טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
טור דעה. טל דשא על MOTO GP


   05-07-2013, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

טל דשא מופתע מההישג של ולנטינו רוסי בסוף השבוע האחרון ומאוכזב מהביצועים של רוכבי דוקאטי.

איזה סוף שבוע של מרוצים היה לנו באליפות האופנועים הבכירה בעולם; ניצחון סוחף ומרגש של ולנטינו רוסי, רכיבה מדהימה/אמיצה/ טיפשית של לורנזו, אופנועים רישמיים יש לנו. אופנוע CRT עם רוכב מאוד מוכשר ורוכב לא מוכשר בעליל שמסיים לפני רוכביה של דוקאטי, שצולעת בדרך הבטוחה אל הקבורה המיועדת של עונה זו.

אז בואו נעשה קצת סדר בדברים ונתחיל עם רוסי. מי היה מאמין עד ליום שבת שרוסי ינצח את המרוץ בהולנד? מירוץ מס' 80 בקריירה והוא עשה זאת בלי להתבלבל ובשליטה מוחלטת על המסלול. נתן את כולו ונראה היה כמו בימים הטובים שלו, עוקף בלי למצמץ, מראה שיש לו טיפה יותר מלכל שאר הרוכבים על המסלול, רכיבה לא פחות ממדהימה בלי לבזבז זמן ולהיות תקוע מאחורי רוכבים, במיוחד העקיפה על מארקז שבעיני היתה החלטית ברמה שלא רואים היום (אולי חוץ ממארקז שעוקף ונכנס בכל חור שהוא יכול) ושליטה מוחלטת באופוזיציה.

ולנטינו רוסי מעיף מבט ורואה באיזה מרחק הוא הביס את כולם (צילום: www.stuff.co.nz)

נעבור ללורנזו, לשבור את עצם הבריח ולעלות למחרת על אופנוע? ולהתחרות? מצד אחד יש לבחור ביצים של שור ספרדי אמיתי, מצד שני אם היה קורה משהוא והוא היה נופל אני לא מרחם על מה שהיה קורה לגוף שלו וכל האליפות היתה הולכת לפח. אבל גם לורנזו מסתבר חושב עם הלב ולא עם השכל לפעמים, אולי יתחיל לבצע עקיפות כאלה ואז בכלל תעבור לו תדמית הבכיין הסדרתי. גם מארקז נתן הופעה רצינית בהתחשב בזה שהוא פצוע גם בזרת וגם ברגל, סיים שני ונתן לכולם למעט רוסי בראש. מה עוד אפשר להגיד על הילד הזה, הכל כבר נאמר, יש לו תעוזה ויכולת שאין לאף אחד אחר בפאדוק כרגע.

ומה נאמר על רוכבי טק 3 שרוכב אחד שלהם זינק מהפול וסיים שלישי כשהוא מראה שהוא שייך לטובים שבטובים. הרוכב השני שלהם הלוא הוא סמית' סיים תשיעי אבל מעבר לזה שאני לא מאמין שמגיע לו לרכב על אופנוע מוטוגיפי, הבזיון הוא שהוא סיים לפניי דובי והיידן (האחד אלוף עולם, השני ניצח כמה וכמה מרוצים בקריירה). נראה לי שצריך לומר משהו על הבעיטה שדובי נתן לאופנוע של הקטור בארברה במקצה הדירוג, מעשה שלא ייעשה ולמרות שאני אישית מאוד אוהב את הרוכב הזה, ומבין את התסכול שלו מבארברה שהרבה אנשים בפאדוק כנראה היו רוצים להרביץ לו (כולל קראטצ'לאו שאמר לו "כל הכבוד") אסור לעשות מעשה כזה ולפי דעתי היה מחויב בעונש יותר רציני מהורדת נקודת אליפות אחת.

לורנזו מתרסק ושובר את עצם הבריח (צילום: www.stuff.co.nz)

מענין מה נסגר עם דוקאטי אשר נראו בדרך הנכונה עד למרוץ הקודם וכרגע נראים על הפנים, קשה לי להאמין למה שראיתי בסופ'ש הזה, ממש בזיון לראות אותם נלחמים על הסוף של הגריד ולא מצליחים בשום דבר שהם עושים, גם בסופרבייק העולמי המצב שלהם לא טוב ומענין למה זה קורה כאשר חברה כמו אאודי קנו אותם .בושה וחרפה להם. מה שכן אפשר להגיד על המירוץ שהיה ועל שאר העונה הוא שהכל פתוח לרווחה ואין לי ספק שנראה עוד לא מעט הפתעות במהלך העונה ובתקווה גם לאיזה ניצחון קטן מאדון קראטצ'לאו שמגיע לו כבר מהעונה שעברה לנצח, אם רק ילמד לא לקפוץ מעל הפופיק.תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 20:00-24.