טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
רומניאקס 2013 - היום הרביעי


   11-07-2013, מתן גנוסר   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

עם צפי למזג אוויר בעייתי לרוכבים, עליות משופעות ולסיום הבריכה המדוברת - כל אלו חיכו לרוכבים האמיצים ביומה האחרון של התחרות.

ביום הרביעי למרוץ אמור היה להיות מזג אויר בעייתי לרוכבים.
בלב הרוכבים שנותרו בתחרות - יורם, רונן ויוסי - הרבה חששות, הרבה מחשבות על היום האחרון ועל סיומו בהצלחה.

החל משעות הבוקר המוקדמות, מזנקים הרוכבים ליום האחרון בהחלט. קלנר, אשר עבורו הסתיימה התחרות כבר ביום השלישי, מצטרף אליי למרדף אחרי הרוכבים בנקודות התצפית. כפי הנראה, אכן למישהו מהקוראים יש קשרים עם מי שמנהל את כל ענייני מזג האוויר, כיוון שביום זה זכינו למזג אוויר מצוין; שמש, טמפרטורה נעימה ובלי טיפת גשם או רוח קיצונית.

"בשער הסיום הצטלם עם הדגל, עליו דאג לכתוב מבעוד מועד את הסיסמה המפורסמת "המעז מנצח". יוסי הגיע למקום ה- 57 המכובד"

כבר בתחילת היום צפינו בכוכבי המירוץ (ג'רוויס, לטי, בולטון וווקר), מטפלים היטב בעלייה משופעת ומשובצת במגוון שורשים חלקים. למען האמת, מסתבר שגם הם מסתבכים וצריכים לעשות חלק מהמכשולים יותר מפעם אחת. ג'רוויס אפילו צעק על קלנר שיעוף לו מהדרך באותו המקום.

משם שמנו פעמינו לכיוון נקודה קרובה ע"מ לצפות ביוסי, רונן ויורם חולפים על פנינו. הנקודה היתה בתוך מחצבה גדולה, אליה ירדו מהר סמוך בשיפוע תלול מאוד בתוך יער אינסופי כרגיל. רוב החבר'ה ירדו שם עם מנוע כבוי וברקס אחורי נעול ומהצד זה ממש נשמע כמו סקי על אופנוע. אחרי מספר מכשולים בתוך המחצבה, עליהם לרדת ירידה תלולה על גבי אחד המחצבים ומשם לצאת לעבר נקודת התדלוק הראשונה. לאחר שהמתנו זמן רב לחבר'ה שיגיעו וראינו שהם אינם מגיעים, שיערנו שהם עברו אותנו והם בדרכם לנקודת השירות. יצאנו מהמחצבה ברגל לכיוון הרכב ובדרך עברנו על פני נקודת התדלוק, שם גילינו שהם טרם עברו אותנו. אחרי כדקה שתיים, לפתע הופיעו יוסי ורונן, על פניהם ניכרים שלושת הימים שחלפו והתשישות הגוברת. אך עם זאת גם השמחה הנובעת מתוך התחושה שבקרוב יסיימו את המירוץ בכבוד. יוסי ורונן מייד מספרים לנו שחלפו על פני יורם בדרך ושכפי הנראה שבר את היד בנפילה מהאופנוע, תחושת באסה אמיתית באויר. דווקא ביום האחרון? דווקא כאשר שיפר מיקומו בקצב כ"כ טוב לקראת הסיום?

"האמיצים אשר ניסו לעבור את הבריכה, צריכים היו להגיע במהירות אדירה - מעל 90קמ"ש על פי אנשי ההפקה ובמצערת פתוחה עד הסוף"

עצובים ומאוכזבים אנו יוצאים לכיוון נקודת השירות ע"מ לפגוש, לראיין, להאכיל ולהשקות את יוסי ורונן אשר נותרו לבדם במערכה. בנקודת השירות, לאחר המתנה ארוכה יחסית, אנו רואים את רונן מגיע לבדו. מדווח על בעיית סחיבה באופנוע, אנשיו של ראדו מתנפלים על האופנוע בבדיקות. רונן מספר לנו שמספר קילומטרים קודם לכן, לאחר שיוסי והוא צלחו מכשול יחד, כאשר עמדו לצאת לדרכם, רונן הניע ונסע ורק לאחר מספר דקות ארוכות פתאום זיהה שיוסי אינו בנמצא. לאחר המתנה ומספר נסיונות שיחת טלפון, הצליח להשיגו. יוסי מדווח על תקלת מנוע ואינו מצליח בשלב זה להניע ולנסוע. יחד הם מקבלים את ההחלטה כי רונן ממשיך ויוסי מנסה להתמודד עם התקלה בכוחות עצמו.

בשלב זה מתחילות לעלות תהיות, האם היום האחרון טומן בחובו "קללות" כאלו ואחרות, וכבר נראה שרונן יהיה הישראלי היחיד השנה שיסיים את הרומניאקס. רונן יוצא לדרך, אנו באי וודאות גדולה לגבי יוסי, אך בתקווה, משאירים לו שקית עם אוכל בנקודת השירות ויוצאים לעבר קו הסיום.

קו הסיום כבכל שנה היה לאחר טיפוס העלייה המפורסמת של סיום הרומניאקס, במסגרת העלייה יש מספר "צ'יקן ליינס" - "נתיבי מילוט לפחדנים" אליהם מופנים רוכבי הקטגוריות הובי ואקספרט מראש. ולסיום, הכינו אנשי ההפקה מכשול "רשות" חדש ומיועד לצופים נלהבים אשר נקרא - The Pool; בריכה באורך 20 מ' - רוחב 10 מ' ועומק של מטר אחד. האמיצים אשר ניסו לעבור את הבריכה, צריכים היו להגיע במהירות אדירה - מעל 90קמ"ש על פי אנשי ההפקה ובמצערת פתוחה עד הסוף. זה בהחלט סיפק שואו מטורף של הצלחות ושל התרסקויות מרהיבות עבור כל הקהל.

רונן מופיע לקראת קו הסיום - תחושת הקלה ושמחה מציפה אותנו, מרחוק כבר רואים שהוא תשוש מאוד, לאחר כמה מכשולים נוספים, צולח רונן את קו הסיום ומסיים את מירוץ הרומניאקס בכבוד רב במקום ה- 51 הכללי לקטגוריית ההובי. עדיין באי וודאות אבל בתקווה, אנו ממתינים להופעתו של יוסי. תוך בירורים ואכילת מיץ' (הקבב הרומני המקורי) להפתעתנו ושמחתנו מגיע יוסי, מלווים אותו בקריאות עידוד במכשולים האחרונים וגם הוא צולח את קו הסיום. בשלב זה, ללא התראה מוקדמת, יוסי מפזר את כל הציוד שנמצא בתוך הקאמל באק שלו ושולף משם שקית קטנה ובתוכה חתיכת בד. (כך זה נראה מרחוק). מסתבר שחתיכת הבד היא לא אחרת מדגל ישראל בגודל מלא, אותו סחב כל הדרך מישראל וכל המירוץ בתיקו עד לרגע המיוחל. בשער הסיום הצטלם עם הדגל, עליו דאג לכתוב מבעוד מועד את הססמא המפורסמת "המעז מנצח". יוסי הגיע למקום ה- 57 המכובד.

יורם אכן שבר את עצם הרדיוס בידו, אך לא נפלו פניו. למרות הכל, באופן פורמלי סיים את המירוץ והגיע למקום ה-62. יורם הכריז שיש לו עוד חשבון פתוח עם הרומניאקס ולמרות שחשב שבשנה הבאה ישתתף במירוץ אחר בעולם, ייתכן מאוד שיימצא את עצמו שוב במעלה ההרים הקרפטיים של רומניה.
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.בוריס.א 13-07-13
איזה יופי, כל הכבוד לכולם. גוטמן אתה צב נינג'ה אמיתי...
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 21:39-24.