טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
סופרקרוס 2014 מרוץ עשירי


   09-03-2014, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

במרוץ בשבת שעברה, דאנג'י היה למנצח החמישי באליפות הסופרקרוס, האם יוכל לנצח שוב ולסגור את הפער מוילופוטו, או שאולי בכלל וילופוטו ורוקזן יחזרו לשלוט בזירה?

בשבת בלילה נערך מרוץ מספר 10 באליפות הסופרקרוס האמריקאית, במסלול דייטונה האגדי- המסלול שבו הכל התחיל בארצות הברית, והיחיד, שבו נערך כל שנה מרוץ ללא הפסקה מאז שהוקמה האליפות.

450

הרוכבים דרוכים על הגייט, עם נפילתו, וילסון טס קדימה ולוקח את ההולשוט, אך מאבד את ההובלה לבן קבוצתו ריאן וילופוטו. דאנג'י מתמקם שלישי ואנדרו שורט רביעי. סטיוארט נכנס בפנייה הראשונה באופנוע של אלסי, שמאבד את הפרונט. בעקבות התקרית, לסטיוארט עפה סעפת האגזוז של האופנוע, הוא מנסה לחזור לרכוב אך לא יכול ויוצא אל הפיטס. אחיו הצעיר של סטיוארט נמצא במרוץ הבכורה שלו בקטגורייה הבכירה, הוא לא מבזבז זמן ועוקף את אנדרו שורט בהקפה השנייה. רוקזן מתמקם שישי, ובהקפה הרביעית עוקף את שורט ומתיישב על הזנב של של סטיוארט.

לבינתיים מאחור, בארשה שחזר מפציעה שהשביתה אותו לשני מרוצים, עוקף את שורט אף הוא ועולה למיקום השישי. בהקפה השביעית, רוקזן עוקף את סטיוארט ומצמצם על דאנג'י שנראה רגוע מדי. וילופוטו מוביל את המרוץ ופותח פער של 10 שניות, במרוץ, שסוף סוף מראה את היכולת האמיתית שלו. ברוק טיקל על הסוזוקי, נותן בראש, ועוקף גם הוא את שורט שלא מוצא את הקצב שהיו לו בהקפות הראשונות של המרוץ, ונראה עייף משהו ביחס לשאר הרוכבים. הקפה העשירית- בארשה נכנס מתחת לסטיוארט, בנסיון עקיפה, אך על הדרך יוצר מצב בו מלקולם סטיוארט לא יכול להמנע מלהכנס בו, ושניהם מוצאים את עצמם על האדמה. סטיוארט מאבד את העשתונות ודוחף את בארשה בעצבים, מרים את האופנוע שעדיין נמצא בהילוך כנראה ופותח גז עוד לפני שעלה על האופנוע, מה שגורם לאופנוע לעלות באגרסיביות על האופנוע של בארשה, וכמעט שפוגע גם בבארשה. עברה מאוד מאוד לא ספורטיבית והתנהגות שאין לה הצדקה. מעניין מה יהיה עונשו של סטיוארט, אך אין ספק כי חייבות להיות השלכות להתנהגות האגרסיבית הזו. הקפה נוספת חולפת, ורוקזן עוקף את דאנג'י וטס לעברו של וילסון ומתיישב לו על הזנב. הקפה נוספת ורוקזן כבר מנסה כל דרך אפשרית לעקוף את וילסון, אבל וילסון רוכב מדהים, שומר על קור הרוח שלו ומצליח לחסום את ההתקפות של רוקזן. וילסון טועה ורוקזן מנצל את ההזדמנות ועוקף, גם דאנג'י לא מתבלבל לרגע ועוקף את וילסון, שמוצא את עצמו במיקום הרביעי ומאבד את הריכוז, מה שגורם לו לאבד גובה ולטעות.

טיקל מגיע אל וילסון, ומבצע עקיפה ללא כל בעיה, לאחר שוילסון שוב טועה. עכשיו כבר רואים שוילסון לא מרוכז ואיבד את הקצב, אנדרו שורט עוקף אותו אף הוא ווילסון מאבד מקומות במהירות. ויל האן, עם עוד מרוץ טוב, אך לא מספיק מבחינתו, עוקף אף הוא את וילסון ומסיים את המרוץ לפני וילסון. וילופוטו טועה בהקפות האחרונות של המרוץ ונופל, אך למזלו היה לו פער של 18 שניות מרוקזן והוא מספיק לעלות שוב על האופנוע, ולסיים את המרוץ ראשון, ובכך לנצח את המרוץ השלישי שלו העונה. רוקזן מסיים שני, ובן קבוצתו דאנג'י (שהפגין חולשה מאוד ברורה ומאכזבת) מסיים שלישי. לדאנג'י יש לו קצת מזל ורוקזן לא עקף אותו בנקודות ונשאר שלישי בקרב על האליפות, אך זה לא יספיק לו, ואם הוא רוצה שיהיה לו איזשהו סיכוי לקחת את האליפות, או לפחות לסיים אותה לפני בן קבוצתו הוא חייב להשתפר ומהר.

450 תוצאות

1. ריאן וילפוטו
2. קן רוקזן
3. ריאן דאנג'י
4. ברוק טיקל
5. אנדרו שורט

450 אליפות

1. ריאן וילופוטו – 209 נק'
2. ריאן דאנג'י – 181 נק'
3. קן רוקזן – 180 נק'
4. ג'יימס סטיוארט – 157 נק'
5. ג'סטין ברייטון – 155 נק'
6. אנדרו שורט – 125 נק'

250

פתיחה מדהימה של דבאלוס, שנכנס ראשון אל הפנייה הראשונה, באגת צמוד אליו במקום השני, סיניסירולו שלישי, בלייק וורטון רביעי ופריזי חמישי. בהקפה השנייה דבאלוס טועה (כמו שקרה לו בכל מרוץ העונה) ובלייק באגת מסתער על המקום הראשון, סיניסירולו נצמד לדבאלוס ונלחם בכדי לעקוף אותו, דבאלוס לא מוותר ומתחיל לפתוח פער קטן על סיניסירולו. באגת רוכב מדהים הערב, ונענה לקריאת התיגר של דבאלוס, על ידי פתיחת פער של שלוש שניות. פריזי טועה ונראה קצת חלש, בעקבות זאת בוגל ובסקגליה, שגם רוכבים על הונדות, עקפים אותו.

סיניסירולו מראה רכיבה מדהימה, נכנס לבאמפים עם הקדמי באוויר, וטס לכיוון הפנייה השמאלית שבאה אחריהם, ובביצוע מדהים, עוקף את דבאלוס שנשאר ללא מענה ליכולות של ילד הפלא הזה. כל הזמן הזה מאחור, ג'רמי מרטין, הרוכב הטוב של ימאהה העונה, עוקף גם הוא את פריזי. מרטין נראה מעולה הערב ומסיים את המרוץ במיקום השישי והמעולה מבחינתו. באגת מנצח את המרוץ הראשון שלו העונה, והשני שלו בקריירה בדייטונה. סיניסירולו מסיים את המרוץ שני, כאשר יריבו העיקרי במרוץ לאליפות, דבאלוס, מסיים שלישי במרוץ לא טוב מבחינתו. בלייק וורטון מסיים רביעי עם עוד סוף שבוע מוצלח, והוא יכול להיות מאוד מרוצה מהמרוץ הזה.

עושה רושם, שאופנועי פרו סירקיט העונה פשוט בליגה משלהם, ברור שגם הרוכבים הם הטובים ביותר כרגע, אבל בכל זאת, הם מסיימים שוב ושוב במיקומים ראשון שני בכל מרוץ, ובמרוץ הזה, כל הפודיום עצמו מורכב מרוכבי פרו סירקיט קאוואסאקי. הישג מדהים לקבוצה הוותיקה הזו, שמראה שלא סתם היא נחשבת לטובה ביותר בקטגוריה הקטנה.

לייטס תוצאות

1. בלייק באגת
2. אדם סיניסירולו
3. מרטין דבאלוס
4. בלייק וורטון
5. ג'סטין בוגל

לייטס אליפות

1. אדם סיניסירולו – 94 נק'
2. מרטין דבאלוס- 87 נק'
3. בלייק באגת – 79 נק'
4. ג'סטין בוגל – 72 נק'
5. וינס פריזי – 61 נק'
6. בלייק וורטון – 51 נק'תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 14:55-24.