טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
סופרקרוס לייטס מערב- כתבת פתיחת עונה


   25-12-2013, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: allisports.com

אליפות הסופרקרוס חוזרת בעוד כשבועיים. טל דשא, סוקר בקצרה מה אנו צפויים לראות בעונה הקרובה, ובעיקר מה מחכה לנו

עונת 2014 בליגת הסופרקרוס האמריקאי תפתח בעוד פחות משבועיים. אצבעות הידיים והרגליים רוטטות מרוב התרגשות, ולנו נותר להבין מי נגד מי העונה. בכתבה זו נסקור את קטגוריית הלייטס, אל קטגוריית הלייטס מזרח ו- 450 סמ"ק הבכירה נתייחס בכתבות נוספת.

קטגוריית הלייטס מורכבת משתי אליפויות שונות; כאמור יש את אליפות המזרח ואליפות המערב, כאשר שתי האליפויות נפגשות למרוץ אחד בלבד - מרוץ סוף העונה בלאס ווגאס, בו מוכתרים האלופים, והקרב בין שתי האליפויות נותן נקודת השקפה, לגבי מי הוא הרוכב הטוב באליפות.

העונה יש לא מעט כשרונות צעירים ורעבים לאליפות. באליפות המערב, זו אשר תיתן את הטון במרוץ הראשון העונה, מתחרים שמות כמו בלייק באגט, קול סילי, מלקולם סטיוארט, מרטין דבאלוס, דין פריס, קופר ווב (ועוד כמה רוכבים טובים ומעולים). קבוצת הרוכבים אשר הזכרתי, היא זו שתתן את הטון, לגבי מי יהיה האלוף הבא באליפות הזו.

בעונת 2013, את אליפות המערב, ניצח קן רוקזן אשר עבר העונה לקטגוריה הבכירה, כך עשה גם איליי טומאק, אשר בעונת הסופרקרוס סיים במיקום השני בסופו של דבר, וכל האליפות הוכרעה בינו לבין רוקזן על חודן של שתי נקודות בודדות. למרות זאת, רק רוקזן וטומאק נלחמו על האליפות, וחוץ מג'ייסון אנדרסון, אף רוכב לא ניצח מרוץ חוץ מהם (מה שהפך את הקרב מעניין מבחינה סטטיסטית אבל משעמם מבחינת האקשן עצמו תוך כדי המרוצים). הדבר היפה באמת שחזר על עצמו, היה דווקא באליפות המוטוקרוס, שם טומאק נהג לפתוח בצורה חלשהף ואז לחסל את כל היריבים שלו אחד אחרי השני, וגם ניצח הרבה מאוד מרוצים ולכן זכה באליפות.

דעתי הכנה היא, שרוכב אשר יכול כל פעם מחדש לפתוח בצורה מחפירה ואז לחזור ולנצח במרוץ, זה רוכב אשר מראה נחישות, עמידות, וקילר אינסטינקט - חומר אשר ממנו עשויים רק האלופים הגדולים בהיסטוריה, וכנראה שאל חבורת החוד ב- 450 מצטרף העונה לפחות עוד רוכב, אשר עשוי לערער את שליטתו המוחלטת של ריאן וילופוטו, גם אם לא העונה אז בעונה הבאה.


טומאק עבר לבכירה, תמונת ניצחון מעונה שעברה

העונה שלושת התותחים הכבדים עברו לאליפות ה- 450; קן רוקזן, איליי טומאק, וויל האן. שלושת הרוכבים הללו, בתוספת מרווין מוסקין עם כוכבית, היו הכי טובים בעונה הקודמת, ושלושתם זכו באליפות (מי בסופרקרוס ומי במוטוקרוס). לכן, היעדרם מאליפות הלייטס העונה, פותחת לנו חלון הזדמנויות לטירוף אמיתי, ונראה שאנו נזכה לראות קרבות מטורפים.

ישנו רוכב אחד אשר זוהי הזדמנות אחרונה כנראה בשבילו להראות את יכולתו, והכוונה היא לרוכב פרו סירקית קאוואסאקי הוותיק בלייק באגט. בלייק באגט, התחרה בעונה שעברה רק במרוץ הראשון של אליפות המערב ונפצע, אכזבה גדולה לבחור אשר נמצא איתנו כבר הרבה שנים במונחים של קטגוריית הלייטס. זוהי עונתו הרביעית באליפות הלייטס, והשנה אם לא יקח את אליפות הסופרקרוס, לא בטוח שנראה אותו בקבוצה המובילה בעונה הבאה אם בכלל. קשה להאמין שרוכב שניצח מרוצים, ולקח אליפות מוטוקרוס, נראה כמו שנראה בעונה האחרונה בסופרקרוס. כולי תקווה שהכישרון הענק הזה, יצליח לחזור למיטבו ולהראות את כוחו שוב. את התשובה נדע רק בסוף המרוץ הראשון, אשר יראה לנו אם באגט מצליח להשתלת על העצבים שלו או לא.

שאר הרוכבים, כולל קופר ווב הצעיר, עשויים לקחת את המושכות לידיהם העונה ולתת בראש, הם כולם צעירים, כולם רעבים, וכולם בעלי יכולת. מה שיפה באליפות הזו היא, שבכל עונה מגיע איזה רוכב שלא חשבת שיכול לתת בראש, ונותן תצוגת תכלית מפתיעה ומדהימה, מעניין איזה רוכב יפתיע העונה.

על אליפות המזרח נכתוב כאן באתר, כאשר יגיע תורם להתחרות בעוד כחודשיים לערך ובשבוע הבא, רגע לפני פתיחת העונה, נביא לכת כאן את כתבת פתיחת העונה של אליפות 450 הסמ"ק הבכירה.תגובות לכתבה
1.בן צ'רניחובסקי 26-12-13
יא אללה איזה כיף! אישית אני מעדיף את ווילופוטו..
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 01:46-24.