טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
רד בול אקספייטרס מדריד 2013- האלוף החדש


   21-07-2013, אלון זעירא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

מה יותר טוב מלסיים את עונת 2013 במקום שבו הכל התחיל? ובכן, אלוף חדש יכול להוות סיום נפלא.

סבב רד בול אקספייטרס נחת במדריד במקום שבו הכל התחיל כדי לסיים את עונת 2013. יותר מ-20 אלף צופים הגיעו לצפות ברוכבי הפריסטייל הטובים בעולם לסיבוב האחרון. מסלול מטורף ומגוון, שבעברו היה זירת לחימה עם שוורים. הרוכבים נלחמו שם עם חוקי הפיזיקה, כאשר ביצעו פעלולים בלתי נתפסים על גבי האופנועים.

מנצח הסדרה כולה הוא לא אחר מהצרפתי תום פיי'ג, שללא ספק שינה את הספורט שניצח, והתמודד כמעט ללא תרגילי בק פליפ (לפחות בסבבים הראשונים). פייג' הציג רכיבה מדהימה ואנרגיה שהלהיבה את הקהל. שיא האירוע שלו הוא תרגיל חדש "פלייר סופרמן" (שלי אין מושג איך בכלל לתאר את הדבר המטורף הזה). למעשה פייג' כבר בחצי הגמר הוכרז כמנצח הסבב כולו, לאחר שדני טורס, לא עבר את רבע הגמר, ולכן לא היה מישהו שיסכן את מיקומו בטבלה הכללי.

פייג' הוא ווינר ולזכות בסבב הכללי, בלי להיות מקום ראשון באירוע במדריד זה לא בא בחשבון. הוא נתן הצגה מדהימה, ניצח את הסבב את האירוע, וזה סיפור סינדרלה של ממש, אחרי התרסקות הקשה ברד אקס פייטרס 2009 בטקסס (שם נפצע באורך קשה מאוד ונשבע שלא יחזור להתהפך שוב עם האופנוע).

למקום השני באירוע, הגיע מנצח הסבב הקודם, היפני טאקו היגישנו, שרכב באמת בצורה מרהיבה עם תרגילים שכל שעולה בראשך תוך צפייה בהם הוא: "מה הבנאדם הזה חושב לעצמו לפני כזה דבר?". ללא ספק מדובר באחד הכישרונות הגדולים של הפריסטייל, ומעניין יהיה לראות מה הוא יכין לנו לעונה הבא.

למקום השלישי הגיע חוויאר ג'יוואר, טוב לראות את הרוכב המוכשר הזה על הפודיום, אחרי תקופה פחות טובה מבחינתו. במקום הרביעי התמקם הספרדי, מייקל מלארו, שגם הציג רכיבה מרשימה, אין ספק שלשופטים היתה עבודה קשה, מאחר והרביעייה הפגינה יכולות וירטואזיות מפעימות. אל המקום חמישי הגיע דני טורס, שסיים במקום החמישי באירוע אך שני בכללי בטבלת האליפות, לא עונה רע מבחינתו, אך ללא ספק אלוף 2011 היה מעדיף לעמוד מדרגה אחד גבוה יותר על הפודיום. אלוף העונה הקודמת, ליווי שוורד, סגר עונה פחות מוצלחת מבחינתו (למרות ניצחון באחד הסבבים ורכיבה יפה), חוסר עיקביות הובילה אותו לסיים שישי באירוע הכללי וחמישי בטבלת האליפות.

עונת 2013 נסגרה, בתרגילים חדשים, כוכב חדש עולה, ובעיקר הרבה מאוד פריסטייל מוטוקרוס. אני רק יכול לדמיין מה החבר'ה האלה יכינו לנו לשנה הבאה.
אז נתראה ברד בול אקס פייטרס 2014

טבלת האירוע:
1) תום פייג'-צרפת
2) טאקו היגישנו-יפן
3) חוייאר ג'יוואר-צ'ילה
4) מייקל מלארו-ספרד
5) דני טורס-ספרד

טבלת האליפות:
1) תום פייג-צרפת
2) דני טורס-ספרד
3) טאקו היגישנו-יפן
4) רוב הלברג-אוסטרליה
5) ליווי שורד-ניו זילנדתגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 13:57-24.