טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
ליגת GNCC 2014- סבב מספר 1


   19-03-2014, בן צ'רניחובסקי   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום:gnccracing.com

הסבב הראשון של עונת 2014 התקיים בסוף השבוע שעבר, 8 במרץ, בבאנל פלורידה, בחסות מוס רייסינג. הפתעות רבות לא היו אבל דרמות ושיאים דווקא כן. צ'רניחובסקי פותח את העונה

במזג אוויר נעים של תחילת האביב נתכנסו 350 רוכבים ורוכבות, ממיטב מתחרי ארצות הברית, למירוץ הראשון של עונת 2014 בסדרת ה- GNCC. העיירה באנל במדינת פלורידה לבשה אווירת חג לכבוד האירוע, ואלפי צופים הגיעו על מנת לחזות ברוכבים נאבקים בבריכות הבוץ המוסוות מתחת לקרקע הפריכה למראה. המסלול, שנמצא פחות מחצי שעת נסיעה ממסלול מוטוקרוס האופנועים האגדי, דייטונה, הפתיע את מתחרי הסדרה, משום שאף על פי שהקרקע בפלורידה חולית ברובה, כאן מדובר בסיפור שונה לגמרי.

את מירוצי הילדים פתחו בסערה לא פחות מחמישים ושמונה רוכבים צעירים, ואת הקטגוריה הפתוחה ניצח ברנדון פרייזר הצעיר, שלקח גם את האוברול. האלוף מהעונה הקודמת שעליו כתבנו בעבר, האנטר הארט עבר לקטגוריה בכירה יותר שנקראת (Schoolboy 13-15), שם לקח מקום שני.

בשעה 10:00 בבוקר, לאחר הפסקה בת שעה ממירוצי הילדים, מתייצבים אל קו הזינוק למעלה מ– 165 מתחרים ומתחרות. ראשונות לעמוד בתור לגריד הן עשרת העלמות המרכיבות את קטגוריית הנשים, WXC, אליהן מצטרפת כוכבת העבר אנג'ל נוקס (לשעבר אטוול). כאשר ניתנת יריית הפתיחה, מזנקת העשיריה אל המסלול ומנצלת את הפריכות שנותרה בו לפני שיהפך לעיסה חומה ודביקה. במהלך ההקפה הראשונה נתקפת המגנה על התואר, קיילי אהארט, בעיות מכניות בכלי שלה, אך היא לא פורשת וממשיכה בנסיעה איטית למשך שעתיים וזאת על מנת לקבל ניקוד. קווינסי קאנינגהאם וקארה מריט נאבקות אחת בשניה במשך שעתיים, ועוקפות זו את זו לסירוגין אבל אנג'ל נוקס מגיעה בהקפה השניה, ומראה להן שהיא רק משתבחת. את המקום השני תופסת מריט, אך קווינסי קאנינגהאם נכנעת במאבק מרשים לשם החדש של הקטגוריה, קריסטן דלוץ', שעולה על המדרגה השלישית של הפודיום.

בקטגוריות העבודה השונות, עדיין שולטים ביד רמה: קווין טראנת'הם, בריאן ביוקנון וריק סקו. מי שסיים במקום השישי והמאכזב הוא מייקל סוויפט, שעשה שתי הקפות פחות מכל המתחרים בקטגוריה שלו.

פודיום האוברול של העבודה: מימין לשמאל בריאן ביוקנון, קווין טראנת'הם וריק סקו

לאחר עוד שעת הפסקה, לקראת השעה 13:00, התאספו בכירי הליגה אל איזור הזינוק, והחלו להסתדר בשורות על פי החלוקה לקטגוריה וזמן ההזנקה. ראשונים לעמוד הם טובי הנהגים בליגה, מקטגוריית ה – XC1, ביניהם כריס בוריץ', אדם מקגיל, ווקר פאולר, ברייסן ניל, כריס בית'ל, קווין יוהו, ג'וני גאלאג'ר ועוד. לאחר מכן בתור התייצבה קטגוריית XC2, בראשותם של פרד מארלי, קול ריצ'ארדסון, שזוהי עונתו הראשונה בקטגוריה לאחר שבשנה שעברה כיכב בקטגוריית (College A 16-21), ג'יי האמפרי ונוספים, שאליהם מצטרפים למעלה מתשעים רוכבים נוספים המרכיבים את תשעת הקטגוריות של מירוצי הצהריים.

ראשונים מוזנקים תשעה עשר הרוכבים המרכיבים את הקטגוריה למעשה הטובה בעולם למירוצי אנדורו טרקטורונים. ראשון לצאת ולקחת את ההולשוט הוא האלוף הנוכחי, כריס בוריץ', על גבי ה – LTR שלו, וקוטף פרס בסך 250 דולרים, בחסות טווין אייר וחברת ד'ריסי רייסינג. עוד בהקפה הראשונה מאבד בוריץ' את ההובלה לטובת כריס בית'ל, והשניים, שבעבר נחשבו לקילר בי'ז עד שנפרדו דרכם, המשיכו להלחם זה בזה עוד זוב דלק, כאשר כל אחד מנסה לנצל כל טעות אפשרית של השני על מנת לעקוף או ליצור פער. למאבק על ההובלה נכנסה צלע שלישית בשם בריאן וולף, שעלה לפני מספר שנים לקטגוריה הבכירה אך לא הצליח להותיר חותם. מי שסוגרים לנו את החמישיה הראשונה בסוף ההקפה הראשונה הם רוכב ימאהה ווקר פאולר, ואדם מקגיל על גבי ה – TRX שלו, בעוד שאחריהם מזדנבים קווין יוהו, ג'וני גלאג'ר, ג'ראד מקלור, ברייסן ניל, ג'וש מריט, ג'פרי פיקנס הותיק ועוד. בעוד החמישיה הראשונה מתכתשת בינה לבין עצמה, הם תופסים פער ניכר מארבע-עשר הרוכבים הנותרים בקטגוריה, אך במהלך ההקפה השלישית, ההונדה של מקגיל נכנעת לבוץ הכבד ופשוט מסרבת להניע. מקגיל עשה מהלך חכם, ופשוט נעמד בצד המסלול והמשיך לשבת שם עד סוף המירוץ על מנת לקבל ניקוד. בריאן וולף אף הוא נתקף בסדרת כשלים מכניים ונאלץ לצאת מהעשיריה הראשונה של הקטגוריה, ומסיים במקום ה– 12, ואחרון חביב ברשימת המאותגרים מכנית הוא קווין יוהו שסופג פגיעה קשה בשלדת הימאהה שלו ואף הוא נעמד בצד הדרך וממתין לסיום המירוץ, כאשר הוא מדורג מקום אחד יותר נמוך ממקגיל, מכיוון שהשבר בשלדה נגרם במהלך ההקפה השניה.

מי שנאבקו הכי חזק הם הקילר בי'ז בדימוס, אך הנסיון גובר על האומץ במקרה הזה, ובוריץ' הוא זה שחוצה את קו הסיום ראשון, אך בהפרש של פחות משתי שניות מבית'ל. שתי דקות מאוחר יותר מגיע אל הקו ווקר פאולר, שסוגר את הפודיום. מי שעוד נתן מירוץ איכותי מבחינתו הוא ג'רוד מקלור, שהגיע במקום הרביעי והמכובד. הרוכב הותיק הזה אמר בסיום המירוץ כי התגעגע מאוד אל הפודיום, אך הוא לא היה מהיר מספיק. במקום החמישי סיים ג'וש מריט.

אדם מקגיל טובע בבוץ. לא סיים

בנצחון זה השווה בוריץ' את השיא הגבוה ביותר בהיסטוריה של סדרת ה– GNCC של נצחונות בקריירה, ששייך לאחד ממסמרי הפלדה של היסטוריית הליגה, בארי הוק, ששניהם עומדים כרגע על 68 נצחונות לכל אחד. אם ינצח בוריץ' במירוץ הבא הוא יעבור את הוק ויזכה למקום של כבוד בהיכל התהילה של רוכבי וספורטאי העולם. "זה חוויה נהדרת להשוות שיא כמו של בארי," אמר בוריץ' בסיום. "אין ספק שהמסלול הזה היה ברוטאלי במיוחד. זה לא הקרקע החולית שאני מכיר מפלורידה, אבל ניסיתי לרכוב הכי חלק שיכולתי, וכמה שיותר בנחת רוח". בית'ל גילה סוד לתקשורת וחשף כי במהלך הקילומטר וחצי לפני סיום המירוץ הוא נאבק גלגל-אל-גלגל עם בוריץ', אך ה– LTR שלו החל לעשות קולות של כניעה, מכיוון שידע שפאולר נמצא לא רחוק ממנו, לא ויתר, וסחט את הסוזוקי עד תום, והוא מאושר שלא נכנע.

בקטגוריה המשנית, ה– XC2, היה זה דווקא ריצ'ארדסון שנתן בכורה מרשימה מאוד כאשר הותיר אבק למתחרים ותיקים ממנו בקטגוריה, וסיים ראשון בפער לא פחות מ– 6 דקות מהמקום השני, אותו השיג בעמל רב פרד מארלי. את ההולשוט של הקטגוריה לקח רנדי האמילטון, שזכה במאה דולרים, אך כבר בהקפה הראשונה איבד את המקום הראשון לריצ'ארדסון, שלא ירד ממנו במשך שעתיים של מירוץ אינטסיבי, וסיים במקום הרביעי באוברול של מירוצי הצהריים. עוד בכורה נהדרת נרשמה למארשל גואינגס, שפתח במקום השני, ושמר עליו במשך שלוש הקפות עד שהבוץ הכניע גם את ההונדה שלו. מי שנשף בעורפו היה פרד מארלי, בן קבוצתו של גואינגס, שניצל את הבעיות שלו על מנת להכנס למקום השני, ולא להרפות ממנו עד סיום המירוץ. את המקום השלישי על הפודיום אייש תומאס קיי.ג'יי, ששבר שיא אישי, והגיע במקום האחד-עשר באוברול של מירוצי הצהריים.

הסבב השני של סדרת ה – GNCC התקיים בתאריך 15.3.2014, בחסות צמיגי מקסיס, וסיקורו יעלה בהקדם.

מימין לשמאל: פרד מארלי, קול ריצ'רדסון, תומס קיי ג'יי

גלריית תמונות - קטג' ילדים
גלריית תמונות - קטג' מקצועיתתגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 20:57-24.