טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
GNCC - הקטגוריות


   18-02-2014, בן צ'רניחובסקי   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: GNCC

מירוצי ה – GNCC יחלו באופן רשמי עוד חודש, ולכן הגיע הזמן לשפוך אור על קטגוריות המתחרים והמתחרים בהם. צ'רניחובסקי עושה סדר בעניינים.

ניתן לומר שליגת ה– GNCC היא הגדולה והצבעונית בעולם במירוצי אנדורו הטרקטורנים, ללא ספק, אך עקב החלטות פנימיות החלטנו לא לסקר את כל הקטגוריות אלא רק שמונה קטגוריות נבחרות. את הקטגוריות בחרנו בקפידה על מנת לספק לכם תמונה כוללת ורחבה של הליגה אך עם זאת, יודעים אנחנו שרובכם לא יתעניין בקטגוריות המשנה.

קטגורית הילדים הפתוחה – 90 OPEN

הקטגוריה הזו ממוקדת לנערים צעירים בגילאי 12 עד 15, ומוגבלת לכלים בעלי נפח מנוע של 71 סמ"ק עד 90 סמ"ק לשתי פעימות, או 75 סמ"ק עד 150 סמ"ק לארבע פעימות. מרוצי הילדים נערכים בשעות הבוקר המוקדמות, והמירוץ עצמו הינו בן שעה אחת. בשל גילם של המתחרים, נערכים שינויים פרקטיים במסלול על מנת לאפשר להם לעבור מכשולים בצורה עקיפה משתי סיבות: על מנת לא לסבך אותם במעבר המכשולים, ועל מנת לא להרוס את שלמות הקרקע לקראת מתחרי הבוקר והצהריים. מי שהיה בעבר באחד ממרוצי ה– GNCC, יודע שזה מחזה מרתק לצפות בנערים צעירים רוכבים בטכניקה גבוהה מאוד, ממש כמו רוכבים בוגרים. את הקטגוריה הוביל שנה שעברה בפער ניכר ילד ששמו האנטר הארט, בן 11 בסך הכל, רכוב על גבי טרקטורון מתוצרת חברת קוברה, זכה באחד-עשר מרוצים מתוך שלושה עשר, כאשר בשניים הנותרים סיים במקום הרביעי והשני בהתאמה. את המקום השני מאייש ברנדון פרייזר, גם הוא רכוב על טרקטורון קוברה, שבאמתחתו ניצחון אחד, ואת המקום השלישי מאייש ג'ון גלאודה ג'וניור, הרכוב על ימאהה, וגם לו יש ניצחון אחד. אין ספק שהקטגוריה הזו מהנה מאוד עקב הטכניקה הגבוהה של הרוכבים, עליהם עוד נשמע בעתיד.

האנטר הארט (באמצע)

קטגורית ה – UTV XC1 MODIFIED

הקטגוריה הזו מתחרה למעשה שש פעמים בשנה: בסיבובים 2, 4, 7, 8, 12 ו– 13, ומורכבת מעל ל-30 קבוצות. רוב הקבוצות משתמשות בפולריס רייזר למירוצים, אך ישנה גם נוכחות של קאן אם, קוואסאקי וימאהה. המתחרה הכי חזקה בקטגוריה הזו היא קבוצת "פולריס נשיונל גארד", או אם תרצו, קבוצת "המשמר הלאומי בחסות פולריס". בשנה שעברה הם היו שלוש פעמים על הפודיום, ובשלושתם היו במקום הראשון. שם הקבוצה מתאר את חוקי הרכבת הכלים למירוץ, או בקיצור – אין חוקים. ניתן להשתמש במנוע המקורי בלבד אך חוקי לשנות בו הכל, כמו כן גם את מרכב הכלים ניתן לשנות, החל מברקסים ועד מיכל הדלק. מירוצי ה– UTV הינם מרוצים בני שעה, ונערכים בשעות אחר הצהריים, לאחר סיום מרוצי הפרו. מתחרי ה– UTV סובלים מעט במרוצים מכיוון שהמסלולים עצמם אינם בנויים כל כך לכלים שכאלה, ולכן ניתן לראות הרבה התהפכויות וירידות מהשבילים המסומנים. אין ספק שמחכה לנו אקשן אמיתי.

פולריס נשיונאל גארד בפעולה

קטגוריות כלי העבודה – U2, 4X4 OPEN, 4X4 LITES

שלושת קטגוריות העבודה האלו הן הטובות בעולם. הן מתחרות במרוצי הבוקר, ביחד עם מרוצי הנשים (אליהן נגיע בהמשך), והם מקיפים את המסלול במשך שעתיים. הכלים מחויבים להיות בין 201 סמ"ק ועד 850 סמ"ק בטופ. בשלושת הקטגוריות ישנה שליטה מוחלטת של קאן אם מבחינת הכלים, כאשר ישנם מתחרים רבים הבוחרים בין דגם הרנגייד ובין דגם האאוטלנדר. ישנה נציגות מזערית של ימאהה, הונדה, פולריס וכן גם קימקו. בקטגורית ה– OPEN בשנה שעברה היה שליט בלתי מעורער, אשר לקח 13 מקומות ראשונים ושמו בריאן ביוקנון. ביוקנון מתחרה כבר שנים בקטגוריה ותמיד היה בולט מאוד. את קטגורית ה– LITES לקח גם בקלות יתרה קווין טראת'הם, כאשר ניצח 12 מירוצים, ולקח מקום שני במרוץ הראשון של העונה. את קטגורית ה– U2 לקח מייקל סוויפט, אף הוא מתחרה ותיק מאוד בתחרויות ה– GNCC, אך היתה לו תחרות קשה עם בחור בשם רוברט סמית', שהתחרות בין השניים היתה עיקשת כל כך, עד שבסיום העונה היה בינהם הפרש של 3 נקודות בדירוג הכללי סך הכל. בקטגורית U2 מתחרה גם ריצ'רד סקו, בעלה של המתחרה לשעבר טרייסי סקו, שהיתה מתחרה בולטת מאוד במרוצי הנשים, ופרשה בסוף עונה 2012.

בריאן ביוקנן (מימין), כל הדרך לאליפות

קטגורית הנשים – WXC

הקטגוריה הכי חזקה של מרוצי הבוקר.

קטגורית הנשים הזו הינה אחת מתוך שתי קטגוריות נשים, שהשניה הינה למעשה "מתחילות". במירוץ שנערך שעתיים, מוזנקת הקטגוריה ראשונה מבין כל הקטגוריות והיא למעשה שוות ערך לקטגורית ה– XC1 של מרוצי הצהריים, ומספקת חוויית צפיה מרהיבה לקהל המרוצים. הנשים הרבות (25 במספר) מספקות תצוגה טכנית יפהפייה, עפות על המסלול ומגיעות לתוצאות שלא נופלות ממרוצי הצהריים. בשנה שעברה זכתה באליפות מתחרה בשם קיילי אהארט, כשלקחה שנים-עשר נצחונות מתוך 13, שכאשר בסבב השמיני היא סבלה מבעיות מכניות ונאלצה לפרוש. אהארט החלה להתחרות באופן מקצועי בשנת 2011, אך למעשה זו השנה הראשונה שבה היא מצליחה לנצח באופן רצוף, וזאת לאחר פרישתן של שלוש המתחרות הבולטות ביותר של הקטגוריה בשנים האחרונות – טרייסי סקו, אנג'ל אטוול ולקסי קאלטר. מי שנשפה בעורפה של אהארט בשנה שעברה היא מתחרה ותיקה מאוד בשם קארה מריט, שאף היא התברגה בחוד החנית של הקטגוריה עקב הפרישה המדוברת. אנו מקווים שהשנה נראה אף יותר מתחרות בקטגוריה הזו, על אף העובדה שבשנה שעברה נשבר שיא מתחרות בקטגוריה.

קיילי אהארט מקבלת חיזוקים אחרי המרוץ

הקטגוריה המשנית – XC2

קטגוריה זו היא קרש הקפיצה אליו מכוונים רוכבי הליגה, וזאת מכיוון שרק דרך קטגוריה זו ניתן להעפיל לקטגוריה הראשונה ולהתחרות ראש בראש עם אלופי העולם. התחרות על האליפות היא קשה במיוחד מכיוון שהמתחרים רעבים מאוד לנצחונות, ונותנים את הכל על המסלול למען הזכות לעלות על הפודיום. בשנה שעברה היה זה הרוכב הכמעט אנונימי ברייסן ניל, שעבר שתי עונות בקטגוריה הזו, כאשר העונה הראשונה היתה מאוד לא מוצלחת, אך בשנה שעברה עשה שינוי משמעותי וניצח בשמונה מירוצים, מתוך 11 שהשתתף. בסבב השנים-עשר והשלושה-עשר נבצר ממנו להשתתף מסיבות אישיות. שני מתחרים נוספים ששמם יוזכר רבות העונה הם פטריק מקגווייר ופרד מארלי, אשר סיימו במקום השני והשלישי, בהתאמה, בעונה שעברה, בהפרש מגוחך יחסית מניל (50 נקודות), ועוד יותר מגוחך אחד מהשני (2 נקודות). בפתיחת העונה הקרבה נוכל לדעת בוודאות מי הם המתחרים החדשים בקטגוריה, ונרחיב עליהם.

ברייסון ניל אחרי ביצת הבוץ

הקטגוריה הבכירה – XC1

מה עוד נותר לומר על הקטגוריה הזו? אין כל צל של ספק שאלו הם הרוכבים הטובים, המהירים, החדים והטכניים בעולם. כמובן שמי שזוכה באליפות נכנס להיכל התהילה של רכיבת טרקטורונים, ואף על פי כן, בשנים האחרונות האלופים אינם ממהרים להתחלף. במשך תשע שנים ברציפות היה זה ביל באלאנס שהיה השליט של ה– GNCC, וזכה לכבוד רב, ומשנת 2009 ממשיך אותו בגאון כריס בוריץ'. אמנם לא היו לנו הפתעות בעבר אבל ישנו עוד שם שמתפתח עם השנים, ושמו ווקר פאולר. פאולר, 21, היה המתחרה השני בטיבו בעונה שעברה וקטף את המקום הראשון שלוש פעמים, ועדיין הוא מוסיף להתאמן לקראת העונה הבאה עלינו לטובה, ומכוון למקום הראשון בלבד, לא פחות. עוד מתחרה שיהווה מכשול עבור השניים הללו הוא אדם מקגיל. מקגיל הוא מתחרה ותיק מאוד, ותמיד עושה חיים קשים לאלופים, עוד מימי ביל באלאנס. מקגיל מגיע רעב, וינסה לתעל את המוטיבציה שלו ביחד עם הנסיון ולתרגם אותם לנצחונות. את הקטגוריה מזניקים ראשונה בשעה 13:00 בדיוק, למירוץ מהפנט בן שעתיים, שבו יראו המתחרים שהם עשויים פלדה, וישרפו את המסלול תחת צמיגיהם.

העונה הקרבה הולכת להיות מעניינת במיוחד, אולי יותר מכל העונות האחרונות, בעיקר בגלל העובדה שישנו הרבה דם חדש בשטח, הרבה רעב ותאווה לנצחונות ולתהילה. להזכירכם, אנחנו מתחילים ב – 8.3.2013, אי שם בבאנל, פלורידה, ומצפה לנו חוויה נהדרת.תגובות לכתבה
1.yehuda 18-02-14
איזה סיקור, כל הכבוד לבן הכתב, אחלה כתבה
2.R1 18-02-14
בן אתה תותח!!!
3.מאיר 20-02-14
מה עם ביל באלנס בסוף חוזר או לא?
4.בן צ׳רניחובסקי 22-02-14
היי מאיר,
עדיין לא ידוע בוודאות.
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 22:03-24.