טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
רומניאקס 2013- סיכום החוויה


   24-07-2013, מערכת naZZima   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

4 ישראלים אמיצים במיוחד יצאו להתחרות באחת מתחרויות האנדורו אופנועים היותר נחשקות וחזרו עם טעם של עוד.

במהלך השבועיים האחרונים, הצגנו, עקבנו וסיקרנו (באמצעות תומר ברעם ומתן גינוסר), אחר צוות 4 הישראלים המופלאים, שיצאו להתחרות בתחרות הנחשקת ומעוררות הערצה- רומניאקס 2013.

במשך 4 ימים, השתתפו כ- 400 מתחרים מרחבי העולם, בתחרות, שלאדם מן היישוב נראית כהתעללות (מבחירה) ברוכבי האינדורו באשר הם. השנה חגגו מארגני התחרות את השנה העשירית, והרוכבים המשתתפים ידעו כי מצפה להם חוויה יוצאת דופן. במשך 4 ימים רצופים הם הוכיחו יכולותיהם בניווט ותמרון האופנוע, במסלולים מאתגרים וקשים, בעודם מפגינים כושר גופני מעורר קנאה. נכון, לא כולם שורדים את המרוץ, אך עדיין אם נהיה כנים, עצם ההגעה וההרשמה כבר שווים שאפו אחד לפחות.

וידאו - פרולוג

עתה הגיעה העת לשמוע מפי שלושה מהמתחרים הישראלים שייצגו אותנו בכבוד, את חווית המסע האישית שלהם.

רונן כהן בן 43, נשוי + 3
אני יכול לומר שבשבוע שעבר עברתי חוויה יוצאת דופן.
אחרי כ- 25 שנות רכיבה בארץ ובמקומות נבחרים בחול החלטתי להשתתף במירוץ אנדורו בינלאומי.
הבחירה היתה ברומניאקס משתי סיבות מרכזיות:
1. כבר טיילתי שם בעבר וזכרתי שמגיעים לרכב בגן עדן אמיתי
2. אודי לפיד, שותפי וחברי הקרוב, השתתף במירוץ בשנה שעברה וחזר עם חיוך שונה
ידעתי שהשנה המירוץ יחגוג 10 שנים להיווסדו וצפויה חוויה גדולה עוד יותר. איציק קלנר, שגם השתתף בשנה שעברה, שיתף אותי שהוא מתכוון לצאת גם השנה, ואני החלטתי שיאללה חייבים לקבל החלטה.

אז נכנסתי ונרשמתי. זהו אין דרך חזרה ועכשיו אני מתכוון לעשות הכל על מנת להגיע מוכן ככל שניתן.
ההכנות החלו לפני כחצי שנה – הרשמה, רשיון בינלאומי ועוד מיני בירוקרטיות שיש לעבור.
לצד זה התחלתי בשגרת אימונים. אלעד ששון הבעלים של חב' DIRT X נבחר להיות המאמן וזו ההזדמנות להודות לו על עבודה מדהימה שעשה איתי.

התכנית שאלעד בנה לי, כללה אימוני כח לצד אימוני סיבולת. התאמנתי כ- 4, 5 ימים בשבוע מנסה לג'נגל בין בית , עבודה, אימוני כושר ועוד 2 רכיבות בשבוע. יוסי גוטמן הצטרף לעגלה גם הוא, ויחד רכבנו באמצע שבוע רכיבה קצרה יותר ובימי שישי השקענו ברכיבות ארוכות. גם התזונה נלקחה בחשבון, והשתדלתי להקפיד על איזון בין כל המרכיבים ולשים בצד מיני בצקים ופינוקים. מהבית קיבלתי תמיכה חשובה, ואשתי נאלצה להקשיב לסיפורים, לראות עשרות תמונות וקטעי סרטונים לקראת המירוץ. אתה חי את זה וסביב זה.

כשמתקרב מועד המירוץ מתחילות לצוץ החששות –
איך יהיה לי עם אופנוע שאיני מכיר?
איך אתמודד עם מכשולים מאתגרים במיוחד?
איך אחזיק מעמד בפרולוג מטורף מלא מכשולים פסיכיים?
ואיך ארכב ארבעה ימים שלמים, כשבכל יום עליך לגמוע כ 130 ק"מ של עליות שלא נגמרות וירידות חדות ומטורפות ?

חודש וחצי למירוץ ואנחנו בשיא האימונים, דוחפים רכיבות קשות וארוכות יותר, כשג'וני המדהים מצטרף אלינו ומושך אותנו למסילת ציון, הר הרוח, נחל צפירה, אל מדייה, יער קולה, יער מצר, הר חורשן, אזור מגידו והיוגב. בימי שישי אנחנו עולים למקדש האינדורו באזור צור הדסה. דודו חמד מארח אותנו כמו שרק הוא יודע.
מגיעים כבר בשמונה בבוקר ויוצאים להקפת חימום באזור (עם ג'וני כמובן). חוזרים לדודו ובינתיים מצטרף גבע, תומר ברבי, קובי (הבן של דודו), ויחד יוצאים לרכיבה בסינגלים שרק דודו ועוד כמה עיזים, מכירים ונותנים עבודה עד שש בערב.

זהו מגיע המועד ואנחנו ממריאים.

מגיעים לסיביו, ופוגשים עוד כ-400 רוכבים שלכולם שריטה משותפת. איזה כיף זה לגלות שיש כמוך גם אוסטרלי, ניו זילנדי, אנגלי, גרמני, ברזילאי, רוסי, דרום אפריקאי ועוד. האירוע מאורגן ברמה גבוהה מאוד. מרטין המארגן הדגול חושב על הכל. יש לו את המומחה לכל דבר – מומחה לפרולוג ומומחה למדיה, מומחה לג'יפיאסים ומומחה ללינה, מומחה לבניית המסלולים ומומחה לעיצוב החולצות, הבנדנות והגוגלס הממותגים.
יש מלונות מסודרים, "פארק פרמה" לאופנועים, מסלול פרולוג מושקע ביותר, מסלולים מסומנים ל 3 קטגוריות עבור 4 ימים. החוויה בקרפטים עבורי היתה מושלמת, נהניתי מכל מאית שנייה – החל בשלב ההכנות, דרך ההגעה לסיביו, השהות והאווירה, המירוץ עצמו והסיום המוצלח מבחינתי במקום 51 מתוך 126 שזינקו.
תודה לאשתי האהובה ומשפחתי, תודה לאלעד ששון המאמן והיבואן של DIRT X, תודה לחבריי למסע איציק, גוטמן ויורם, תודה לג'וני הגדול ותודה לנזימה על סיקור מוצלח של המירוץ.
יאללה RED BULL ROMANIACS
יוסי גוטמן בן 42, נשוי+3
יציאה למירוץ שכזה, רותמת סביבה מעגל של אנשים שלמעט הרכיבה עצמה, עוברים איתך את כל ההכנות.
כל בני הבית נושמים איתך את המירוץ; ההכנות, החששות והאימונים.
אני רוכב משנת 1997. לקחתי חלק לא מבוטל מאירועי העמותה והשתתפתי במגוון אירועים, אבל שום דבר לא יכול באמת להכין אותך לדבר כל כך גדול ומשמעותי כמו הרומניאקס!
ולא סתם רומאניאקס, אלא רומאניאקס 2013 – השנה העשירית למרוץ, ששם לעצמו למטרה להיות מרוץ ההארד אנדורו הקשה ביותר בעולם!

ברגע שמקבלים את ההחלטה מתרחשים שני דברים: האחד - אתה לא מאמין שבאמת זה יקרה, והשני - אתה לא ממש מבין מה זה אומר. כל אחד התכונן בצורה שונה ובחר לעצמו את האימונים שמתאימים לו. אני התאמנתי עצמאית בחדר כושר מקומי, פעמיים עד שלוש בשבוע ועוד שתי רכיבות שבועיות. פה חשוב לציין את ג'וני שרכב עם רונן ואיתי והחדיר בנו אמונה ורכיבות קשות פעם אחר פעם. כמובן שישנם עוד שותפים רבים למסע הזה, וכל אחד תרם מזמנו כדי לעזור לנו להתכונן: אודי לפיד ,בוריס, ארז, עומר, דודו, ליאור וכמובן החבר'ה מצור-הדסה: תומר ברבי, גבע דודו, קובי ושוב כמובן ג'וני הגדול!! שאימן אותנו ללא רחמים.

כאשר אתה מגיע ליום המירוץ אתה מתמלא פחדים וחששות, מעצם הרעיון לצאת ל"קרב" עם כ"כ הרבה רוכבים, מכל העולם. והדבר רק מתעצם כשאתה רואה את הפרולוג פרוש לפנייך- פחד אמיתי!!! אבל כולם סביבך נראים באותו המצב בדיוק. הארגון של האירוע פשוט מדהים וזורם חלק ובאווירה משפחתית ממש.

המירוץ עצמו בנוי מקטעים רבים של עבירות קשה, שדורשת ריכוז רב ומאמץ קשה וממושך. המירוץ ברובו עבר חלק ודרש ריכוז ונחישות רבים. אני יכול לסכם ולומר שכל מי שבאמת קם בבוקר ומרגיש שבוער בו לעשות משהו שונה ואתגרי שלא יחשוש ויכין את עצמו למירוץ הזה. פשוט מדהים ומטורף גם יחד!

סיימתי את המירוץ בהצלחה, כשעמדתי בכל המשימות והאתגרים בכל יום מחמשת הימים ללא שום פסילה. הוזנקתי במקום 88 מתוך 126 רוכבים בקטגוריה שלי, וסיימתי במקום 57 לאחר עיכוב של שעתיים עקב בעיית חשמל באופנוע ביום האחרון למירוץ. 46 רוכבים בקטגוריה שלי לא סיימו את המירוץ.

תודה ל"נזימה" שהאמינו בנו ושלחו איתנו צלם לאירוע – תודה מתן! תודה לאחי בועז שעזר לי במהלך המירוץ ותודה ענקית לשותף למסע - רונן כהן שגם התכונן איתי בארץ לפני היציאה וגם עבר איתי פיסית את כל המירוץ והעצים לי את החוויה עד מאוד. לאיציק קלנר – שותף למסע שעזר רבות בהכנות ובכל הלוגיסטיקה הסבוכה, תודה ליורם לביא – שותף למסע על העזרה והפרגון – ובאותה הזדמנות – איחולי החלמה מהירה מהפציעה!
תודה לרז היימן על התמיכה המוראלית ותודה לכל שאר האנשים שעזרו ותמכו ואשר קצרה היריעה מלהזכיר את כולם. תודה רבה לכולכם! אתם חלק מההצלחה שלי! ומעל לכל, תודה רבה לכל המשפחה, ולאישתי ולשלושת הבנים שלי, שנמצאים תמיד איתי ובשבילי, בכל הדרכים!
איציק קלנר בן 45, נשוי

ארוע מוטורי ברמה הבינלאומית הוא תמיד חוויה נהדרת, מפגש רוכבים מכל העולם. רוכבים חדשים, לצד מתחרים וותיקים. כאלו המגיעים ברכבם ואופנועם הפרטי, וכאלו שטסים מצידו האחר של הגלובוס. כאלו שמנסים את מזלם לשרוד ארוע למול אלופים עם שאיפות.

הרדבול רומניאקס לוקח את כל אלו ומאגד אותם לשבוע של שכרון חושים בלתי נשכח. הארגון המתוקתק/המחבק/המנוסה/המתפשר/ההוגן של צוות ההפקה בשילוב עם העיר סיביו היפיפיה והנעימה עם אנשיה הלבביים, המלונות המאגדים ביחד את כל הרוכבים לקיבוץ אחד, ואחרונים חביבים – הרי הקרפטים האינסופיים עם הכפרים הציוריים, העצים האדירים, הנחלים שלא נגמרים וכמובן שמסלולי הרכיבה האיכותיים שבקרבם. העליות הארוכות עם האחיזה הנהדרת לצד עליות ארוכות יותר ללא אחיזה בכלל. והרי בקצה כל עליה – ירידה.

המארגנים הבטיחו ארוע גדול במיוחד לרגל חגיגות העשור לקיום המירוץ. ארוע הטומן בחובו גם ארגון מושקע ומוקפד – וקיימו, וגם מסלולים קשים ומאתגרים יותר – וגם זאת קיימו.

לאחר התמכרות ראשונית בשנה שעברה, החלטתי לשוב גם השנה. הרצון לאתגר ולדחוף לחוויה גדולה יותר גרם לי להרשם לקטגוריית האקספרטס כשבאיזשהו מקום אני מתעלם מכך שלא רק שהקטגוריה קשה וטובענית יותר בצורה משמעותית, אלא שבמיוחד השנה המסלול יהיה קשה אף יותר, אבל חשוב לא פחות הוא הנתון שבכלל לא לקחתי בחשבון – כמות המתחרים הגדולה השנה. ריבוי המתחרים גרם ללא מעט פקקים במקומות בעייתיים ביותר למעבר, ובדיעבד היה לסיבה המכרעת לאיחור וחריגה מזמני הגג לרכיבה היומיים, וכתוצאה ישירה לפסילה של קרוב למחצית מהרוכבים בכל הקטגוריות (myself included).

כל הסיבות והתירוצים לא מקילות על תחושת האכזבה, שכן המטרה לא הושגה. היא אולי היתה יומרנית וקשה מידי, אך עדיין היא סומנה כמטרה, ואישית אני אוהב להשיג את היעדים עליהם הצבעתי. מוקדם מידי עדיין לומר אם אשוב בשנה הבאה ואם כן אז לאיזו קטגוריה, אך כאבי ראש בעניין כבר יש...
בועז גוטמן - (חבר במשלחת "אח של")
ראשית יציאה לאירוע שכזה מלווה חששות, גם מהלא נודע, וגם לא ברור איך יהיו הימים שלי בתוך כל המוני האנשים והמתחרים.

לאחר שנחתנו והעמסנו את הרכבים בציוד, יצאנו למסע בתוך ספר אגדות מרהיב ומדהים ביופיו. האנשים שלווים ורגועים, לוקחים את החיים בקצב אחר- ואתה, נושם כמויות של טבע טהור ועצום. לאחר שהגענו לסיביו, פרקנו את הציוד ו"החברה" עברו תהליך רישום יחסית זריז, לאחר מכן יצאנו לראות את הקמת הפרולוג, שהיה אימתני ומפחיד מאוד!! בשאר הימים שאחרי הפרולוג שהיה מדהים בפני עצמו. דילגנו מתן הצלם ואני בין הנקודות שקיבלנו מהמארגנים כל יום וניסינו לאתר את הרוכבים הישראליים בתוך ים הרוכבים שהשתתפו. כמות החוויות שאתה סופג ביום אחד פשוט עצומה ובלתי ניתנת לעיכול. היה מירוץ מדהים!! עם חבורה מגובשת וטובה.

ממליץ בחום לכל חובב ספורט באשר הוא. תודה לעוזי מנזימה ולמתן גינוסר הצלם אשר שהה במחיצתי שעות רבות והיה שותף מעולה! ותודה לכל הרוכבים על שיצא לי להיות חלק מעשיית היסטוריה ישראלית! תודה לכולם.
מי ייתן ועוד רוכבים ירימו את הכפפה וייצגו את מדינתנו בכבוד כה רב.
וידאו - תקציר ימי התחרות
מתן גינוסר (כתב/צלם)
לפני כחודש וחצי התמזל מזלי וקיבלתי הצעה מחבורת הרוכבים הישראלית ומהאתר נזימה, להצטרף לחבורת הרוכבים לנסיעה לרומניה ועוד למרוץ העשירי (מאז תחילת מירוצי הרומניאקס) שאמור להיות מתוקשר ומיוחד יותר מהרגיל. ללוות אותם בכל הרגעים, הקשים והיפים שהם עוברים, דרך עדשות המצלמה ולתאר "לקהל בבית" את החוויות והתחושות שלהם. בלית ברירה - נעניתי בחיוב.

הציפיות שלי מהאירוע ואני מניח של הרבה אנשים המתארים לעצמם איך נראה אירוע כזה, היו לאירוע מתוקתק, לחוץ במידת מה, עם כללים ברורים למשתתפים ולצופים והרבה לחץ מסביב. אז מסתבר שחלק מהציפיות התמלאו, החלק הטוב שלהן. אכן, ההפקה מסודרת ומתוקתקת, החל מיום ההגעה לעיר סיביו ועד למסיבת סוף המירוץ. "שרשרת החיול" מהירה, ברורה ומסודרת. הדברים ברורים ויש מידע זמין בכל מקום. שעת זינוק היא שעת זינוק ושעת תדריך היא שעת תדריך. למשתתפים ולעוזריהם יש תגים המאפשרים להם להסתובב באזורים הייעודיים להם.

מצד שני, מורגשת מאוד האווירה והרוח של יזם הרומניאקס - Martin Freinademetz. הכל מתנהל על מי מנוחות, כל העובדים תמיד מחייכים ותמיד נכונים לסייע, מהזוטר ביותר ועד מרטין עצמו. בין אנשי ההפקה, הרבה אנשים צעירים. האחראים על המסלולים הנם מקומיים המשתתפים בהפקה.

בנקודות התצפית של המירוץ - אותן נקודות בהן ניתן לראות את המתחרים דוהרים או סוחבים, מאפשרים לצופים להתקרב וללכת לאורך המסלול. ישנה התחושה שסומכים עליך שלא תפריע למהלך התקין של המירוץ ושתשמור על עצמך

ומה שהכי מקסים הוא, שבסוף כל יום מירוץ, כאשר כל הסוסים חוזרים לאורווה, האווירה היא כמו של מעין טיול תרמילאים - כולם יושבים יחד, מעבירים חוויות, שותים בירה ומאכלים אחד לשני בהצלחה ביום המחר.

ובסוף כל זה מתקיימת מסיבת סיום שמרגישה ממש כמו מסיבה בחדר האוכל בקיבוץ או בהוסטל בדרום אמריקה - ואני אומר את זה מהצד המגניב והכיפי שבזה.

שמחתי להתלוות לחבורה הישראלית האיכותית שיצאה למירוץ; יורם, יוסי, רונן ואיציק - תודה לכם שאפשרתם ושיתפתם פעולה. שמחתי להכיר ולהתחבר עם כל אחד מכם, אתם אנשים מיוחדים וראויים להערכה האמביציה והנחישות שלכם להשתתף ולסיים מירוץ מסוג זה הנחשב לאחד המירוצים הקשים ביותר.

אני משוכנע שזאת לא הפעם האחרונה שלכם וודאי גם לא שלי.

מערכת נזימה שולחת איחוליי החלמה מהירה ליורם לביא ומאחלת לארבעת המופלאים הצלחה בשנה הבאה.תגובות לכתבה
1.בוריס.א 24-07-13
כל הכבוד חברים בפעם המי יודע כמה... נהניתי לקרוא, לראות את הסרטונים והתמונות. כל הכבוד גם לאתר נזימה שנרתם למשימה ותיעד אותכם והעביר לנו את חווית המירוץ...
2.yosi fortona 24-07-13
איזה תותחים תודה על הסיקור היה כיף לעקוב
3.מור 24-07-13
חזק ביותר !!! איזה נוף מדהים וסחטיין על הדגל
4.חמסין זועבי 24-07-13
למה התקמצנתם בוידאו? שנה הבאה במצריים
5.אריק 24-07-13
חתיכת חוויה עברתם שם,שנה הבאה אני מצטרף לצפות במירוץ בשילוב טיול
6.יובל גוטמן 24-07-13
כל הכבוד לכל המשלחת גם לרוכבים וגם למלווים!
הבאתם המון כבוד לישראל... :)
7.וואיייי זה לא אמיתי! 25-07-13
צריך להיות מופרע לגמרי כדי לתכנן כזה מסלול. מגיע הרבה כבוד למי שמשתתף במרוץ הזה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 21:56-24.