טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
טרקטורונים - ליגת החורף סבב 1, 2008


   02-03-2008, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

מסלול חצרים שבדרום פותח שעריו להצגה הכי טובה בסצנה, המירוץ הראשון של ליגת הזוגות – טרקטורונים יצא לדרך. זמן אויר מהול באבק מהביל והרי לכם מתכון מנצח

הבמאי – דני אוחנה
הפקה - חיים אוחנה
השחקנים – 46 רוכבים מהוותיקים והטובים בליגה וכן שמות חדשים העושים את דרכם בעולם המירוצים לראשונה.
התפאורה – מסלול חצרים המאובק
הקהל – כשלוש מאות צופים הפזורים ביציעי הגבעות הסמוכות.
המחזה – ליגת החורף לזוגות טרקטורונים

פרולוג
ליגת החורף לזוגות טרקטורונים היא אחד האירועים היותר חמים בספורט המוטורי הישראלי. שילוב ממוקד בין ליגה קצרה ודינמית, וריבוי משתתפים בשלושת הקטגוריות השונות מבטיחות אקשן קבוע על המסלול בכל רגע נתון. הרוכבים נאלצים להשאיר את חלוקת הכח והאנרגיה בפיץ, ולתת את המקסימום על המסלול.
התחרות נערכת בשיטת מירוץ שליחים, כאשר כל הזמן נמצא רוכב אחד במסלול.
הרוכב, שנושא סרט על ידו, עושה הקפות כל עוד כוחו במותניו ולאחר מכן מעביר את הסרט לבן הזוג, חוזר ונשנה. שיטת המירוץ מחייבת את הרוכבים לעבוד בשיתוף פעולה, תוך כדי היכרות של יכולות הצמד ושל היריבים. זמן המירוץ – כפול מהרגיל במירוצי האנדורו, שעה וחצי למתחילים ושלוש שעות לקטגוריות A ו-B.

מתן ניר - מנצח קטגוריה A

מעבר למטעי החוחובה הפזורים אי שם בסמוך לקיבוץ חצרים, קיימים שרידיו האחרונים של מסלול מירוצים למוד גאזים מטורפים. ההסיטוריונים יספרו לכם כי בשנים עברו, בהם צמד המילים "ספורט מוטורי" לא היה בגדר מילים גסות או אסורות בציבור הרחב, המסלול הזה שימש כאחד ממגרשי המירוצים החמים יותר על אדמת הקודש. 20 שנה מאוחר יותר גורר אחריו דני אוחנה, בזמנו מתחרה מן המניין וכיום יו"ר עמותת הטרקטורונים, לא פחות מ-46 רוכבים לפתיחת ליגת החורף.
לא צריך להיות מומחה גדול בכדי להבין מבעוד מועד על מה המהומה, שורה ארוכה של אוהלים ושלל דגלים צובעים את הזירה. מספר רוכבים מגיעים בכוחות עצמם, מספר לא מבוטל של רוכבים מגיעים בחסותם של השחקנים המרכזיים בשוק – ד.ל.ב מוטורספורט/רז-גל , יבואני טרקטורוני פולריס ועופר אבניר, יבואני טרקטורוני קאן-אם. בחזיתם של כל אחד מאוהלי הקבוצות פרושים הקלפים החזקים בשורה ארוכה ומכובדת. הds450- המתוקשר בצד אחד, מול העבריין 525S בצד השני.
קבוצת המירוצים המיוח"צנת של קאן אם, אל מול קבוצת הצעירים של רז-גל.
שתי החברות מחזיקות טרקטורונים חדשים המיועדים לתחום הספורטיבי ומשקיעות את כל מרצן בתחום שהיה רדום שנים בודדות קודם לכן. כיום, שוק הטרקטורונים בצמיחה משגשגת והדבר ניכר במירוצים ההולכים ומשתפרים.
תוואי המסלול משולב מכל טוב, בפתיחה שילוב בין שבילים מהירים, סיבובים רחבים ולא מעט קפיצות המספקות זמן אוויר איכותי, בהמשך מספר קטעים טכניים של עליות רצופות אבני דרדרת ומדרגה או שניים בלב ליבה של מחצבת כורכר נטושה.

טל חביב - מנצח קטגוריה B

קטגוריה A
על קו הזינוק בקטגורייה הבכירה עומדים ארבעה רוכבים, אליקו אוחנה, מתן אליהו, יוני בן ישי ומתן ניר.
ברחבת הפיץ ממתינים להם בסובלנות טל בורוכוב, יניב אבשלום, שי מחדון וגל בן עמי – בהתאמה.
עם הנפת הדגל מתן אליהו על ה-ds450x פותח ראשון, אוחנה אחריו ובן ישי שלישי, מנועו של הoutlaw525S של המתניר כבה והוא מזנק אחרון. לא עוברת חצי הקפה ואוחנה דבוק לזנבו של אליהו כששניהם עוברים את קפיצות הדאבל בדילוגים, והמתניר משאיר את בן ישי באבק ונועל מטרה על זנבו של אוחנה. בן ישי שלא התחרה מזה תקופה עולה למסלול כשהוא רכוב על DS650 ונראה מהוסס ברכיבתו, מאוחר יותר ביטחונו יחזור אליו אך בכל זאת הוא בוחר לוותר ולא קופץ את הדאבל.
עם השלמת ההקפה הראשונה אליהו יורד למקום השלישי לאחר שנעקף על ידי אוחנה והמתניר, כששניהם אחוזי אמוק והתחרות הספורטיבית בין השניים ממשיכה ללא מעצורים ממשיך אוחנה להוביל עד ההקפה הרביעית בה לוקח המתניר את ההובלה. אוחנה מעביר לבורוכוב את הסרט וזה ממהר להיכנס למסלול בניסיון לסגור את הפער, שלוש הקפות מאוחר יותר מעביר המתניר לבן עמי את הסרט וזה נכנס פנימה ומציג את שמלת השבת הלבנה של ה525IRS שלו. הזוגות מחליפים ביניהם מספר פעמים הסרט אך ההובלה נשארת כמות שהיא עד לסיום. אוחנה מתעכב בשלב מסויים לאחר שגילח את אחד הסיבובים וסיפח לעצמו גדר טיל שהחליט לבדוק את טיבו של הציר החלול. המתניר מצידו לא נתקל בבעיות מיוחדות פרט לפגישה לא רצויה עם זנב של קאן –אם אחד שיצא לפניו בפיץ, התוצאה, אף דחוס בחזיתו של העבריין, אך זה לא מפריע למתניר ובן עמי לסיים במקום הראשון עם 32 הקפות, אוחנה-בורוכוב במקום השני עם מספר הקפות דומה, אליהו- אבשלום במקום השלישי עם 30 הקפות.

שחר תקווה - מנצח קטגורית המתחילים

קטגוריה B
על קו הזינוק עומדים שישה רוכבים, אלי אוחיון הוותיק שהחליט להיכנס לליגה בכדי להעניק ליווי מקצועי לבן זוגו, שי אליהו, האח הצעיר לבית משפחת אליהו. אוחיון רכוב על רנייגד800X,
ספינת מדבר אימתנית שנראית ליד הכלים הסובבים אותה במסלול הקיים כפיל בחנות חרסינה.
טל חביב, רכוב על ה-525S, יחליף בהמשך את הסרט עם רועי דרעי, אלוף קטגורית המתחילים בעונת האנדורו האחרונה. האחים דני ודורון עידן משאירים את החלוקה על המסלול במשפחה. עמית בתיה, רוכב על דינלי 450 מחמש עצמו בעזרתו של ערן חיון. רועי מרקוביץ רכוב על פרדטור, ישתמש בעזרתו של יאיר יפרח. ואחרונים הם צוות חדש ישן - ליאור אברהמי שהיה מראשוני קבוצת פולריס בזמנו ופרש לעולם האופנועים וחוזר למען ליגת החורף הפעם הוא רוכב וחולק את אותו הקאן-אם DS450, יחד עם אדם לסרי, איש הראסטות שחוזר לתמונה אחרי שנתיים של החלמה מפציעה.

כשהדגל מתנופף באוויר, אלי אוחיון והרנגייד שועטים קדימה וכובשים את ההובלה, כשדולקים אחריו טל חביב ועמית בתיה. עוד בטרם הם מספיקים לגמוע את מחצית הדרך והחביב מנצל את הביתיות, קוטף את ההובלה ומבלה זמן אויר בנעימים. שלוש הקפות מאוחר יותר מתברר כי הפער עומד על יותר מדקה, בהמשך חביב יחלוף על פניהם כשהוא סוגר פער של הקפה שלמה מה שמכניס אותו ואת השותף דרעי למצב רגוע עד לחציית דגל השחמט במקום הראשון. אוחיון במקום השני מנסה לשמור על מיקומו כשעמית בתיה נושף בעורפו, רביעי דני עידן. מרוצת הזמן עושה את שלה, אוחיון מחליף עם אליהו הצעיר ולזה לוקח קצת זמן להתחמם על המסלול ולצבור בטחון, הססנות מפני הרמפות הפזורות במסלול מורידות את הקצב של הצמד שמסיים במקום השלישי. בתיה מוסר את הסרט לחיון ומאוחר יותר כשהוא חוזר הקרברטור מחליט לבגוד בו ולהוציא אותם מתמונת הפודיום, דני ודורון עידן מציגים רכיבה נכונה מהירה ועקבית ומביאים לביתם את הגביע השני בקטגוריה.

גל בן עמי - מנצח קטגוריה A

מתחילים
לא פחות מ-13 צוותים ניצבים בקטגוריה הצעירה, כמחציתם נמצאים לראשונה על מסלול המירוצים.
הצוותים הוותיקים יותר הם חברי קבוצת רז-גל רייסינג, עומרי שהיינו וטל מטר, הדר וינברגר ורז אשרי, עומר ויועד גואטה. ניצן אוחנה חוזר להתחרות לאחר תקופת העדרות ארוכה ומספח אליו את ניל פלד. דקל בוארון, שהוא בן של... שלום בוארון הולך בעקבות האב לאגף המירוצים ונכנס לתחרות יחד עם חברו מהשכונה, אביב נגרין. שחר תקווה ועידן רוטברג, זוג אנונימי המתחרה לראשונה וכמו בר אליאור ודור פסטרניק מתחרים בחסות טריפ טרקטורונים. דור חלילי ורן סרור מחליטים במהלך השבוע האחרון כי הגיע הזמן להיכנס לזירה ומתייצבים על קו הזינוק כתף אל כתף עם כפיר בג'רנו ולירון חמו. חגי הלל ורועי שופט נכנסים לנעליים של צוות חנדל'ה ומנסים את מזלם. מאור מלול וסער יצחקי ניצבים עם שני DVX-ים
וסוגרים את הרשימה רוכבי מוטור-טריפ, קובי שמעוני ואבומוך מוסייד.

בוארון הצעיר, רכוב על DS450X ראשון לפתוח כשצמוד אליו שחר תקווה על DS650, ואחריו חגי הלל המצויד בכלי דומה לקודמו. לאחר מספר הקפות תקווה ורוטברג לוקחים את ההובלה ושומרים עליה עד לסיום. עומרי שהינו בן ה-12, מגיע בחליפת ג'ינס חדשה ומהודרת ונותן תצוגה רכיבה יחד עם בן זוגו טל מטר העשוי ללא חת ויחד הם כובשים את המדרגה השנייה על דוכן המנצחים. כפיר בג'רנו ולירון חמו מסיימים במקום השלישי. ראויים לציון הזוג מאור מלול וסער יצחקי שהציגו יכולת רכיבה מרהיבה.

רועי דרעי - מנצח קטגוריה B

אפילוג
השמש מתחילה אט אט לצלול, סיכומים אחרונים, חיבוקים ונשיקות, אלמלא האירוע התחיל באיחור של שעה מהמתוכנן, היינו מספקים לזכות בעוד שעה של שמש ולבקר במרבדי הכלניות המפארים את האזור.
נקודה לזכות תאמר בדבר ההחלטה לקצר את זמן המירוץ של קטגוריות A ו-B לשעתיים וחצי במקום שלוש בכדי לא להתיש את הקהל ואת רוכבי המתחילים. טקס חלוקת גביעים ותודות עם עוד הסבר קליל על התדפקות הספורט המוטורי בשערי הארץ. וכולם התפזרו עייפים ומרוצים.

עידן רוטברג - מנצח קטגורית המתחילים


תוצאות ליגת חורף טרקטורונים זוגות – סבב 1

קטגוריה A
1.מתן ניר + גל בן עמי / פולריס / 32 הקפות / ד.ל.ב., רז-גל, רד בול, א.ד. מוצרי תעבורה, בן עמי גינון
2.אליקו אוחנה + טל בורוכוב / קאן-אם / 32 הקפות / אבניר, סוכנות אוחנה, טריפ טרקרטורונים, קסטל בורוכוב.
3.מתן אליהו + יניב אבשלום / קאן –אם / 30 הקפות / אבניר, מוטופאן, מוסך מתן
קטגוריה B
1.טל חביב +רועי דרעי / פולריס / 30 הקפות / ד.ל.ב, רז-גל, נזימה, דרעי ובניו
2.דורון עידן+דני עידן / פולריס / 29 הקפות / רז-גל, צמיגי דורו
3.אלי אוחיון + שי אליהו / קאן אם / 29 הקפות / אבניר, דורו, מוסך מתן
מתחילים
1.שחר תקווה + עידן רוטברג / קאן אם / 17 הקפות / טריפ, לב השרון, אחים תקווה
2.עומרי שהיינו + טל מטר / פולריס / 17 הקפות / רז-גל
3.לירון חמו + כפיר בג'רנו / פולריס DVX / 17 הקפות / חת שניר
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.דרומי 02-03-08
עכשיו נזכרים לבוא לחצרים?
במירוץ הקודם האדמה פה הייתה לחה כהלכה והלכתם לאשדוד...

לא נורא, היה טוב וכל הכבוד לדני אוחנה
2.איתמר 02-03-08
היה לוהטט
3.נעמה 02-03-08

רועי דרעי אתה תותח!
פשוט גאון מושלם עשית את זה .
בביצועים אתה מעולה..........חתיך שלי מעריצה אותך
ומאוהבת..............
4.לינוי450 02-03-08
אחלה תחרות חבל שלא הייתי...מזל טוב לזוכים...ותודה רבה לערן שלמה על הכתיבה
5.אסף בוכניק 02-03-08
ערן סיקור בהחלט מרשים של התחרות!
מזג האוויר נראה מדהים ובטח הבריזה של האוויר מעורבר עם החול
עשה לך את השבת..תמונות לפנים!
תודה רבה תותח,חלילי וסרור מקווה שתצליחו יותר בתחרויות הבאות!
6.יוני סרור yoni2310 02-03-08
אין מילים סיקור פצצה ותמונות הכי טובות שהיו עד היום
7.רן סרור 02-03-08
בתחרות הזאת אני וחלילי נוכחנו לדעת שהכושר הוא גורם משפיע מאוד
בתחרות וזה מה שהפיל אותנו וגם החוסר ניסיון גרם לטעויות טיפשיות ביותר בטעות התחלפתי עם דור כבר בהקפה השנייה שלי וגם פעמיים נסעתי לאט ליד הפיץ כי חשבתי שאסור ליסוע שם מהר גם פציעה שנגמרה במהלך האימון היחיד שעשיתי לפני התחרות הקשתה עלי לרכב כמו שצריך ופאנצ'ר של דור חלילי ופציעה שנגמרה לו במהלך המרוץ !! בקיצור המרוץ הזה היה טבילת אש מבחינתנו ומקום 7 מתוך 13 זה נחמד ודיי מכובד מקווים לטוב בהמשך ואים אתם שואלים אותי אנחנו שווים הרבה יותר מזה !!!
8.אלי 02-03-08
ניראה מרוץ מטורף הרבה רוכבים טובים !!
תמונות ממש ממש יפות ! תודה על הסיקור
9.נדב צגהון (nadavs34) 02-03-08
תמונות חמות אשששששששש !!
סיקור יפה,מזל טוב לזוכים.
10.חולה על נזימה 02-03-08
אחלה מירוץ!!!
כל הכבוד על הסיקור המורחב, תמונות קטלניות!
מאיפה אפשר לקנות חולצה?
11.אנטוניו בנדרס 02-03-08
כל האגודה הזאת מכורה...הכל קשרים וכסף..השאלה היא מתי תקום ליגה רצינית ואמיתית בארץ בלי שקרים ורמאויות???
12.ל-11 02-03-08
תקים אתה אם זה כל כך מפריע לך..
13.אופיר 02-03-08
אחלה תחרות היתה כל הכבוד לטל חביב ומתן ניר על המקומות הראשונים
14.אמיל סמיון 02-03-08
מה יהיה...אף אחד לא יגיד את זה..

לא יעזור גם DS450 טורבו...מתן ניר היה ויהיה מס' 1
באבניר חשבו להמר על הצמד אליקו+DS450..על אף שקיצר ולא התחרה באופן הוגן אליקו נתן הכוללללללל ולא יכל למתן ניר.
שלא לדבר על טל חביב שטייל שם והסטלבט אפילו על אליקו וטל בורוכוב...בקיצור אולי האוטלאים לא וואו אבל אלו שרוכבים עליהם בקבוצת פולאריס נחשבים לרוכבים הטובים בארץ.
המון תודה לנזימה על סיקור מקצועי ואיכותי ואני מקווה שהמשך הליגה יהיה מעניין ומותח יותר אחרת אנחנו נפסיק להגיע. מצדיע למתן ניר שלא דופק חשבון לDS 450 ולאליקו ודואג להזכיר לכולם מי פה המלך.
שלא לדבר על טל שלא ראה אף אחד ממטר.
15.אוראל 02-03-08
חבל שזה בשבת
16.מכור למיצי 02-03-08
מיצייייייייייייי תעשי לי ילד
אמאלה כמה שטל חביב היה מהיר על המסלול זה היה מפחיד לפעמים

נענע בכוס תה אתה מס' 1!!! חיינו השתנו מאז שבאת
17.יובל פינטו 02-03-08
וואלה באמת אבל באמת היה אירוע מושקע ברמה ..... נהנתי מכל רגע היה חבל על הזמן.!
מי שלא בא הפסיד..
ומתן ניר כל הכבוד לך
18.ההוא מעבר לפינה 03-03-08
טל חביב לא מהיר חברים שלא תיטעו זה פשוט כל השאר יותר איטיים ממנו
19.ענאן 03-03-08
חברים ,
אל תשכחו שזה מרוץ זוגות !
כך שיש הרבה טכניקה במרוץ הזה ...
התחרות האמיתית תהיה בליגת האנדורו !
שם נראה אם באמת מי השולט !
מתן ואליקו התותחים ! מספקים לנו אדרנלין ואקשן טהור !
20.ברר 03-03-08
ערן סיקור מעולה וגם התמונות כמובן ניראה שהיה שמה מעניין..
ומאד חם.!!!!!
21.אסף ארצי 03-03-08
היה מירוץ מעניין מאוד, מותח, אסטרטגי, המון אקשן וצבע.

הדיאסים נתנו שם שואו וחבל בשביל עופר-אבניר שהשואו לא תורגם לפודיומים.
חוץ מהצמדים בן עמי-מתן/טל/רועי, שלהם מגיע המון קרדיט על תכנון מירוץ מבריק ועל נחישות ורוח-קרב, אני רוצה לפרגן לרוכב נוסף והוא אלי אוחיון...הבנאדם הזה הא אישיות מיוחדת במינה, מפרגן לרוכבים אחרים, עוזר, תומך וחבר אמיתי.
אדם בגילו, לא יכול להיפרד מהחיידק שנקרא מירוץ טרקטורונים. אוהבים אותך אלי.

אני נהניתי מאוד מאוד.
ברכות לפודיומיסטים.
22.יוסי חגא'ג 03-03-08
איזה יופי של סיקור ,כל הכבוד ערן,מאוד מקיף ועינייני.
תמונות ברמה שאין לה שני אני חושב ושוב כל הכבוד ותודה.
23.חבל 03-03-08
רציתי נורא לבוא חבל שזה בשבת!
24.:) :) :( 03-03-08
דור יכל לקחת מקום ראשון
הכל ביגלל רן סרור
הוא לא מוכן לזה עדין
לא יודע מה נייסגר אם דור שהוא בחר להיות איתו זוג
25.יקיר 03-03-08
הייתה תחרות לפנים כל הכבוד לטל חביב ורועי דרעי רוכבים מצויניים באו מוכנים, ודור חלילי ורן סרור עוד יגיעו רחוק מאוד הם רק צריכים להתאמן הרבה.שיהיה המון בהצלחה.
26.לכל אלה שמזלזלים.....רן סרור 06-03-08
:) :) :(,....

יש לי רק משהו אחד להגיד לך....אתה מדבר שטויות בכמויות
נכון אני לא מוכן לזה וגם דור עוד לא מוכן בשביל זה
תמיד יש מירוץ ראשון ללמוד ולהשתפשף אבל אים אתה חושב שאתה
רוכב יותר טוב ממני אתה מוזמן להתחרות בי ואים תנצח אתה
מוזמן לקחת את המקום שלי בליגת האינדורו לצד דור [ אני מבטיח
לך שזה לא יקרה... =] שיהיה לך המשך יום טוב
27.שחר תקוה 07-03-08
המסלול הזה הוא אחד המסלולים הקטלנים ביותר!!

28.לכולם 23-04-08
תקשיבו אם ככה אתה חושבים שאלה הנהגים אז אני כבר עכשיו אומר לכם שלא לכל אלה שחושבים שמתן לקח את אליקו תקשיבו יש פה אסטרטגיות זה לא כמה באינדורו ולגבי מקום 1 זה של אליקו לכל אלה שלא מבנים תקשיבו לאליקו לא היה זמן השנה להתרגל לכלי אבל הוא מתשמן עכשיו אליו ותיראו במה אבק חול מה שתרצו המקסר יאכל תאמינו לי הוא יהיה סוואה די אס כלי רעהההה
29.טלי 18-11-08
נילל פלדד יכוסוןן!!
30.רינגייד 29-01-09
איזה כיף היה השנה אני אתכם ...
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 05:09-24.