טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
ריאן ווילפוטו, הענק הירוק


   30-05-2013, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

בכל דור מגיע רוכב יחיד בדורו. אנו מביאים את סיפורו של הענק הירוק, ריאן ווילופוטו.

הוא לא הרוכב הכי אהוב בקרב הקהל, בדרך כלל לא הכי מהיר על המסלול באימונים, ובטח לא זה שחשבו כשעלה ל-450 שישבור שיאים ויהיה כמעט לבלתי מנוצח. אבל למרות הכל הוא התגלה כרוכב מזן מיוחד שמגיע פעם בדור ויוצר לעצמו מעמד של אגדה, שובר מנטלית את מי שמסביבו ומראה לכולם מה זה אומר להיות רוכב המוטוקרוס וסופרקרוס הטוב בעולם.

"רוכב מזן מיוחד שמגיע פעם בדור"

נתחיל בגילוי נאות, הרוכב האהוב עליי הוא ריאן דאנג'י, ולכן כל פעם שוילופוטו מנצח אותו בכזו דומיננטיות זה צובט בלב, אבל אין ברירה אלא להכיר במציאות , ריאן וילופוטו הוא הרוכב הטוב בעולם כרגע, והוא כזה כבר שלוש עונות ברצף, מה שמראה את גדולתו.

ריאן וילופוטו נולד ב 13 לאוגוסט 1988 בפורטונה קליפורניה, כרגע הוא מתגורר במניפי קליפורניה. הוא ניצח בתור ילד/נער כ 12 אליפויות עם "טים-גרין" של קאואסאקי ולא רק. הרוכב המוכשר הזה זכה בנוסף ב 4 מרוצי אולימפידת חורף על אופנוע 85 סמ'ק וכל זה לפניי שעלה למקצוענים. ישנם עוד מרוצים בכל מיני אליפויות בארה"ב שהוא זכה בהם אבל הידיעה באמת קצרה מלהכיל את כולם.


הוריו של וילופוטו לא היו עשירים, והם נאלצו למכור את ביתם בכדי לאפשר לילדם לרכוב ולהתחרות, מה שיצר קרע לא פשוט במשפחה. אביו אפילו עזב את עבודתו והתחיל לעזור לבנו להתמקד ברכיבה. לפני כמה שנים בעקבות מצב כלכלי רעוע של ההורים ואחרי שריאן כבר התעשר מעט, אביו של ריאן דרש ממנו כסף לעזרה למשפחה וריאן לא אהב את הדרישה לכסף, מה שגרם לקרע הגדול במשפחה שהתחיל להתאחות רק לפני כשנה וחצי. לא מן הנמנע שהכל השפיע על ביצועיו של וילופוטו, וגרם לו לסבול בשנתו הראשונה ב-450 ולביטחון העצמי שלו להיות נמוך.

"ההורים מכרו את הבית כדי לאפשר לו לרכוב ולהתחרות"

וילופוטו הצעיר התחיל את הקרירה שלו בתור רוכב מקצועי בשנת 2006 באליפות הסופרקרוס מערב באיצטדיון אינג'ל באנהים, בו הוא סיים במקום השני. הוא סיים את עונתו הראשונה כאשר הוא ממוקם במקום השלישי והמשיך ישר אל אליפות המוטוקרוס האמריקאית כאשר הוא לוקח את האליפות עם 6 ניצחונות ו 8 פודיומים. וזה בעונת הרוקי שלו כאשר אין עליו עדיין יותר מדי לחץ, והוא אמור רק להתאקלם לאליפות בלי ציפיות אמיתיות לתוצאות שכאלו.

בשנת 2007 וילופוטו התחיל את עונת הסופרקרוס בצורה מטורפת כאשר הוא מנצח ב 7 משמונת המרוצים הראשונים ולקח את האליפות. את המומנטום הוא לקח הלאה לאליפות המוטוקרוס וניצח גם אותה, וגם עשה היסטוריה על הדרך כאשר ניצח על אופנוע 250 את אופנועי ה450 במוטוקרוס האומות. בשנת 2008 המשיך וילופוטו לנצח בלי הפסקה ולקח עוד אליפות מוטוקרוס אחת כאשר במוטוקרוס הוא עובר לאליפות המזרח ולוקח את המקום השני באליפות, לאחר שניצח שלושה מרוצים והיה על הפודיום בסך הכל כחמש פעמים. בנוסף להכל זיכה את קבוצת ארה"ב באליפות שלישית ברצף במוטוקרוס האומות. אין ספק שמדובר ברוכב מחונן וכישרוני, אשר בנוסף לזה יש לו גם יכולת התמדה ונחישות נדירה אשר תבטיח לו מקום של קבע בצמרת של הרוכבים הטובים מעז ומעולם.

"בשנת 2007 ניצח 7 מתוך שמונת המירוצים הראשונים ולקח את האליפות"

בשנת 2009 עלה וילופוטו לקטגוריה הגדולה, שבה יש שני אריות אשר צריך לנצח, ריד וסטיוארט, שני אלופי עולם כמה פעמים, גם במוטוקרוס וגם בסופרקרוס, כאשר ב2008 לקח את האליפות צ'אד ריד. למרות היותו רוקי וילופוטו ניצח את המרוץ הראשון שלו בעונה זו כאשר היא מביס את ריד (אלוף), ומי שיקח את האליפות בסופו של דבר בעונה זו, ג'יימס סטיוארט ( 11 ניצחונות באותה עונה) במרוץ של סיאטל. את ניצחונו השני באותה עונה הוא לקח במרוץ האחרון של העונה בלאס וגאס.
את אליפות המוטוקרוס של אותה עונה הוא לא סיים בעקבות פציעה קשה בברך אשר דרשה ניתוח ושיקום ארוך.

את עונת 2010 בסופרקרוס התחיל וילופוטו כאשר הוא נאבק כל הזמן עם הרוקי של אותה עונה, ומי שיהיה יריבו על המסלול, אך חברו מחוץ למסלול ריאן דאנג'י. באותה עונה, תוך כדי שהוא מוביל במרוץ ה 14, וילופוטו לא מצליח לסיים כמו שצריך קפיצה במהלך המרוץ, האף של האופנוע צלל למטה והוא התרסק בצורה מאוד קשה כאשר האופנוע שלו נשבר לחתיכות, כמו גם רגל ימין שלו שנשברה גם לכל אורכה וחייבה ניתוך חירום וקיבוע מיידי של הרגל כדי להציל אותה ולקבע אותה במקום. בעקבות אותה התרסקות הוא לא סיים את העונה ודאנג'י היה זה שלקח את האליפות בסופו של דבר. גם את עונת המוטוקרוס הוא לא התחיל וישב בצד לאורך כל העונה בתקווה שבסופו של דבר הוא יוכל לשוב להתחרות בעונת הסופרקרוס הבאה.

אפשר לומר שקרירת ה-450 של וילופוטו לא התחילה כמו שצריך, הוא בהחלט כרוכב מהיר במיוחד, אבל לא עקבי, טועה תחת לחץ, ונפצע פציעות קשות לא מעט. לכן כשהתחילה עונת 2011 איש לא ידע איך וילופוטו יחזיק מעמד, ועונה זו היתה מותחת במיוחד כאשר חמישה רוכבים ריד, סטיוארט, דאנג'י, קנארד ,ווילופוטו נלחמו לאורך כל העונה ראש בראש. כאשר וילופוטו לוקח את האליפות בהפרש של 4 נקודות מריד אשר נתן לו פייט טוב לכל אורך העונה, וילופוטו עבר משם ישירות לאליפות המוטוקרוס ולקח אותה מריאן דאנג'י, אשר היה נראה בתחילת העונה כאילו הוא הולך לקחת אותה יחסית בקלות, אך לא יכל לענק הירוק אשר מאז ועד היום אנו יודעים שהוא הספיק לקחת עוד שתי אליפויות סופרקרוס, ונלחם כרגע מול דאנג'י ובארשה על עוד אליפות מוטוקרוס אחת שתוכרע רק באוגוסט.

"לא סיים את העונה בעקבות הפציעה"

בסופו של דבר, ריאן וילופוטו הוא הדבר האמיתי, ואת ההשיגים שלו, עקפו רק רוכבי עבר שהם בעצמם אגדות מהלכות בדמות אנוש כמו, ריקי קרמייקל, בוב האנה, וג'רמי מקגראת'. עצם העובדה שמזכירים את שמו של וילופוטו ביחד עם קרמייקל ומקגראת', מראה עד כמה הוא רוכב גדול ומוכשר, למרות שלא הרבה יודעים את זה אבל בצעירותו הרוכב המועדף על קאואסאקי לא היה הוא אלא , מייק אלסי , אשר סומן ככישרון ענק וכמי שיעלה עם קאואסאקי הלאה למקצוענים. אך אלת המזל , כמו גם היכולת המנטלית והגופנית הולכת עם וילופוטו, אשר בגיל 24 יש לו עוד לא מעט שנים של רכיבה ואליפויות לקחת אם ידע להיות זהיר ולא להיפצע יותר מדי, ולכן נראה שהרוכב בירוק באמת ראוי לתוער הענק הירוק.
תגובות לכתבה
1.בן צ'רניחובסקי 30-05-13
Area 51
2.חוויה 31-05-13
כיף לראות אותו
3.ווילפוטו התותחח 02-06-13
ללא ספק מהליגה המובילה!!!
4.רועי 11-06-14
יש למישהו למכור לי DPL 7296 שנת 1899? תודה רבה! מוכן לעשות טרייד תמורת VXI 2316 ושני אבטיח מללי. תודה!
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 22:05-24.