טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
אנדורו אופנועים 2014 סבב 2


   31-12-2013, עמרי גוטמן   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: אייל מור

כ-50 רוכבים השתתפו בסבב מספר 2 בליגת האנדורו, שהתקיים במסלול בבית קשת. עמרי גוטמן היה שם לסקר את הארוע וחזר נפעם נוכח רצינות המתחרים וההפקה

לאחר סבב הפתיחה המוצלח הקודם בליגה, סבב מספר 2 בליגת האנדורו לשנת 2014 יצא לדרך, במסלול הקסום ביער בית קשת.

קר ביער בית-קשת בבוקר, אבל שום דבר שהקפה של אבי ששון לא מרפא; לא שהוא מזג לי, אבל אלה ששתו סיפרו לי.

יותר מחמישים רוכבים הגיעו, וזה מספר מרשים. זה אומר שלאט-לאט עברנו את שלב הצמיחה המעריכית של העסק הזה ואנחנו עמוק בפנים. ספורט מוטורי הוא ספורט כמו כל ענף אחר. אם לא מספר הרוכבים כשלעצמו, תעיד על כך שורת האוהלים הארוכה של נותני החסות (חלקם עוסקים בתחום, לחלקם קוראים אמא ואבא) ואמצעי התקשורת הרבים שהיו, האלקטרונית והכתובה.

לא פחות מעשרה ילדים ונערים מגיעים להתחרות בקטגוריות J1 ו- J2 (לאחר שנמרוד זמל הועבר מקטגוריית S1 שלא נפתחה בסופו של דבר), מה שאומר שלא שכחו לטפח גם את הדור הבא בספורט הזה. ואם בטיפוח עסקינן צריך לציין את יום הולדתו ה-17 של רון שטפל (בסיוע הספונסרים אבאמא שהגיעו עם מזון רב ועוגות).

מזל טוב חביבי.

על ההפקה נועם היימן, מבאחה ישראל, משיחה איתו מתברר שעתידה של שנת 2014 לוט בערפל כרגע. לא על סף ביטול, אבל בהחלט לא ברור מה יהיה. תעיד על כך העובדה שהעמותה מתייחסת לסבב הנוכחי כחלק מעונת 2014 ולכן הוא מקוטלג כסבב השני של השנה הבאה. לאור מספר הרוכבים והכנף הרחבה שפרסו נותני החסות על האירוע - רבה החשיבות של ענף זה ואנו תקווה שיתגבר על הקשיים.


האירוע מאורגן לעילא ועילא ואם לא תאמינו לתמונות הנהדרות שצילם אייל מור, האמינו לזה: משטרת ישראל התירה לערוך את האירוע בלא נוכחות מטעמה. פשוט סמכו על הארגון של באחה ישראל ועל המאבטחים מטעמה. מי שחושב שמדובר בהישג פעוט חי בלה-לה-לנד. המשטרה והרשות מערימות קשיים רבים על מארגני ספורט מוטורי, ועל אחת כמה-וכמה כשמדובר באירוע בו צופה קהל.

הסבב כלל שני חלקים, תחילה "ספיישל" ולאחר מכן התשה, כאשר הג'וניורס מבצעים 3 הקפות והמקצוענים שש.
המרוץ התחיל עם הקטגוריה העממית הקטנה (C1) בטעם מר, כשלא פחות משלושה פרשו ממנו עד אמצע ההקפה השניה (מתן ניר בגלל שבר רגלית, זהר גליל בגלל תקלה בבלמים ורומן קלמפנר, שסיפר בעיניים נוצצות מדמעות איך שבר את ידית המצמד).

בהמשך יפרשו עוד שלושה ואת המקצה יסיימו חמישה בלבד (בהובלתו של ירון יעקובוביץ' שזו לו פעם ראשונה בקטגורייה זו, על ה- KX-F 250), וזמנו הטוב ביותר עמד על 6:08. למקום השני בקטגוריה הגיע זאב שלו, רכוב על 250 KTM ושלישי סגר את הפודיום אמיר כספי על 125 KTM.

שימו לב שהפער בין המקום הראשון והשני הוא מעט יותר מ-18 שניות במצטבר, כל כך קרוב.

בעממית הבינונית (C2) שב אורן יאיר מן הכפור לתוך מירוץ חם וזכה במקום השלישי על גבי KTM כשמקדימים אותו רפאל קבסה על גבי RMX450 של עופר אבניר וטל אייזנבנד שזכה במקום הראשון וגם כאן עומד ההפרש על מעט יותר מ-20 שניות במצטבר(!), (רכוב על גבי TM450). את המירוץ לא סיים מעיין סבי.

ברמה השלישית של הקטגוריה, C3, התחרו עמרי מסיקה (KTM 300 T2), עדי לוי (GASGAS) ואייל ברלה (KTM 300 EXC), כשעמרי מסיקה לוקח את המקום הראשון בקלות יחסית, ואחריו במקום השני עדי לוי. מאחר והיו רק שלושה מתמודדים, גם אייל ברלה זוכה בגביע.

בסניורים ניצח נדב לוגסי על גבי הוסאברג 350, כשהוא מקדים את קלנר ואת שי קיסוס.

בקטגוריות המקצועיות הפגינו תומר שפירא (E1) ויונתן לוי (E2) יכולת לעילא ועילא, ונתנו תצוגה מרהיבה של קפיצות והחלקות זנב.

בקטגוריית E3 ניצח בר נוב (GASGAS300EC) את זיו נתנאל שהגיע למקום השני (עם אופנוע זהה) ואת המתחרה השלישי בקטגוריה זו, תומר שמש (שהתאבדות מצלמת הקסדה שלו הונצחה על ידנו) על הוסאברג 501.

ב-E2 המצב דומה, וגם כאן רק שלושה מתחרים, יוני לוי על הימאהה 450, דרור כהן עם קטום 350 ונמרוד חמו, אף הוא עם אופנוע זהה.
יוני לוי (שקבע את ההקפה הטובה ביותר של היום עם 5:15.934 מרשימים), מוביל מן הפתיחה, אחריו נמרוד חמו ושלישי דרור כהן.
גם כאן עומד הפער המצטבר על 22 שניות בלבד.

ב-E1 זינק תומר שפירא (GASGAS125) בראשם של חמישה רוכבים (סוף סוף מקצה של יותר משלושה) ואחריו רון שטפל (מזל טוב אמרנו? אמרנו) על הוסא 250 ויעקב סער על גאסגאס 125. במקצה הזה הטבלה משקרת מעט, כי לאורך כולו היו צמודים אוריה כרמלי, שהגיע לבסוף למקום הרביעי, לשטפל וליעקב סער, כשבין כל אחד מהרוכבים מפרידים (שוב) אותן 20 שניות ארורות.
שימו לב למוטיב החוזר הזה, של פער 20 שניות - מעתה ואילך נכנה אותו "סינדרום האנדורו".

הקטגוריה עם מספר המשתתפים הרב ביותר היא המתחילים עם שנים-עשר משתתפים שמתוכם עשרה יסיימו. כאן הפערים גדולים מטבע הדברים ומסתכמים ביותר משמונה דקות בין הראשון והאחרון. למקום הראשון הגיע דוד הדר עם KTM 125 EXC כשהוא מקדים ב-25 שניות (לא להתפתות, כאן לא מדובר בסנדרום הידוע) את יעקב דדיה (KTM 200 EXC) ואת מור לויתן שהגיע עם ה-HM שלו למקום השלישי. למקום הרביעי הגיע קדוש נוי ולמקום החמישי הגיע יונתן שינו.

בסיום הפתיעו דווקא הילדים בקטגוריות J1 שביצעו שלושה סבבים ללא התשה (די והותר יחסית לגילם וליכולתם), כשגיל זרקו מקדים את סוף סלע ואת אופק קיסוס, לא לפני שסוף סבל מפלאג שרוף, עצר בקור רוח, פישפש בתיקו, הוציא פלאג חדש, התקין אותו לבדו והמשיך במירוץ. בכנות? זה היה אחד הרגעים היותר טובים של היום, כשהילד (ילד?! נער רב-תושייה!) הפגין קור רוח ומקצועיות, והראה שלהבנה הטכנית יש מקום בעולם המירוצים. זמן המירוצים של קיסוס נעדר מלוח התוצאות והפער בין גיל וסוף עמד על 13 דקות, שנבעו כאמור מהטיפול במוסך שפתח סוף במרכז הזירה.

לבסוף הגיעה קטגוריית ה-J2 (עד גיל 16) כשגב סלע מקדים את טל בירנבוים ואיתמר שני.

לזוכים חולקו פרסים מתנת: ד.ל.ב., Vapur, Dirt-X ו- Leatt, פרוריידינג של כפיר לוין וקראנברי, שדאגו למלא באנרגיה את כולנו.

קישור לתוצאות התחרות
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 21:59-24.