טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
סופרקרוס פתוחה- כתבת פתיחת עונה


   01-01-2014, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: Supercross.com

ביום שבת בלילה, אליפות הסופרקרוס האמריקאית תחזור לפעילות בכול הכח. כתבה שניה בסדרת כתבות פתיחת עונה מהאוהד הישראלי המושבע ביותר - טל דשא

ביום שבת בלילה תתחיל אליפות אופנועי השטח המעניינת ביותר, אליפות הספרקרוס של מונסטר אנרג'י. לפני כשבועיים עלתה כאן באתר כתבה ראשונה בסדרת כתבות פתיחת העונה עם סקירה קצרה וממצה על כל קטגורייה. הפעם, הגענו לקטגוריה הפתוחה

את עונת 2013, סיים ריאן וילופוטו, כאלוף בפעם השלישית ברציפות. את פתיחת עונת 2013 פתח וילופוטו לא טוב, וסיים את המרוץ הראשון עם חמש נקודות לזכותו, בזמן שדייבי מילספס על הסוזוקי, נתן בראש וניצח את מרוץ פתיחת העונה. פתיחת עונה כזו, בוודאי לא הייתה מה שקיווה לו וילופוטו, ובטוח שיצרה אצלו בקבוצה לחצים (הן מהספונסרים והן מבעלי הקבוצה)- שציפו לאחר עונת 2012, בה שלט, לפתיחת עונה מוצלחת בהרבה. החל מהמרוץ השני, שבו סיים במיקום השני אחרי ג'אסטין בארשה הרוקי, אשר זה עתה עלה מקטגוריית הלייטס, ובטוח שלא ציפה לנצח את המרוץ השני של העונה. את המרוצים השלישי והרביעי, סיים וילופוטו עם 2 נצחונות, בזמן שטרי קנארד וצ'אד ריד על ההונדות (אך לא באותה קבוצה, ריד בקבוצה פרטית משלו עם אופנוע מפעל מהונדה וקנארד בקבוצת המפעל של הונדה), לקחו את המקומות השני והשלישי, מה שנתן לוילופוטו קצת יותר מרווח נשימה ממילספס וריאן דאנג'י. את המרוץ החמישי של העונה ניצח דאנג'י, בזמן שהוא רוכב על אופנוע הק.ט.מ. הרשמי בקבוצתו של רוג'ר דקוסטר (מנהל הקבוצות האגדי), שכל רוכב באשר הוא היה רוצה שהוא יהיה מנהל הקבוצה שלו.

פתיחת העונה של דאנג'י גם כן לא היתה מזהירה במיוחד. נראה היה, כי אלילת המזל לא האירה לדאנג'י פנים בעונה שעברה עם כל מיני תקלות באופנוע כמו כשל חמור במערכת מתלי האוויר הניסיוניים שהורכבו על אופנועו, ואשר מנעו ממנו להתחרות בסוף שבוע שהתחיל בצורה מעולה עבורו. בכלל עונת 2013 גם היתה עונה קשה, שכן בשביל אלוף צעיר כמו דאנג'י, לנצח רק שני מרוצים בעונה זה לא ראוי, וגם לא אופייני לו. לא סתם הרבה אנשים קוראים לו מכונה, שכן הוא הרוכב הכי עקבי לאורך שלוש השנים האחרונות. למרות המוזכר לעיל, בעונת 2013 הקשה מבחינתו, סיים על הפודיום לא פחות מ- 12 מרוצים מתוכם; 2 נצחונות, 4 פעמים זכה במקום השני, 6 פעמים סיים דאנג'י במקום השלישי על הפודיום. מאזן לא רע בכלל, אשר רק מחדד עד כמה וילופוטו היה בעונה שעברה הרוכב הטוב באליפות.

מרוץ אנהיים מס' 1 בתחילת עונת 2013

דייבי מילספס, רוכב שלא מעט אנשים, התפלאו מיכולתיו בעונה שעברה. האמת היא שגם בשנת 2012 סיים מילספס במיקום השני באליפות. ההבדל הגדול הוא, שבעונת 2012 לא ניצח מילספס אפילו מרוץ אחד, אך נהנה מהעדרותו של דאנג'י מחמישה מרוצים בעקבות פציעה בחלקה האחרון של העונה. למרות זאת, מילספס הראה שעדיין יש לו את היכולת לנצח מרוצים, ועם שני נצחונות ו- 12 פודיומים, מילספס אכן היה ראוי למיקום השני הסופי שלו באליפות.

ג'יימס סטיוארט, אחד הרוכבים המוכשרים מאז ומעולם, ואלוף בזכות עצמו גם כן, לא נהנה בכלל בעונת 2013, שכן למעט נצחון אחד(שהיה רק במרוץ ה-8 של האליפות) ועוד 2 פודיומים (אחד מקום שני ואחד מקום שלישי)כמו גם פרישה משלושת המרוצים האחרונים של העונה, היוו עבור סטיוארט עונה זועתית במיוחד. לא ברור מה יהיה גורלו של סטיוארט העונה ואיך הוא יצלח אותה, אבל אלא אם כן יקרה איזה משהו חריג, לא נראה לי שסטיוארט יצליח להילחם על האליפות. ייתכן ואני טועה (ואני מקווה שטועה) וסטיוארט יצליח לחזור לרכוב כמו שהוא יודע, ואולי אפילו להיות עקבי. מה שבטוח הוא שהיו לו מספיק חודשים בשביל להטעין את המצברים בבית.

צ'אד ריד, עוד רוכב אשר כנראה לא נראה ממנו ביצועים מטורפים, שכן ריד הוא כבר המבוגר באליפות, ולמרות היותו אלוף עבר ואחד האנשים היחידים על כדור הארץ אשר גרמו לכאב ראש במוחו של גדול הרוכבים, ריקי קרמייקל, ריד כבר צריך לתלות את הקסדה (ולא רק בעיני אלא גם לפי דעתם של פרשנים וותיקים ומוכרים ממני). ריד נראה בעונה שעברה כמי שבא להתחרות בשביל לסיים מרוצים, ולא כמי שבא לנצח אותם, ובוודאי שלא כמי שבא לקחת את האליפות. לזכותו של ריד ישנם רק 2 פודיומים (פעמיים מקום שלישי), לא נראה שהעונה הוא יצליח יותר מזה למרות האופנוע החדש מתוצרת קוואסאקי. קצת מפתיע, בהתחשב במה שקרה בעבר, כאשר רכב ריד במדי קוואסאקי (עונה שנגמרה בפיצוץ והאשמות של שתי הצדדים על עונה נוראית מבחינתו של ריד). יכול להיות שהסיבה שריד התקשה כל כך בעונה שעברה היא העובדה, שהקבוצה שבה הוא רכב, היתה הקבוצה הפרטית שלו, אבל לא נראה שזה היה העניין. ובכל זאת להתחרות ברמה הזו כאשר אתה כבר בשנות השלושים לחייך, זו כנראה עבודה קשה מדיי שהגוף כבר לא עומד בה, והפציעות ממהרות לבוא ולא ממהרות להחלים.

עוד רוכב שאכתוב עליו בקצרה הוא טריי קנארד, אשר אמנם לא נראה שייקח אליפות, אבל בטוח יהיה שם בכדי לתת עוד קצת עניין ואולי לנצח איזה מרוץ או שניים.

וילופוטו חוגג את תואר האליפות, השנה לא יהיה קל בכלל

העונה הבאה עלינו לטובה, תהיה עונת הבכורה של שלושה רוכבים מאוד מוכשרים ואלופים בזכות עצמם בקטגוריית הלייטס סופרקרוס, במערב ובמזרח.

הרוכב הראשון הוא ויליאם האן, שירכב בקבוצת הונדה הרשמית בעונתו הראשונה בקטגוריה הבכירה. האן הוא רוכב מוכשר ביותר, אשר נתן בראש בעונה שעברה וניצח את האליפות הלייטס, והעונה בטוח שהוא יוכיח עד כמה הוא ראוי למושב רשמי.

רוכב נוסף הוא איליי טומאק אשר ירכב גם כן במדי הונדה הרשמיים, ויש לצפות ממנו לגדולות ונצורות. מדובר באחד הרוכבים הטובים שיצא לי לראות בשנים האחרונות. לטומאק יש שני חסרונות משמעותיים; החסרון הראשון הוא כמובן אי היכולת שלו לפתוח טוב במרוצים, מה שמכניס אותו לצרות בעקבות זה שהוא מוצא את עצמו באמצע השדה בפנייה הראשונה, ושם כידוע מגיעות הצרות בדמותם של רוכבים אחרים, אשר מפילים אותך או סתם חוסמים את ההתקדמות שלך ועולים לך זמן יקר. במרוץ סופרקרוס בו יש רק מרוץ אחד, והזדמנות אחת לתת בראש (בניגוד לשני המרוצים במוטוקרוס), נוצר מצב בו הוא חייב לתת מעל מאה אחוז בכל מרוץ ושם נפתחת הדלת לטעויות. למרות כל זאת, טומאק הוא אחד הרוכבים העקביים והמהירים ביותר. באליפות המוטוקרוס האחרונה בה לקח טומאק את תואר האלוף, לא פעם נתן טומאק זמנים מהירים מריאן וילופוטו, כשהוא רוכב על אופנוע 250 סמ"ק. בהחלט חומר טוב ומזכיר את סטיוארט וקרמייקל לפני שעלו לקטגוריה הבכירה. החסרון השני של טומאק, מגיע בדמותו של קן רוקזן. רוקזן הולך לרכוב העונה לצידו של ריאן דאנג'י, וההיסטוריה הקצרה של רוקזן באליפויות האמריקאיות מראה לנו, שטומאק ורוקזן, תמיד מוצאים את עצמם נלחמים אחד בשני, כאשר באליפות הסופרקרוס מערב לשנת 2013, רוקזן לקח את האליפות מטומאק, בהפרש זניח של 3 נקודות, ובאליפות המוטוקרוס לקח טומאק את האליפות. קשה לנבא מה יהיה באליפות העונה, רף הציפיות גבוה משני הרוכבים הצעירים העולים ביחד לליגה של הגדולים, בהחלט יהיה מעניין לראות איך הקרבות ביניהם יגמרו.

טומאק, העונה עולה לליגה של המקצוענים

כאמור, בעיקר בזכות הרוכבים שהוזכרו בכתבה זו, העונה הקרובה הבאה עלינו לטובה, עשויה להיות אחת העונות המוצלחות ביותר של השנים האחרונות. לצד האריות הוותיקים, מגיעה לה קבוצת זכרים חדשה, החותרת לכתר המלכות. דבר אחד ברור, את האליפות הזו לא יקח וילופוטו בקלות, ואם בעונה שעברה היה צריך וילופוטו לעבוד קשה בשביל להשאיר אצלו את כתר האליפות, העונה הוא יצטרך להכניע רוכבים צעירים ורעבים ובעיקר מוכשרים ביותר, אשר יתנו לוילופוטו, לדאנג'י, לבארשה, למילספס ולסטיוארט, קרב הגון וקשה מאין כמוהו.

אז יאללה, יום ראשון, תגיע כבר.תגובות לכתבה
1.חמור 02-01-14
הולכת להיות עונה פיצוץ , טוב שיש כתבות כאלו לפתיחה של עונה ולא רק סיקורים של מרוצים
2.yehuda 03-01-14
כתבה פצצה, כל הכבוד על ההסבר והיוזמה,תמשיכו ככה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 19:36-24.