טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
ראלי בקעת הירדן


   01-12-2013, תומר וולף   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: עמרי גוטמן

יום שישי זימן שני אירועים בתחום הראלי; האחד בערד, האחר בבקעה. תומר וולף ביקר בחבל הארץ הקסום כלשונו וחזר לשולחן הכתיבה לחלוק עמכם רשמיו

יום שישי בבוקר על כביש 90 צפונה, חולף על פני יריחו, מד הטמפרטורה מורה על 22 מעלות, עננים מקשטים את השמים ובקעת הירדן נראית חבל ארץ קסום. כמה דקות לאחר צומת פצאל השלט מצביע ימינה לעבר גשר אדם, עוד שתי דקות נסיעה ואני מגיע לגדר המערכת בגבול ירדן ותוהה, האם באמת בשביל להפיק מרוץ ראלי צריך לצאת מהארץ?! אז החייל נגש אלי ושואל אותי "למרוץ?" מחייך ופותח את השער.

כן, מסתבר שמרוצי ראלי רייד יותר קל להפיק בשטחי אש או מעבר לקו המערכת, האמת שדווקא עצם העובדה הזו אפשרה לי להכיר איזור יפיפה שנמצא בין גדר המערכת לנהר הירדן.

לשטח הכינוס הגיעו מגוון רכבי מרוץ בהמשך נספר על כולם, כי לכולם מגיע הרבה עידוד ופרגון. מסלול יפיפה באורך כ-11 ק"מ שבחציו הראשון היה ציר המערכת עצמו, קטע מהיר שכולל סיבובים ארוכים, שבחנו את איכות הנהגים ואת משקל ביציהם, החצי השני ירד סמוך לנהר הירדן, דרך בחלק פודרה ובחלקה אדמה כבושה. הרכבים הוזנקו במרווח זמן של שתי דקות, כל הקפה נמדדה בנפרד וסה"כ הזמן המצטבר המהיר ביותר הקנה את הנצחון.

אני בטוח שהתמונות המדהימות של עמרי, שזכה לטרמפ מעידו כהן עד לנקודת הצילום, מעבירות עד כמה שניתן את החוויה, כי מי שלא בא, פשוט הפסיד מרוץ יפיפה בחבל ארץ קסום.

אז מה היה לנו?

היה מאוד מסקרן, מי יוכל להשיג את הזמן הטוב ביותר, וכמובן בלי למצוא את עצמו בצד הלא נכון של הירדן. הטוענים לכתר היו שתי האימפרזות, הרייזר 900 וכמובן אייל לביא עם ה- class one. באמת שלא ניתן היה לדעת מי ישיג. לטובת האימפרזות עמדה מהירות בלתי מוגבלת, ואחיזה מצוינת בסיבובים. לרעתן, החצי השני של המסלול כבר התאים פחות בגלל מעברי מים קטנים ומלא פודרה.

הרייזר 900 מאוד התאים לכל המסלול אבל עם מהירות סופית אמיתית של 120 קמ"ש הוא עלול להפסיד.
ו- class one של אייל לביא על הנייר חזק ומהיר, אבל האם אייל הוא לא גדול מדי למסלול ובעיקר האם אייל למד כבר לנצל את היכולות של הכלי?

אנחנו שעמדנו לצידי המסלול היינו עדים למלחמה שנעשתה על המסלול, אף אחד לא ויתר. המנועים צרחו, הידיים על ההגה רעדו, והביצים טפסו במעלי המפשעות לאזור הגרון. ואכן התשובה הייתה מורכבת, הנסיך לבית משפחת בריל, שהגיע עם רייזר 900 בעל מנוע חדש (לאחר שבמרוץ קצרין סלע פגע בבטן הרכה של הרייזר וחיסל את המנוע), לימד אותנו עוד פרק בנהיגה מקצוענית, תוך שהוא מנקה את המסלול מחצץ, וקובע את הזמן המהיר ביותר כבר בהקפה הראשונה! ומוכיח שעם הרייזר אפשר להגשים חלומות. (כמובן שצריך גם נהג מתאים לטבת העניין).

את הזמן השני המהיר קבע אייל לביא, עם ה- class one. אני לא יודע איך להעביר לכם את החוויה, מה זה לראות את class one טורפת את המסלול. יש כאלו שטסים עד מקסיקו, רק כדי לעמוד ליד המסלול שה- class one עוברת. ותשמעו אייל למד איך לנהוג את המפלצת הזו. הסיבה לכך שאייל לא קבע את הזמן המהיר ביותר, היא חוסר ההתאמה של ה- class one למסלול. בקיצור מי שלא בא הפסיד וברכות לאייל.

עכשיו תורן של האימפרזות, בנהיגת ראלי משובחת, שתיהן עשו זמנים יפים ומהירים כאשר דר רון וג'אבר פאדי מחליפים מקומות במהלך ההקפות, אך בחישוב סופי ג'אבר מקדים את רון ב- 3 שנות בלבד.

אני מוכרח לציין את שגיא בורשטיין, שהפגין נהיגה מהירה ומדויקת, ואת רוני פישמן שסגר את הפודיום בקטגוריית הרייזר 900. כמובן לא נשכח את דני פרל, שלא מוותר וממרום גילו מפגין ספורטיביות ופרגון בלתי נלאה. את הלהקה החביבה של הרייזר 800 הנהיג אלעד לביא, כאשר אדר מלמד נותן לו פייט והחברים מור מגידיש, גדי ביתן, ורפי מזרחי בעקבותיהם.

את שיירת המסיימים סוגר דדי שפרונץ האגדי, שמפגין עקביות ועקשנות וכמובן ספורטיביות ראויה לציון.

נציין גם את גל שחם, שלמרות שהצטייד בנווטת רצינית, לא סיים (כנראה בעקבות תקלת חשמל). את אלירן יפרח, שגם אליו הרכב לא חייך, והחליט לעצור באמצע הקטע. ואחרון, ארז אברמוב שכנראה צריך עוד להתאפס על הרכב המרשים שבנה.

חבל שלא הצטרפו לחגיגה טרקטורונים, אני בטוח שמי שהיה מגיע עם טרקטורון היה מאוד נהנה, מה גם שהיום המרוצים הם בעיקר במסלולים מסומנים וממש ללא ניווט. בינינו, עם טרקטורון מתאים היה אפשר לתת לכולם בראש!


קישור לטבלת התוצאות
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.אל יאמר ביציהם 01-12-13
יש לומר ביצותיהם. תומר כיף לקרוא את הכתבות שלך
למה אין תמונות של הקלאס 1?
2.רון משה 01-12-13
אחלה כתבה, כיף לקרוא, מצליח להביא את הקורא להרגי מה היה שם, אני אבוא לאירוע הקרוב עם הילדים, איפה יש פרסום של זמני האירוע?
3.יוסף 01-12-13
אני הייתי ונהנתי מאוד, מסלול שמזכיר את ראלי מקסיקו, מרשים ויפה, כבוד לערוץ 5 שבאו וצילמו את האירוע.
4.אדרי 01-12-13
אין מצב לתת בראש לRZR 900 במסלול הזה עם טרקטורון!
5.מערכת nazzima 01-12-13
רון משה קבל--http://www.nazzima.com/view_article.php?expose=2&a=2167
6.ערן שחר 02-12-13
במילה אחת ביזיון !
ארוע עלוב שנוצר בגלל מלחמה בין החברות הפקה על הגב של הספורטאים,
היה צריך להיות ארוע אחד ולא משנה אם זה בערד או בבקעה,

במקום ארוע אחד גדול שמושך קהל היו 2 ארועים רזים
7.תומר וולף. 02-12-13
ערן יקר , בעקרון אתה צודק . ברור שכדאי לאחד כוחות וליצר אירועים גדולים ומושקעים.
אבל , אם התחום חשוב לך אתה מוזמן ללמוד את הקשים העומדים בפני מי שרוצה להרים את הספורט המוטורי ואז להגיב . נורא קל להשתלח מאחורי מקלדת .. לי נראה שמעשים ואפילו קטנים עדיפים על דיבורים.
8.ערן שחר 03-12-13
לתומר:
אני יודע יפה מאוד על מה אני מדבר עובדה שהערב הייתה ישיבה של ראשי 4 התאחדויות ה 4 גלגלי שרובם רצו להתאחד למען הספורטאים אבל עסקן אחד חיבל בהכל..
9.רונן 15-12-13
אחלה מרוץ סקירה מעולה!!!
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 01:27-24.