טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
ליגת GNCC- עדכון תאריכי מרוצים


   19-12-2013, בן צ'רניחובסקי   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

סדרת מירוצי האנדורו הטובה בעולם מעדכנת את תאריכי המירוצים ומיקומם, והיד שלנו על הדופק

ליגת אנדורו הטרקטורונים הצבעונית בעולם, ליגת ה– GNCC, מעדכנת את לוח השנה שלה ושלנו עם תאריכי המירוצים לעונת 2014. כמו כן, הוספנו הצצה קטנה למסלולים עצמם, שחלקם מוכרים, אך חלקם גם חדשים בסדרה. מכיוון שלא התעסקנו עם הליגה בשנה החולפת, קבלו עדכון קל על מה קרה שם.

המירוץ הראשון – "מאד מאקר" – באנל, פלורידה: 8.3.2014 - המירוץ הראשון לעונת 2014 יפתח דווקא במסלול חדש לחלוטין בסדרה.

אם עד העונה הקודמת, המירוץ הראשון של העונה, נערך במסלול ריבר ראנץ', בעונה הקרובה החליטו להפתיע ולשנות את המיקום ואת המסלול. מאד מאקר הינו מסלול בבעלות פרטית, הממקום בצפון-מרכז פלורידה, ומשתרע על פני 44.5 קילומטר מרובע, ומרוחק רק כחצי ממסלול המירוצים האגדי – דייטונה. אין צפי כרגע למזג אוויר אופייני לתאריכי המירוץ, אבל נגיד רק שבמקרה של גשם, ובכן, לא סתם קוראים לו מאד מאקר.

תוצאות:

1. כריס מ. בוריץ' (סוזוקי)
2. אדם ק. מקגיל (הונדה)
3. ווקר פאולר (ימאהה)

המירוץ השני – "אנויה פאס אם אקס" – וושינגטון, ג'ורג'יה: 15.3.2014 – אדמת הטרה רוסה האדומה של מחוז ווילקס, בו שוכנת העיר וושינגטון, למעשה עושה את המירוץ הזה לבלתי נשכח בקרב הקהל.

המסלול הותיק בשירות הסדרה מזה שנים רבות, הינו אחד המסלול הקשים והמאתגרים ביותר לרוכבי הליגה, שכן לא סתם מכנים אותו "הכללי". אנויה פאס הינו מסלול בעל מאפיינים הן של אנדורו, והן של מוטוקרוס עם קפיצות שלא היו מביישות אף רוכב פריסטייל. המירוץ עצמו יערך כשעתיים למקצה ה – XC1, ויגרור לא מעט פגיעות פיזיות ברוכבים ובכליהם. למעשה, רוב המירוץ יערך בתוך יער סבוך ובו שבילים צרים, כך שכל עקיפה תצטרך להישקל מראש.

תוצאות:

1. כריס מ. בוריץ' (סוזוקי)
2. ווקר פאולר (ימאהה)
3. ג'וני פ. גאלאג'ר (ימאהה)

בוריץ' - שבר שיא 67 נצחונות לאורך הקריירה

המירוץ השלישי – "סטיל קריק" – מורגנטון, צפון קרוליינה: 29.3.2014 – סטיל קריק הוא פשוט מאוד מסלול אנדורו על פי הספר – ערוצי נחלים, בריכות בוץ וסלעים מחכים לרוכבים, ויחד איתם שורשי עצים עבים שיחשפו ברגע שראשון הרוכבים יסע עליהם.

סטיל קריק הוא למעשה פארק נופש ולכן צפויות משפחות רבות להגיע לקאמפינג של סוף שבוע ולהנות מעוד תצוגה, כביכול רגילה אבל בעצם ייחודית ומיוחדת. הקטע הכי יפה במסלול הזה הוא שנתיב הנסיעה של הרוכבים עובר ממש קרוב לצופים, למעשה הוא עובר מתחת לגשר המשמש במירוצים כטריבונה. הרוכבים חייבים להוריד את ראשם תוך כדי המעבר בקטע זה, או שיסיימו את המירוץ בבית החולים הקרוב.

תוצאות:

1. כריס מ. בוריץ' (סוזוקי)
2. כריס פ. בית'ל (סוזוקי)
3. אדם ק. מקגיל (הונדה)

המירוץ הרביעי – "ביג באק" – יוניון, דרום קרוליינה: 12.4.2014 – מסלול הביג באק הוא אחד מותיקי המסלולים של סדרת ה– GNCC, הוא נוסד אי שם בשנת 1997, על ידי אגדת המירוצים בארי הוק, שהיה אלוף הסדרה 7 פעמים במהלך שנות ה– 90, וג'ף ראסל, חתנו של מייסד ליגת ה– GNCC, ומנהל הליגה כיום.

המסלול למעשי הוא סטנדרטי מאוד, אך אין לזלזל בו בכלל. על מנת ליצור עניין רב אצל הצופים, הוא נבנה כאשר בחובו הוא טומן קפיצה מעל נחל זורם, אך הנחיתה שלו היא בין עצים כאשר הרווח ביניהם לא עולה על מטר. בנוסף, ישנה קפיצה נוספת במהלך המירוץ לתוך אחד מפלגי המים, מה שיותר באמצע המירוץ בריכת בוץ אימתנית, שיצא לי לחזות דווקא במתן ניר מתפלש בה לעייפה.

תוצאות:

1. כריס מ. בוריץ' (סוזוקי)
2. כריס פ. בית'ל (סוזוקי)
3. ווקר פאולר (ימאהה)

בוריץ', פאולר ומקגיל יוצאים ראשונים

המירוץ החמישי – "לורטה לין" – הוריקן מילס, טנסי: 26.4.2014 – המסלול הותיק ביותר של הסדרה, שנחנך בשנת 1994, ומאז אירח מאות מירוצים והעביר אלפי רוכבים על שביליו.

המסלול נמצא בבעלותה של השחקנית והזמרת לורטה לין, שכאשר היא לא מסתובבת בעולם היא קופצת להגיד שלום למתחרים. המסלול עבר שינויים רבים אך נשאר במתכונתו הנוכחית כבר מספר שנים, כך שהוא אינו חדש כלל למתחרים. החווה אף מארחת את מקצה המתחילים של ליגת ה– AMA, מוטוקרוס הטרקטורונים, והוא נכלל בהקפת המירוץ, מה שגורם לעניין נוסף אצל הצופים. בנוסף לזה, לורטה לין מהווה גם כפארק קמפינג יוקרתי, כך שאם במקרה תכננתם לטוס מתישהו לצפות במירוצי הליגה, זה המומלץ ביותר.

תוצאות:

1. כריס מ. בוריץ' (סוזוקי)
2. טיילור מ. קייזר (קאסטום)
3. ג'פרי פיקנס (ימאהה)

המירוץ השישי – פארק הנופש של מחוז לורנס – ספרינגוויל, אינדיאנה: 10.5.2014 – עוד מסלול חדש לעונה הקרבה, והפעם קרוב מאוד למסלול הנועל את הליגה מזה שנים רבות, מסלול האיירון-מן, אליו נגיע בהמשך.

הפארק עצמו משמש כאיזור רכיבה ללא קשר לליגה, כך שרוב חלקי המסלול היו כבר מוקמים למעשה עוד לפני שנקבע שהוא יהיה המסלול בליגה. מסלול ה"ליימסטון 100" מרוחק רק כ– 32 קילומטרים מהעיירה בלומינגטון, שכבר נערכת לארח לא מעט רוכבים וצופים. מבחינת השטח, צפוי מרחבים פתוחים יחסית אך עם זאת גם שטח מיוער, ותוסיפו לזה את הגשם החזוי לעונה הזו באינדיאנה, ואנחנו מצפים למאבקי בוץ רציניים.

תוצאות:

1. ווקר פאולר (ימאהה)
2. כריס פ. בית'ל (סוזוקי)
3. כריס מ. בוריץ' (סוזוקי)

לא הכל נקי

המירוץ השביעי – "פסגת ההר של מרווין" – מורגנטאון, ורג'יניה המערבית: 24.5.2014 – המשרדים הרשמיים של מפיקי הליגה ממוקמים לא רחוק מהמסלול, מה שהופך את המירוץ הזה לאירוע הדגל של ליגת ה– GNCC.

מידי שנה, בשמונה שנים האחרונות, מתקיים פסטיבל שמושך אלפי מבקרים לאיזור המירוץ, ונותן הרגשה אחרת לסבב הזה. תערוכות, דוכני אוכל, ירידי מכירות והופעות מוסיקה הם רק חלק מהאירועים שמתקיימים לאורך סוף השבוע שבו נערכים המירוצים. את המסלול עצמו מאפיין שטח סלעי מאוד, ביחד עם חורש קטן, שמקשים מאוד על המתחרים ונותנים לצופים תצוגה מרהיבה.

תוצאות:

1. כריס מ. בוריץ' (סוזוקי)
2. אדם ק. מקגיל (הונדה)
3. כריס פ. בית'ל (סוזוקי)

המירוץ השמיני – "סאנדיי קריק רייסוויי" – מילפילד, אוהיו: 7.6.2014 – המסלול שנקרא על שם בחור אחד, ג'ון פנטון שמו, הוא אחד מהמסלולים הארוכים של הסדרה, אבל בעצמו לא קשה במיוחד – ברובו בנוי משבילים מהירים ומכשולים מלאכותיים. ישנן מספר קפיצות אבל בסך הכל לא מקשה על המתחרים באופן מיוחד, מה שנותן לנו לראות מה הכלים שווים. נקודת התורפה של המסלול הינה מזג האוויר: האדמה במסלול הופכת מהר מאוד לביצה רצינית במידה ויש גשם, אך אם ישנה שמש חזקה כמה ימים לפני המירוץ, הכל הופך לפודרה מעצבנת. אנחנו מחכים לראות מה יקרה שם.

תוצאות:

1. אדם ק. מקגיל (הונדה)
2. כריס מ. בוריץ' (סוזוקי)
3. כריס פ. בית'ל (סוזוקי)

זינוקים ששמורים רק לליגה הזו

המירוץ התשיעי – "סנושו מאונטיין ריסורט" – סנושו, ורג'יניה המערבית: 21.6.2014 – המסלול הכי קשה, אכזרי והמיוחד בסדרת ה – GNCC.

מעבר להיותו אתר סקי פופולרי, סנושו גם משמש את הליגה מאז שנת 2007, ותמיד נותן הצגה מושלמת של רכיבה טכנית במיוחד. ביצות בוץ עמוקות, שבילי יער מאסיביים ועליות כמעט מאונכות מעטרות את המסלול שאפילו בחודשי תחילת הקיץ עדיין קר מאוד, וישנו סיכויי גבוה אף לשלג. תשמחו בוודאי לשמוע שישנם כמה קטעים לא קצרים של שבילי עפר שטוחים שנותנים מעט מנוחה למתחרים לפני שהם נכנסים לעוד קטע קשה.

תוצאות:

1. ווקר פאולר (ימאהה)
2. כריס מ. בוריץ' (סוזוקי)
3. כריס פ. בית'ל (סוזוקי)

המירוץ העשירי – "אנאדילה" – ניו ברלין, ניו יורק: 6.9.2014 – אחרי הפוגת הקיץ הליגה תתכנס למירוץ במסלול אנאדילה.

למי מכם שלא מעודכן, המסלול מארח אירועי ומירוצי מוטוקרוס מסוף שנות ה – 60, וידוע בעולם בשל מהירות ההקפות והקפיצות הרבות. המסלול עצמו ברובו מיוער, ושביליו חרוטים על אדמת טיט שחורה. בעונה זו של השנה האיזור די גשום, כך שמצפה לנו בוץ רב.

תוצאות:

1. כריס מ. בוריץ' (סוזוקי)
2. ווקר פאולר (ימאהה)
3. ג'רוד מ. מקלור (קאן-אם)

פאולר מוביל על בוריץ'

המירוץ האחד עשר: 20.9.2014 – למירוץ האחד עשר של הליגה עדיין לא נקבע מסלול.

תוצאות:

1. כריס פ. בית'ל (סוזוקי)
2. כריס מ. בוריץ' (סוזוקי)
3. ווקר פאולר (ימאהה)

המירוץ השנים עשר – "פאוורליין פארק" – סנט קליירסוויל, אוהיו: 4.10.2014 – בפאוורליין פארק יש חלק המהווה רצועת מוקשים ישנה, אבל מסביבה יש דרך המשמשת כחוצץ מהאש שתגרם במידה ויופעלו המוקשים. על הדרך הזו יתחרו הרוכבים, ומכיוון שהיא אמורה להגן מפני אש, ישנה תעלת מים לצידה, כך שבוץ רב צפוי לנו במהלך המירוץ. אמנם המסלול הוא לא מן הקשים בסדרה אבל עדיין מחכה לנו תצוגה מרשימה עם חלק מיוער וסלעי, ביחד עם החלקים הבוציים.

תוצאות:

1. ווקר פאולר (ימאהה)
2. אדם ק. מקגיל (הונדה)
3. כריס מ. בוריץ' (סוזוקי)

המירוץ השלושה עשר והאחרון – "איירון-מן" – קרופורדסוויל, אינדיאנה: 25.10.2014 – האוכלוסיה החקלאית המקומית, בשיתוף עם הסוכנות המקומית של פולאריס, למעשה המפיקה והמארגנת של המירוץ הזה. בנוסף, רבים מהרוכבים אמרו כי זהו המסלול המועדף עליהם בכל הסדרה, מכיוון שהוא מוציא מרוכבי האנדורו את המירב בשל מגוון הקטעים שבו.

המסלול עובר בין שדות תירס של החוואים המקומיים, שם ניתן להגיע למהירות מקסימלית של הכלים, אך מהר מאוד ישנם קטעים מסולעים ברמה שניתן בקלות לקרוע צמיג, כך שהרוכבים חייבים להיות זהירים. ערוצי נחלים רבים עוברים באיזור ויוצרים עליות מסובכות, ובוץ. בנוסף לכך, המירוץ מתקיים באוקטובר, כך שצפוי גשם וקור, מה שיחמיר את התנאים במירוץ.

תוצאות:

1. כריס מ. בוריץ' (סוזוקי)
2. ווקר פאולר (ימאהה)
3. ברנדן הנת'ורן (הונדה)

הגשר של סטיל קירק

להלן הדירוג הכללי בסיום העונה:

1. כריס מ. בוריץ' (סוזוקי) – 357 נקודות.
2. ווקר פאולר (ימאהה) – 280 נקודות.
3. אדם ק. מקגיל (הונדה) – 240 נקודות.
4. כריס פ. בית'ל (סוזוקי) – 216 נקודות.
5. קווין יוהו (ימאהה) – 176 נקודות.

אנחנו חוזרים לסיקור מלא של ליגת האנדורו הטובה בעולם, עם קטעי וידאו שיעלו בפורום, בנוסף לסיקורי האירועים בליגה באופן שוטף. בנוסף, אנחנו עובדים גם להביא לכם ראיונות אישיים עם הרוכבים הכי טובים בעולם, שיתנו נקודת מבט על איך אמורים להתנהל הדברים באמת. בקרוב מתחילים.תגובות לכתבה
1.מי זה? 19-12-13
בן צ׳רניחובסקי?
באיזו מערה היית כל כך הרבה זמן? מה עם הgncc אתה חוזר?
2.yehuda 19-12-13
אחלה הסבר, כתבה מעולה
3.חיים 19-12-13
נזימה אתם הולכים לסקר את הליגה?
4.לא הבנתי 19-12-13
לא הבנתי של מתי התוצאות בכתבה
5.יה3 19-12-13
צרניחובסקי יא תותח
6.בן צ׳רניחובסקי - נזימה 19-12-13
אהלן חברים..
תודה רבה על התגובות שלכם וההתעניינות.
חזרתי אחרי הרבה זמן שבו נתתי את זמני לצהל והסתגרתי קצת באזרחות.
הליגה הולכת להיות מסוקרת באופן קבוע, ויחד עם זה נעלה גם ידיעות חדשותית על חברינו מעבר לים.
למי שלא הבין, התוצאות שכתובות הינם תוצאות מהמירוצים של שנה שעברה, על מנת לתת לכם איזושהי הצצה לעונה החולפת.
תפרגנו, שתפו והפיצו את הבשורה - הליגה החזקה בעולם חוזרת לשפה העברית.
7.שמשון הגיבור 19-12-13
כיף אמיתי. נקווה רק שלא עוד פעם סוזוקי יקחו את האליפות אחרי חצי עונה
8.אמשלו 22-12-13
כתבה מעניינת המאפשרת גם ל"מתחילים" מבין הקוראים להבין קצת מה הולך להיות.
מסקירת המסלולים לתחרויות בשנה הקרובה - אפשר לראות ולדמיין קצת איך יראה ומה תהיה האוירה, למרות שלא הייתי שם מעולם
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 04:03-24.