טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
גרהאם ג'ארוויס כובש את "ענק הברזל"


   07-06-2013, מערכת naZZima   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

לאחר שנים רבות של אכזבה וייאוש, בסופו של מרוץ הארצברג 2013 לגרהם ג'ארוויס הייתה סיבה לחגוג. ג'ארוויס נתן במרוץ את אחת ההופעות הטובות ביותר שלו עם יכולת רכיבת אנדורו קיצונית.

"לשם שינוי המרוץ הזה הלך בצורה מושלמת בשבילי", הסביר ג'ארוויס מאושר. "אני כל כך שמח שסוף סוף זכיתי במרוץ הייר רד בול - זה מדהים. באופן מוזר הזינוק מהשורה השנייה עבד לטובתי, ראיתי את רוכבי השורה הראשונה נתקלים בבעיות המים ולכן ידעתי שאני חייב להיות זהיר. דבקתי בקו שלי ולא עשיתי שום דבר טיפשי וכך סיימתי את המחצבה".

עוד מוסיף גרהם: "דחפתי חזק ועבדתי באופן עקבי בדרכי שלי, עקפתי רוכבים ככל שיכולתי, ידעתי שמצב ההתקדמות שלי טוב ככל שראיתי פחות ופחות סימני צמיגים לפני. רגע לפני מקטע קארל'ס דיינר עברתי את לטנביכלר ולקחתי את הובלת המירוץ. שמחתי להוביל את קארל"ס דיינר מכיוון שזהו בד"כ המקטע החזק שלי, לקיחת הובלת המרוץ אפשרה לי לרב במרוץ משל עצמי ובכך פתחתי פער ניכר.
לא נקלעתי ליותר מדי צרות במקטע דינמיט ולאחריו הייתי מסוגל לשייט אל קו הסיום כדי לנצח את המרוץ".

חציית הדגל המשובץ ב-18 דקות פער לפני הרוכב במקום השני לטנביכלר, טיפס ג'ארוויס לבסוף למרוץ האנדורו הקיצוני שאותו לא ניצח עד כה בעבר.

"זו הקלה עצומה שסוף סוף זכיתי במרוץ הייר רד בול, זה מירוץ האנדורו הקיצוני היחידי שאותו טרם ניצחתי, החמצת שלוש השנים האחרונות הופכת את הניצחון הזה למתגמל, אני אדם מאושר", סיכם גראהם.

"כל כך שמח שסוף סוף זכיתי במירוץ"

לHUSABERG הייתה סיבה כפולה לחגיגת סיום המרוץ כשאלפרדו גומז חצה את קו הסיום ובכך הבטיח את מיקומו במקום השלישי. אלפרדו שרכב בעקבות ג'ארוויס בכמה חלקים קודמים של המרוץ, נתקל בבעיית מצמד באמצע הדרך, אך גם עם מצמד תקול הצליח להעפיל למקום השלישי.

"למרבה המזל חמקתי מצרות בהתחלה ורכבתי בצורה בטוחה עד ליציאה מהמחצבה" אישר אלפרדו.
"כשגרהם עבר אותי, עקבתי אחריו דרך חלקי היער, עברנו הרבה רוכבים והגענו לחמישה הראשונים עד שנתקעתי במעלה הגבעה שם איבדתי קשר עם גרהאם, ניסיתי לטפס את הגבעה ארבע פעמים אך לא הצלחתי לצאת, איוון סרוונטס היה שם גם וחברנו לשוך אחד את השני".

"אחרי ששמרתי על הרכיבה והצלחתי להגיע עד למקום השלישי, לצערי נפגע מארז המצמד שלי ועד שהגעתי לגבעת הדינמיט המצמד שלי היה גמור. נאבקתי כל כך הרבה שם ונבהלתי קצת כי ג'וני ווקר הדביק אותי. זו הייתה הקלה עצומה להגיע לפסגת הגבעה מכיוון שידעתי שאני חזרה במרוץ. להגיע לפודיום זו הרגשה נפלאה להגיע לקו הסיום, כל כך שמח שסיימתי שלישי זו תוצאה פנטסטית עבורי".

למתחרה הדרום אפריקאי הצעיר ווייד יאנג הרכוב על HUSABERG, ארצברג 2013 היווה שיעור לימוד בסיום המרוץ. בתחילה דחף ווייד דרך המים העמוקים חזק מאוד אך עד מהרה בין שכדי לסיים את המרוץ הוא חייב להאט את הקצב שלו.

"זה היה מרוץ הארצברג הראשון שלי ומבחינתי המטרה הייתה סיום המרוץ תוך כדי לימוד ממנו עד כמה שניתן " מסביר ווייד. "ההתחלה שלי הייתה ממוצעת ומצאתי את עצמי ספוג במים במהלך המקצה הראשון. בתחילה ניסיתי לעבור את מכשול המים מהר ככל שניתן אך האופנוע החל לקרטע ולכן עברתי לרכיבה עקבית ויציבה ולמזלי הצלחתי לצאת מזה. לאחר מכן הקפדתי להמשיך ללחוץ והמשכתי לנסות חזק ככל שיכולתי. כמו שאמרתי, המטרה העיקרית שלי הייתה לסיים ולא יותר, אני מאוד גאה בכך שסיימתי במקום ה- 11".

רוכב נוסף על HUSABERG, מצטרף חדש למרוץ הארצברג הוא הספרדי מריו רומן שגם עבורו זהו המרוץ הראשון ובו השיג תוצאה מרשימה במרוץ הקשה ביותר בעולם.

מריו כמעט והגיע עד הסוף אך לצערו נגמר הזמן והוא חצה את קו הסיום באחור של 20 דקות.
רוכב נוסף שהתחרה על HUSABERG הוא ג'ייק ויטאקר מניו זילנד שזוהי לו הפעם הראשונה במרוץ הארצברג.תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 06:28-24.