טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
סופרקרוס 2014 מרוץ שישי


   09-02-2014, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: supercrossonline.com

חיות הסופרקרוס נותנים בראש, ויש לנו נצחון מרהיב של אחד הרוכבים הוותיקים והאהובים בסדרה, רוצים לדעת מי? כל התשובות בסיקור מרוץ מספר 6

אמש (מוצ"ש 08.02.2014) נערך מרוץ מספר 6 באליפות הסופרקרוס האמריקאית בעיר סאן דייגו.

450

ערב המרוץ היו הרבה צפיות מהמרוץ של סאן דייגו, בעיקר בעקבות הנצחון המרהיב של ריד, וחוסר הנצחונות של דאנג'י וסטיוארט (שמצופה מהם הרבה מאוד בתור שניים מארבעת האלופים) אשר רוכבים בקטגוריה. דבר אחד אפשר לומר כבר עכשיו, העונה רק הולכת ונהיית יותר ויותר טובה.

השערים נופלים ואנדרו שורט לוקח את ההולשוט, אך וילופוטו ישר מסתער עליו ולוקח ממנו את ההובלה, כאשר גם סטיוארט וגם דאנג'י לא מבזבזים זמן ועוקפים. סטיוארט יושב צמוד לזנב של וילופוטו ולא מחכה שהאלוף יכנס לקצב שלו, אלא ישר תוקף ומצליח לעקוף את וילופוטו. עוברת הקפה וריד עוקף את דאנג'י, שעושה טעות ונופל למקום השישי, כאשר רוקזן ושורט עוקפים אותו. דאנג'י חוזר לעצמו, ועוקף את שורט (בהקפה השלישית גם בארשה עוקף את שורט). רוקזן יושב לריד על הזנב ומלחיץ אותו, אך ריד המנוסה לא מוותר ולא מאפשר לרוקזן לעקוף.

בהקפה החמישית וילופוטו מנסה לעקוף את סטיוארט ונראה יותר מהיר מרוכב סוזוקי. וילופוטו נכנס למעין ישורת עם הטייה חדה שמאלה בפול, גם בקו הפנימי, ומנסה להגיע ראשון לתוך הפנייה, אבל כמעט ומאבד את הפרונט ומצליח להציל את עצמו מהתרסקות ממש ברגע האחרון, מה שמאפשר לסטיוארט לברוח לו ולהגדיל את הפער בהובלה.
הגענו להקפה השישית וריד מצליח לברוח מעט לרוקזן ולקבל קצת אוויר לנשימה, בזמן שבאותה העת בארשה עוקף את דאנג'י. חולפות שתי הקפות ורוקזן עוקף את ריד כאשר הרוקי השני של העונה, איליי טומאק, שחזר מפציעה ולא נמצא בכושר תחרותי מלא, כבר נמצא במיקום השביעי והמאוד מכובד. וילופוטו לא מוותר ונצמד שוב לסטיוארט (שמצידו לא עושה טעויות ושומר על קור רוח ורכיבה נקייה ורגועה), ולא מתרגש יותר מדי מהנסיונות של וילופוטו לצמצם עליו.

בהקפה העשירית בארשה מאבד את הפרונט בפנייה חדה שמאלה, ומאפשר לדאנג'י לעקוף. דאנג'י פותח גז לרווחה ומתחיל לרדוף אחרי ריד, כאשר במשך כמה הקפות ריד ודאנג'י מצמצמים על רוקזן עד להקפה מספר 18, בה ריד כבר צמוד לרוקזן ויושב לו על הזנב של האופנוע. ריד מנסה לעקוף את רוקזן ודאנג'י מנסה לעקוף את ריד כל הזמן, אך ריד נראה טוב ובעיקר רגוע יותר מדאנג'י ולא נותן לו לעקוף. במהלך כל הזמן הזה מלפנים סטיוארט שולט במרוץ ביד רמה, ולא מאפשר לוילופוטו להתקרב אליו יותר מידי. בהקפה האחרונה של המרוץ ריד מתרסק תוך כדי נסיון עקיפה על רוקזן בבאמפים, כאשר הוא נוגע קלות בגלגל האחורי של רוקזן, ומוצא את עצמו על הרצפה (כמעט ונדרס על ידי דאנג'י שהיה צמוד אליו מאחור). סטיוארט מנצח את המרוץ הראשון שלו העונה ומראה שכוחו עדיין במותניו, בזמן שהמרוויח העיקרי של המרוץ הזה הוא דווקא וילופוטו, שזוכה להגדיל מעט את הפער מרוקזן שמסיים שלישי, דאנג'י רביעי, מאחוריו מסיימים חמישי ושישי בהתאמה ווסטון פייק ובארשה ואילו טומאק שמסיים שביעי.

450 תוצאות

1. ג'יימס סטיוארט
2. ריאן וילופוטו
3. קן רוקזן
4. ריאן דאנג'י
5. ווסטון פייאק

450 אליפות

1. ריאן וילופוטו – 126 נק'
2. קן רוקזן – 117 נק'
3. צ'אד ריד – 111 נק'
4. ג'יימס סטיוארט – 105 נק'
5. ג'סטין ברייטון – 98 נק'
6. ריאן דאנג'י – 94 נק'

לייטס

דין וילסון, שניצח לראשונה העונה במרוץ הקודם, פותח מעולה, ולוקח את ההולשוט. שני מתמקם לו מלקולם סטיוארט, ג'אסטין היל שלישי ורוכב הונדה, ג'סי נלסון, רביעי. אנדרסון וסילי ממוקמים בפתיחה חמישי ושישי בהתאמה. אנדרסון לא מבזבז זמן ועוקף את נלסון, וילסון מתרסק בהקפה השלישית ועף מעל הכידון, קם ומנסה להמשיך לרכוב אך ללא הואיל (בזמן שבן קבוצתו, היל, עוקף את סטיוארט ומוביל את המרוץ). אנדרסון ממוקם שלישי כאשר סילי וקופר ווב מאחוריו. אנדרסון יודע שהוא חייב להתחיל לשים חוצצים בינו לבין סילי, אם הוא רוצה לסיים את הערב ממוקם ראשון באליפות.

אנדרסון עוקף בהקפה השישית את סטיוארט ועולה למקום השני, ווב מתרסק ונושר למיקום ה-18. היל ממשיך להוביל את המרוץ, ווילסון מחליט לחזור בהקפה העשירית למרוץ בשביל לצבור נקודות, והוא נמצא בפיגור של שלוש הקפות, אך הוא לא מוותר ורוכב יפה מאוד עד למיקום ה-21 (כאשר בסופו של יום הוא זוכה רק בנקודה אחת, אך בסופה של האליפות כנראה שהנקודה הזו תעשה את ההבדל), ובכלל מוכיח וילסון שהוא עשוי מהחומר הנכון כאשר הוא לא מוותר לעצמו וחוזר לרכוב, למרות הידיעה שאין לו סיכוי ממשי להביא תוצאה שתועיל לו.

ג'סטין היל מנצח את המרוץ הראשון שלו בקריירה, עם מרוץ מושלם מבחינתו, כאשר הקבוצה שלו חוגגת איתו מצד אחד, אבל מבואסת מהצד השני עם ההתרסקות המיותרת של וילסון, מה שמשאיר אותם עם רגשות מעורבים, אבל לפחות הם מראים את כוחה של הקבוצה. אנדרסון מסיים שני ובכח פותח פער קטן על סילי (שרכב מרוץ לא משהו) ואילו סטיוארט הצעיר מסיים שלישי וסילי עצמו מסיים רק רביעי.

המרוץ השבוע אמנם לא היה מותח במיוחד לכל אורכו, אבל בהחלט עמד בציפיות והביא לנו מנצח חדש העונה, ג'סטין היל, והראה לנו ממה עשויי ג'ייסון אנדרסון כאשר הוא מסיים שני את המרוץ ומצליח להשאר בראש טבלת האליפות, ומראה שהוא הדבר האמיתי ולא סתם עוד רוכב שהצליח לנצח שלושה מרוצים בקריירה, אלא באמת לרכוב חכם וטוב בלי לקחת סיכונים מיותרים, זה חומר אשר ממנו עשויים אלופים, רק שלא ישבר תחת הלחץ.

רוכבי הלייטס מערב סיימו להתחרות עד ה-5 באפריל, ומשבוע הבא זהו תורם של חבורת הלייטס מזרח להתחרות, ככה שאנדרסון וסילי יאלצו להמתין כחודשיים עד שיוכלו לחזור ולהתחרות אחד נגד השני.

לייטס תוצאות

1. ג'סטין היל
2. ג'ייסון אנדרסון
3. מלקולם סטיוארט
4. קול סילי
5. שיין מקלראת'

לייטס אליפות

1. ג'ייסון אנדרסון – 131 נק'
2. קול סילי – 127 נק'
3. ג'סטין היל – 107 נק'
4. דין וילסון – 98 נק'
5. קופר ווב – 92 נק'
6. מלקולם סטיוארט – 89 נק'תגובות לכתבה
1.JS7 09-02-14
Js7 you are the Best!!
2.למה ספוילר? 09-02-14
שימו תמונה של סטיוארט עם דגל השחמט, בכלל לא רומז מי ניצח. סתם הורס למי שלא ראה
3.למה ספוילר? 09-02-14
שימו תמונה של סטיוארט עם דגל השחמט, בכלל לא רומז מי ניצח. סתם הורס למי שלא ראה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 16:40-24.