טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
סופרקרוס 2014 מרוץ שביעי


   16-02-2014, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: supercrossonline.com

בשבת בלילה נערך מרוץ מספר שבע באליפות הסופרקרוס האמריקאית באיצטדיון ארלינגטון, טקסס

המרוץ של יום שבת, סימן את חזרתה של אליפות הסופרקרוס לייטס (250) מזרח. ישנו רוקי חדש, ומי שמבין ומכיר יודע שמדובר באחד הכשרונות הטובים של השנים האחרונות, אנו מדברים כמובן על רוכב קבוצת פרו סירקית הרוקי אדם סיניסירולו. צ'אד ריד הצהיר ערב המרוץ כי הוא יחזור להתחרות במרוץ השבוע, למרות הפציעות הלא פשוטות, הוא ניסה לעשות במהלך האימונים זמן טוב למקצה הדרוג ולא יכל להמשיך לרכוב. ריד כתב בטוויטר שלו שהוא פרק את הכתף או שקרע שרירים בכתף, ולכן לא יתחרה. למרות זאת, זו דוגמא לספורטאי אמיתי שמגיע ומנסה, צריך לראות אם יצליח להתאושש מהפציעה הזו ולא יאלץ לפרוש ממרוצים לאור גילו המופלג ביחס לשאר הרוכבים (מה שיקשה על ההחלמה שלו ועל החזרה שלו לכושר תחרותי).

450

השערים נופלים ודאנג'י טס קדימה לכיוון ההולשוט, סוף סוף פתיחה מוצלחת לדאנג'י. סטיוארט ובארשה גם פותחים טוב, ונצמדים לדאנג'י. ההקפה השניה מגיעה, ורוקזן עושה טעות שמאפשרת לברייטון לעקוף אותו. ברייטון דולק אחרי בארשה ועוקף גם אותו (אחרי שרוכב מס' 1 של הונדה גם מבצע טעות). בקדמת המרוץ סטיוארט יושב לדאנג'י על הזנב, ובהקפה השלישית לוחץ על הגז ועוקף את דאנג'י שנשאר ללא תשובה.

רוקזן מתחיל להצמד לבארשה ודופק לבארשה בלוק פס מהסרטים. בארשה מתעצבן וישר מחזיר לרוקזן עקיפה, כששניהם באוויר תוך כדי וויפ מהסרטים שמלווה במבט אחורה, עקיפה מעולה על הסנטימטר. בהקפה השביעית בארשה כבר צמוד לברייטון ועוקף גם אותו. ברייטון מנסה לתפוס כמה שיותר מרחק מרוקזן ולהשאר צמוד לבארשה אך ללא הואיל, רוקזן חם על הזנב של ברייטון, ומתחיל לברוח מוילופוטו, אך וילופוטו תופס אותו בהקפה העשירית ועוקף ללא כל קושי, עכשיו וילופוטו מתחיל לצמצם נזקים, ואחרי שעקף את רוקזן הוא תופס גם את ברייטון. בהקפה ה-13 הוא מנצל טעות של רוכב ימאהה ועוקף גם אותו. בינתיים מלפנים דאנג'י מתחיל להבין שמניין ההקפות הולך ונגמר לו, והוא מתחיל לפוצץ גזים על המסלול ולצמצם עד כדי שתי שניות מסטיוארט.

בהקפה ה-15 וילופוטו עושה טעות וכמעט עף מהמסלול, אך מצליח להשאר על האופנוע, ברייטון וגם רוקזן לא מנצלים את הטעות של וילופוטו ולא עוקפים אותו (טעות קשה של רוקזן אשר עלולה לעלות לו ביוקר ככל שהאליפות הזו תלך ותתקדם). סטיוארט מוביל את המרוץ ונותן גז כדי להתרחק מדאנג'י, שהבין שאת המרוץ הזה הוא כבר לא ינצח, ומעדיף לסיים אותו במיקום השני - בכל זאת כבר עברו חמישה מרוצים מאז שהיה על הפודיום, והוא חייב לסיים על הפודיום היום, וחשוב מזה, לפני בן קבוצתו הרוקי, שנותן לו בראש לאורך כל העונה. את המרוץ מנצח כמו שכבר ניחשתם ג'יימס סטיוארט, וזהו הנצחון השני שלו העונה, השני ברצף, וה-47. בכדי להגיע לג'רמי מקגראת', הוא יצטרך עוד יותר מעשרים נצחונות מה שכנראה כבר לא יקרה. דאנג'י מסיים שני את המרוץ, בארשה שלישי וילופוטו רביעי, ברייטון חמישי וקן רוקזן שישי, מה שמזכיר לנו שלא צריך להתבלבל ולשכוח שרוקזן עדיין רוקי, והוא בטוח יהיה מאוכזב מעצמו.

450 תוצאות

1. ג'יימס סטיוארט
2. ריאן דאנג'י
3. ג'סטין בארשה
4. ריאן וילופוטו
5. ג'סטין ברייטון

450 אליפות

1. ריאן וילופוטו – 144 נק'
2. קן רוקזן – 132 נק'
3. ג'יימס סטיוארט – 130 נק'
4. ריאן דאנג'י – 116 נק'
5. ג'סטין ברייטון – 114 נק'
6. צ'אד ריד – 111 נק'

סטיוארט- נצחון שני ברציפות

לייטס

הרוכבים טסים קדימה לפניה הראשונה והרוקי המדובר, רוכב פרו סירקיט, אדם סיניסירולו, לוקח את ההולשוט כאשר מרטין דבאלוס ובלייק באגת צמודים אליו, דבאלוס לא מבזבז זמן ועוקף את בן קבוצתו הצעיר. ארבע הקפות חולפות ודווקא כאשר נראה שדבאלוס יצר פער נוח מסיניסירולו, דבאלוס מתרסק. סיניסירולו ובאגת עוקפים אותו כאשר גם פיית' אשר רכוב על הונדה עוקף ודבאלוס מוצא את עצמו במיקום הרביעי. פתיחה מעולה שמסתיימת במפח נפש לעונה של דבאלוס.

חולפות להן עוד כמה הקפות, ובהקפה השמינית באגת עוקף את סיניסירולו, שלא מתמהמה ומחזיר עקיפה מסוגננת משלו. דבאלוס ופיית' נכנסים האחד בשני ודבאלוס מספיק לעלות לפניו על האופנוע ולפני ששאר הרוכבים מספיקים להגיע אליו (ומכל הסיפור הזה איכשהוא נוצר מצב שהוא ממוקם שלישי), אחרי שתי נפילות במרוץ כן? זה רק מראה עד כמה האופנועים והרוכבים של קבוצת פרו סירקית יותר טובים מכל השאר. סיניסירולו שומר על רכיבה רגועה ושליטה מוחלטת על היריב (ובן קבוצתו בלייק באגת) ומנצח את המרוץ הראשון שלו כרוקי, והראשון בכלל באליפות הסופרקרוס המקצועית, ובכך מכפר על עונת המוטוקרוס של 2013 בה הצפיות ממנו היו גבוהות והוא לא עמד בהן.

אין ספק, שהנצחון של סיניסירולו במרוץ הפותח של אליפות המזרח, מסמן את עלייתו של אחד הרוכבים הכי מדוברים שהיו באליפויות המוטוקרוס העממיות בארצות הברית, ובכלל, שלושת המקומות הראשונים במרוץ היו שייכים לקבוצת פרו סירקיט, שמראה למה כמעט כל האלופים של השנים האחרונות בשתי הקטגוריות התחילו אצלה.

סיניסירולו- עלייתו של כוכב

לייטס תוצאות (מרוץ ראשון ולכן התוצאות הן גם טבלת האליפות)

1. אדם סיניסירולו – 25 נק'
2. בלייק באגת – 22 נק'
3. מרטין דבאלוס – 20 נק'
4. וינס פרייס – 18 נק'
5. ג'סטין בוגל – 16 נק'
6. קול טומפסון – 15 נק'תגובות לכתבה
1.שחר מכלוף 16-02-14
איזה אקשן הולך שם.....למותתת
2.יהודה 16-02-14
רק לראות ולקנא, איפה אנחנו ואיפה הם
3.שולצי 17-02-14
אני מאמין שנהיה בני 70 נגיע לרמה הזאת שיש שם..
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 15:45-24.