טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
פרומו למרוץ מספר 12 - סופרקרוס אמריקאי


   20-03-2014, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: supercrossonline.com

ביום שבת הקרוב, 22.03.2014, יערך מרוץ מספר 12 בליגת הסופרקרוס האמריקאית, באיצטדיון רוג'רס בקנדה

פעם בשנה, הזירה היוקרתית מגיעה לאיצטדיון רוג'רס בטורונטו- קנדה, ומהווה מרוץ ביתי לחלק קטן מהרוכבים המגיעים מקנדה.

450

בעונה שעברה בקטגורית ה- 450 ניצח את המרוץ ריאן וילופוטו, כך היה גם בעונת 2012, ואילו בעונת 2011 ניצח את המרוץ ריאן דאנג'י. בעונת האליפות של דאנג'י ב- 2010 ניצח את המרוץ ריאן וילופוטו.

אין ספק כי המרוץ יספק הרבה אקשן, בעיקר מכיוון ששניהם הרוכבים המובילים של העונה והם יודעים שיש להם את מה שצריך בשביל לנצח. ובכל זאת, ישנו סיכוי טוב שנראה את סטיוארט מנצח, כשגם לג'אסטין בארשה יש מה לומר בעניין (מכיוון שניצח בעונת 2012, שהיתה גם עונה שבה הוא זכה באליפות). מי שעוד צריך לשים אליו לב הוא קן רוקזן, שהיה כל כך חזק בתחילת העונה, ובמרוץ האחרון פשוט התרסק לחתיכות. לפני ארבעה מרוצים היה רוקזן במיקום השני באליפות (כשהוא גם ניצח בפעם השניה העונה), ומרוץ אחד מאוחר יותר הוא התרסק שוב ואסף לזכותו רק נקודה אחת. במרוץ שהיה בשבוע שעבר, שוב רכב רוקזן מעולה והתקרב עד כדי נקודה בודדת מדאנג'י, ושוב פעם נפילה ופרישה מהמרוץ, מה שזרק אותו ישר למיקום הרביעי באליפות. רוקזן פשוט לא נראה כמו רוקזן, וחוסר העקביות שלו מאפיינת את רוב הרוכבים בעונתם הראשונה, ובכל זאת, חבל, היה נראה כיחיד שעומד בקצב של וילופוטו (אולי זה קשור לזה שהם מתאמנים ביחד העונה).

לייטס

קטגורית הלייטס מזרח העונה נראית כעונת קידום לקאוואסאקי ומוצרי פרו סירקיט. רוכבי הקבוצה הירוקה פשוט ניצחו כל מרוץ עד כה, כששלושת הרוכבים שלהם חולקים את הנצחונות: נצחון אחד לבאגת, אחד לדבאלוס, ושלושה נצחונות כולל במרוץ האחרון לרוקי, אדם סיניסירולו. אין ספק, שסיניסירולו מצדיק את המוניטין שיצא לו באליפויות העממיות למיניהן, כרוכב שקול, שפשוט מנצח כל אחד בכל יום נתון. צריך לומר את האמת, לא נראה לי שמי שעקב אחרי עונת המוטוקרוס שהיתה בקיץ, חשב שסיניסירולו טוב כמו שאמרו. הרי הוא לא התחיל את העונה בזמן, בעקבות סלמונלה בה חלה, בשבוע שלפני פתיחת העונה, וגם כשחזר, לא היה במיטבו ולא השיג אפילו פודיום אחד. בדרך כלל, לא מצפים מרוכבים שעולים למקצועית בפעם הראשונה לתת בראש לוותיקים, אבל התוצאות של סיניסירולו באמת היו מתחת לכל ביקורת, שכן ברגע שהוא חזר להתחרות, הוא כבר היה אמור להיות בכושר טוב מאוד, ובכל זאת הוא לא הרשים בזמן שרוכבי ימאהה, ג'רמי מרטין וקופר ווב, שגם הם היו טירונים בקטגוריה, נתנו בראש, והרשימו מאוד.

בעונה הנוכחית מרטין, הרוכב באותה אליפות של סיניסירולו, לא מצליח להביא תוצאות ראויות, לא ברור אם הכל באשמתו, שכן האופנוע שלו לא מככב גם כן. אין ספק שדווקא התוצאות שלו (כשמשווים בינו לבין סיניסירולו), לא עומדות בציפיות, ודווקא סיניסירולו מראה את יכולותיו האמיתיות, וגם את הבגרות שלו (לא רק שיש לו שלושה נצחונות העונה לבינתיים, יש לו גם שני מרוצים שבהם הוא סיים במיקום השני), מה שאומר שהוא סיים העונה שני או ראשון, וזו בגרות אמיתית, לכן לא נראה לי שאפשר לפקפק ביכולתו לנצח גם את המרוץ הקרוב.

מי שעוד הרשים ובגדול במרוץ האחרון, הוא רוכב הונדה, ג'סטין בוגל. בוגל רוכב טוב, אך נראה שדווקא האופנועים של הונדה העונה (כמו גם של שאר היצרנים) לא עומדים עם אופנועיהם של קבוצת קאוואסאקי הרשמית, ולכן המקום השני שלקח בוגל במרוץ שהיה בשבת בלילה מאוד מרשים. הוא היה קרוב מאוד לסיניסירולו לאורך רוב המרוץ, בנוסף לזה, זהו הפודיום השלישי שלו העונה וכנראה, אם היה רוכב על אחד מאופנועי קבוצת פרו סירקיט, היינו רואים אותו צמוד לסיניסירולו לאורך כל העונה.

מי שלא הרשים עד כה הוא מרטין דבאלוס; דבאלוס כבר ניצח מרוץ אחד העונה ונראה שבסך הכל, כל עוד הוא לא מתרסק, הוא מהיר מסיניסירולו. הבעיה היא, שהוא נותן לשדים שבראשו לנצח אותו, ואז הוא מתרסק ובכל פעם שהוא מתרסק, הוא מוסיף חטא על פשע ומתרסק שוב באותו מרוץ. אין ספק, שהוא לא בשל לקחת אליפות, ואם הוא יקח זה כנראה יהיה רק בעקבות פציעה של סיניסירולו. מה שצריך להדאיג את פרו סירקיט ואת דבאלוס זו בעיקר העובדה, שדבאלוס פשוט לא מתמודד טוב מבחינה נפשית, והייתי מצפה מרוכב שמתחרה כל כך הרבה שנים (לפחות שמונה שנים והרבה נצחונות באליפויות העממיות למיניהן) לעמוד טוב יותר בלחץ.לעניות דעתי, כל עוד הוא לא נופל, הוא הרוכב הכי מהיר בקטגוריה.

הרוכב האחרון שנזכיר את שמו הוא בלייק באגת; באגת,רוכב מנוסה, שניצח מרוצים בעברו, וגם העונה ניצח מרוץ אחד, אך הוא לא מספיק עקבי (במרוץ אחד הוא הרוכב הכי מהיר על המסלול, ובמרוץ אחר לא עומד בקצב). המרוץ בשבת האחרונה, היה תצוגה מאוד יפה ליכולתיו של באגת לפתוח רע מאוד, להכנס לגרוב ואז לעקוף רוכבים בסיטונאות (כולל העקיפה המדהימה שלו על שני רוכבי הונדה קונינגהם ודקוייטיס). אסטרטגיה מעולה משולבת עם אומץ גדול. אלוף הוא כבר לא יהיה העונה, ולדעתי לא מחכה לו אליפות סופרקרוס בקריירה.תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 16:06-24.