טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
בשטח שלו - יובל שרון (צ'ופלה)


   20-06-2013, נטי לוי   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

אחד הכוכבים הבולטים בסצנת הספורט המוטורי הישראלי, חוזר לזירה הבין לאומית בבאחה מקסיקו. רגע לפני שהוא פורס שוב כנפיים, נטי לוי הושיבה אותו לשיחה בשטח שלו...

יובל שרון היידוע בכינויו ״צ׳ופלה״, הוא אחד מכוכבי סצנת הספורט המוטורי הישראלי. מעבר להיותו רוכב מחונן ונהג ללא פחד, הבחור הוכיח פעם אחר פעם כי הוא יודע לעשות את העבודה וכספורטאי מהשורה הראשונה, להביא את התוצאות. צ'ופלה חביב במיוחד גם בקרב בעלי המאה בספורט, הלא הם היבואנים המעניקים חסות למתחרים בודדים ויחידי סגולה, ושרון בהחלט נחשב לכזה בצורה מוכחת. לאחר שייצג את מוטוספורט, יבואנית הרייזר של פולריס, בחמש השנים האחרונות, שרון חוזר לשורות חברת "עופר אבניר", יבואנית טרקטורוני ורכבי השטח הקלים של קאן אם. בעבר רכב שרון במדי הקבוצה הצהובה כשהוא מייצג את תחום הטרקטורונים והיום, בוגר ומיושב, חגור בחגורת בטיחות, הוא מצייג את הקבוצה על גבי הקומנדר- commander 1000x.
רגע לפני שהוא הולך לכבוש את הבאחה 1000 במקסיקו בקטגוריית האיירון מן, הושבנו אותו לשיחה קצרה על העבר, ההווה והעתיד.

יובל התחיל את היסטוריית התחרויות שלו כנער עם פולריס 250. בגיל 15 כבר נחשב לתגלית מרעננת וזכה לחסויות מ-הונדה, ספרינג ואבנוע, עם מימון מלא. עוד כילד ערך את המבחן הראשון ל-TRX300 שנמכר לצבא, ולאחריו לטרקטורוני ספורט שהיו שם דבר בכל העולם.
בדרך לעתיד מזהיר עבר הנער תחת ידיהם של עופר פינדק לימים "פדן", אשר היווה אבן דרך משמעותית בתחום המוטורי עבורו, ושי שפירא אשר היה הראשון להרכיבו על טרקטורון.
כישוריו כרוכב אנדורו בלטו לא פחות. הוא התחרה וקטף לא מעט ניצחונות בליגות הספורט המוטורי השונות.

יובל שרון
"מדי 4 חודשים לערך הוא רוכש כלי חדש אשר דורש השקעה לא קטנה בהתקנות והתאמות לתחרויות"

רגע השיא בקריירה שלו סומן בשנת 2008 כשלצד תומר וולף, רכוב על DS450 של קאן אם DS 450 , בחסותה של עופר אבניר, זכה במקום השלישי בבאחה 1000 מקסיקו. מירוץ הנחשב למורכב והקשוח ביותר מבין המירוצים הבינלאומיים.
החוזה עם עופר אבניר נמשך כחמש שנים עד שנת 2008, שם הגיע התפנית. הגעתו של הרייזר (RZR 800s) מבית פולריס לארץ, רכב השטח הקל הראשון מסוגו שנמצא תחת הקטגורייה side by side. במקביל, הפיכתו של יובל לאבא ואיש משפחה, מצא שרון כי ה SIDE BY SIDE הינו כלי בטיחותי יותר אשר יתאים לאופי התחרותי שלו, תוך שמירה על רף גבוה ומיצוי יכולות הנהיגה שלו. הוא הבין את הפוטנציאל החבוי בכלי עוד לפני שבארץ ובעולם הבינו איזה שינוי הוא הולך לחולל. שרון הופיע בכל התערוכות ומיתג את המוצר בצורה יוצאת דופן.
עד תחילת 2013 רכב על הפולריס מדגם RZR 800 S ו RZR 900 איתו ניצח בכל התחרויות.

השנה, כאמור, יצא לדרך חדשה. בחודש מרץ 2013 נחתם חוזה חדש בינו לבין אבניר ובשנתיים הבאות ירכב שרון על הקומנדר של CAN-AM, כשהמטרה היא לצאת לאירועים בארץ, בחו"ל ולשלב יחד כוחות חזקים בשוק.
יובל הרגיש כי שיתוף פעולה עם חברה כמו אבניר עשוי לפתוח בפניו אפשרויות חדשות ומלהיבות, הן בשל עוצמתו וייחודו של הקומנדר והן בשל האנשים מאחורי המותג. כנהג המתמחה במסעות ניווט ארוכים ומפרכים, מאמין יובל כי יוכל לסמוך על יכולותיו ועל הטכנולוגיה המתקדמת של הכלי החדש אשר יאפשר לו למצות על הצד הטוב ביותר את כישוריו וניסיונו כנהג.

מעבר לרכיבה המקצועית, התעניינתי בסוד הקסם של יובל, שהרי הוא בין המתחרים הבודדים בארץ הזוכה לחסויות.
הוא מייצג את הספונסרים שלו בכבוד ובהחלט אינו רואה בכך כמובן מאליו. כל שקל של חסות הוא מכפיל מכספו, ותמיד תמיד דואג שההשקעה תשתלם עבור כל הצדדים. מאמין שהוא בוחר לייצג חברות אמינות אשר יעמדו לצד הלקוחות וישקיעו בם ללא ניצול, בחלפים, בשירות ובאחריות. "חברה שעומדת מאחורי תעמוד גם מאחורי הלקוח שלה".

יובל שרון
"אני מתחרה בכל האירועים ומגיע עם צוות שיוצא למלחמה. הכל מושלם ללא שום קצוות פתוחים"

בשונה מרוב המתחרים בתחום, יובל שרון איננו מתפרנס מהספורט המוטורי, ואפשר לומר שהספורט המוטורי די מתפרנס מיובל. שרק לשם המחשה אספר כי הוא אינו נוהג להתחרות עם אותו כלי פעמיים ומדי ארבעה חודשים לערך הוא רוכש כלי חדש אשר דורש השקעה לא קטנה בהתקנות והתאמות לתחרויות.

לשאלתי, איך בונים שם או יותר נכון "מותג" השיב יובל כי "מותג" זה משהוא רציני שלא נבנה כך סתם מעצמו. בשביל שם טוב צריך לעבוד. ומוסיף:
"אני מתחרה בכל האירועים ומגיע עם צוות שיוצא למלחמה. הכל מושלם ללא שום קצוות פתוחים. הכלי מתוחזק ותמיד כחדש. אני מתאמן לפני כל אירוע ומתאים את הכלי, סגנון הציוד והצמיגים לתנאי הדרך המתוכננת. יודע לכבד את המתחרים שלי וגם במידה ולא הצלחתי (מה שקורה לעיתים) אפרגן לאחרים.
בסיום כל אירוע מבצעים תחקיר, מסיקים מסקנות ומפיקים לקחים לשיפור".

חוק הספורט המוטורי. בעד/נגד?
יובל: "לצערי, קיימים עדיין חבלי לידה המקשים על ההתנהלות. נדמה לעיתים כי קיים נתק או חוסר תקשורת ואינטרסים מנוגדים בין הספורטאים מחד לבין הרשות לנהיגה ספורטיבית ומשרד התחבורה מאידך. חשוב כי יהיה שיתוף של הספורטאים וכי הרשות לנהיגה ספורטיבית תהיה קשובה לידע המקצועי של הנהגים - אנשים העוסקים בספורט המוטורי שנים רבות וצברו ידע מקצועי רחב כאן בארץ וברחבי העולם. כמו כן חשוב כי הרשות לנהיגה ספורטיבית תהיה פחות חשופה לאינטרסים חיצוניים שעלולים להשפיע על עבודתה (כגון מצד עסקנים כאלו ואחרים). שיתוף הנהגים ושמירה על האינטרסים הספורטיביים שלהם יכול למנף את התחום ואת החוק ולהגיע עימו להישגים אדירים ".

יובל שרון
"אני רואה את עצמי ממשיך להתחרות גם בעוד 10 שנים, יתכן שלצד בני או ביתי רק במידה והם ייהנו וירצו להתחרות. מי יודע ?!!"

איפה אתה רואה את הספורט המוטורי בעוד 10 שנים?
הספורט המוטורי יעבור שינוי רציני עם כניסת הטוטו לתחום. זה מה שיוביל לשינוי אמיתי. כמו בכל העולם, ההימורים בספורט משנים את כללי המשחק אבל כדי לא להמציא את הגלגל צריך ללמוד משאר העולם איך עושים זאת.

איפה אתה רואה את עצמך בעוד 10 שנים?
אני רואה את עצמי ממשיך להתחרות גם בעוד 10 שנים, יתכן שלצד בני או ביתי רק במידה והם ייהנו וירצו להתחרות. מי יודע ?!!

מה אתה מאחל לעצמך ולקהל הקוראים?
" מאחל לעצמי לנצח בבאחה 1000 2013 עם קבוצת עופר אבניר- רסטה , לייבא את הכלי המיוחל "MAVRICK" של CAN AM ולנצח בארץ את אירועי 2013, שלצערנו קיומם עדיין נמצא בסימן שאלה. ולקהל הקוראים אני מאחל כי החוק החדש יוביל לשינויים חיוביים והרחבת תחום הספורט המוטורי, כך שיותר ויותר אנשים יוכלו להנות ממנו".


בסיום השיחה יצאנו להצטלם קצת עם הקומנדר. כל הצילומים נעשו בחצר ביתו. הנהגת הצעירה שהובילה אותנו ליעד הייתה לא אחרת מזו שיובל מצפה להתחרות עימה בעוד 10 שנים. מסתבר שהמדע אינו טועה והגנים אכן עוברים הלאה. הילדה בת 5 השאירה אותי נפעמת לאור השליטה שלה בהגה. אבא יובל לא נגע בו אף לא פעם אחת. בת של אלוף או לא?

יובל שרון כיום בן 37 נשוי ואב לשניים, מנהל חברה פרטית לבדיקות איכות קרקע.
בעוד מספר חודשים ייצא להתחרות בבאחה 1000 שבמקסיקו, על גבו של הדבר הענק הבא: המאבריק מקס XRS של CAN AM,
עדכונים לפני, במהלך ובסיום הבאחה יתפרסמו פה באתר.

זכרונות מבאחה 1000תגובות לכתבה
1.ליאור כץ 20-06-13
שיהיה ב ה צ ל ח ה ... יה3
2.טל 20-06-13
שועל אמיתי אתה, עלה והצלח. מחכים לגביע מבאחה 1000
3.שאול 20-06-13
מה עם קצת אימונים עם המאבריק? יהיה לך זמן להתאמן איתו בחול?
4.תום בריל 20-06-13
הרבה הרבה בהצלחה : ) תותח
5.פינצ׳ו 20-06-13
בהצלחה מחברי הצוות שלך!!!
היה לנו כיף...
6.רונןרדונן 20-06-13
ראוי להערכה ! ספורטאי אמיתי שתמיד בוחר הטוב ביותר ומשיג התוצאות הטובות ביותר. בהצלחה !
7.מיכאל חן 20-06-13
הרבה הצלחה בריאות ובטיחות לצ'ופלה שלנו,אחלה גבר בן אדם וספורטאי למופת.עלה והצלח המשך בדרכך ותביא הישגים כמו שאתה יודע,לוחם אמיתי אתה כל הכבוד
8.דורון וינטר 21-06-13
בהצלחה תותח, תן בגז גם בשבילנו...
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 16:33-24.