טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
סופרקרוס 2014 מרוץ תשיעי


   02-03-2014, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: supercrossonline.com

מכירים את המונח לטרוף את הקלפים? זה בדיוק מה שקרה הערב, במרוץ התשיעי של העונה

בשבת בלילה נערך המרוץ התשיעי באליפות הסופרקרוס האמריקאית' במסלול לוקאס אוייל הממוקם באינדיאנפוליס, ארה"ב. הקלפים נטרפו, הכל פתוח, ומעל הכל, יש לנו מנצח חדש, בעונה שלא מפסיקה להפתיע ולהיות תחרותית. עונת ההפתעות, מבית היוצר של אליפות הסופרקרוס האמריקאית.

450

ערב המרוץ היו כמה שינויים: דבר ראשון הרוכב המוביל של הונדה בקטגוריה לייטס מערב, קול סילי, קיבל את ההזדמנות שלו להראות מה הוא יכול לעשות בקטגוריה הגדולה, כך גם דין ווילסון, שנקרא לדגל בעקבות הפגרה שיש להם באליפות המערב.

השערים נופלים ומייק אלסי טס בנחישות לעבר הפנייה הראשונה ולוקח את ההולשוט, בפעם השנייה ברצף העונה. מאחוריו, כאוס מוחלט; רוקזן נוגע לוילופוטו בגלגל האחורי, וזורק את שניהם מהאופנוע, הם מוצאים את עצמם אחרונים. גם סטיוארט מתרסק, הפעם בפנייה הראשונה של המרוץ, ויורד למיקום האחרון, מה שמקדם במעט את וילופוטו ורוקזן. שלושת המובילים של האליפות, נמצאים כרגע אחרונים, הזדמנות חד פעמית לצמצום פערים של שאר הרוכבים. לבינתיים, מלפנים, דאנג'י מתמקם שני וטומאק מוצא עצמו שלישי, רק עתה הוא סיים להחלים לגמרי מהפציעה, ורואים שהוא חד כתער הערב, ומזכיר קצת את טומאק של עונת המוטוקרוס האחרונה.

עוברות להן כמה הקפות וקול סילי מתמקם חמישי, במרוץ הראשון שלו אי פעם על אופנוע 450, לא פחות ממדהים, לבינתיים לפחות. דין וילסון לעומתו, ממוקם במיקום ה-16 המאכזב מאוד מבחינתו. בהקפה הרביעית דאנג'י מחליט שנמאס לו לשבת על אלסי ועוקף ללא שום בעיה, לאחר שלמד את הקווים של אלסי בהקפות הראשונות. טומאק מתיישב לאלסי על הזנב, בזמן שסילי מתחיל לצמצם פערים על טומאק. וילופוטו ורוקזן עוקפים רוכבים בסיטונאות, וממוקמים 12 ו- 13 בהתאמה. טומאק מנסה כל מה שהוא יכול בכדי לעקוף את אלסי, אך אלסי לא מוותר ומנסה לכפר על המרוץ של שבוע שעבר, ועל הקנס והעונש הכבד שקיבל (בעקבות ההתנהגות הבלתי מתקבלת על הדעת שלו). בינתיים דאנג'י וסילי נותנים את הזמנים הטובים והמהירים של הערב, ולמרות שדאנג'י ראשון וסילי רביעי, עדיין זה מכובד מאוד מצידו של סילי שהוא עומד עם דאנג'י בזמנים.

בהקפה העשירית וילופוטו כבר שמיני, רוקזן לא הרבה מאחוריו (במיקום ה-10) וסטיוארט, שלא מצליח לפחות לעקוף את וילופוטו ורוקזן, מוצא את עצמו ממוקם 13 בלבד, והוא יהיה מאוד מאוכזב מהתוצאה הזו. 11 הקפות בתוך המרוץ הזה ווילופוטו עוקף את ברייטון, רוקזן רואה ורוצה גם, והקפה אחת מאוחר יותר יש לו הזדמנות בזכות טעות קלה של ברייטון, המאפשרת לרוכב הגרמני לעבור אותו. בהקפה ה-13, אלסי, שהיה ממוקם שני, וזו התוצאה הטובה שלו אי פעם בסופרקרוס, מתרסק, ובכך מאפשר לטומאק לעלות למיקום השני, ולסילי לקבל את המיקום השלישי, והאחרון על הפודיום על מגש של כסף.

וילופוטו מכפר על ההתרסקות בפתיחה של המרוץ (למרות שלא באשמתו) והוא ממוקם רביעי. מרוץ מטורף, שללא ספק יכניס את וילופוטו באופן סופי להיכל התהילה של הגדולים ביותר בסופרקרוס. לבינתייים, מאחורי וילופוטו, רוקזן עף מעל הכידון ומוצא את עצמו מחוץ למשחק, ובעיקר, בנחיתות נקודות קשה אל מול האלוף ריאן וילופוטו. המסלול בשלב הזה של היום כבר טחון לחלוטין, ואפשר לראות את הגלגלים של הרוכבים פשוט נבלעים בתוך אדמת החמרה בקטע הבאמפים, שם הרבה רוכבים מוצאים את עצמם על הרצפה. בהקפה ה-17 ברייטון מוצא את עצמו על הרצפה, עם סיום מאכזב, ליום שהתחיל בצורה מאכזבת. דאנג'י מנצח את המרוץ הראשון שלו העונה, וחשוב מכך, מחזיר את הסדר לטבלת האליפות, ועובר את בן קבוצתו רוקזן, ואת סטיוארט, וטס ישר למיקום השני באליפות. עם קצת מזל וטעות של וילופוטו במרוץ הבא, הוא ימצא את עצמו מוביל את האליפות. טומאק מסיים שני במרוץ מעולה מבחינתו, ואילו סילי, שעבר את המרוץ הראשון שלו בהצלחה, מסיים שלישי, ווילופוטו כאמור מסיים במקום הרביעי, במרוץ לא מהעולם הזה, מבחינתו.

450 תוצאות

1. ריאן דאנג'י
2. איליי טומאק
3. קול סילי
4. ריאן וילופוטו
5. ברוק טיקל

450 אליפות

1. ריאן וילופוטו- 184 נק'
2. ריאן דאנג'י – 161 נק'
3. קן רוקזן – 158 נק'
4. ג'יימס סטיוארט – 154 נק'
5. ג'סטין ברייטון – 143 נק'
6. צ'אד ריד – 111 נק'

לייטס

השערים נופלים, רוכב הונדה, וינס פריזי טס לפנייה הראשונה ולוקח את ההולשוט, כאשר רוכבי פרו סירקיט, מרטין דבאלוס ואדם סיניסירולו, יושבים לו על הזנב. פריזי לא עומד בקצב של רוכבי קאוואסאקי ודבאלוס עוקף אותו בלי בעיה, ישר אחריו עושה זאת סיניסירולו. גם רוכב גייקו הונדה, מאט ביסקגליה, עובר את פריזי ועולה למיקום השלישי. בהקפה השישית דבאלוס שוב לא עומד בלחץ ומתרסק, בדיוק כמו במרוץ הראשון של העונה, ומוצא את עצמו שלישי. סיניסירולו לא מתבלבל ויורש את המקום הראשון, וכך עושה גם ביסקגליה שעולה למיקום השני לבינתיים. דבאלוס מצליח לחזור למיקום השלישי, אבל הוא מודע לעובדה שהוא זה שמחבל לעצמו במרוצים.

סיניסירולו נופל קלות, אבל היה לו פער מספיק גדול מביסקגליה, והוא עדיין ראשון, ומהרגע שעלה שוב על האופנוע, הוא פותח מבערים, ונעלם לרוכב הונדה בלי שום בעיה. למעשה, ביסקגליה לא עמד בלחץ בכלל, ואיבד גם את המקומות השני והשלישי במרוץ, למרטין דבאלוס, שרכב, שוב, מדהים (למרות שנפל) וסיים שני. ג'סטין בוגל עקף גם הוא את ביסקגליה וסיים את המרוץ במיקום השלישי, מה שהעלה אותו למיקום השלישי גם באליפות. סיניסירולו הגדיל את הפער שלו באליפות לחמש נקודות מדבאלוס. סיניסירולו רכב מרוץ מעולה וחכם, וגם כשנפל, הצליח לחזור למשחק באותו מיקום, ולא נתן לנפילה שלו להשפיע עליו. רכיבה חכמה ובוגרת מאוד מצידו של הרוקי הצעיר, ואין ספק שהוא מצדיק את השם שרכש לעצמו באליפויות העממיות. נכון לעכשיו, סיניסירולו נראה הכי טוב מבחינת עקביות ונצחונות, אבל דבאלוס יותר בשל, ואם יצליח לשמור על ריכוז ולא להתרסק, הוא גם יוכל לקרוא תיגר על בן קבוצתו בלי שום בעיה.

250 מזרח תוצאות

1. אדם סיניסירולו
2. מרטין דבאלוס
3. ג'סטין בוגל
4. מאט ביסקגליה
5. בלייק באגת

250 מזרח אליפות

1. אדם סיניסירולו – 72 נק'
2. מרטין דבאלוס – 67 נק'
3. ג'סטין בוגל – 56 נק'
4. בלייק באגת – 54 נק'
5. וינס פריזי – 48 נק'
6. קול טומפסון – 40 נק'תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 16:08-24.