טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
רומניאקס 2013 - היום הראשון


   04-07-2013, מתן גנוסר   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

מתן מסכם לנו את יום השטח הראשון, כשהוא עוקב מקרוב אחרי הרוכבים הישראלים, אחד מהם אפילו החסיר לו פעימה

ארבעת הרוכבים הישראלים, יחד עם 360 רוכבים נוספים, יצאו הבוקר ליום רכיבת השטח הראשון במירוץ הרומאניאקס.

ההזנקה היתה בזוגות בהפרשים של דקה בין זוג לזוג, ראשון מרוכבינו זינק איציק קלנר בשעה 8:03 בדיוק ואחריו יורם לביא בשעה 9:06, רונן כהן בשעה 9:18, ויוסי גוטמן בשעה 9:19.

מדהים לראות בכל פעם עד כמה הפקת המירוץ מאורגנת ומתוקתקת, ההזנקה החלה ישר אל תוך עלייה אשר לא ניתן לראות את סופה באופק, עד מהרה הגיעו הרוכבים, כל אחד בתורו, לעלייה "בלתי אפשרית" (לדברי קלנר), "זווית של 40 מעלות על גבי משטח חסר אחיזה כמו מראה עם טפטופי שמן עקביים מלמעלה".

לא ניתן לעבור את העלייה, אלא בעזרת רוכבים אחרים הנחלצים לעזרה, בעזרת חבלים ובעזרת נחישות אינסופית. בצורה זו איציק עבר את העלייה בעודו מדלג מעל כעשרים רוכבים מיואשים.
יורם הגיע לעלייה כאשר כבר היו פזורים בה כחמישים רוכבים אשר חוסמים אותה לחלוטין למעבר. יורם הפעיל את כישוריו ונסיונו ואיתר ציר עקיפה יותר "הגיוני", בשלב זה הצליח לעקוף כמות רבה של רוכבים ולשפר משמעותית את מקומו בדירוג. רונן ויוסי הגיעו אל העלייה ממש יחד, הם נדהמו למראה עיניהם - סדר גודל של מאה "פגרים" על העלייה, חלקם כבר כ"כ מיואשים שהם שוכבים ללא ציוד רכיבה ופשוט ממתינים שהעסק יזוז.

בשלב זה גוטמן היה הראשון להתעשת ולקחת פיקוד על האירוע. שלף חבל, הצביע למעלה לכיוון שנראה בלתי אפשרי משום בחינה ואמר: " עכשיו צבא! מורידים את הציוד, קושרים חבלים ומעלים את האופנועים בידיים" וכך היה. בתוך דקות הם הצליחו לגייס לעזרתם מספר ילדים מקומיים וכך, מטר אחרי מטר הם הגיעו למעלה. בכך הם עקפו מספר רב מאוד של רוכבים.

לאחר מכן נפגשנו ב Service Point - שם מחכה הצוות הטכני, מילוי מים בתיקים, בדיקה טכנית של הכלים ויציאה לדרך. (יש וידאו שלהם מתראיינים לגבי העלייה). את יורם פספסנו בסרוויס פוינט - למעשה ראינו אותו חולף. הוא התקדם מאוד מהר ולמעשה בסביבות השעה 16:30 כבר היה אחרי מקלחת במלון. איציק לעומת זאת, הצליח להחסיר פעימה מליבנו, חיכינו בסרוויס פוינט עד השעה 16:00 והוא לא הופיע. פנינו לאנשי המנהלה וההפקה ע"מ לבדוק האם במקרה הוא עבר או פרש, אך יצאנו משם באותו חוסר וודאות עימו הגענו. עצרנו בנקודת ביקורת נוספת, אך גם לשם הוא לא הגיע. כאשר פנינו לחזור לעיר סיביו, לפתע פגשנו בו מולנו. מסתבר שבאופן לא ברור, אך לא עקב תקלה, אזל לאיציק הדלק מוקדם מהצפוי, אולי בגלל שהאופנוע היה על הצד מספר פעמים רב היום.
דבר זה גרם לו להתמודדות קשה מאוד מול מכשולים ולדקות ארוכות של דחיפה, משיכה ודרדור של האופנוע בכוחות הידיים איציק למעשה לא סיים את יום המירוץ הזה בזמן שנקבע ולכן הופנה בחזרה לעיר.

ברמה העקרונית, לכל משתתף יש אפשרות לא לסיים יום מירוץ אחד ובכל להמשיך ולהתחרות בימים לאחריו ובתנאי שאותם הוא מסיים. עדיין אין תוצאות, אך השמועה היא שחלק מרוכבי קטגוריית הPRO עדיין נמצאים אי שם בשטח בשעה זאת (24:00) בכל הקטגוריות ישנם אחוזים גבוהים של "לא מסיימים". היה יום מאוד מאו קשה. גם הרוכבים שכבר השתתפו ברומניאקס, לא זוכרים יום כזה.

אנשי ההפקה הבינו שישנה כאן בעיה והחליטו לעשות צעד בעניין כדלקמן:
1. הזמן של רוכבי קטגוריית Hobby יימדד החל מצ'ק פוינט 1 (לאחר העלייה הקשה) במקום מהזינוק.
2. לגבי כל משתתפי המירוץ בכל הקטגוריות - תינתן האפשרות לא לסיים יום נוסף חוץ מהיום ועדיין להתחרות.

עבור רונן, יוסי ויורם, אלו חדשות לא כ"כ טובות. כיוון שהם שיפרו את מקומם בצורה משמעותית בזמן שאחרים איבדו זמן רב מאוד בנסיונות התמודדות עם העלייה.עבור קלנר, אלו חדשות טובות מאוד, כיוון שהוא כעת מתחרה מן המניין ללא סכנת הדחה מיידית.
כמובן שהיה מעדיף לעבור את כל הימים כמו שצריך, אבל זו חצי נחמה.
ואלו המיקומים :בקטגוריית הובי סינגל--יורם לביא מקום 22, רונן כהן מקום 63, יוסי גוטמן
במקום ה-64, להזכירכם מתוך 126 מתחרים.בקטגוריית האקספרט, איציק קלנר במקום ה-65 מתוך 96 רוכבים.

מחר:
יום הרכיבה השני, קילומטראז' גבוה, פחות קושי אך עצימות גבוהה כרגיל לרומניאקס.
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.הלהקה של שמשון ויובב 04-07-13
עזבו את היום הראשון זה כבר היסטוריה.
החיות סיימו את היום השני בהצלחה- 140 ק"מ של עבודת פרך
קוריצות קוריצות אבל מסלולי אנדורו אכזריים הם יודעים לתכנן שם
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 20:19-24.