טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
מירוץ אנדורו אופנועים סבב 6


   16-03-2008, הגר קרפפן   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

סבב מספר שש בליגת האנדורו הישראלית נערך במסלול פלמחים, רמת הקושי גבוהה ביותר ובשל כך מספר מועט של רוכבים עמדו על קו הזינוק. המירוץ הוקדש לזכרו של טל קופרמן ז"ל

"טל קופרמן שנולד ב-1980 היה ילד פעיל, אוהב אקשן ואדרנלין וכבר בגיל צעיר נמשך לעולם הדו-גלגלי, לכל מקום שאליו הלך טל היה מצטלם ליד/על האופנועים שנקרו בדרכו. בהגיעו לגיל 16 כולם כבר ידעו שהדבר הראשון שטל הולך לעשות זה רישיון לאופנוע. משפחתו דאגה לצייד אותו בציוד מגן ומכאן טל רק הלך וגדל, הלך והשתפר, התפתח, העמיק את אהבתו. במשך השנים טל הצטרף לתחרויות והגיע להישגים נאים.
בתאריך 23.9.07 טל מצא את מותו בדרך חזרה הביתה מאימון במסלול במצר מפגיעת רכב". כך מספרת לנו, ליאת קופרמן, אחותו של טל, את סיפור חייו, תחביביו, אהבותיו. בקהל עומדת המשפחה שמוחה דמעה ומתגאה באהוב ליבם. טל אהב את החולות ולכן התחרות מתקיימת במסלול בפלחים, עולם הדיונות.

מסלול לא פשוט בחרו היום האחראים, המון במפים, חולות וכמובן, דיונות. ההרשמה נסגרה עם 71 מתחרים אך ברגע האחרון נשבר הבולם האחורי לאחד המתחרים ומספר המתחרים מתעגל. לאחר התדרוך מתמקמים המתחרים בתחילת הספיישל להקפת חימום ובשתי קבוצות הם יוצאים לבדוק מה קורה בשטח, לאחר מספר דקות מגיח מתוך הדיונות מוטי למסקי ומספר שאופנועו לא עמד בעומס וחלק מסוים נשבר.
כאן מתחילה להתפתח התמונה, המרוץ היום לא הולך להיות קל בכלל!, יהיה הרבה אקשן, מתח, עצבים והמון והמון סיבולת.
מיד לאחר הקפת החימום מתאספים להם כל כוכבי הליגה בעמדת הזינוק, דן מיה, יוני לוי, מתן ניר, שלום אוחיון שמפתיע ואחרים. כולם עומדים בשורה ארוכה על קו הזינוק, הקהל מתאסף, בני משפחת קופרמן מבקשים לכבד את זכרו של טל בדרך שונה מדקת דומייה, הרוכבים מתניעים את האופנועים ונותנים בגז במשך 15 שניות. רעש המנועים הזועקים הוא זה שמחדיר לכל רוכב ואיש בקהל את דרך ההזדהות ההולמת ביותר.

"באותו הרגע פורצים להם האופנועים אל תוך המשפך שמסתיים בעיקול חד ימינה. מרבית הרוכבים פורצים קדימה ונעלמים..."

הרוכבים נעמדים מאחורי הכלים המותנעים, מחזיקים בכנף האחורית ומחכים לאות הזינוק.
גולדי מניף את היד, האקשן מורגש באוויר, הקהל בוחר לו נקודת תצפית אחרונה, היד יורדת במהירות ובאותו רגע פורצים להם האופנועים אל תוך המשפך שמסתיים בעיקול חד ימינה. מרבית הרוכבים פורצים קדימה ונעלמים, אחרים נקלעים לערמת אופנועים כאשר נתנאל זיו נקבר מתחת לאופנועו ושאר הרוכבים מבלי לשים לב כמעט ודורסים אותו, מי שמצליח להבחין בערמת האופנועים, עוצר ומנסה לעזור, צוות סוזוקי מזנק למקום ומתגבר על הכל ללא תקלות, נתנאל, שזה הרגע נמשה מאופנועו מתמקד וקולט שהחולצה החדשה שלו נקרעה כולה והוא נותר ללא מיגון זעיר, הצבי-צב גם הוא נשבר ואילו צוות סוזוקי ממהרים לסדר לו את הצבי-צב עם כמה אזיקונים. נתנאל שהאדרנלין זורם בגופו, מתניע את האופנוע ונכנס לקצב, לאט, לאט הוא מצליח לסגור את הפער שנוצר.
לאחר העיקול החד מתגלים רצף במפים שמכניס קצת אקשן ומשם הם נעלמים בתוך גבעות הדיונות ורק רעש המנועים נשמע למרחוק, מידי פעם צצה לה קצה קסדה מבין הגבעות.

משפחתו של טל התארגנה ופתחה שולחן עם כיבוד קל לרוכבים, חלקה חולצות עם הדפס תמונתו של טל והקדשה. כל רוכב ולו ה"פשוט" ביותר התכבד וכיבד את כבודה של המשפחה ולבש את החולצה כחלק בלתי נפרד מהמלתחה האישית שלו.
השמש הקופחת מעלינו מזכירה לנו שהקיץ קרב ובא, כולם לובשים קצר, מידי פעם הרוח נושבת בחטף.

"ומשם הם נעלמים בתוך גבעות הדיונות ורק רעש המנועים נשמע למרחוק, מידי פעם צצה לה קצה קסדה מבין הגבעות."

קשה למתחרים, הדיונות מעייפות ומי שלא התאמן מספיק לאחרונה, התקשה לסיים.
רווה תבורי, המוכר לנו כמנהל מכירות ארצי של טרקטורוני קאן-אם בעופר אבניר, מגיע מוכן ומזומן עם דרוזי חדש, מיד לאחר הזינוק, כספינת מדבר הוא משייט על הדיונות אך לרוע מזלו אופנועו נתקל ברצף בעיות שאילצו אותו לפרוש בשיא.
מתניר שפרץ קדימה בזינוק, שומר על המקום הרביעי במשך שעה שלמה, ממש כמו באימונים הוא נוסע בקצב אחיד, לא מבזבז אנרגיות. לאחר שעה הוא נכנס לתדלק אך בזמן התדלוק שלום אוחיון עוקף אותו. לאחר התדלוק המתניר סוגר את הפער ובזמן שהוא מנסה לעקוף את שלום, מבלי לשים לב, הוא נכנס לקוליס במהירות רבה מידי ונזרק מהמסלול. הנזק - ביקור מחודש של מרפי מדפק על ברכו השמאלית ומוציא אותו מהמשחק.
לתומר שמש לא היה קל, במהלך השעה הראשונה השרירים בידיים נתפסו וזה הקשה על המשך התחרות, לאחר פרישתו של המתניר מהתמונה סיים במקום הרביעי.
ליוני לוי לעומת זאת קצת קשה היום, הוא לא רגיל לדיונות, הוא קצת מתעב אותן ובשל הסתייגותו מהחולות הוא נאלץ לוותר על המקום הראשון ולהסתפק במקום השלישי.
דן מיה שגם הוא לא בא מתחום החולות אלא מתחום הסלעים והאדמה הקשה, פותח שני אחרי יוני לוי וכעבור 5 דקות לערך הוא עוקף את לוי ונעלם. שלום מתחיל להדביק קצב ומתיישב על זנבו של דן, כשדן נכנס לתדלק שלום מנצל את ההזדמנות ופותח מצערת ומרוויח עוד דקה גם יוני עוקף את דן עד מהרה דן יוצא אל המסלול ומצמצם פערים, עוקף את יוני כאשר הוא נכנס לתדלק ומתיישב על זנבו של שלום עד לסיום.

בפיטס יושבות המשפחות, הסוכנויות, החברים והמתחרים שפרשו בטרם עת, מספרים את סיפור חייהם, סיפור יקיריהם ובין האנשים אני מזהה את גל בן-עמי שבא לעודד ולעזור למתניר. משפחתו של טל ענפה ורחבה ואיתה הביאה את כל חבריו ומכריו של טל וביחד הקימו מאהל גדול אשר סיפק צל וכיסאות ישיבה.

"משפחת קופרמן ענפה ורחבה, אליהם הצטרפו כל חבריו ומכריו של טל "

אל התחרות היום הגיעה משפחת קדשאי בהרכב שלמדנו להתרגל אליו, האב - אביב, הבת – יעל, והאח – גלעד. זה האחרון מסתדר בכוחות עצמו, ואף מצליח לקטוף את המקום השני בפודיום.
יעל שהגיעה מוכנה אחרי 4 שבועות של אימונים בדיונות התכבדה בליווי צמוד של אביה שדרבן אותה ללא הפסקה גם ברגעים הקשים ונתן לה את הכבוד לפרוש כנפיים ולפרוץ קדימה. בזמן שהוא עובד על הטכניקה של הבת שלו הוא לא חושש מלשמור על מיקומו בטבלה ואף מסיים במקום השלישי.
לקראת סיום יעל מרגישה את הקושי בנסיעה בחולות וקצת נשברת, אך אבא אביב ישר שולף את מקל הקסמים, זורק כמה מילים ויעל חוזרת אל המסלול בשארית כוחותיה.

במהלך התחרות היו כאלו שהתבלבלו במסלול והסס"לים נקרעו, החצים עפו ופתאום הרוכבים חוזרים על עקבותיהם עד לנקודת הזינוק, גולדי, שבהתחלה לא הבין למה הם נוסעים הפוך, הבין מיד את הבעיה ושלח מרשלים לאותן נקודות בהן הסס"לים נקרעו.

שלום אוחיון נותן הופעה, והוא לא סופר אף אחד,הוא אוכל דיונות לארוחת הבוקר, לא מזיז לו, הוא נע כאילו הוא על הכביש.בהקפה האחרונה ממש כשהסתיימה התחרות הוא מגיע לסס"לים מול הפיטס ובדיוק באותו רגע נגמר לו הדלק באופנוע מה שאומר, או שהוא פורש או שהוא דוחף את האופנוע עד לנקודת הסיום. גם להדר עציוני זה קורה ממש כמה מטרים לפני שלום ושנייהם ביחד זוכים לתשואות מהקהל וצוות לא מבוטל של רוכבים ואנשי צוות שבאים לעזור לדחוף את האופנועים לקו הסיום. הקהל עומד על רגליו, מריע להם, שורק, מתלהב, מתמלא אדרנלין וביחד הם מגיעים ודחופים את האופנוע מעבר לקו הסיום.

התחרות הסתיימה, רחבת הפיטס אט אט מתרוקנת, הכלים מועמסים על העגלות והרכבים, האווירה מתמעטת והופכת לאישית יותר. בעמדת הרישום מתאספים להם כל כרטיסי הניקוב והמספרים רצים בכל מקום, מי ראשון, מי שני, מקצועית, עממית.
הפודיום מוכן, כולם מתאספים מסביבו, הרוכבים, הקהל, משפחתו של טל קופרמן, גולדי והגביעים.

אוריה כרמלי בא לעזרתו של שלום אוחיון להעביר את האופנוע מעבר לקו הסיום

תוצאות

מקצועית E1
אוריה כרמלי 02:05:41
עפרי שטראוס 02:07:56
תובל דובדבני 02:09:22

מקצועית E2
שלום אוחיון 02:17:01
דן מיה02:04:35
יוני לוי02:05:32

מקצועית E3
שחר סולימני 02:15:57
איל איזנברג 02:11:58
נדב לוגאסי 02:09:05


עממית E1
יהב ונדרהורן 01:39:07
ארז ביבי 01:44:48
רום בן-אליהו 01:47:25

עממית E2
תום לרמן 01:34:27
תומר שלום 01:38:45
עמית אלפסי 01:30:59

עממית E3
גיא ידיד 01:34:28
גלעד קדישאי 01:47:48
ירון בן יוסף 01:49:10

מתחילים
עומר דוד 01:07:02
תומר לייכטר 01:09:39
עדי וכלר 01:01:02

סניורים
צליל ונדרהורן 01:48:01
ברק דודאי 01:31:19
אביב קדשאי 01:41:16

תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.גליליאו גלילי 16-03-08
לאן נעלם זוהר גלילי?
אני באמת לא מגיע למרוצים השנה
ועוקב רק ברשת, אבל איפה גלילי נעלם?

שלום אוחיון הפסיק את החרם מהשנה שעברה וחזר לתת בראש?
כל הכבוד
2.דרוזי 16-03-08
אין על הדרוזים, אחלה עם!!!
יוני לוי, ניכר שיפור מהמירוץ הקודם שלך בעונה שעברה
יכול להיות שהטיול בדרא"מ עשה לך טוב?
3.לגליליאו 16-03-08
זוהר לא נעלם, הוא פשוט לא מצליח להתברג
כנראה שבשלב השיקולים בתחילת העונה האם לעבור לסניורים או להשאר במקצועית, הוא לא בחר באופציה הנכונה והעמיס על עצמו קצת יותר מדי.
תוסיף לזה את שטראוס שמככב עכשיו בקטגורייה ותקרא לו לתלות את המגפיים בסוף העונה
4.ברר 16-03-08
הגר אחלה סיקור .. נישמע שהיה מרוץ מאתגר רק
חבל שאין תמונות ..
5.רוכב 16-03-08
זו לא פעם ראשונה שחסרות התמונות.לדעתי זה קריטי.תעשו עם זה משהו.
6.נדב צגהון (nadavs34) 16-03-08
אממ איפה התמונות ?
סיקור יפה.
7.גולש ותיק 16-03-08
זה נכון מאוד , תמונות מאוד חסרות פה לכתבה.
8.חמידו 16-03-08
גלעד קדשאי איננו הבן של אביב כי אם אחיו "הצעיר"...בן 38...רוכב מעולה בזכות עצמו...("קולינס"=קולי'ס מאנגלית).
9.RAFI 16-03-08
כתבה מענינת אבל ללא תיזכורת אחת של סןלימני שחר שניצח את המרוץ
ןקרע לשלום אוחיון את הצורה
10.תומר199 17-03-08
הגר תעלי את התמונות!!!
11.יוני סרור yoni2310 17-03-08
איזה סיקור מדהים תודה רבה הגר אין עלייך
12.אלינה מלכת העולם 17-03-08
הגר איזה סיקורררר איזה כתבתתתת
13.אור dvx 17-03-08
יאלה תמוננות
14.רועי 17-03-08
סיקור יפה מאוד...
אבל...
איפה התמונות איפה? =)
15.המילך HONDA CRF 450 18-03-08
וילקו איפו התמונות ילאא נו אל תבעסו אותנו
16.עומר 18-03-08
איפה התמונות?!? אני מת כבר לראות
17.הגר 19-03-08
התמונות יעלו בהמשך, מנהלנו המבריק,אייל, החליט דווקא השבוע ללכת למילואים.
18.ניצי 20-03-08
יהב אני אוהב אותך אחיייי
19.מחכה ומחכה ומחכה... 23-03-08
התמונות יעלו השבוע?
20.ברלה 30-03-08
הגרי..אל תשכחי את התמונות
21.הגר הרסת לי את הבריאות! 31-03-08
אני רוצה תמונות.........
22.הגר 04-04-08
הועלו תמונות!!!!! (לא הרבה..אבל בכל זאת, תמונות)
*** ברלה, יש לי בשבילך תמונות מהאינדורו שש שעות וגם מפלמחים, דבר איתי***
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 14:37-24.