טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
סופרקרוס 2014 מרוץ ראשון


   05-01-2014, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: supercross.com (ארכיון)

שלושה חודשים ארוכים ומותחים הגיעו לקיצם הלילה, כאשר אליפות הסופרקרוס חזרה לפעילות עם גז פתוח לרווחה.

במשך כל תקופת הפגרה, היו ניחושים ומחשבות; מי ינצח את המרוץ הראשון של עונת 2014?

בלייטס וגם ב- 450, במיוחד לאור העובדה, ששלושה רוכבים מובילים (טומאק, רוקזן, וויל האן) עברו לקטגוריה הבכירה, אני בטוח שיכניסו את התותחים של הקטגוריה ללחץ, שישפיע עליהם בצורה כזו או אחרת. לכן, אין לי ספק, שהעונה הזו הולכת להיות אחת הטובות. נתחיל כמובן עם קטגוריית הלייטס.

לייטס:

לאורך כל סוף השבוע, הרוכב המהיר בלייטס היה ג'ייסון אנדרסון. כשהגייט נופל, אנדרסון מסתער על הפנייה הראשונה ולוקח את ההולשוט הראשון של 2014, כאשר מאחוריו מתמקמים: קול סילי, זאק אוזבורן, ודין וילסון. מלקולם סטיוארט נראה נחוש הלילה, ותוך כדי ההקפה הראשונה, עולה למקום השלישי על חשבונם של זאק אוסבורן ודין ווילסון. בהקפה השניה, שלושת המובילים של המרוץ קרובים, ואנדרסון מנסה למצוא תשובה להתקפות של סילי ולחץ שמפעיל סטיוארט הצעיר, גם וילסון ואוסבורן קרובים ואם אחד מהם יעשה טעות הם כבר ידאגו להתנפל עליו. סטיוארט, טועה, ויורד למקום החמישי. בהקפה הרביעית, סילי עושה מהלך ועוקף את אנדרסון, תוך פתיחת גז מטורפת, ומצליח לייצר פער של 2 שניות על אנדרסון.

עבר כבר חצי מהמרוץ, ואנדרסון מנסה לסגור את הפער מסילי, אבל אוסבורן מפעיל עליו לחץ כבד. אנדרסון מחליט שהערב הזה שייך רק לו, והוא פותח מבערים ומצליח לצמצם אל סילי, מגיע אליו ומחליט לעקוף אותו, אבל, יש מגע ביניהם, מה שמזעזע את סילי קצת בזמן שאנדרסון לא מוותר, ומצליח להשאר על הגלגלים ולעלות למקום הראשון. סילי, שכנראה איבד קצת את הריכוז, לא מצליח לתפוס את אנדרסון עד לסוף המקצה, לנצחון הראשון של עונת 2014.

ג'ייסון אנדרסון מנצח את המרוץ הראשון של העונה, אל מול איצטדיון שכולו נמכר מראש. זהו הנצחון השני בקריירת הסופרקרוס שלו - רכיבה מדהימה, נחישות, והיכולת להחליט שאתה יותר טוב משאר הרוכבים, ולתת את כל מה שיש לך. במקום החמישי מגיע קופר ווב שגם מרשים, בזמן שסטיוארט הצעיר, מתדרדר עד למקום ה-8. נראה שהולכת להיות עונה פגז.

450:

את יום המרוצים התחלנו עם הידיעה שהמנצח של מרוץ פתיחת העונה של עונה שעברה, דייבי מילספס, לא יתחרה בעקבות פציעה, שתשבית אותו לשני המרוצים הראשונים של העונה לפחות.

וילופוטו נראה חזק לאורך כל סוף השבוע, וכרגיל, הוא המועמד הטבעי לנצח את המרוץ הזה (למרות נפילה במקצה ההיט שלו). השערים נופלים, ווילופוטו טס אל הפנייה הראשונה ולוקח את ההולשוט, בזמן שרוקזן וג'וש גרנט תופסים את המקום השני והשלישי בהתאמה. צ'אד ריד נראה שחזר לעצמו, ועוקף את גרנט בזמן שריאן דאנג'י, כבר צמוד לגרנט במיקום החמישי, ברייטון שישי וסטיוארט שביעי. בהקפה התשיעית וילופוטו נופל (כמו במרוץ הפתיחה של עונה שעברה) וחבורת החוד עוקפת אותו.

סטיוארט נראה כאילו תקעו לו פלפל חריף באחוריים- פותח מבערים, הוא לא מבזבז זמן ועוקף את ריד. ברור לכולם שסטיוארט הוא כרגע הרוכב המהיר על המסלול. לריד אין זמן לנוח מכיוון שדאנג'י כבר יושב לו על הזנב ומתכנן את העקיפה. בזמן שדאנג'י נצמד לריד, סטיוארט כבר צמוד לרוקזן, והם נכנסים לקטע הבאמפים צמודים ואז, סטיוארט מאבד את האחורי ופורש מהמרוץ! כמה פעמים העצבים הכניעו את סטיוארט בשנים האחרונות ועדיין זה מפתיע כל פעם מחדש, מכיוון שסטיוארט פשוט היה נראה הכי מהיר על המסלול הלילה. דאנג'י עוקף את ריד ומסיים את המרוץ במקום השני, בזמן שריד מצליח לנצל את הקאוואסאקי שלו לסיום במקום השלישי והמאוד מכובד, שלא לומר לא צפוי לאחר מה שעבר עליו בעונה הקודמת. וילופוטו מסיים רביעי ובארשה מסיים חמישי, לאחר שהיה מאוד מהיר בכל האימונים, אך פתיחה לא טובה הוציאה אותו מההתמודדות על הנצחון. המנצח של המרוץ: קן רוקזן! הרוקי מנצח את מרוץ ה-450 הראשון של עונת 2014, בזמן שאלוף הסופרקרוס של שנת 2010, ובן קבוצתו, ריאן דאנג'י, מסיים שני. אחת מפתיחות העונות הטובות שהיו.

מכיוון שנערך המרוץ הראשון של העונה תוצאות המרוץ הן תוצאות האליפות.

לייטס:

1. ג'ייסון אנדרסון- 25נק'
2. קול סילי- 22נק'
3. זאק אוסבורן- 20נק'
4. דין ווילסון- 18נק'
5. קופר ווב- 16נק'
6. ג'אסטין היל- 15נק'
7. דארין דורהאם- 14נק'
8. מלקולם סטיוארט- 13נק'
9. ג'סי נלסון- 12נק'
10. אוסטין פוליטלי- 11נק'

450

1. קן רוקזן- 25נק'
2. ריאן דאנג'י- 22נק'
3. צ'אד ריד- 20נק'
4. ריאן וילופוטו- 18נק'
5. ג'אסטין בארשה- 16נק'
6. ג'אסטין ברייטון- 15נק'
7. ג'ושואה גרנט- 14נק'
8. ברוק טיקל- 13נק'
9. אנדרו שורט- 12נק'
10. ג'ייק וויימר- 11נק'תגובות לכתבה
1.yehuda 05-01-14
סופסופ הדבר האמיתי חוזר, אחלה ליגה אחלה סיקור
טל, התגעגענו ותמשיך ככה
2.טל 05-01-14
תודה רבה, תהיה לנו עונה פצצה
3.EfratR1 06-01-14
יופי של סיקור, אתה הולך ומשתבח!!
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 22:36-24.