טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
רומניאקס 2013- הישראלים


   30-06-2013, תומר (כרובי) ברעם   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

http://kruvi.net

ארבעה ישראלים אמיצים בתחרות אימתנית אחת - תומר ברעם מספר על הישראלים שיתחרו ברומניאקס 2013, כתבה שנייה בסדרה.

בכתבה הקודמת ניסיתי לחשוף את הקורא התמים, לאימה המתרחשת מדי שנה על מורדות הרי הקרפטים ברומניה, הגיע הזמן להכיר קצת את האנשים שיוצאים מיוזמתם ומרצונם החופשי למרוץ שכזה, ועוד מוציאים על כך לא מעט כסף.

כאמור השנה חוגג המרוץ עשור שנים לקיומו. ובעוד רבים ושפויים היו מנסים להימנע מאירוע שמארגניו מבטיחים כי הם יחגגו את התאריך המיוחד בצורה "כואבת" כלפי הרוכבים והאופנועים, קמים ארבעה רוכבים ישראלים ומחליטים להשתתף בזוועה.

"התמונות המצורפות לכתבה זו, אגב, נלקחו כולן מדף הפייסבוק של מארגני הרומניאקס, וצולמו במהלך ימי הסימון של המסלול"

התמונות המצורפות לכתבה זו, אגב, נלקחו כולן מדף הפייסבוק של מארגני הרומניאקס, וצולמו במהלך ימי הסימון של המסלול. התמונות חושפות קמצוץ מהמכשולים והקשיים שיעמדו בפני המתחרים.
ארבעה רוכבים שלנו משתתפים במרוץ אקסטרים אנדורו בינלאומי, זו כבר נקודת ציון מעניינת ושיא קטן במונחים מקומיים. זאת, אחרי שרק בשנה שעברה נרשמה ההשתתפות הראשונה אי פעם של תושבי ישראל במרוץ שכזה (אודי לפיד, איציק קלנר יחד עם יורם לביא ממקסיקו ברומניאקס 2012). ויסלח לי אסף שלף מקיבוץ יזרעאל שהגיע להתחרות בהארזברג 2008 מביתו אשר בפורטוגל...

כמו בשנה שעברה, גם הפעם ושלא במפתיע, לא מדובר בילדים זבי חותם שהחלו את דרכם המוטורית לפני שנים בודדות, כי אם ברוכבים בוגרים, בגילם ובדעתם, נשואים כולם, חלקם גם עם ילדים. כל הרביעייה נוטשת למשך יותר משבוע את עבודתם היומית, את המשפחה ואת לחצי היומיום, ומתמקדת בלסיים את המרוץ על הגלגלים, ללא פציעות וכמובן במיקום טוב ככל האפשר.

"ארבעה רוכבים שלנו משתתפים במרוץ אקסטרים אנדורו בינלאומי, זו כבר נקודת ציון מעניינת ושיא קטן במונחים מקומיים"

העובדה כי לא מדובר ברוכבים פוחזים, כוללת בחובה לא מעט היגיון. אחרי שמבינים את אופיו של מרוץ הרומניאקס ואת העובדה כי הוא מצריך רוכבים בעלי סף סיבולת גבוה, פיזי ונפשי, אך גם בעלי אחריות ובגרות ובעיקר יכולת ריסון עצמית. זה שיצליח לנהל נכון את המאמץ והקושי לאורך 6-7 שעות המרוץ כפול 4 ימים ברציפות- הוא זה שיגיע שלם לקו הסיום. ניסיון העבר מראה שמי שלא יחשוב קדימה וילחץ גז בשטח הנוקמני, לא יגיע בקלות ובמהירות למסיבת הסיכום רוויית האלכוהול של היום האחרון.

אז בואו נראה מי הם הרומניאקס הישראלים השנה:

רונן כהן, בן 43, נשוי + 3, סמנכ"ל השיווק של UPS ישראל, רוכב כבר 27 שנים. החל להתחרות בשנת 1989 במרוצי שבילים, ועם השנים נשאב אל תחום האנדורו שפרח בישראל. עבור רונן, שיתחרה בקטגורית ה-Hobby הענקית, זהו מרוץ האקסטרים אנדורו הבינלאומי הראשון בחייו והוא מתכוון לגשת אליו עם אופנוע חדש עבורו אך כזה שמגיע מהשנה שעברה עם רקורד מוכח בעבור ישראלים ברומניאקס: השרקו 300 ארבע פעימות. רונן מבקש להודות ל-Dirt X על העזרה בהשתתפות במרוץ.

"על הכוונת שאיפה אימתנית: לסיים בעשירייה הראשונה"

איציק קלנר, בן 42, נשוי + 4, אדריכל במשרד עצמאי, רוכב 25 שנים ומתוכן מתחרה כמעט ברציפות כבר 20 שנה. אחרי שהיה לחלק מהשלישייה שהשתתפה ברומניאקס 2012 בקטגורית ה-Hobby (סיים במקום ה-31 מתוך 96 הרוכבים בקטגוריה), החליט איציק לעלות הילוך השנה ולהגדיל את האתגר: הוא הראשון שפורץ את גבולות קטגורית החובבים ויתחרה בקטגורית ה-Expert התובענית. גם איציק, בדיוק כמו בשנה שעברה וכמו רונן, יתחרה על גבי אופנוע שרקו 300 ארבע פעימות. איציק יוצא למרוץ בחסות מוסך מוטוריקה, מוסך RPM, Dirt X, Go Ride, סלאלום כפר מלל, Champ Factory, שרקו אנדורו טורס רומניה, וGaliliSwim וה.מ ישראלשרקו.

יוסי גוטמן, בן 42, נשוי + 3, יועץ טכני בתחום הריתוך ותעשיית המתכת, רוכב משנת 1997 ומתחרה לסירוגין כבר 14 שנים. ב-2010 התחרה במסגרת קבוצת הלוויין של ימאהה ישראל וב-2011 בקבוצת הלוויין של ק.ט.מ ישראל. הרומניאקס הנוכחי, הוא המרוץ הבינלאומי הראשון של יוסי שבחר באופן טבעי להתחרות בקטגורית ה-Hobby הלא פשוטה בכלל. יוסי, הרוכב בארץ על הוסאברג 450, יתחרה גם ברומניה על אופנוע ק.ט.מ בנפח דומה והוא יעשה זאת בחסות אבנוע, סלאלום כפר מלל ו-Dirt X.

"זה שיצליח לנהל נכון את המאמץ והקושי לאורך 6-7 שעות המרוץ כפול 4 ימים ברציפות- הוא זה שיגיע שלם לקו הסיום"

יורם לביא, בן 45, נשוי + חתולה, בעל עסק עצמאי העובד ומתגורר במקסיקו, הוא לא רק המבוגר מבין רוכבי הקבוצה היוצאת לרומניה, אלא גם בעל הניסיון הרב ביותר בכל הקשור להשתתפות ותחרות במרוצי אופנועים בינלאומיים. ברקורד שלו נרשמו כבר זוג מרוצי Six days, מרוץ ה-SSDT (אליפות טריאל) וכמובן השתתפות ברומניאקס בגרסת 2012. גם הפעם יתחרה יורם בקטגורית ה-Hobby, בה סיים בשנה שעברה במקום ה-20 (התוצאה הטובה ביותר לישראלים באותו המרוץ), והשנה הוא ינסה לשפר באופן מהותי את מיקומו. על הכוונת שאיפה אימתנית: לסיים בעשירייה הראשונה. כמו בשנה שעברה, גם הפעם יתחרה יורם על גבי ק.ט.מ פרירייד 350 והוא יעשה זאת בעזרת ובחסות Avandro Motorsport, Dirt X, TU Bliss USA, Y-FR Racing Products
כל הרוכבים, מודים יחדיו לאתר נזימה – מנותני החסות העיקריים לפרוייקט, על העזרה, התמיכה, הנכונות והפרגון.

שיהיה להם בהצלחה!

אנו מזמינים את כולכם לעקוב אחרי ההתפתחויות במרוץ כאן בנזימה ובדף הפייסבוק הייעודי של הרוכבים הישראלים במרוץ, בו הם יעדכנו מהשטח עצמו.
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.בוריס.א 30-06-13
איזה יופי, בהצלחה לכולם...
2.אלעד Dirt-X 30-06-13
בהצלחה חברים יקרים !!!!
3.חיים 30-06-13
בהצלה . בקרוב אצלנו . יוסי אתה בפנים ניב מה איתך
4.אייל 01-07-13
כל הכבוד
5.רועי 03-07-13
מונגלי קח את החלום לאט ובהצלחה
6.איתי 03-07-13
יוסי יא מלך!
תן שם בראש...!
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 09:01-24.