טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
רד בול אקס פיירטרס - אירוע פתיחת עונה


   16-03-2014, אלון זעירא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: redbullxfighters.com

עשרות אלפי צופים הגיעו בכדי לצפות בסבב הראשון של הרד בול אקס פייטרס לשנת 2014, ולא יכלו לבקש הצגה טובה יותר. אלון זעירא מסקר עבורנו את מה שהיה שם.

הערב התחיל בטקס פתיחה חגיגי והמשיך להצגת פריסטייל מוטוקרוס מרהיבה, עם ביצועים עוצרי נשימה, הפתעות ואכזבות. 38,000 צופים, זירת שוורים, ארבע מקפצות, נחיתה אחת, וכמה מרוכבי הפריסטייל הטובים בעולם.
רד בול אקס פייטרס 2014 נפתח במקסיקו סיטי. שבעה רוכבים עלו לרבע הגמר מהמוקדמות, ורוכב נוסף מבין ארבעה, ישלים את שמיניית רבע הגמר בסיבוב נוסף.

ארבעת הרוכבים שהתמודדו בנסיון לעלות לרבע הגמר היו: מיקל מארלו, ליבור פודמול, רמי ביזוארד ואריק רואיץ, כשלכל אחד מהם 60 שניות. בסיבוב זה על הרוכבים לרכוב בסגנון "אולד סקול", כלומר אסור להם לבצע שום בק פליפים במהלך הסיבוב הזה, מבין הארבעה עלה לבסוף מארלו הספרדי. לי אישית, חשוב לציין את הגיבור המקומי, אריק רואיץ בן ה- 18, שגם השנה לא הצליח לעבור את שלב המוקדמות, יחד עם זאת הפגין רכיבה מרשימה. רואיץ ביצע את תרגיל ה"פלייר", בו הוא מסתובב סיבוב שלם, לצד האופנוע באוויר וחוזר (למרות שהכללים אוסרים על תרגיל מסוג זה במוקדמות, רואיץ בחר לבצע אותו בקפיצה האחרונה שלו, ונפסל אוטומטית) רואיץ הוכיח שיש לו את מה שצריך.


רבע הגמר

ברבע הגמר הראשון ניצח דני טורס הספרדי, אלוף 2011, את רוב הלברב האוסטרלי, בניצחון מוחץ של טורס
שחזר העונה בכוחות מחודשים. ברבע הגמר השני ניצח אדם ג'ונס האמריקאי את האלוף הנוכחי, תום פיי'ג, במה שהיה ללא ספק הפתעת הערב. ג'ונס רכב מעולה, אבל את הניצחון הוא קיבל "במתנה" מהצרפתי המוכשר, שפתח טוב את הרבע שלו, אך הערב התקלקל, כשהייתה לו "קפיצה מתה" אחת (קפיצה שבאוויר הוא לא מבצע שום תרגיל), לאחר מכן בתרגיל "540", הוא נחת בצורה לא טובה, איבד את השליטה על האופנוע ונפל. בהחלט פתיחת עונה מאכזבת לאלוף 2013. ברבע הגמר השלישי ניצח האוסטרלי, שון שיין, את המתמודד מצ'ילה חוייאר ג'יוואר, למרות שהאחרוןהתחרה היטב אך לא הצליח להתעלות על האוסטרלי המוכשר. ברבע הגמר הרביעי ניצח אלוף 2012 והרוכב המוכשר ביותר לדעתי סבב ליווי שוורד מניו זילנד את מיקל מאלרו הספרדי המוכשר, שזכה בכמה פודיומים, אך הפעם לא הצליח לגבור על שוורד, שהגיע רענן ומוכן לסבב 2014.

דני טורס, ניצח ברבע גמר הראשון

חצי הגמר

בחצי הגמר הראשון, עלו אדם גו'נס ושון שיין בקרב ראש בראש. ראשון יצא ג'ונס, אך בקפיצה הראשונה שלו, בה ניסה לבצע "בק פליפ סופרמן", משהו השתבש, ולבסוף במקום תרגיל מרהיב הוא נשאר ביד עם בק פליפ רגיל. זה כשלעצמו מדהים, אך ברמה כזו של תחרות, לסובב את האופנוע זה לא מספיק, ואם זה לא די בכך, לאחר שתי קפיצות, ג'ונס נופל בסיבוב שלפי קפיצה, טעות נוראית שעלתה לו בהפסד. שיין לעומת זאת הגיע רגוע וידע שכל מה שהוא צריך, זה לעבור 90 שניות בלי טעויות, והוא בקלות בגמר וכך קרה.

חצי הגמר השני- לחצי גבר זה הגיעו שני רוכבים, שבקלות, יכלו להיפגש בגמר אלוף 2011, דני טורס מול אלוף 2012 ליווי שוורד. שני רוכבים מוכשרים, הרוכבים בסגנונות שונים לחלוטין; שוורד גמיש יותר, ומבצע את התרגילים בגמישות רבה, לעומתו וטורס מבצע אותם בדיוק ושלמות. חשוב לציין כי טורס עבר לפני שבועים ניתוח בקרסול, לאחר ששבר את הקרסול בשמונה מקומות לפני חודשיים בלבד. כן, פרייסטיל מוטוקרוס, ספורט קשוח.
ראשון עולה טורס לזירה ומפגין ביצועים מרהיבים. אם תשאלו אותי מה החידוש השנה בספורט הזה, הייתי אומר שכמעט כל הרוכבים התחילו לזנק לאוויר מהרמפה, כאשר שתי הרגליים בצד אחד, או כשהם עומדים עם שתי הרגליים על הכיסא. נסו לדמיין עצמכם קופצים רמפה של 30 מטר כאשר הרגליים שלכם נמצאות על הכיסא במקום על הרגליות ומשם ממשיכים לאיזה תרגיל מטורף. מיד אחריו עולה שוורד, שמזכיר לכולם מדוע בשנת 2009 (כשהוא רק בן 17) ניצח את רד בול אקס פייטרס מקסיקו. הקרב צמוד, הניקוד גם כן, אך לבסוף השופטים מחליטים שוורד בגמר הגדול.

שרווד המנצח בגמר הגדול

גמר

הגמר הגדול הגיע, ליווי שוורד מול שון שיין. שיין מחזיק בארסנל תרגילים שלו בינהם גם דבאל בק פליפ, תרגיל שיכול להכריע את הגמר הזה. שיין עולה ונותן הצגה מעולה כולל תרגיל "540" (משהו חדש שהוא למד בבית), אך את הדבל בק פליפ לא ראינו ממנו. הצגה מעולה של שיין בגמר כעת נותר לראות רק מה לשוורד יש להציע.

שוורד עולה מיד אחריו ומתחיל עם בק פליפ סופרמן מרהיב, משם ממשיך לשלל תרגילים מרהיבים, תוך כדי שהוא מלהיב את הקהל. עם גמר 90 השניות שלו, הוא זורק את האופנוע ומנופף בידיו לעבר הקהל - הוא יודע שהוא ניצח, הסיבוב שלו היה נהדר, והוא הפגין יכולות מרהיבות. אין ספק, הבחור חזר לשנת 2014 כדי לנצח. השופטים מסכימים ושוורד הוא המנצח הגדול של סבב רד בול אקס פייטרס במקסיקו.

כעת נותר לחכות ל- 25 במאי, בו יתקיים הסבב השני של התחרות, שיערך באוסקה יפן

טבלת אליפות:
1) ליווי שוורד ניו זילנד- 100 נקודות
2) שון שיין אוסטרליה- 80 נקודות
3) דני טורס ספרד- 65 נקודות
4) אדם ג'ונס ארה"ב- 55 נקודות
5) תומס פיי'ג צרפת- 45 נקודות


תקציר האירוע בוידאותגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 18:38-24.