טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
סופרקרוס 2014 - מרוץ שני


   14-01-2014, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: www.supercrossonline.com

קרוב ל- 50,000 אוהדים התכנסו באצטדיון, דרוכים ומתוחים, לברר האם קן רוקזן ימשיך את הקו איתו פתח את המעבר לקטגוריה הבכירה? זאת ועוד בסיקור הבא

ערב המרוץ הרבה דברים היו מונחים על כפות המאזניים; הקהל הגיע בהמוניו, כאשר נכחו במרוץ קרוב ל- 50,000 אוהדים בתוך האצטדיון וכולם מתעסקים בשתי שאלות בלבד: האם הנצחון של קן רוקזן בקטגוריה הבכירה היה מקרי, או שאולי יש לנו פה עסק עם רוקי טוב במיוחד? והאם וילופוטו ודאנג'י יצליחו לחזור למקומם הטבעי בראש להקת הזאבים? התשובות בסיקור שלפניכם.

לייטס

המנצח של 2 המרוצים הראשונים של העונה, רוכב ק.ט.מ ג'ייסון אנדרסון.

הערב נפתח עם זינוק מעולה של רוכב קבוצת ימאהה ,קופר ווב , שלקח את ההולשוט (הראשון להכנס לפניה הראשונה של המרוץ) והצליח להחזיק בהובלה במשך רוב ההקפה הראשונה, עד שרוכב הונדה, קול סילי, נכנס לתמונה ועקף גם את ווב וגם את ג'ייסון אנדרסון שהיה במקום השני. ווב לא מחזיק מעמד ונפל רגעים ספורים לאחר שנעקף, ובעצם הפסיד את הקרב על המרוץ הזה. משלב זה והלאה היה נראה כי אף אחד לא היה קיים על המסלול, כאשר גם אנדרסון במיקום השני וגם סילי שהוביל, פתחו פער משמעותי על שאר הרוכבים. בינתיים את מקומו של ווב תפסו שיין מקלרת' (הונדה) ודין וילסון, כאשר ווב נמצא בטווח סגירה עליהם וגם זאק אוסבורן ומלקולם סטיוארט כבר קרובים.

מקלרת' עושה טעות, ויש מגע בינו לבין ווב, מה שנותן הזדמנות לאוסבורן וסטיוארט לשפר מיקומים. מספר ההקפות שנשארו למרוץ הולך ויורד, ובחוד יש מאבק על המקום הראשון בין סילי לאנדרסון. גם מאחור יש מאבק בין וילסון ואוסבורן על המיקום השלישי. וילסון ואוסבורן נמצאים במאבק משלהם על המקום השלישי, עד שאוסבורן מבצע עקיפה וסוגר לעצמו את המרוץ הזה כאשר הוא ממוקם שלישי. שני המובילים של המרוץ סילי ואנדרסון, בינהם יש מרווח בטחון קל, עד שהם מגיעים לסממנים האחוריים, מה שמעכב את סילי במעט ומאפשר לאנדרסון להגיע עד למרחק נגיעה מסילי.

בהקפה האחרונה, סילי מבצע טעות קלה, אשר מאפשרת לאנדרסון לעקוף אותו כשנשארה רק עוד חצי הקפה, ואנדרסון לוקח את כל הקופה ומנצח את המרוץ השני של העונה, מרוץ שני ברציפות שהוא מנצח, ונצחונו השלישי בכלל בליגה. עושה רושם שהעונה המאבק יהיה בין סילי ואנדרסון; שניהם רוכבים הרבה יותר מהר משאר הרוכבים על המסלול, שעושה רושם שבאמת הקרב על האליפות יהיה בין שניהם. ניתן גם לראות הוא שגם סילי וגם אנדרסון עלו כיתה בבטחון וביכולת שלהם. המצב באליפות כרגע הוא ששלושת המקומות הראשונים של המרוץ, הם גם שלושת הראשונים בניקוד של האליפות.

וילופוטו

450

הערב הזה היה מותח במיוחד, לאחר שבמרוץ הקודם וילופוטו, שיחזר את פתיחת העונה של עונת 2013 בכך שביצע טעות והתרסק קלות.גם דאנג'י היה רוצה לפתוח את העונה טוב יותר, ובטח שלא חשב שיראה את בן קבוצתו הרוקי, קן רוקזן, מנצח את המרוץ הראשון בזמן שהוא מגיע שני.

השערים נופלים ורוכב קבוצת סוזוקי, ג'ייק מוס, לוקח את ההולשוטף מאחוריו מתמקמם רוכב ימאהה ג'אסטין ברייטון שני ודאנג'י שלישי. וילופוטו פתח לא טוב בכלל ומצא את עצמו במיקום התשיעי מאחורי סטיוארט, בארשה ורוקזן. ממש אחרי הפנייה השניה, ברייטון עובר את מוס כאשר גם דאנג'י ובארשה עוקף את מוס - בארשה לא מבזבז זמן ועוקף את דאנג'י. בארשה שניצח במרוץ זה בעונה שעברה, תוקף ועוקף את ברייטון לכמה שניות, ברייטון תוקף בחזרה ועוקף את בארשה, דבר המאפשר לדאנג'י לעקוף את בארשה ולעלות למקום השני. הגזרה בחוד המרוץ מתחממת, וכעת ישנם שישה רוכבים הנאבקים אחד בשני: ברייטון, דאנג'י, רוקזן שעוקף את בארשה, וילופוטו וג'יימס סטיוארט כאשר כל הקבוצה הנ"ל נמצאת בטווח של שלוש שניות מהמקום הראשון עד לשישי.

בהקפה השביעית - בארשה רוקזן. רוקזן ובראשה נאבקים על המקום השלישי ויש מגע ביניהם! רוקזן מוצא את עצמו על הרצפה והוא יצא מהמאבק על הנצחון, אבל לא פרש מהמרוץ, כאשר בסופו של דבר הוא מסיים את המרוץ במיקום השישי. וילופוטו מנצל את המגע בין בארשה ורוקזן ועובר למיקום השלישי. דאנג'י, שנראה לחוץ, עושה טעויות מדי פעם, נמצא כעת במיקום השני ומנסה לעקוף את ברייטון, אבל בהקפה ה- 11 ויליפוטו עוקף את דאנג'י והקפה אחת אחרי, עוקף גם את ברייטון. סטיוארט במקום הרביעי, נראה מהיר ומתחיל לקצץ זמנים בינו לבין דאנג'י, כאשר נותרו עוד חמש הקפות עד לסוף המרוץ. וילופוטו מרגיע מעט ומנצח את המרוץ השני של העונה, אבל מנצח בפעם הראשונה בפיניקס בקטגוריה הבכירה. לברייטון עצמו יש מה להתגאות בביצועים שלו, כאשר הוא משווה את התוצאה הטובה ביותר שלו עם המקום השני במרוץ הזה, כאשר הפעם הקודמת והיחידה שבה הוא סיים שני היתה בשנת 2012 במרוץ של טורונטו.

המצב כרגע באליפות הוא שוילופוטו ודאנג'י מובילים את האליפות עם נקודה בודדת אחד לזכותו של וילופוטו, קן רוקזן נמצא רק במרחק 3 נקודות מראשות הטבלה, נשאר לחכות ולראות איזה אקשן יביא איתו המרוץ הבא וגם, כנראה שמילספס ואיליי טומאק יחזרו לכשירות לקראת המרוץ הבא, מה שבטוח הוא שיהיה הרבה אקשן.


המנצח של 2 המרוצים הראשונים של העונה, רוכב ק.ט.מ ג'ייסון אנדרסון

המרוץ הבא ייערך ב- 18/1/14 ועד אז הנה התוצאות של המרוץ והניקוד המצטבר של העונה עד עכשיו.

לייטס:

1. ג'ייסון אנדרסון
2. קול סילי
3. זאק אוסבורן
4. דין וילסון
5. מלכולם סטיוארט
6. קופר ווב
7. דין פריס
8. ג'אסטין היל
9. ג'סי נלסון
10. קול מרטינז

אליפות

1. גייסון אנדרסון- 50 נק'
2. קול סילי- 44 נק'
3. זאק אוסבורן- 40 נק'
4. דין וילסון- 36 נק'
5. קופר ווב- 31 נק'

קופר ווב לוקח את ההולשוט בפתיחה של הלייטס

450:

1. ריאן וילופוטו
2. ג'אסטין ברייטון
3. ריאן דאנג'י
4. ג'יימס סטיוארט
5. ג'אסטין בארשה
6. קן רוקזן
7. אנדרו שורט
8. ברוק טיקל
9. צ'אד ריד
10. וויל האן

אליפות

1. ריאן וילופוטו- 43 נק'
2. ריאן דאנג'י- 42 נק'
3. קן רוקזן- 40 נק'
4. ג'אסטין ברייטון- 37 נק'
5. צ'אד ריד- 32 נק'תגובות לכתבה
1.שחר מכלוף 15-01-14
בתור חובב מוטוקרוס מתחיל אני חייב לומר שאין אקשן כזה...


מקווה שבאבא ייתן בראש.
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 03:58-24.