טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
התאחדות הכידונאים - המתמודדים לראשות


   13-02-2014, מערכת naZZima   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

בתאריך 16/02/2014 יתקיימו בחירות לראשות התאחדות הכידונאים, שני מתמודדים ורק נבחר אחד, במי יבחרו השנה?

בחירות הן תמיד דבר מעניין; מחד מתמודדים חדשים מציפים את הרשת ב"אני מאמין" שלהם, כל אחד בטוח כי בכוחו לשנות ולהניע מה שקודמיו לתפקיד לא הצליחו. מאידך, לרוב, מתמודד מי שמכהן כיום כיו"ר. לפני שניגש להצגת המתמודדים ונפרוש משנתם, נעשה קצת סדר.

התאחדות הכידונאים מורכבת מחמש עמותות: אנדורו, מוטוקרוס, סופרמוטו, אופנועי כביש ("מסלול") וטרקטורונים (כאשר האחרונה לא קיימת, הלכה למעשה). את המועמדים המתמודדים רשאים לבחור רק יו"ר העמותות ולא כל חבר עמותה. נשמע פשוט? לא בהכרח, בטח לא כשלחברי העמותות יש מה לומר בנושא והם לא בוחלים בכלום בכדי להביע עמדתם.

בתחילה הציעו מועמדותם היו"ר המכהן, שון בן יקר, עמרי הלוי ודני אנגלברג. בשבוע האחרון משך מועמדותו עמרי הלוי, ובזירה נותרו שון בן יקר ודני אנגלברג. מי הם המתמודדים ומהי משנתם? שלחנו אליהם שאלות זהות על מנת להבין איך וכיצד הם רואים את התפקיד, ובעיקר לאן נושבות פניהם. עד לפרסום הידיעה לא נתקבלה במערכת תגובתו של שון בן יקר, בחרנו לצרף קישור למכתב אותו פרסם בשבוע האחרון ברשת ובה הוא פורש משנתו לשנה החדשה, להלן הקישור.

דני אנגלברג

בן 39, נשוי לסיון ובקרוב יהפוך לאב. מוסמך כעו"ד, בעלים של חווה בכפר טרומן. שותף בהקמת עמותת הסופרמוטו בשנת 2004 והיו"ר הראשון של העמותה. שותף להקמת התאחדות הכידונאים בשנת 2005 והיו"ר השלישי שלה. במסגרת תפקידו כיו"ר ההתאחדות קיבל את ההכרה משר הספורט כהתאחדות לספורט מוטורי. מתחרה בליגת הסופרמוטו משנת 2001 ועד שנת 2005. רוכב על KTM אדוונצ'ר 990 (אופנוע דואלי - מספר צהוב ומספר אפור), לפניו רכב על KTM SUPERMOTO 640, Kawasaki ZX6 שנת 2000, ZX6 שנת 1997, Kawasaki GPZ 500, האופנוע הראשון שלו היה Suzuki X50

מדוע אתה חושב שאתה מתאים לתפקיד?

א. אני מתאים לתפקיד משום שצברתי ניסיון מקצועי כרוכב ספורטיבי בליגות הישראליות ובקורסים שהשתתפתי בהם בחו"ל.
ב. הייתי שותף בהקמת ההתאחדות ובתהליך החקיקה של חוק הנהיגה הספורטיבית ויש לי הכרות עמוקה עם הבעיות והמגבלות שהחוק יצר.
ג. אני בעל יכולת ארגונית גבוהה מאד ויש לי ניסיון רב בהקמה של מנגנונים.
ד. אני מאמין שאני יכול לחבר בין ספורטאי כל הענפים תחת חזון ואסטרטגיה משותפים שתביא לצמיחת הענף.

גלגלי הבירוקרטיה חזקים לרוב מרוח המוטיבציה האישית, למה אתה חושב שתצליח במקום שבו קודמיך נכשלו?

אני לא חושב שקודמיי נכשלו בתפקיד, כל יו"ר התמודד עם מציאות שונה ובשלב שונה בגלגולו של חוק הנהיגה הספורטיבית. בשלוש השנים האחרונות עסקתי רבות בניסיון תיקון ואף ניסיון לבטל את חוק הנהיגה הספורטיבית. כתבתי כתבות ומאמרים, פניתי בכתב לרשות לנהיגה ספורטיבית ואף התמודדתי לתפקיד מנהל הרשות לנהיגה ספורטיבית לפני כשמונה חודשים. לפני מספר חודשים הבנתי שבמציאות הנוכחית הכדור נמצא במגרש של הספורטאים. על מנת להתמודד עם הבירוקרטיה שנועדה למסד את הספורט המוטורי, עלינו הספורטאים להתמסד. אם אנחנו שואפים שבירוקרטיה שהיא מקצועית גרידא, לא תנוהל ע"י הרשות אלא ע"י ההתאחדות אז עלינו להקים את הגוף המקצועי הנ"ל בטרם נבוא בדרישות לרשות. אני מאמין שאני אוכל להקים את הגוף המקצועי הנדרש לניהול מקצועי, ספורטיבי ובטוח של הספורט המוטורי. במידה ואבחר לתפקיד אקים ועדה מקצועית בהתאחדות אשר תורכב מנציג מטעם הספורטאים בכל ענף, משקיף מטעם מ.מ.ס.י (נציגת ה F.I.M בישראל) ומשקיף מטעם הרשות לנהיגה ספורטיבית. ועדה בהרכב כזה תוכל להוות One stop shop מקצועי לכל גורם בענף (הרשות, יזמים, מפיקים וספורטאים) ובסופו של דבר תצמצם את הבירוקרטיה שאיתה אנו מתמודדים היום.

בעברך עסקת בפעילות ציבורית בתחום המוטורי, מה היו ההצלחות והכשלונות שלך לאורך כהונתך בתפקיד, ומה היית משנה בתפקודך?

אני חושב שההצלחה העיקרית שלי הייתה קבלת ההכרה ממשרד הספורט כהתאחדות לספורט מוטורי, נכשלתי בניסיון של שינוי חוק הנהיגה הספורטיבית ובניסיון להשפיע על אופן ישום החוק ע"י הרשות לנהיגה ספורטיבית. הייתי נוהג אחרת בשני אופנים. א. מקים מנגנון מקצועי שיכול להוות כתובת מקצועית לרשות ומסייע לה להמנע מהקמת מנגנון מקצועי בעצמה. ב. במקום לבקר ולתקוף את הרשות הייתי חותר לשיתוף פעולה וסיוע לרשות בביצוע תפקידה תוך רתימה לחזון משותף.

בעלי אינטרס פוקדים גם את התחום שלנו, חוסר שקיפות והתנהלות לא תקינה מתגלה לא פעם, גם בעמותות, כיצד אתה מתכוון למגר את התופעה ?

א. אדאג לקיום החוק בדבר ועדת ביקורת בלתי תלויה שתבקר את כל הפעילות של ההתאחדות ותציף כל בעיה של ניגוד עניינים.
ב. נכון להיום, תקנון ההתאחדות הוא התקנון המצוי של רשם העמותות. במידה ואבחר, אפעל ליצירת תקנון חדש ורלוונטי להתאחדות אשר שם דגש על טוהר המידות.

נראה כי הרוכבים מרימים ידיים מהתנהלות העמותות, הקהל לא מגיע, והעתיד נראה אפור וקודר מאי פעם. רגע לפני הבחירות לראשות, מהו המצע שלך?

אני מאד מבין את התסכול של הספורטאים, הייתי אמור להשתתף במרוץ בערד שהתבטל לאחר שהשקעתי אלפי שקלים. אני מציע את מועמדותי לתפקיד מתוך תסכול של ספורטאי ותחת ההנחה שהכדור נמצא במגרש שלנו הספורטאים. אני רוצה להוביל מאמץ משותף ומסודר של הספורטאים לביסוס הספורט המוטורי כענף ספורט לגיטימי. אני מאמין שאם נצליח להתכנס למאמץ משותף נמצא שהיכולת שלנו להשפיע על עתיד הענף גדולה בהרבה.

הבעיות שלנו הן לא רק בריוקרטיה והרשות לנהיגה ספורטיבית:
הבעיה המרכזית שלנו היא בעיה כלכלית שנתנת לפתרון רק ע"י שיתוף פעולה בין הענפים השונים. רק על ידי הפקה מרוכזת וגיוס חסויות משותף נוכל לקיים בישראל אירועים שיהיו אטרקטיביים לקהל ולנותני חסויות. גיוס סכומי הכסף הנדרשים לקיום ליגות ספורט מוטורי אטרקטיביות, מחייבות מיסוד וביסוס של ההתאחדות כגוף כלכלי. עלינו לבנות תוכנית עסקית לקיום מרוצים ואימונים, להקים מנגנון ניהול בשכר שיהיה אמון על ההוצאה לפועל של התוכנית, על ניהול הליגות ועל גיוס כספים. במסגרת המאמץ להפיכת הספורט המוטורי לענף ספורט נגיש על ההתאחדות להוביל את המאבק להפחתת המיסוי על הכלים הספורטיביים ולהפחתת תעריפי הביטוח.

בעיה אקוטית נוספת היא בעיית העדר המתקנים, התאחדות ממוסדת ומאורגנת, תוכל לפעול במרץ לאישור מתקני קבע, תוכל ליזום ולהוביל שיתופי פעולה בין ההתאחדות, משרד הספורט, הרשות לנהיגה ספורטיבית, מפעל הפיס, משרד התחבורה והרשות למלחמה בתאונות דרכים להקמת מתקני ספורט יעודיים ו/או הקמת מתקני הכשרה לנהגים (על פי תקנה 213 לפקודת התעבורה) שיוכלו לשמש גם כמתקני ספורט מוטורי.תגובות לכתבה
1.בוריס.א 14-02-14
בהצלחה דני, מחזיק לך אצבעות...
2.שחר מכלוף 16-02-14
שמישהו יזיז משהו כבר....הכל מת.
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 15:23-24.