טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
מירוץ מס' 7 בליגת המוטוקרוס האמריקאית


   08-07-2013, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

דווקא כשחשבנו שהעונה פתוחה לרווחה מגיע ויליפוטו ומשנה את כללי המשחק, ברוכים הבאים לרדבאדבהגיענו למרוץ מס' 7 באליפות המוטוקרוס האמריקאית (בפעם ה-40 במסלול זה), הלחץ מוטל על כתפיהם של דאנג'י ווילופוטו לספק את הסחורה, ולהמשיך את מאבקם בדרך לתואר, כשאין לכולם ספק כי הם נמצאים ברמה אחרת משאר המתחרים. המתחרה היחיד אשר צופה אליהם מרחוק, הוא ג'אסטין בארשה אשר חסרים לו עוד שני סיבובי מצערת כדי לעמוד עם הזוג הנ"ל.

450
כאשר הגייט נופל מוביל ג'וש גראנט, ונוטל את ההובלה לאורך ההקפה הראשונה, אחריו מתמקמים בסדר יורד; קנארד, דאנג'י, וילופוטו, וסטיוארט (שקם לתחייה חדשה בסוף השבוע הזה כבר מהאימונים), בארשה נופל בפניה הראשונה ומתמקם מחוץ לעשרייה הראשונה.

המרוץ נמשך והקרבות מרובים בהובלה, הגענו להקפה הרביעית ווילופוטו כבר עבר למקום הראשון (כאשר הוא עוקף במהירות ונחישות אפילו את דאנג'י וקנארד אשר בעצמם עקפו את גראנט אשר נחלש בקצב מהיר). במקומות החמישי-שישי ממוקמים האחים לבית סטיוארט ג'יימס ומלקולם. ככל שהמרוץ הולך ומתקדם, הענק בירוק הולך ופותח את הפער על שאר השדה, אחרי כ-8 הקפות הפער מדאנג'י עומד על 14 שניות, והמרוץ שנראה שעתיד להכריע את האליפות הולך ומתהפך על דאנג'י ונהיה יותר קודר כאשר הלא יאמן קורה לו. בהקפה ה-12 נכבה לדאנג'י המנוע ולא מניע יותר, ודאנגי' לא מסיים את המרוץ. וילופוטו מנצח אותו כאשר מאחוריו מתמקמים בסדר הזה- סטיוארט, גראנט, שורט, קנארד, ברייטון, ווימר, מ.סטיוארט, בארשה במקום התשיעי ופיל ניקולטי.

וילופוטו (Supercross.com)

המרוץ השני יוצא לדרך וסטיוארט לוקח את ההולשוט! מאחריו מתמקמים גראנט, וילופוטו, ברייטון, ודאנג'י במקום החמישי, כנראה עוד חבול מנטלית מהמרוץ הראשון. עד להקפה ה-6 סטיוארט ווילופוטו נלחמים ראש בראש, אחד מול השני כשדאנג'י מצליח להגיע עד למקום השלישי ושם פניו אל סטיוארט. דאנג'י נראה נחוש לתקן את המצב שנוצר. לא עובר זמן רב, ודאנג'י עוקף את סטיוארט ומתחיל להדביק את וילופוטו בקצב יותר מהיר מהרוכב הירוק. דאנג'י לוחץ כלכך חזק, עד שהוא מתרסק בהקפה ה-15, הוא מתרסק והאופנוע נוחת עליו חזק. דאנג'י מתאפס על עצמו ומצליח להניע את האופנוע, ולחזור למרוץ למקום השלישי הסופי.

המנצח הגדול של היום הזה הוא כמובן וילופוטו, אשר לא רק ניצח את המרוץ אלא כנראה את האליפות עצמה היום, אלא אם יקרה משהו מאוד קיצוני. זכינו גם לקצת נחת מסטיוארט, שהראה נכונות ורכב ללא טעויות בשני המרוצים, והראה חלק מהיכולת שכולנו יודעים שהוא אוגר בתוכו.

סטיוארט נאכל על ידי וילופוטו (Supercross.com)

250
הקטגוריה הקטנה לא פחות מותחת מאחותה הבכירה, הקרבות בין רוכבי ק.ט.מ- הונדה- קאואסאקי רק הולכים ומתעצמים ממרוץ למרוץ העונה.

הגייט נופל, וויל האן לוקח את ההולשוט אבל בסוף ההקפה הראשונה, טומאק נמצא במקום הראשון, כאשר מאחריו נמצאים; ויל האן, מארטין, מוסקין, רוקזן , אוסבורן, סיניסירולו ומאחור נמצא בלייק באגט (רק במקום ה-14), שידוע ביכולותיו לצמצם ולעקוף במהלך המרוץ. מניין הקפות הולך ויורד, ובהקפה החמישית מגיע למקום השני מוסקין, אשר נלחם כל הדרך בבן קבוצתו רוקזן (וגם עוקף את מארטין על הדרך). בהקפה השישית רוקזן עוקף את בן קבוצתו, ועולה למקום השני. רוקדן מנסה לצמצם את הפער אחרי טומאק אך ללא הואיל. טומאק מנצח את המרוץ הראשון של היום ושניהם מתרחקים משאר השדה באליפות.

המרוץ השני של הקטגוריה יוצא לדרך, אוסבורן מוביל את המרוץ כאשר מאחריו מתמקמים; רוקזן, טומאק, מארטין, ומוסקין סוגר את החמישיה הראשונה. בהקפה השלישית רוקזן עוקף את אוסבורן, אשר לא מצליח להתאושש וטומאק מבצע עקיפה. טומאק נופל בפניה, ואוסבורן עולה עליו בלי כוונה. טומאק חוזר למרוץ, אך הוא מצליח להתמקם רק במקום ה- 8 לבינתיים.

בהקפה העשירית מוסקין עובר את מארטין ועולה למקום השני, אך נופל באחת הפניות. הקפה אחת אחרי, וטומאק כבר עולה למקום השני ונשאר במקום זה עד לסוף המרוץ. רוקזן מנצח את המרוץ וגם בכללי, מכיון שהוא ניצח את המרוץ השני של היום. למרות התיקו בנקודות בסופו של יום, ישנה תחושה שטומאק יותר דומיננתי מרוקזן כרגע ורוכב יותר טוב, למרות הטעויות שהוא עושה טומאק פשוט נראה יותר מהיר ובטוח בעצמו.

קופר ווב, שחקן חדש צעיר בלייטס (Supercross.com)

450 תוצאות
וילופוטו – 1/1
ג.סטיוארט – 2/2
גראנט – 3/5
קנארד – 5/6

450 אליפות
ריאן וילופוטו – 333נק'
ריאן דאנג'י – 291נק'
ג'אסטין בארשה – 249נק'

לייטס תוצאות
רוקזן – 2/1
טומאק – 1/2
מארטין – 4/3
מוסקין – 3/4

לייטס אליפות
קן רוקזן – 312נק'
איליי טומאק – 305נק'
מרווין מוסקין – 260נק'תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 16:36-24.