טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
טור דעה- טל דשא על Moto GP


   11-09-2013, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: motorcyclenews.com

לפני כשבוע סיימנו את שלושת המרוצים חוצי היבשות אחד אחרי השני. התחלנו בארצות הברית וסיימנו באנגליה- מצב הסדרה מצויין כרגע והאקשן חוגג, למרות העליונות הבלתי נתפסת של ילד הפלא מארק מארקז

בואו נתחיל מהדוקטור- ולנטינו רוסי, יחיד ומיוחד ולעד ישאר כך, אבל משהו כבוי אצלו למרות שהוא נלחם בשיניים בשביל לסיים במיקום הרביעי. רוסי מסיים את המרוצים בסטייל, והוא באמת נלחם, אבל משהו אצלו כבוי ונראה כמי שמסתפק במקום רביעי ולא ברור לי למה. באסן, לפני כמה חודשים, ראינו רוסי אחר; חיית פרא, מכונת נצחונות ואמרנו הנה חזר אלינו רוסי, גם אם לא יקח אליפות וינצח עוד הרבה מרוצים, לפחות ינצח וייתן פודיומים, יגרום לאוהדים להיות גאים אבל לא, רוסי מסתפק בבינוניות וזה לא נעים לראות את באלוף (הכלכך מוכשר הזה), שלדעתי נמצא שני רק לדוהאן בכתר האלוף האולטימטיבי והרוכב הטוב בהסטוריה. אם ימשיך כך לא בטוח שאנשים רבים ימשיכו לראות אותו, כי כמו שידוע זה לא משנה איך אתה מתחיל, משנה איך אתה מסיים. וולנטינו עדיין יכול לסיים כמו מלך. יריבו של רוסי בשנה וחצי האחרונות הוא באוטיסטה, אישית אני חושב שמדובר ברוכב עם הרבה פוטנציאל לא ממומש. אני עוד זוכר את העונה האחרונה שלו על הסוזוקי והוא מאוד הרשים באותה עונה, גם אם עשה טעויות כמו להוריד את לורנזו בפתיחה כמו שהוא אוהב לעשות, עדין מדובר פה ברוכב מאוד מוכשר, שנראה שרק עכשיו מתחיל להבין איך לנצל את ההונדה שלו כמו שצריך ואין ספק שהוא מרשים בחמישה מרוצים האחרונים עד מאוד.

הגענו ללורנזו, מה אפשר לומר על מכונת המרוצים הזו? רכיבה חלקה, מדהימה, עיקבית, ובכל זאת מגיע רוכב פרוע בדמות מארקז ומלחיץ אותו, עד לרמה שבה הוא מודה בעצמו שלמרות רכיבה מושלמת מצידו, למארקז יש "קצת" יותר ממנו. האמת היא שבשנה שעברה כשסטונר הודיע על פרישה, לא חשבתי שיגיע מישהו בשנים הקרובות שידיח את לורנזו מכתר האליפות, אני אישית לא מת עליו, אבל אי אפשר להתכחש למהירות האדירה שבה הוא תופר הקפות. אז הנה בא לו ילד הפלא החדש, ומדיח את האלוף עם סגנון רכיבה פרוע, החלקות זנב למכביר ומרפקים ברצפה, גם אם מארקז לא יקח אליפות השנה (אני מאמין שכן) אז החל מהשנה הבאה והלאה, איש לא יעצור אותו, ואולי הוא יתקרב לשיא של דוהאן עם 12 נצחונות בעונה.

על פדרוסה אין יותר מדי מה לדבר, אלא אם ימצא את רוח הקרב שלו מחדש. הוא לא עתיד לקחת אליפות העונה, ובניגוד לרוסי הוא כן חייב לקחת את האליפות, אחרת ממש לא ברור מה יהיה איתו בעונה הבאה. פדרוסה- רוכב מאוד מוכשר המחזיק לא מעט נצחונות בכיס, ומספר לא מועט גם של כמעט אליפויות עולם בקטגוריה הבכירה. פדרוסה מזכיר לי את אלכס קריביליה, הלוזר האולטימטיבי, ההבדל ביניהם הוא שקריביליה לקח אליפות בסופו של דבר, גם אם היה צריך לחכות שדוהאן יפרוש, הוא עשה את מה שהיה צריך ולקח אליפות בצורה משכנעת ביותר. את פדרוסה אני לא רואה לוקח שום אליפות, כאילו הוא שבע כבר, ואולי זו ההבנה שהוא כבר לא יהיה הבן המועדף על רפסול, שמחזיקה אותו בהונדה בניגוד לרצונה של הכנף האדומה. והנה הגיע בן אהוב חדש, ילד ושמו מארקז ופדרוסה כבר לא נחוץ, זו דרכו של עולם, אז כמו שאומרים באנגלית "Put out or get out". אישית אשמח לשני דברים: 1. שפדרוסה יתאפס על עצמו ויתחיל לנצח מרוצים, ולא רק להיות שם ולארוב למקרה שמישהו יתרסק. 2. שיפנה מקום בקבוצה הטובה בעולם, לרוכב מוכשר חדש.

לאחר שהוצאתי את כל הארס שלי על פדרוסה, אפשר להתפנות לדבר על שטפאן בראדל הגרמני. מדובר ברוכב שאני ציפיתי ממנו ליותר. הוא אמנם מאוד מוכשר, אך כפי שאביו אמר הוא באמת חסר קצת את "הקילר אינסטינקט" ומה לעשות שלצד כישרון רכיבה, קבוצה טובה ואופנוע טוב- אינסטינקט הציד הוא מה שנותן לרוכב את היכולת לתת קצת יותר. לבראדל אין את זה, אני חושב שחבל על הזמן שלו ושלנו כי באליפויות הוא לא יזכה וגם מנצח אני לא בטוח שאני רואה אותו. למען האמת הוא לא יחסר לי. רוכב משעמם ומיותר בקטגוריה לפי דעתי (אפילו היידן יותר מעניין ממנו) ולפחות מנסה לעשות משהוא עם אופנוע נחות, ולברדל רק להזכיר לכם יש אופנוע מפעל רשמי כמעט לחלוטין, לא אופנוע למיקום שישי בסוף המרוץ. הפודיום שלו היה מיקרי ואינני יודע עוד כמה פעמים הוא יחזור, אם תשאלו אותי אולי בעוד פעם/פעמיים בעונה כשיש לחץ לחתום על חוזה חדש.

הרוכב האחרון שברצוני לדבר עליו הוא קראטצ'לאו. קאל רוכב מעניין, רוכב צבעוני ומוכח, יש לו פודיומים למכביר בשנתיים האחרונות. נראה כי משהו עובר עליו- הוא חזר לעשות שטויות ולהתרסק, אני מאמין שזה בגלל שהוא הכניס לעצמו איזה ג'וק לראש, שהוא חייב לנצח השנה כי אי אפשר לדעת מה יהיה בשנה הבאה על הדוקאטי, והוא צודק ברמת העיקרון. הבעיה של קראטצ'לאו היא בעיקר זה שהוא מנסה, לרכב הוא יודע, ממוקם במקומות החמישי-שישי, כיום הכי מהיר בעולם על אופנוע, אי לכך אני מקווה שהוא ימצא את השקט הפנימי שלו, כדי לחזור למיטבו ולהתרכז במרוצים עצמם, ולא להיות הרוכב הבריטי הראשון מזה שניים שלושה עשורים שלא ינצח מרוץ גרנד פרי, כי מגיע לו לנצח וזה יגיע רק אם יוריד את מפלס הלחץ.

מצפים לנו עוד כשישה מרוצים מותחים ומהנים עד לסוף העונה, אני מקווה שנהנתם מהטור שלי ומדעותי ואני מודע לזה שלא כולם באותו ראש כמו שלי, אבל מה שחשוב הוא שבסופו של יום, כולנו אוהבים מרוצים ומקווים שהאליפות תשאר פתוחה עד למרוץ האחרון של העונה.תגובות לכתבה
1.ברק זוארץ 15-09-13
יופי של כתבה... קלילה ועושה סדר :-)
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 19:07-24.