טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
סופרקרוס 2014 מרוץ שלישי


   19-01-2014, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: supercrossonline.com

מרוץ מספר 3 בליגת הסופרקרוס האמריקאי הסתיים, ונדמה כי העונה הולכת להיות מטלטלת ומותחת במיוחד, טל דשא בסיקור התחרות האחרונה שהתקיימה באנהיים

המרוץ השלישי לעונת 2014 באנהיים (מס'2 מתוך 3) עבר ונגמע, ולנו נשאר להרים את הלסתות מהרצפה, ולהפנים, שהעונה הזאת תהיה אחת הטובות, ולנו נותר לקוות שלא יגמר לעולם. קרבות השועלים סיפקו לנו אקשן למכביר, ובסוף היום עלה על המדרגה הגבוהה של הפודיום שועל וותיק ומנוסה שכולם הספיקו להספיד אותו.

450

ראש לשועלים ותחיית הקריירות האבודות, זו ההגדרה הטובה ביותר למה שקרה במרוץ.
לאורך כל סוף השבוע היה ריאן דאנג'י במיטבו, ולמרות התרסקות במקצה הדרוג, היה דאנג'י אגרסיבי ומהיר מתמיד. כך היו גם וילופוטו ורוקזן (שהתחילו להתאמן יחד עם אותו מאמן בזמן הפגרה), סטיוארט וריד (אמנם תמיד וילופוטו מהיר וכך גם סטיוארט), אך ריד נראה בעונה שעברה כמי שגמר את הסוס, ושכח להחליף פרסות לאורך כל עונת הסופרקרוס והמוטוקרוס של 2013.

כל הרוכבים עומדים על קו הזינוק, הגייט נופל ודאנג'י נכנס לפנייה הראשונה ולוקח את ההולשוט, בזמן שניקולאס וואי על הקאוואסאקי נצמד אליו, ביחד עם סטיוארט, וילופוטו, וריד כאשר רוקזן צמוד צמוד גם כן. מהר מאוד ניק וואי נושר למטה, ובהקפה השניה רוקזן כבר יושב צמוד לזנב של וילופוטו שממוקם שלישי, בזמן שסטיוארט ממוקם שני וריד מאסף מאחור במיקום החמישי. חולפת הקפה, ורוקזן, הרוקי הגרמני הצעיר, עוקף את וילופוטו ומתחיל לרדוף אחרי סטיוארט. בהקפה השביעית דאנג'י נופל מיד לאחר קטע הבאמפים האכזרי, וכשהוא עולה על האופנוע הוא ממוקם שישי. אכזבה גדולה לדאנג'י שנראה היה בדרך לנצחון ראשון העונה, מה שהיה שם אותו ראשון גם באליפות. לבינתיים, מאחור, ריד נראה טוב מאוד ומזכיר לנו שהוא פעמיים אלוף סופרקרוס לשעבר, עם רכיבה מהירה ועקבית ללא טעויות. וילפוטו לא נשאר חייב ועוקף את רוקזן, שנראה איטי מריד ומאפשר לרוכב קאוואסאקי מס' 22 לצמצם את הפער. בהקפה ה- 14 וילפוטו כבר צמוד לסטיוארט, שנראה מרוכז היום, ולא מבצע טעויות בנסיון לכפר על המרוץ של שבוע שעבר, שעלה לו במקום בפודיום במקרה הטוב, ובניצחון במקרה הרע.

וילופוטו מנסה לבצע בלוק פס על סטיוארט, נכנס בו, מאבד את הפרונט של האופנוע נופל ועולה בחזרה על המסלול, אבל לא לפני שחבורת החוד עוקפת אותו. רוקזן מתמקם במקום השני, אבל ריד חד כתער עוקף אותו, רוקזן לא נשאר חייב ועוקף מיד בחזרה. הקפה אחת מאוחר יותר, ה- 15 במספר, ריד משלים עקיפה יפה על רוקזן ועולה למקום השני, כשהוא מהיר מסטיוארט ונותן את הזמנים המהירים על המסלול. בשקט בשקט מתקדם לו ג'אסטין ברייטון, על הימאהה, וכבר נכנס לשביעייה הראשונה של המרוץ, אותו הוא עתיד לסיים במיקום החמישי. רכיבה עקבית וטובה מברייטון, וברור שהוא וימאהה עבדו טוב וקשה לקראת שנת 2014, וניצלו היטב את חודשי הפגרה. ריד לא לוקח את הזמן, הוא רעב לנצחון, אחרי שכבר 22 מרוצים לא ניצח, ובהקפה ה- 17 הוא עוקף את סטיוארט בבלוק פאס מהסרטים, ופותח פער מיידי וענק על סטיוארט, שרואים שלא מוכן להתרסק בשביל לנצח, הוא חייב תוצאה טובה היום בשביל להשאר במשחק האליפות.

ריד מגיע ראשון לקו הסיום, כאשר שתי פניות לפני קו הסיום, הוא מוצא גם זמן להסתכל בנחת אחורנית ולהבין שהוא באמת היה הרבה יותר מהיר מכולם היום. בנוסף, הוא משווה את שיא הנצחונות באנהיים של סטיוארט ומקגראת' האגדי. ריד אמנם ניצח, אך הקרב על המקום השישי לא נגמר כאשר בפנייה האחרונה של ההקפה האחרונה דאנג'י ווילופוטו נכנסים ביחד, ונופלים כאשר הם נתקלים זה בזה בנסיון עקיפה של וילופוטו, שני הרוכבים מוצאים עצמם על הרצפה בפעם השניה במרוץ הזה, ווילופוטו קם מהר יותר מדאנג'י, ומקדים את רוכב ק.ט.מ לדגל השחמט, ולכן גם באליפות, איזה סיום מטורף למרוץ מטורף שכזה.

בסופו של יום, רוקזן אשר סיים שלישי לוקח את ההובלה באליפות. ברור כבר עכשיו, שהמרוץ הבא הולך להיות פיצוצים על המסלול, כאשר כל הרוכבים המובילים במרוץ ובאליפות, נראים עם סיכוי שווה לקחת את הנצחון. למעשה 16 נקודות מפרידות בין כל ששת הרוכבים המובילים באליפות כשרוקזן מוביל את האליפות, וסטיוארט שישי. אין ספק שהשנה מאזן הכוחות שווה בהרבה בין התותחים לעומת עונה שעברה, הדבר היחיד שלא מסתדר העונה הוא חוסר הנוכחות במובילי האליפות של רוכבי הונדה, כאשר בארשה בראשם, לא ברור מה קורה שם, אך כן ברור שהם בצרות, ושהונדה צריכה לעשות משהו דחוף בנידון, אחרת כל ההשקעה שלה ברוכבים מוכשרים דוגמת בארשה וטומאק תלך לאבדון.

ריד- היה הרבה יותר מכולם היום

450 תוצאות

1. צ'אד ריד
2. ג'יימס סטיוארט
3. קן רוקזן
4. ג'אסטין ברייטון
5. ריאן וילופוטו
6. ריאן דאנג'י
7. ווסטון פיאק
8. ג'וש היל
9. אנדרו שורט
10. ג'ייק וויימר

450 אליפות

1. קן רוקזן – 60נק'
2. ריאן וילפוטו – 59נק'
3. צ'אד ריד – 57נק'
4. ריאן דאנג'י – 57נק'
5. ג'אסטין ברייטון – 55נק'

דאנג'י- ידע ימים טובים יותר

לייטס

עד כה, ניצח את שני המרוצים הראשונים של העונה ג'ייסון אנדרסון, כשקול סילי, הוביל את מרבית ההקפות בשני המרוצים הנ"ל, אך נעקף בסוף המרוץ על ידי אנדרסון (שמראה שהעונה הוא בא מוכן ושזה הזמן שלו), על כן אם הוא רוצה לנצח, אנדרסון הוא הרוכב שאותו צריך להביס.

קול סילי טס ראשון אל תוך הסיבוב הראשון, שלוקח את ההולשוט, בזמן שג'וש היל צמוד אליו, וקופר ווב שלישי. היל נופל ו-ווב לוקח את המיקום השני, בזמן שדין ווילסון מתמקם שלישי, סטיוארט הצעיר רביעי ואנדרסון חמישי, עם פתיחה לא טובה בעליל. בהקפה השניה אנדרסון לא מבזבז זמן, ועולה למיקום הרביעי על חשבונו של סטיוארט. הקפה מאוחר יותר, ווילסון מתרסק וסטיוארט נכנס באופנוע שלו, אבל לא נופל וממוקם רביעי, בזמן שאנדרסון כבר שלישי, ומתחיל לפתוח גז לכיוונו של ווב.

בהקפה השביעית ווילסון מצליח לחזור לגרוב שלו, ומתמקם שישי (ברכיבה מרשימה מאוד מצידו לאור מה שקרה לו במרוץ הזה עד עכשיו), אבל לא מצליח לשמור על המקום, ומפנה את הדרך לרוכב הונדה, שיין מקלראת', שמרשים מאוד במרוץ זה. חולפות עוד שתי הקפות, ואנדרסון, שרואה את ההזדמנות לנצח שלושה מרוצים ברצף, עוקף את ווב ומנסה לצמצם על קול סילי, אך ללא הואיל, היום הזה שייך לקול סילי, והוא מנצח את המרוץ הראשון שלו העונה, והראשון שלו מאז עונת 2012 בה ניצח בפעם האחרונה.

נכון שהמרוץ היה פחות מותח מהמרוץ הקודם, אבל האליפות כל כך צפופה עכשיו, כאשר מי שאורב ונראה בדרכו לנצחון ראשון העונה, הוא דווקא קופר ווב, אשר פתח את העונה לא רע בכלל ומסתמן כאחד הרוכבים הטובים והמבטיחים באליפות. גם דין ווילסון ומלקולם סטיוארט מראים לעת עתה יכולת מעולה, אבל חסר להם משהו בכדי לנצח. מי שכן מראים לנו שהתבגרו הם אנדרסון ו-ווילסון, אשר נראים בדרכם לקרב אחד עם השני על האליפות, ובמרחק בטוח משאר הרוכבים. כך שאם לא יקרה משהו לאחד מהם, אנו צפויים לקרב אליפות צמוד ביותר שכן הם נראים שווים בכוחם האחד אל מול השני, ולפחות ברמה אחת מעל שאר הרוכבים.

סילי- היום הזה שייך לו

לייטס תוצאות

1. קול סילי
2. ג'ייסון אנדרסון
3. קופר ווב
4. מלקולם סטיוארט
5. ג'אסטין היל
6. שיין מקלראת'
7. דין ווילסון
8. זאק אוסבורן
9. מיכאל ליאב
10. ג'סי נלסון


לייטס אליפות

1. ג'ייסון אנדרסון- 72נק'
2. קול סילי – 69נק'
3. זאק אוסבורן – 53נק'
4. קופר ווב – 51נק'
5. דין ווילסון – 50 נק'תגובות לכתבה
1.שחר 20-01-14
מה עם הליטוף שבאבא נתן לוילופוטו,מה אפשר לומר אומר על זה?חחחחח
2.עמנואל 20-01-14
הרוכב הזה פשוט אלוף אין עוררין 27תחרויות אחרונות לא זכה עכשיו באמת מגיע לא לזכות צד ריק אלוף אמיתי
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 19:59-24.