טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
פרומו למרוץ מספר 9 - סופרקרוס אמריקאי


   27-02-2014, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

ביום שבת הקרוב, יערך מרוץ מספר 9 באליפות הסופרקרוס האמריקאית, באצטדיון לוקאס אויל אשר נמצא באינדיאנפוליס.

לייטס

נתחיל הפעם מאליפות הלייטס; אליפות הלייטס מזרח, חזרה לפעילות רק לפני שלושה שבועות, והמרוץ הקרוב, הוא השלישי בסבב הלייטס מזרח. את המרוץ הראשון של העונה ניצח לא אחר מאשר הרוקי של העונה אדם סיניסירולו, נצחון מדהים וחשוב מאין כמוהו לרוקי הצעיר, הרוכב בקבוצת פרו סירקיט קאוואסאקי. את המרוץ השני, שנערך בשבת שעברה, ניצח לא אחר מאשר מרטין דבאלוס, שלו זהו הנצחון הראשון גם כן, למרות שאינו רוקי. מי שנפל בין הכסאות היה דווקא בלייק באגת המנוסה, שכבר יש באמתחתו כמה נצחונות, והוא רוכב באליפות זו (בקטגוריית הלייטס) משנת 2010, בנוסף יש לו אליפות מוטוקרוס בכיס.

לא ברור מה עובר עליו, אבל אפשר לראות במרוץ הקודם, שבאגת רכב אגרסיבי ומהר משאר הרוכבים על המסלול. הבעיה היחידה של באגת היא, שהוא מפשל ומאבד את הריכוז בנקודות קרטיות, כמו בפתיחה של המרוץ בשבוע שעבר, בה פתח בצורה מחרידה ומצא את עצמו במקום האחרון עם הכניסה לפנייה הראשונה. לאחר הפתיחה המביכה באגת נתן בגז ועקף רוכבים בחדות ובמהירות, עד שמצא עצמו בסוף המרוץ במיקום החמישי (והמכובד בפני עצמו) אך שוב, באגת לא עמד בלחץ, וכך גם היה במרוץ הראשון של העונה, בו הוא כבר עקף את סיניסירולו, אבל ויתר כאשר סיניסירולו עקף אותו שוב.

בסוף השבוע הקרוב אפשר לצפות מבאגת לתת את כל כולו, ולפחות לרדוף אחרי הנצחון, ולו בכדי לתת בראש לבני קבוצתו, ולהראות את כוחו ומה הוא שווה למנהל הקבוצה. אחרת, מהר מאוד, באגת ימצא עצמו ללא מושב בעונה הבאה (שכן לא חסרים רוכבים אחרים אשר יודעים לתת ביצועים טובים פלוס), בקבוצה הטובה בקטגוריית הלייטס. קיים סיכוי, שמעדר רוכבי ההונדה הרשמיים, יצא מנצח, אך נראה שהאופנועים של קבוצת פרו סירקיט, הם הטובים באליפות העונה.

450

אליפות 450 העונה, היא אחת הצמודות שהיו בשנים האחרונות, והשדרנים במרוצים אף טוענים שהצמודה ביותר עד כה מבחינת נתונים. אסביר למה אני מתכוון: הרוכבים שניצחו העונה הם וילופוטו, רוקזן, סטיוארט וריד. ריד כבר לא יחזור להתחרות העונה, לאחר הפציעה הקשה שספג לפני כמה מרוצים, אבל טוען שהוא יהיה כשיר לחזור להתחרות באליפות המוטוקרוס. כל אחד מארבעת הרוכבים שניצחו, ניצח שני מרוצים, כאשר אין אף רוכב אשר נראה טוב יותר מהאחר. אפילו וילופוטו לא מתנהל כמו שאנו רגילים (בבטחון גבוה ולא משרה על המתחרים הקשים שלו תחושה של עליונות).

הרוכב המפתיע של העונה עד כה הוא דווקא ריאן דאנג'י, אשר לא ניצח עדיין, ולמרות שהוא עקבי מאוד ומסיים מרוצים על הפודיום, עדיין חסר לו משהו העונה. אני בטוח כי רבים ציפו שאכתוב רוקזן, אך דווקא רוקזן אינו מפתיע מבחינתי (למרות העובדה שהוא רוקי), נכון שהוא ניצח כבר פעמיים ואפילו הוביל פעמיים את האליפות, ולקח כבר כמה פודיומים העונה. עד לעונה הנוכחית, ומאז עונת 2010 בה לקח דאנג'י את האליפות, שני הרוכבים הדומיננטיים היו דאנג'י ווילופוטו. אמנם סטיוארט וריד היו גם הם שם, וניצחו מרוצים (כמו גם מילספס ואחרים, אך מילספס פצוע ולא התחרה עד עכשיו), אך כאמור וילופוטו ודאנג'י היו המועמדים לאליפות, ודאנג'י בכל זאת היה יריב ראוי, שגרם לכאב ראש בקבוצת קאוואסאקי. האמת היא שמאז שרוג'ר דקוסטר עבר לק.ט.מ. מקבוצת סוזוקי, ודאנג'י אחריו כשנה מאוחר יותר, דאנג'י לא נראה כמו עצמו, ולא מספק את הסחורה, ביחס למה שמצופה ממנו. יש לי תחושה, שברגע שדאנג'י יתגבר על מה שעובר עליו וינצח את המרוץ הראשון שלו העונה, הוא יעקוף את בן קבוצתו ויהיה היריב האמיתי של וילופוטו. כעת צריך רק לחכות ולראות מתי דאנג'י יתגבר, אם בכלל, על השפל שבו הוא נמצא כרגע.

מי שכן הולך ומתחזק הוא כמובן רוקזן, שנראה במרוצים האחרונים כמי שהבין שהוא רוקי ויש לו עוד מה ללמוד, בייחוד לאור הנצחון שלו במרוץ הראשון של העונה. במרוץ מספר שמונה, שנערך בשבת, חזרנו לראות את רוקזן רוכב כמו שמצופה ממנו; רוקזן היה חדור מוטיבציה ובטחון, ונראה טוב מיריבו הראשי וחברו הטוב (באמת חברים טובים) וילופוטו. וילופוטו מצידו כבר כמה מרוצים לא נראה כמו האלוף שאנו מכירים. וילופוטו מרבה לטעות במרוצים האחרונים, ואחת התכונות הבולטות שלו לאורך הקריירה היתה היכולת שלו לבצע טעות, להתאפס על עצמו, ואז לקרוע את המסלול ולרצוח את כל מי שעומד מולו. הוא כנראה רוכב המוטוקרוס הטוב בעולם בזכות היכולת הזו שלו להתאפס על עצמו גם אחרי שהתרסק. היכולת שהזכרתי פה, לא נוכחת העונה, ולמרות שבמרוץ האחרון וילופוטו טעה, התאפס על עצמו ובסופו של יום סיים את המרוץ במיקום השני. ועדיין, הוא לא נראה טוב כמו שאנו מכירים אותו. זה דבר ידוע שוילופוטו מתרסק יחסית הרבה באימונים שלפני המרוץ, אך לרוב הוא מבין את הטעויות שלו, ואז במרוץ עצמו הוא בלתי ניתן לעצירה והעונה זה פשוט לא ככה. מי שכן התרסק, וחבל שעשה זאת במרוץ הקודם היה ג'יימס סטיוארט, שניצח עד למרוץ הקודם שני מרוצים ברצף, והיה נראה שהיחיד שיכול לנצח אותו הוא הנטייה שלו ללחוץ חזק מדי ולהוציא את עצמו מהמרוץ, וזה בדיוק מה שהוא עשה לעצמו שוב, במרוץ הקודם. אל תמהרו להספיד אותו עדיין, כי הוא תמיד מהווה איום על האליפות (בכל זאת פעמיים אלוף בסופרקרוס).תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 15:41-24.