טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
אירוע רביעי לעמותת עבירות


   22-12-2013, שלומי סטובצקי   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: אורנית ויטה

סוף השנה בפתח, עמותת עבירות הבטיחו וגם מקיימים - אירוע נוסף מבית היוצר של באחה ישראל יצא לדרך בין טל שחר וכפר אורייה

בעמותת עבירות החליטו לקיים אירועים חוקיים, הפעם במושב טל שחר - על האירוח אלי שחר, בהפקה באחה ישראל בניצוחו של נועם היימן.

המקום הנבחר, נראה הפעם לשם שינוי, כזה שהושקעה בו חשיבה מוקדמת. טריבונה טבעית וענקית, מול איזור התחרות, נתנה תצפית מעולה לקהל שהגיע, רובו על כלי רכב 4X4, תעלות בוץ וגבעות מסולעות, הרכיבו את המכשולים הנבחרים.

חמישה מכשולים שונים, היה על כל מתחרה לעבור, והזמן הטוב ביותר מנצח. השמש עלתה ממש מול המתחרים, וקשה היה לתפוס תמונות טובות כאשר השמש מול העדשה. המתחרים חולקו לקטגוריות (אקסטרים, אדוונטצ'ר וחובבני)כאשר לכל קטגוריה הותאמו סוגי המכשולים, כך שלמעשה כל קטגוריה התחרתה מול מכשולים שונים. התחרות החלה באיחור של שעתיים, בעקבות גחמות משטרתיות מוכרות, אך כרגיל בסופו של דבר שריקת הפתיחה נשמעה.

בשאגת מנוע זינק אמיר רביב ונווטו אסף הלוי (הדוגמן), לתוך חריץ ענק שבסופו קיר ובשתי בעיטות בגז, עלה את המכשול והמשיך לתקל את שאר המכשולים, עם דוושת הגז עד הרצפה ולפעמים יותר. במפלצת של מסגריית ברוך נהגו בפעם הראשונה צוות הטיגריסים המוכר, צחי אשכנזי ורנאל קדרון, שנשארו בתוך הבור הזה קרוב לשעתיים, עם מנוע שמסרב להתניע, ורק לאחר חיבור כמה כלי רכב הצליחו לחלצם. עבודה שבוצעה בפיטס, החזירה את הכלי לכשירות וצחי, עקשן כתמיד, עלה חזרה על הכלי וביצע את כל שאר המכשולים, והסתפק במקום השני (בקטגוריה עם 2 מתחרים).

"בשאגת מנוע זינק אמיר רביב ונווטו אסף הלוי (הדוגמן)"

בקטגורית האדוונטצ'ר התייצבו חמישה מתחרים, כאשר כל מתחרה נותן את השואו שלו.

שמעון ראובן (צוות ינוביץ), נכנס לשיפוע צד במהירות גבוהה מדי, ומיד נשען על צידו, כאשר הוא נותן לרן סיטון הנווט ללעוס קצת בוץ. שמעון שאוהב להראות לגלגליו את השמים, לא התרגש יתר על המידה, ובכמה מכות גז, קדימה ואחורה, הצליח, ממש כמו במשחק מחשב, להחזיר את הרכב על גלגליו, ולהמשיך בתחרות כאילו לא היה לפני רגע על צידו. ואפילו קטף את המקום הראשון.

שי שמעוני ביחד עם דודי לזר (צוות גטוס כל גדר), עם הרכב המקוצר שלהם, פשוט הדביק את הדוושה לרצפה, ותקף את המכשולים באלימות אלגנטית, ורק השעון הסביר שהוא הגיע רק למקום השני.

צוות ד.ב.מ, דודי בר מואב עם שי חודרה, שוב הפגינו את המוטו שלהם, אנחנו אוהבים את החיים, ולמרות התהפכות מחרידה, הנזקים היחידיים היו כנף קדמית ומנוע שחדל לעבוד (משאבת דלק סוררת). מאחר וביצע רק שני מכשולים, נזרק לאחר כבוד למקום האחרון.

המקום השלישי אוייש ע"י עובד ארזי ועומר פרל, שנשמע לצופה מהצד שהיו עם בעיות תקשורת מסויימות. הצוות הנוסף, צוות תלפיות, אורן אברהמי עם אורי גולן, לא שפר עליהם מזלם והצליחו לעבור רק 2 מכשולים.

"וצחי, עקשן כתמיד, עלה חזרה על הכלי וביצע את כל שאר המכשולים"

מאחר והמתחם הוגדר כ"מתחם סגור", ניתן היה לצרף גם את הרכבים הדואליים, אלה המורשים ביום יום לנסוע על הכביש ורק לתחרות הם מקבלים, "מספר תחרותי" ומותר להם להתחרות. קטגוריית הסטנדרט חולקה לשתי קטגוריות, לפי גודל הצמיג, כך שנותרו שלושה מתחרים בסטנדרט עם צמיג מתחת למידה 35 אינץ.

המתחרים בעלי הרכבים הנחותים, נלחמו כאריות רעבים ונתנו הצגה יפה לקהל, שהגיע בכמות נכבדה.
הקטגוריה כללה, את צוות ניר שזכו במקום הראשון, מיכאל חן עם בנו של שי חודרה, שון, שקיפץ להנאתו, עם הטויוטה החדשה עבורו. לאחר עברו 4 מכשולים נכבדים.

צחי מדהלה עם אבי גולן, בסמוראי קטנטן ללא נעילה קדמית, עם ביצוע של 3 מכשולים, במקום השני.

במקום השלישי- יריב קלר עם אריה סעיד, שהגיעו עם רכבו של יריב, בעל המנוע ה"חלוש" בעל 400 כ"ס, שהכניע בכוחו את הרכב ואפשר לו לסיים רק שני מכשולים.

בדקה ה- 90 הופיע בקטגוריית סטנדרט, לרכב בעל צמיג מעל 35 אינץ, תמיר אדרי, שתרם את רכבו לטובת "עוגן" למתחרים, ונכנס לרכבו המשודרג, של אריה ביטא, ביחד עם דני פרל והתחרה לבדו נגד עצמו וסיים בכבוד רב 4 מכשולים.

לסיכום, ניכר שנועם היימן, מ"באחה ישראל" יחד עם עמותת עבירות, השכילו ולמדו שכדאי להביא קהל, ושרכבים שמיועדים לעבירות, מיותר לטרטר בניווט של קילומטרים. ופרט למשטרה שהייתה חייבת להפגין מעורבות יתר, היה אירוע מתוקתק למישעי.

נקווה לעוד אירועים רבים ומוצלחים.

תוצאות וזמנים:

קטגוריית אדוונצ'ר:
1.צוות ינוביץ'-שמעון ראובן ורן סיטון ( 5 מכש' ), 19:27
2.צוות גתוס כלגדר-שי שמעוני ודודי לזר (5 מכש' ), 19:58
3.צוות דיסקברי-עובד ארזי ועומר פרל ( 5 מכש' ), 26:27

קטגוריית אקסטרים:
1.צוות אופרוד אקספרס(ברלי טכנולוגיות)-אמיר רביב ואסף הלוי ( 5 מכש' ), 26:46
2.צוות טיגריסים-צחי אשכנזי ורנאל קדרון ( 5 מכש' ), 33:32

קטגוריית סטנדרט (עד צמיג 35)
1.צוות ניר-מיכאל חן ושון חודרה ( 4 מכש'), 05:27
2.צחי מדהלה ואבי גולן ( 3 מכש' ), 23:17
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.ירון 22-12-13
אחלה תמונות.
2.אורנית 22-12-13
תודה ירון :)
3.galzz5 24-12-13
מה עם סירטונים
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 14:12-24.