טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
מוטוקרוס האומות 2013


   29-09-2013, ירון (גולדי) גולדשטיין   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: ירון (גולדי) גולדשטיין

המשלחת הישראלית בדרכה הביתה, רגע לפני הגעתם לארץ משתף ירון (גולדי) את החוויה מהמרוץ. מוטוקרוס האומות- עשינו הסטוריה וכולם תקווה כי היא תחזור על עצמה עם הצלחה גדולה יותר בשנה הבאה.

אני מתעורר לצלילי השקמה בבוקר, יורדים למטה ללובי וכולם נוסעים למסלול ליום הגורלי.

גם אימון חופשי של 40 דקות וגם מקצי דירוג שיקבעו אם ממשיכים למקצה B-FINAL או שתולים את הציוד ועולים על אזרחי לצפות במקצי הגמר ביום ראשון כשאר הצופים.

עידון כרמון (MX1) יהיה הראשון להיכנס למסלול. האופנוע מוכן למשימה בצורה הטובה ביותר, תאמת גם המסלול נראה מזמין. נהמת המנועים מבשרת לכולם כי אופנועי ה 450 סמ"ק נמצאים על המסלול. מיד עם כניסת 40 רוכבים ביניהם הטובים בעולם, ניתן לראות בבירור את הבדלי הרמות התהומיים ואת הבדלי המהירויות ביננו לבין רוכבי ה PRO. ת'אמת ממש לא באנו לתת להם בראש ולבטח לא לנצח. המשימה להכניס רגל בדלת מרוצי מוטוקרוס בינלאומיים להבין וללמוד כמה שיותר והכי חשוב לסיים ולחזור שלמים. עדיו כרמון נכנס ויוצא לסירוגים למסלול, נח קצת, משנה קצת דברים בכיווני האופנוע ובעיקר לומד את המסלול החדש והמאוד מהיר ומנסה לעכל את כל האופנועים שעוקפים מימין ומשמאל ובעיקר מלמעלה. עידו קובע זמן של 02:07 דק' להקפה כאשר קאריולי לדוגמא מקיף את המסלול בזמן של 1:40 דק' להקפה.

שני יהיה אסף בן אהרון (MX2) להיכנס לאימון של 40 דק' וגם אסף מגלה עולם חדש לגמרי. קווים חדשים , מהירויות שאליהן לא הגיע לעולם וגבהים שרק חלם עליהם. לאחר מס' הקפות ניתן לראות שאסף סוגר את הקפיצות ומתחיל להיות יותר נינוח וחופשי על האופנוע. זמני ההקפה של אסף יורדים והוא קובע זמן מצוין של 02:01 דק' להקפה.

שלישי עולם גיא אליתים (OPEN), גיא נרגש מהמעמד ובעיקר מהסאונד של כל 40 האופנועים שמסתובבים סביבו ומעליו. גיא ייספר מיד לאחר שהוא יורד מהמסלול כי הוא מעולם לא קפץ קפיצות בהילוך רביעי חמישי בפול גז ולא תיאר לעצמו שירחף באוויר בגובה רב למרחק של כמעט 40 מטר. מאוחר יותר ייקבע גיא זמן של 2:03 דק' להקפה.

שמחים וטובי לב יורדים הרוכבים מהאימון, מכניסים חטיפי אנרגיה ופסטה לבטן, שותים משקאות איזוטוניים להחזרת המלחים ומנסים בעיקר להוריד מתחים (יצא חרוז).

מקצי הדירוג מתקרבים וראשון למלאכה נקרא עידו כרמון לזנק עם 40 תותחי על על אופנועי 450 סמ"ק. מצד אחד נעמד לידו ראיין דאנג'י ומצד שני נגל הגרמני ועוד כמה עמדות מטקלף האוסטרלי, שלא לדבר על בלגיה, רוסיה, איטליה, צרפת ועוד, בקיצור פיקניק זה לא הולם להיות.

מקצי הדירוג עורכים 20 דק' + 2 הקפות. שלט 15 שנ' באוויר ומיד לאחריו שלט 5 שנ', רעם המנועים נשמע היטב ומהדהד בין גבעות המסלול. פתיחה של 40 אופנועים מפחידה והמהירות לפניה הראשונה היסטרית. ראשון לפניה מגיע מטקלף האוסטרלי שבורח לכולם, דאנג'י שני וטומי סראל מאנגליה סוגר את השלישיה הראשונה. עידו אמנם פתח מצויין אך חיש מהר הגיעו אליו כל התותחים ולימדו אותו מס' טריקים חדשים במוטוקרוס (מהירות, מהירות, מהירות). עידו לא נלחם ואין על מה, מפנה בזהירות וממשיך בקצב שלו. מתוך 40 רוכבים עידו מסיים במקום ה 36 ומבחינת הקבוצה אחד סימן וי על החגורה.

אסף בן אהרון עולם למקצי הדירוג עם שקט נפשי ורוצה לסיים בזמן טוב ולנסות להשיג לקבוצה תוצאה טובה. גם הוא עומד לראשונה עם שמות לועזיים שחלקם עונים לשם קן רוקזן, דין פריס, גרמי ואן הורביק, עילי טומאק ועוד שמות של טובי רוכבי המוטוקרוס בעולם. 20 דק' + 2 הקפות זה לא משהו שמוכר לרוכבים שלנו בארץ ובשילוב מסלול חדש ומהיר בטירוף עם חריצים בגובה 40 ס"מ זה לא בדיוק קל לביצוע ובמיוחד שאת כל זה אתה צריך לתת ב 100% מיד עם נפילת שער ההזנקה. נערות מונסטר עם מחשופים בריאים מסתובבות ליד שערי ההזנקה ומציגות את שלטי הזמנים, לצופה מהצד הם חתיכות לא נורמליות אבל למתחרים הן ממש שקופות, כמעט לא קיימות, הריכוז עצום.

שערי ההזנקה נופלים וגם כאן טסים להם 40 אופנועים ברעש עצום לתוך הפניה, מחזה מפחיד למי שלא רגיל לדבר, אך רוכבים ברמה הזו יודעים איך להסתדר בתוך הפניה ולפעמים גם לא. אסף מזנק טוב, אך נעקף די מהר. קן רוקזן טס ראשון להוביל את הרוכבים ויישאר שם בהפרש גדול עד סוף המקצה. שני מסיים דין פריס האוסטרלי ושלישי ג'רמי הבלגי . גרמניה ואוסטרליה מבטיחים לעצמם את הגמר. אסף מסיים במקום ה 39 אך עם זמני הקפה טובים והמון סיפוק. יש לציין שבמהלך המקצים הקהל באקסטזה מטורפת, כל אוהד מדינה עם דגל המדינה, צופרי אוויר, משורי שרשרת שמרעישים להחריד והפנינג מטורף. מבין מאות הדגלים אני מזה דגל יחיד של מדינת ישראל אותו מניף בגאווה ויקטור פורמנוב ( אבא של רוכב מוטוקרוס בישראל) ואני מתמלא בגאווה – גם אנחנו על המפה.

רוכבי הקטגוריה הפתוחה כבר מסתדרים מול שערי ההזנקה וגיא אליתים שלנו עומד שני אופנועים מג'סטין בארשה האמריקאי. מחזה משעשע לראות את גיא ובארשה מסדרים להם את נתיב הזינוק. גיא אומר לי "צלם צלם, זה לא יקרה עוד פעם". גיא היה האחרון שהודיעו לו על הצטרפותו למוטוקרוס האומות והיה לו את הזמן הקצר ביותר להתאמן והוא השקיע לא מעט זמן בכך ושיפר את כושרו די מהר. גיא ייזנק עם אופנוע בנפח 250 סמ"ק אל מול אופנועים בנפח 450 סמ"ק שבמסלול כזה היתרון די ברור לבטח בזינוק. שלט 5 שנ' באוויר ושוב נהמת המנועים נשמעת כמו איזה אריה חרמן בסוואנה באפריקה. שוב אני נדהם מהמהירות שהרוכבים האלה מגיעים לפניה הראשונה והם ממש טסים על המסלול. ראשוון פותח הבלגי דה סאל שדי בורח לשאר המתחרים שני די מדשדש לו אדון בארשה שציפו ממנו ליותר ושלישי זהו טאנל לאוק שמצליח לייצר זמני הקפה טובים ומשפר מאוד את מיקומו במקצה. גם גיא מצליח לסיים במקום ה 37 מתוך 40 הרוכבים ומבחינתו הוא עמד במשימה ובכבוד רב.

שלושת מקצי הגמר הסתיימו ועבור הקבוצה הישראלית הסיפור נגמר, אנחנו בין 9 המדינות שמסיימות את תפקידן במוטוקרוס האומות 2013. מחר (יום ראשון) יעלו 13 נבחרות למקצה B-FINAL כשאחת מהן תעלה למקצה הגמר. 19 נבחרות שמחות הבטיחו את כניסתן למקצה הגמר שייערך אחה"צ ביום ראשון. המתח בין הנבחרות גדול ויהיה מעניין מאוד מה ייתרחש בין ארה"ב אוסטרליה, גרמניה וגם בלגיה צרפת ואיטליה... נדווח

אמנם הסיפור מבחינתנו נגמר ל 2013 אבל רק התחיל בשביל השנה הבאה ובמיוחד למען הדורות הבאים. הרוכבים הישראלי עשו ללא ספק צעד קטן עבורם וצעד גדול מאוד למען הספורט המוטורי בישראל.
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 19:54-24.