טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
אירוע חוקי שני לעמותת עבירות


   27-10-2013, עמרי גוטמן   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

תרבות ספורט מוטורי כבר אינו רצף מילים המעלה הרמת גבה, ביום שישי האחרון נאספו מביני עניין וחובבי בוץ, בסדנא של עידו כהן לסבב חוקי שני, עמרי גוטמן היה שם להלן התרשמותו.

זה לא סוד שהשילוש הקדוש "תרבות ספורט מוטורי", מלווה לרוב בהרמת גבה מהולה בזילזול מצד מי שאינם בעניין בוץ, רכבי שטח ו/או דו"ג. לאט לאט, כפטריות אחרי הגשם מתרחשים בזה אחר זה אירועים מוטוריים, חוקיים, ממש כמו האירוע הקודם שהתרחש לפני 3 חודשים לערך, גם הוא בסדנא של עידו כהן בפרדס חנה.

בדרך חזרה עצר לידי לנד רובר דיפנדר עם כמה שיפורים, בעליו הסתכל עלי ושאל אותי מה דעתי. אמרתי לו שאחרי האירוע - הכל נראה סטנדרטי למדי, כמו פיאט 127; אי-אפשר לתאר במילים איזה מפלצות מסתובבות כאן.

את עידו כהן אין צורך להציג. ביום שישי האחרון, התרחשה תחרות העבירוּת השנייה, ליגת ג'נרל צ'לנג 2013, בחסות ההתאחדות לרכבי שטח וכן בחסות חברת פרוג'יפ- גיא רפאל, חברת הנפלד טכנולוגיות 4X4- אריק קורנפלד, חברת כל- גדר- דודי לזר, חברת רסטה 4X4- צדי מלר.

האירוע התקיים במסלול שבנה עידו בפרדס-חנה (אם אפשר לקרוא כך לאסופת תהומות, ביצות, נחלים, מעלות ומורדות שיגרמו גם לטירנוזאור מנוסה לחשוב פעמיים לפני שינסה לצוד שם משהו). 13 מתחרים התחרו הפעם, בלב חורשה פסטורלית, אבל כשמתקרבים, כשמתקרבים נגלים לעין כל המכשולים כגון: שרשרות סלעים, קיר בן 90 מעלות (המסתיים בביצה שהיציאה ממנה היא בניצב לכיוון הכניסה, נתיב שעלה לכמה מפלצות בגלגליהן), מעבר לאורך נחל או לרוחבו (והוא בדיוק ברוחב של הרכב) ועוד.

המירוץ עצמו התחלק לארבע קטגוריות: אדוונטצ'ר, עממי, אקסטרים ורכבי שטח קלים (החל מכלי רכב ללא שיפורים וכלה במפלצות מכאניות שלקוחות מהאגדות) והיה גם ה-ZIBAR של עדו.

את האירוע הנחה בועז קורפל, מה שהקל על כולנו להבדיל מה ההבדל בין צירייה ונווט. כ-150 צופים לערך, הפגינו התלהבות מהארגון ומביצועיו של עידו בהפוגות בין המתחרים. לאורך כל היום ראינו את עידו ואת יוחאי ברכב החילוץ נותנים עצות למתמודדים, מסייעים בחילוץ ג'יפים שהתהפכו, משמשים תחנות עגינה לכננות או מטפסים על עצים. זמנים נמדדו ופרסים חולקו בסיומה של התחרות.

הספורט המוטורי מתפתח ללא הרף ובתחומים שונים, מה שהיה רק לפני כמה שנים בגדר חלום רחוק, קרם עור וגידים, הצלבות דיפרנציאלים ובנזין והפך למציאות. זה קורה כאן ועכשיו.

להלן תוצאות התחרות:

אדוונטצ'ר
1. שי שמעוני ויואב גבע (גתוס, כל גדר) סה"כ 23:50
2. עובד ארזי ואורן אברהמי (צוות דיסקברי)
3. שמעון ראובן ורן סיטון (צוות ינוביץ')

אקסטרים
1. דודי ברוך ואריק חזן (מסגריית ברוך, הילוך שישי) סה"כ 12:28
2. אמיר רביב ואסף הלוי (ברלי טכנולוגיות) סה"כ 08:11
3. עירא אבני ונגב אנג'ל (צוות מוסך גבע) סה"כ 16:06

עממי
1. מיכאל חן ושי חודרה (צוות ניר) סה"כ 14:56
2. תמיר אדרי ושון חודרה (תמיר 4X4) סה"כ 27:36
3. צחי מדהלה ואדיר מזעקי (התימנים חוזרים) סה"כ 35:30

רכבי שטח קלים
1. יובל שרון וחיים כהן (רסטה, המבדקה) סה"כ 18:50

לאירועים נוספים של עמותת עבירות, ניתן להתעדכן בקישור הבא או בלוח האירועים של המערכת
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.דודי בר מואב 27-10-13
היי עוזי

תודה על התמיכה והפרגון
2.דודי G 27-10-13
איזה יופי של יום, כמה עוצמה על 4 גלגלים, ובכלל לא להאמין שבארץ יש מפלצות כאלה.
3.אורנית 28-10-13
עמרי, סחטיקה עליך גם כתיבה גם סיקור...לא פשוט
דודי תמשיכו במסורת היפה הזו, זה עושה טוב לקהל :)
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 03:45-24.