טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
טיול טרקטורונים מועדון לקוחות BRP


   15-04-2008, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

חווית השירות תופסת מיום ליום תפקיד מרכזי בחיי הלקוחות יותר מאי פעם. ערן שלמה התלווה לטיול טרקטורונים של מועדון הלקוחות של BRP לאורך 130 ק"מ בנגב המערבי ומשתף אתכם בחוויה.

"הדבר החשוב ביותר ללמד את ילדכם הוא שהשמש אינה זורחת ושוקעת. זהו כדור-הארץ שמקיף את השמש. לאחר מכן, למדו אותם את הרעיון של צפון, דרום, מזרח ומערב, ושהם מתייחסים למיקום שלהם על פני כדור-הארץ באותו זמן. כל השאר יבוא מאליו." בקמינסטר פולר.


סוכני המכירות כבר יודעים את זה מזמן, גם היבואנים ובעלי החברות הבינו את המשחק,
זה כבר כמה שנים שבמדינת ישראל הרומן עם הלקוח לא מסתכם במכירה פשוטה. עד לא מזמן היה אפשר לפנק אותו באי אלו מתנות ופינוקים ולסגור את הפינה, אבל כיום? לא ולא!
ככל שעלו המחירים כך גם עלתה דרישת הלקוחות בהתאם, היום כל חברה המכבדת עצמה המשווקת מוצר בקנה מידה ארצי, מחויבת להעמיד מערך שירות לקוחות, "חווית הלקוח" זה כבר מזמן לא שם קוד, זה דרך חיים!
בחברת עופר אבניר, יבואנית טרקטורוני קאן אם וקימקו, הבינו את העניין לעומק ופתחו את מועדון לקוחות BRP, המציע לחבריו מגוון פעילויות פנאי והעשרה בים וביבשה (המועדון פונה גם לבעלי אופנועי הים Sea-Doo). אחת מאותן פעילויות התקיימה בשבת האחרונה (12/04/08), אליה הוזמנתי להצטרף ולהכיר מקרוב את הקונספט.
אני לא חושב שבקמינסטר פולר חלם אי פעם שיבוא היום ויצטטו את המשפט שלו בפתיחת כתבה אצלנו באתר, כאן אני מרגיש את הצורך לתת הסבר קליל:
עם כניסת הכלים הספורטיביים נוצר מעיין סוג חדש של רוכבי טרקטורונים. אם עד אותו הרגע היו שתי קבוצות עיקריות, אלו העוסקים בחקלאות ואלו העוסקים בטיולים (והיו גם חקלאים שמטיילים), הסוג החדש של הרוכבים שהתהווה הם אותם החברים היוצאים מהבית למסלול הקרוב או לכל מקום בו אפשר לפתוח גז ו"להרביץ ביצועים" כשפת העם, אותם רוכבים לא מכירים טיולים לטווחים ארוכים, GPS בשבילם זה ג'אדט מגניב בסלולרי ומפה זה לשולחן של שבת. במפגש החברים הזה התקבצו משתי הקבוצות, גם הטיילים עתירי הקילומטרז' וגם הספורטיביים חובבי זמן אוויר. רק מהשילוב הזה ברור שהולך להיות מעניין.

נקודת המפגש שנקבעה הפנתה את הבאים למצפה גבולות השוכן בליבו של חבל הבשור,
אותו חבל ארץ השוכן בצפון הנגב המערבי וגובל עם מצרים השכנה. מסתבר שלא רק אנחנו שמנו פעמנו לאותו מקום באותה השבת, בצומת רעים שתי ניידות משטרה חסמו את המעבר בשל מסע אופניים גדול שעבר במקום, עקב החסימה הזו השתבש לוח הזמנים המתוכנן לטיול, דבר שהשפיע על כל היום. התכנון למפגש היה שעה 10:00, למעשה היו מי שהגיעו כחצי שעה לפני כן, והיו מי שנתקעו באותו מחסום והגיעו רק לקראת 11:00.
גבינת עיזים עם זעתר, ירקות ופיתות לארוחת הבוקר, הרשמה, תדרוך זריז והחברים יצאו לדרך.

22 רוכבים, כולם על גבי טרקטורוני קאן אם ומסתנן אחד שהגיע ימאהה טימברוולף ופרש לאחר מספר קילומטרים בודדים, נוסעים בעקבותיו של אלי אוחיון.
מחבל הבשור היישר אל צירי הדיונות של שטחי האש המובילים אל חולות חלוצה אי שם בשטחי רמת הנגב.
שביל חולי, רב עליות ומורדות, בשיירה ארוכה נוסעת הקבוצה דרומה. בשלב כלשהו לאחד החברים ניתק הצמיג ממקומו, מאחר והוריד קצת יותר מדי אוויר. בזמן ההמתנה עד לסידור התקלה מצאו כמה חברים רחבת שעשועים קלה בה יכלו להוציא את שאריות האדרנלין. אוחיון התחיל לשחק עם הרנגייד, אחריו ניסו את כוחם כל בעלי האוטלנדרים ולבסוף הגיע אדיר יצהרי והראה להם מה כוחה של ספינת הדגל.

בהמשך הדרך, צוות הלוגיסטיקה הרים אוהל לצורך עצירת התרעננות קלה.
לאחר ההפסקה שונה כיוון הנסיעה הכללי לכיוון מזרח, החבורה ירדה משבילי הדיונות ועצרה על קרקע הדוקה יותר, כשהיא חוצה את מחצבות הכורכר שבאזור חצרים. כל הרוכבים הצעירים התמלאו בפרץ אדרנלין, המקור להתפרצות אינו ברור, ייתכן בשל המעבר החוצה את מסלול האנדורו עליו מתקיימים מירוצי עמותת הטרקטורונים או בשל הידיעה שאי שם במרחק של חצי שעה של גז פתוח מחכה להם מנגל דולק?
קצב הטיול עלה, המהירות הממוצעת שהייתה עד כה הורתה בצג הדיגיטלי על 50-55 קמ"ש, מהרגע בו הפנה אוחיון את הטרקטורון לכיוון צפון ועלה על השבילים הראשיים החוצים את שדות החקלאים בשטחי מרחבים ושדות הנגב, הצג הורה על מהירויות אחרות לגמרי, ממוצע של 70-80 עם נגיעות קלות שחצו את קו ה-100 קמ"ש. אלמלא ענני האבק הקיצוניים מהירות השיוט היתה גבוהה אף יותר. החברה רעבים, אי אפשר לשפוט אותם...
קציצות קבב, כנפיים ונקניקיות נעלמו כלא היו, 120 פיתות ניגבו עד תום את קופסאות החומוס ושתייה קרה ציננה את החברים. בהזדמנות זו נכנסנו לתחנת הדלק ויצאנו אל הקטע האחרון של הטיול עד לנקודת הפתיחה במצפה גבולות.

שלושה כלים הועמדו לרשותי ביום הזה, שני האחים למשפחת הרנגייד, דגם ה- 500 הרך והמפנק, דגם ה- 800 שעל גבו העברתי את רוב היום, עמד בכל אתגר שניסתי להעמיד לו בגיחוך, וגם אם התעצל קלות בנקודה ספציפית בחול עמוק ממש, לחיצה קלה על כפתור שילוב ההנעה שלפה אותו מהמקום כאילו מדובר בכביש אספלט טרי. בשלב האחרון הצליח להקסים אותי האוטלנדר, שבליבו פועמים 800 סמ"ק זהים למנועו של הרנייגד, הכלי הזה שנראה כטנק עבודה מתגלה כחיית שטח אופטימלית לצורכי טיולים, כוח זמין, מרווח ונוחות שאין בכלים הספורטיביים.

לסיכום:
טיול המאורגן כהלכה, צוות מקצועי הדואג לכל פרט, החל מהשלב הלוגיסטי ועד עזרה וטיפול מכני בתקלות שבהם נתקלנו בדרך.
היה מי שהגיע מקרית אתא בצפון והיה מי שהגיע מבאר שבע בדרום, היה ילד בן 9 שהצטרף לאביו והיה מי שחצה את שנות ה-60 והשאיר את נכדיו בבית, אנשים מכל קצות הארץ ומכל טווחי הגילאים. אווירה טובה, אוכל טוב ולמרות מזג האויר החם והאביך ששרר באותו היום כולם סיימו עם חיוך אחד גדול על השפתיים.

*גילוי נאות: הכותב היה אורח של מועדון BRP.
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.צוות הטיול 15-04-08
איזה תמונות,חבל על הזמן!
אתה תותח!!!
2.פולריס תלמדו 15-04-08
מועדון נחשק מאוד, כיף לראות כאלה דברים
התמונות פצצות לגבות
3.דניאל לוי 15-04-08
איפה זה נימצא ?!
4.נדב צגהון (nadavs34) 15-04-08
נראה טיול כיפי,מישהו מפה יצא?
5.דוכי 15-04-08
יפה
6.דביר 15-04-08
יפה..כל הכבוד. תמשיכו ככה
תמונות קטלניות ביותר=]
7.הגר 15-04-08
איזה יופי של כתבה... ערן אתה גדול!!
ואילו תמונות...:)
8.אוהד בכר 15-04-08
יצאת לטייל אה ........ תאמין לי מגיע לך יותר מכל אחד אחר !!!


סתיש על התמונות !!!!!
9.אסף ארצי 15-04-08
איזה נופים, איזה ארגון למופת, איזה חבורה מדהימה לטייל איתה...כיף לא נורמאלי...ערן אחי, כל-הכבוד!!!

הגלריה פשוט מדהימה, מי שלא יודע איפה התמונות צולמו, בטוח יהיה כי הן מגיעות מאריזונה ארה"ב...אני מקנא!!!
10.שחר מכלוף 16-04-08
אחלה תמונות נראה שהחבר'ה נהנו שם...כל הכבוד על ההשקעה ערן...
11.השפם תמיד נופל וקם 16-04-08
איזה יופי, לדעתי אלי המדריך צריך לגדל שפם
ולהחליף את יאצק...
תמונות לפנים !!!
12.הייתי שם 16-04-08
איך אין שום מילה על שני העופרים
מיארה וזקצר?
ומסקנה לאותו בחור.. תוריד אוויר בדיונות,
אבל תשאיר קצת כדי שהצמיג יוכל להשאר במקום
13.גם אני הייתי שם 16-04-08
היה אחלה טיול הרבה טרקטורונים הרבה בלאגן
אין על עופר אבניר
דואגים שנעשה קלומטרים
עופר ז
14.סהר 20-04-08
אחלה כתבה ותמונות
15.יוני 23-04-08
ניראה טיול בין הטובים
חבל שלא באתי אם ה די אס 650 בטח הייתי מיתפרע קצת אם הדיאסים האחרים =]

לעופר אבניר כל הכבוד ניראה טיול בין הבפיים
16.89 03-05-08
אני היתי שם
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 08:30-24.