טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
ראלי בקעת הירדן סבב 3


   08-12-2013, תומר וולף   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: עמרי גוטמן

שבוע עבר והסבב השלישי בתחרות הראלי רייד יצא לדרך, בדיוק באותו מקום בבקעת הירדן. תומר וולף חשב שלמתחרים כבר לא יהיה מה לחדש, והופתע לטובה

פעמיים הפוך בבקשה.

"יש לי לפעמים הרגשה של דה ז'ה וו" כן, שוב יום שישי שוב כביש תשעים ועבר רק שבוע, אז מה כבר אפשר לחדש? אולי מרוצים יהפכו להיות עניין שבועי? וכולנו נתרגל לסוף שבוע במתכונת של חמישי בערב מכבי, שישי בבוקר מרוץ ושישי בערב בית כנסת. יאללה המשיח מעבר לפינה.

ברגע שהגעתי למתחם הכינוס כל המחשבות נמוגו. החיוכים של המשתתפים, המתח באויר, השכיחו את העובדה שרק לפני שבוע נפגשנו. הגשם שירד ביום חמישי, ושינוי כיוון המסלול, הכתיבו תנאים חדשים לחלוטין. שוב המתחרים מנסים למדוד את היתרונות והחסרונות שהכתיבו התנאים החדשים, הגשם חיסל את רוב הפודרה והדרך נכבשה, היפוך המסלול הפך את הירידות לעליות, ורוב החצץ נוקה מהשטח כבר בשבוע שעבר.

אז מה יש לנו הפעם? נבחרת אימפרזות, להקת רייזרים, באגי קלאס 1 מדהימה וכמה רכבים מקטגורית ה– T2.
כן, גם הפעם לא היה ברור מי יוכל לנצל את המצב החדש, ברור היה שתום בריל, מנצח המרוץ בשבוע שעבר, יתן פייט גם השבוע אבל אולי האימפרזות יוכלו להעלות הילוך וסוף סוף לנצח את הרייזר.

אז זהו גבירותיי ורבותיי מהפך!!

לא האימפרזות ולא הרייזר- מר אייל לביא העביר עוד הילוך בקלאס 1 (34:39 ד') (נראה לי שהוא כבר נוהג ברביעי) וזה כבר הספיק לפתוח פער של עשרים ואחד שניות מתום בריל (35:00) (אפילו שתום שיפר את התוצאה מהשבוע שעבר). כן, ברור שאין מה להשוות בין שני הכלים, אלו עולמות שונים לחלוטין עם תקציבים אחרים לגמרי. אבל במרוצים קטנים וחביבים מעין אלו, שהמגרש מהווה פקטור מהותי על תוצאות המרוץ, בהחלט מעניין מי ידע למקסם את היתרונות שלו על פני החסרונות.

אצל האימפרזות שוב ניטש מאבק בין ג'אבר פאדי (35:16) לרון דר(36:13) כאשר ידו של פאדי על העליונה ובעקבותיהם דודי לזר ושי שמעוני (38:52), את איציק בריל פגשנו במתחם הקהל מוחה כפים, לבן, עם רכב מושבת מטורבו וקלץ'. אגב ג'בר פאדי מעורר עניין גדול מאוד במגזר הערבי, ואת השתתפותו סיקרו מאתר האינטרנט panet

תום בריל, השליט הבלתי מעורער בקטגורית הרייזר 900, שוב הוכיח שהוא ראוי לנצחון, הבחור מפגין נהיגה מרהיבה ומדיויקת. אחריו בפער די משמעותי עומר פרל (37:24), שעושה שבוע שבוע על הרייזר של אבא, עומר הראה שחוץ מלנווט לאבא הוא גם יודע לנהוג. את המקום השלשי ושניה אחת בלבד! בקטגוריה סוגר שגיא בורשטיין (37:25)ויש לומר בתיסכול רב. בשתי ההקפות האחרונות, הרייזר הגיע למנתק ההצתה מקודם מדי והגביל את המהירות לסביבות המאה קמ"ש, גם החלפה מהירה של הרצועה לא הועילה.

בקטגוריית הרייזר 800 כמעט גם היה מהפך כאשר אדר מלמד (39:05)הצליח ליצור יתרון קטן על אלעד לביא, אבל בסיכום ההקפות, היו אלו חמש שנית בודדות לטובתו של אלעד (39:00), שהקנו לו את הנצחון. רפי מזרחי סגר את הפודיום (40:08).

בקטגורית ה – T2 רועי ודדי שפרוץ הוכיחו שגם רכבי ראלי שנבנו בעיקר להתמודד עם חציית מדבריות ותאי שטח קשים, יכולים לתת פייט במסלולים קצרים ומהודקים רועי עוצר את השעון על 38:44 ודדי על 40:22 .

עוד ידיעה משמחת, ארז אברמוב ורכבו החדש סיימו מרוץ ובתוצאה יפה מאוד! 37:29 . כבוד לרכב שנבנה מאפס בקו חשיבה יחודי ותוצאה שמעידה על הצלחת הקונספט, מה שנשאר לארז זה להוכיח עמידות במרוצים ארוכים המערבים אתגרי דרך טבעים שמאפינים ראלים בעולם.

זהו עוד מרוץ נרשם לטובת שנת 2013, כבר חברת באחה ישראל פרסמה מרוץ ליום שישי הבא
וסליחה שאני מתעקש, אבל עם טרקטורון היה אפשר לתת לכולם בראש !!

קישור למדידת זמנים
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.יעקב כהן 08-12-13
כתבה ענינית שכיף לקרוא.
2.yehuda 08-12-13
כתבה לעניין, אני רואה שהכתב מבין עניין וגם חדש באתר
שיהיה בהצלחה
3.דודיG 09-12-13
חוויה מדהימה רק חבל שאין קהל. תמונות מדהימות וכתיבה יפה.
4.שמעון 15-12-13
כתבה מעולה מצפה בקוצר רוח לעוד כתבות
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 07:59-24.