טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
אינדורו שש השעות, קריית אתא


   30-03-2008, הגר קרפפן, צילום:קרן שניידר   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

כשמאיר דיקר כותב בהזמנה לאירוע את הזמנים, כמו 'ייקה' הוא מדייק ואכן, כמו שעון שוייצרי ב-10:00 זינוק, ב-13:00 היפוך מסלולים וב-16:00 פודיום. ספונסרים לא היו אבל אווירת חג כן הייתה.

"אין כאן שום אופנוע שקופץ, אבא!!!!", כך מתוך העצים מסתנן לו המשפט מפי ילד קטן שהובטח לו כי זה מה שהוא יראה השבת אם הוא יאפשר לאימו להישאר בבית לשבת שקטה ורגועה ולהצטרף אל אביו ואחיו. האמת היא, זה לא היה רחוק מהמציאות.
מאיר דיקר, מפיק האירוע, בחור עם מס' שנות ותק לא מבוטל בעולם השטח בכלל והדו-גלגלי בפרט, מכיר ויודע מה כל רוכב אינדורו מנוסה אוהב והחליט, לאחר שהפיק לא מעט אירועים מוטוריים בסדר גודל כזה או אחר, לקיים השבת את מירוץ "אינדורו שש השעות". לשם כך, התבקשה מחשבה וארגון רב, בחירת מגרש המשחקים המתאים ביותר לילדים המגודלים, סימון השבילים ומזג אוויר נוח.
את המסלול הרכיב דיקר משלושה קטעים מרכזיים, מסלול ההתשה (כשדיקר אומר התשה – הוא מתכוון לזה במלוא מובן המילה). בתוך מסלול ההתשה מתקיים האינדורו טסט, מסלול קצר עם מדידת זמנים מדוייקת. בחלק אחר של יערות הגליל התחתון מתקיים לו האקסטרים טסט ובשפתנו, הספיישל טסט המוכר לנו. מה שמחבר בין שני הקטעים העיקריים הללו היא עמדת הרישום / זינוק / פודיום וכמובן הפיטס.
משך התחרות, כולל ההפסקות - כ-6 שעות. בתום שלוש השעות הראשונות, המסלול מתהפך! כל ירידה הופכת לעליה, כל בולדר שהרוכבים לפני רגע קפצו מעליו, הופך מכשול עליו הם צריכים לטפס, נשמע פשוט? אתם טועים! כך מתגלים לרוכבים "מסלולים חדשים".

ברחבת הפיטס מטפטפים להם רוכבים בודדים שאת מספרם אפשר לספור כמספר האצבעות בגוף ועדיין נשארו איזה אצבע או שתיים. הגזלן הגיע גם הוא, אך מהר מאוד הוא מבין שהיום הוא לא ירחיב את הקופה האישית ומחליט לפרוש בשקט. בין הרוכבים שהגיעו אפשר לראות את פרצופם של עמית גול, זוהר גלילי ו"ברלה".

9:30 - נקראים הרוכבים אל התדרוך, הסבר קליל על אופן התנהלות המסלול, ניקוד ופסילות ומיד אחר כך נעמדים להם הרוכבים בעמדת הזינוק להקפת היכרות, בשונה ממירוץ האנדורו האחרון של העמותה בפלמחים, הפעם כולם חזרו שלמים מהקפת ההיכרות, שלמים אך עייפים קלות ועוד לפני שהם הספיקו לנוח לרגע הם נקראים אל קו הזינוק שנית להזנקה ותחילת התחרות.

קצת לפני השעה 10:00 כל הרוכבים מגיעים אל עמדת הזינוק. עומדים אחד אחרי השני ומוזנקים בזה אחר זה בקצב אחיד, הם נעלמים בין העצים במהירות אל המסלולים המתישים.
בהגיעם אל הספיישל טסט מחכה להם מגרש משחקים אינטנסיבי עם קטעי עבירות לא קלים במיוחד, המון מדרגות סלע, שיחים ועצים בכל מקום, עליות וירידות והכל מאוד צפוף, אין רגע דל להסדיר נשימה בין בולדר לבולדר.
חולפים על-פני היערות וחוזרים אל הפיטס למנוחה, כאן תפסתי את "ברלה" לשיחה קצרה על אופן התנהלות המסלולים, להבין במה מדובר מעיניו של הרוכב וכמו שהוא אמר לי – "המסלול ביזארי, הארד-אנדורו צפוף מאוד, לא מלקקים כאן דבש, אם היו יותר מתחרים המסלול היה יותר טוב, האדמה הייתה נדבקת והיו נוצרים קוליסים. נשורת עצי האורן מקשה על המסלול, האופנוע נזרק. האופנוע שלי חדש, WR250F, קשה איתו, אני לא רגיל אליו, אבל מנסה לתת את כל הכוח, את כל מה שיש. סרטי הסימון לא ממוקמים טוב, לא מצליחים לראות אותם, בתור רוכב קשה לראות את הסרטים בבירור." ומסכם בשלוש מילים – "מסלול לא פשוט!". מיד לאחר בוק אופנתי הוא עולה על האופנוע וחוזר אל מגרש המשחקים להמשך ההקפות עד למהפך.

לקראת 12:30 מתחילים להגיע אחרוני הרוכבים שנשארו על המסלול ומסיימים את החלק הראשון של התחרות, שלוש השעות הראשונות, עברו. אפשר לנשום לרווחה אך לא להרבה זמן, או-טו-טו מתחיל החלק השני במרוץ, שלוש השעות הקשות באמת. המסלולים החדשים, עד שהרוכבים 'התרגלו' למסלולים מגיע דיקר ומשנה את חוקי המשחק.
בזמן המנוחה ראיתי את זוהר גלילי יושב לו בכיסא המלך, ומודד זמנים לחבריו, בשיחה קצרה איתו כאשר שאלתי אותו למה הוא הגיע היום, בכל זאת, שבת היום, יש משפחה, זה לא תחרות של העמותה, הזמנים והניקוד לא מסתכמים עם אלו של העמותה, כתגובה ענה גלילי "דיקר בחור טוב, צריך לפרגן לאנשים מסוגו, אלו שמארגנים ומפיקים אירועים בכוחות עצמם ובלי עזרת ספונסרים. למרות שהשארתי את משפחתי בבית, באתי ליהנות ולהתאמן, אני לא מתכוון לקחת פודיום". ובאמת, לא רק שהוא לא לקח חלק בפודיום, הוא גם פרש בעצבנות, נס על נפשו, בסיום 3 השעות, זורק את האופנוע על הטנדר, מעיף בעצבנות את הציוד מעליו אל הארגז, כמעט שוכח את הקסדה, וכשנשאלת השאלה "למה?" הוא עונה בתוקפנות "מסלול דפוק, סימון גרוע" נכנס לטנדר, מתניע וטס הביתה.

בסביבות השעה 13:00 לאחר שהרגענו את הבטן עם כל טוב, שוב עולים המתחרים על האופנועים, נעמדים בעמדת הזינוק ומוזנקים אחד אחרי השני רק שהפעם – המסלול הפוך! מהנקודה בה סיימו לפני רגע, עכשיו הם מתחילים. לא פשוט בכלל, הירידות הופכות בן-רגע לעליות, מה שהיה נראה לרגע פשוט הפך במהירות למאוד קשה. סרטי הסימון "הוחרמו" על ידי הרוכבים, המסלולים התבלבלו, מהר מאוד הרוכבים עלו על הבעיה, או שיותר נכון, חצבו אותה והמשיכו בדרכם.
למרבית הרוכבים לא היה קל, אפילו קשה מאוד, רמת הקושי הייתה גבוהה והצריכה כושר גופני ושליטה טכנית בהתאם, כמה מהרוכבים שפרשו מבעוד מועד, הראו סימני גסיסה בשלב ההפסקה, אך הם לא ויתרו וניסו, ללא הצלחה.

עמית גול, מתחרה ותיק "המסלול זרם, אני אוהב מאוד את האזורים עם הסלעים ולא הייתה לי שום בעיה במהלך המסלול." עוד הוסיף ואמר "יש יותר מידי זמן כמו בטיול ולא כמו בתחרות. מי שיודע לרכב בתוואי כזה – אין לו בעיה. זה אחלה אימון לקראת ה 'SIX DAYS' שמתקיימת ביוון לקראת ספטמבר. לא באתי כדי לקחת פודיום, אבל אם יתאפשר אז בשמחה רבה".
על המסלול, נראה שגול מרגיש בבית, רוכב בלי בעיות ובלי הפתעות כאלו ואחרות והדרך אל הפודיום הייתה מובטחת.

יניב אלבז, התחיל את היום ברגל ימין ועבר בשלום את הקפת החימום. באחת משלושת השעות הראשונות נפל ורגלית ההילוכים נשברה, צוות הטיפולים שלו קפץ מתנוחת הרביצה מתחת לקרני השמש החמימות ותוך מספר דקות ארגנו לו רגלית חדשה. יניב חזר אל המסלול, רק שהמסלול לא היה מוכן לקבל אותו חזרה ושוב שלח אותו לבדוק מקרוב את האדמה. הרגלית החדשה לא עמדה בעומס ונשברה, מה שגרם לו לפרוש מוקדם.
ל"ברלה" יש בן-זוג קבוע, גיסו, שחר מורנו שמו, גם הוא ממשתתפי מירוצי העמותה. שחר וברלה שמרו על קצב אחיד ולמרות כמה נפילות בדרך, רכבו ביחד אל הפודיום.

סיכום וחישוב הזמנים, העמדת שולחן הגביעים ומדרגות הפודיום, קיפול הצלונים וניקוי הסס"לים מהשטח, קריאת המשתתפים ומשפחותיהם אל הפודיום, כמה מילים לסיום וחלוקת גביעים.

תוצאות
מקצועית

1. עמית גול 9 39:01:38
2. דרור כהן 200 40:44:43
3. שי לוי 3 48:27:19

עממית פתוחה+בינונית

1. בוריס איזנברג 1 31:47:21
2. שחר מורנו 832 34:39:30

עממית קטנה

1. אריק יקיר 6 33:43:29
2. ניר שחם 11 33:58:25
3. אייל "ברלה" בן-יוסף 15 34:51:38
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.יהודה 30-03-08
שש שעות??
איך מגיעים לשש שעות בספיישלים?
כמה פעמים הם עשו את המסלול?

תודה לך הגר על כל הסיקורים הנפלאים של כל אירוע
ותודה גם לך קרן על התמונות

נראה שצומח לנו פה אחלה צוות נשי בשטח :)
2.בוריס.א 30-03-08
אחלה סקירה הגר ותודה גם לקרן על התמונות.
אכן היה אחלה מירוץ מאתגר ומהנה.
כל מי שלא בא הפסיד מירוץ מדהים וקצת שונה ממה שאנחנו מכירים.
כל הכבוד למאיר דיקר על היוזמה והמירוץ הנפלא שהפיק.
מקווה מאוד שימשיך להפיק מירוצים כאלה משובחים ובהדרגה גם יגיעו יותר רוכבים.

3.ברלה 30-03-08
להגר...איזה מזל שיש לנו אותך.לדעתי זה הסיקור הטוב ביותר שלך
עד כה.מרגישים שאת כבר בעניינים...חזק ואמץ
4.אסףcrf 30-03-08
מאיר דיקר כל הכבוד
תמשיך ככה היה נחמד מאוד פעם הבאה
אני משתתף
וקרן חמודה כל כך הרבה תמונות יפות מה עם התמונה של הילד
עם הktm הקטן למכירה
הבטחת
5.ברלה 30-03-08
ועכשיו אחרי שראיתי את התמונות אני אציין ציון 100...כל הכבוד
6.ג'קי 30-03-08
לאן נעלמו כל הרוכבים של המדינה?
איפה כל אותם מורדי העמותה?

בנות, הפגנתם מקצועיות לפנים!
כל הכבוד לאתר נזימה על הטיפוח המין היפה
7.דורון 30-03-08
הגר.,, תשמ'עי. אחלה כתבה... (((:::..אכן כתבה מצויינת ,
כל הכבוד לך ולקרן.

8.אסף ארצי 30-03-08
סיקור משובב, קליל ומעורר דימיון...
שנינות ורהיטות למשעי..אהבתי!!!

התמונות מדהימות לא פחות...יישר כח!!!
9.רע"ן ח"ן 30-03-08
הכוח הנשי מפגין שליטה מכובדת.
בנות תמשיכו ככה!!!


10.אלון קופרברג 30-03-08
יופי של סיקור ושל תמונות, תודה רבה.
11.ליאור 30-03-08
מברוק יא דוריס...
12.יוני סרור yoni2310 30-03-08
שש שעות וואה וואה כל הכבוד
13.מכור 31-03-08
גם אני רוצה חולצת נזימה, כמו שההיא לבשה במירוץ
מי זאת הייתה, הגר או קרן?
14.הגר 31-03-08
תודה לכולם... על המחמאות..
למי ששאל, למי שתוהה, למי שלא הבין.. שש שעות. בתום ה-3 שעות הראשונות היפוך מסלול.. הספיישל היה מאוד ארוך ומאוד טכני לא נוצר מצב של הרבה הקפות כי המסלול עצמו כמו שבוריס אמר, היה ברמה גבוהה מאוד.
מכור - אני הייתי עם החולצה של נזימה :)
15.פהד 31-03-08
יהודים אתם *** ***
16.תשובה לפהד 31-03-08
קוראים לי ברלה ואני יהיה במרוץ היהודי הבא.אם לא צחקת ואתה רציני
תחפש אותי במרוץ הבא ותציג את עצמך!!!!
17.למס 15 31-03-08
אם הפלאחים שהולידו אותך היו מסתפקים בך ולא עושים לך עוד איזה 10 אחים אז אולי היית אפילו כותב עברית בלי שגיאות. בתלונות תפנה למופתי שלך ולהוריך.
לעורכי האתר - בשביל מה לתת לו במה???
18.שחר מורנו 31-03-08
אכן כן מרוץ שונה אומר זאת לזכותו של מאיר דיקר שעד היום כואב לי הגוף ותודה כמובן להגר על התמונות היפות והכתבה חזק ואמץ אנחנו בדרך הנכונה להכרת הספורט המדהים הזה בארץ
19.יפעת 31-03-08
אחלה סקירה
והתמונות מעולות
כל הכבוד קרן :-)
20.אריק 31-03-08
קרן והגר תודה רבה על הסיקור והתמונות.
דיקר כל הכבוד על ההפקה. מרוץ מוצלח, ספיישל מגורזן והתשה מגניבה.
21.איש תחזוקה בפיטס 02-04-08
אפשר לקבל את הזמנים של כולם בבקשה?
המון תודה למאיר וצוות המזכירות והעוזרים על ההפקה הנהדרת.

חבל שלא ראינו שם עוד עשרות רוכבים נהנים משיפולי הגליל התחתון
22.הגר 04-04-08
ל-21 אני מצטערת אבל אין לי את הזמנים של כולם יש לי רק של 13 מתחרים.
פנה אלי לפרטי ותוכל לקבל את מבוקשך.
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 15:04-24.