשרון אברהם, מדריך של חברת "אופנוע מאומן", שמקבל הרבה הדרכה מגידי פרדר. בתחילה היה לו קצת קשה, אבל אחרי שראה את המסלול, הוא בולע בשקיקה כל עצה. הקפות ההיכרות מסתיימות וקשה לפספס את המבט המודאג של הרוכבים, אבל אחרי תחילת המירוץ התוואי מתנקה ומתחיל להצטייר פס ארוך של רוכבים, כל אחד במלחמה פרטית משלו, כי קשה לעקוף.

ילדים ונוער לא התחרו בתוואי המסלול הפעם, מסיבה לא ידועה, אבל נפתח עבורם מסלול נפרד (נוער - 45 דקות וג'וניורס - 30 דקות). סוף סלע נעדר הפעם, בשל יד שבורה ומגובסת, מה שלא מונע ממנו להסתובב בין האופנועים ולבלוע בעיניים רעבות ומשתוקקות את תוואי השטח.

J1
1. גיל זרקו
2. יובל רייזמן
3. רז עידן

בנוער רק ארבעה מתחרים ובלט לטובה עמית הראל, שהגיע למקום השלישי למרות שסחב נסיעה די ארוכה עם נקר. גב סלע הוא היחיד שהצליח לדחוס שמונה הקפות בפרק הזמן הנתון.

J2
1. גב סלע
2. טל ברנבאום
3. עמית הראל

בסניורים היו רק שישה מתחרים הפעם וחבל.
ניצח איציק קלנר בפער זעום את נדב לוגסי (9 הקפות לכל אחד, הפרש של פחות משניה ביניהם)

1. איציק קלנר
2. נדב לוגאסי
3. עמית גל

עממיות

C1 מורכבת מ-14 רוכבים, C2 משבעה ו-C3 רק עם ארבעה.
ירון יעקובוביץ' זוכה בבכורה לקורת-רוחו של שחר ממוסך הפודיום, שמסתובב עם חיוך ענק על הפרצוף, רונן מדיאל שחזר לאחר תקופת צינון, זוכה במקום השני (הרביעייה הראשונה השלימה 9 הקפות), ורק תשע שניות מפרידות בינו ובין המקום הראשון.

C1
1. ירון יעקובוביץ'
2. רונן מדיאל
3. עמרי מסיקה

ב-C2 יאיר אורן מנצח בפער של למעלה מדקה וחצי את טל איזנבנד, וסוגר את הפודיום צחי בן גיגי בפער כולל של 2:30 דקות מהמקום הראשון, ודקה מהשני.

C2
1. יאיר אורן
2. טל איזנבנד
3. צחי בן גיגי

ב-C3 לא היה הרבה מתח, כששגיא שוורץ הוביל בפער ניכר ולאחר שקובי צדף פרש באמצע ההקפה השנייה, נותרה תמונת הסיום זהה לתמונת המירוץ כולו, כשהפערים גדולים למדי.

C3
1. שגיא שוורץ
2. עדי לוי
3. אייל ברלה

במקצועיות היה הכי הרבה מתח, תענוג לראות את היכולת שמפגינים הרוכבים. זיו כרמי עדיין נעדר בשל אותה פציעה טורדנית בכתף
שבעה מתחרים ב-E1, חמישה מתחרים ב-E2 ושלושה מתחרים ב-E3. וכל אחד קליבר, עם יכולות אדירות.

ב-E1 תומר שפירא הצליח לדחוס הקפה נוספת (14 בסך הכל) כשהשלישייה שמאחוריו הגיעה ל-13.
רון שטפל כאמור קפץ רע בהקפה האחרונה והדרדר כמה מקומות. מזל רע ותו לא, לאחר שהפגין יכולת מצויינת במהלך כל המירוץ.

E1
1. תומר שפירא
2. יעקב סער
3. רן אזולאי

ב-E2 יוני לוי התחיל לא טוב, לקח לו מעט זמן עד שתפס את הקצב והבין את השטח, ודי מהר הגיע להובלה ולמקום הראשון בקטגוריה. בוודאי לא תתפלאו אם נספר לכם שהוא זה שקבע את ההקפה המהירה ביותר של היום - 8:08.120 דקות.

E2
1. יונתן לוי
2. נמרוד חמו
3. דרור כהן

E3
בפתוחה תומר שמש הוביל בבטחה וניצח בהפרש של הקפה אחת את בר נוב ובשתי הקפות את שי עבדי.

E3
1. תומר שמש
2. בר נוב
3. שי עבדי


את המרוץ ניהל שחר עמרמי מ-מוטוריקה, שפט ירון גולדשטיין ועל ההפקה המצוינת כרגיל אחראית באחה ישראל.
קישור למדידות הזמנים המלאות

מרוץ אנדורו אלפי מנשה 22.03.14 from meny on Vimeo.
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.מתחיל.. 23-03-14
מה עם מתחילים לא תזרקו מילה? (:
2.מור 23-03-14
אייל מור, תודה על תמונות מצויינת, כרגיל. תענוג!
3.עופר 24-03-14
יוחזר ה"נענע בכוס תה" לאלתר, מצפים מסיקור שיעביר את מה שמדידות הזמנים לא מספרים...
4.זולואיסט 24-03-14
מה קרה נעלמה קטגוריה שלמה , קטגוריית מתחילים. מה קרה לא מגיעה להם מילה?
הנפח הגדול של התחרות עם הדרמות הגדולות, נכון הרוכבים שם לא יוני לוי או תומר שמש או ברנוב. אבל היי... הם הצבע של התחרות.
זולו עיבו בעיקר את הקטגוריה הזו ולא את העממית.

מה זה נהייתם ישראל היום מפרסמים מה שנוח לכם?

אכזבה...חבל מאוד !!!!
5.מתחיל עים... 25-03-14
חבל שאת הקטגוריה הכי מענינת החלטתם להשמיט ולא להתיחס כלל, לדעתי רוב הקהל הגיע לראות את המתחילים, הרי מי מכיר את הרוכבים המקצועים בארץ ???, כמה כבר אפשר לראות את יוני לוי מנצח ותומר שמש מנצח, מ ש ע מ ם !!!
המתחילים יוצרים עיניין חדש ונגיש, שאפו לעמותה !
כל עוד כל האלופים יתחרו בכטגוריות שונות נגד עצמם זה ימשיך לשעמם, מדוע הם לא מתחרים תחת קטגוריה אחת ? מה הם מפחדים שתיהיה להם תחרות אמיתית? בקיצור שמישהו יציל את הסבב וליגת האינדורו.
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 07:07-24.