טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
AMA מוטוקרוס 2013 - הסבב הראשון


   19-05-2013, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום:
supercross.com
allisports.com

המרוץ הראשון בעונת 2013 של ליגת המוטוקרוס האמריקאית, AMA, התקיים היום בהאנגטאון ונתן לנו שואו חזק ומטריף ישר לפנים, יופי של פתיחת עונה.

מקצה 450
במקצה הדרוג בתחילת היום סימן את האיש המהיר על המסלול - לא אחר מאשר ג'אסטין בארשה, שנתן תצוגת הקפות מהירות במיוחד, כשהוא גובר על רוכבים דוגמת טריי קנארד, ג'יימס סטיוארט, ריאן דאנג'י וריאן וילופוטו (בסדר הזה) אשר לא מצאו תשובה למהירות של רוכב ההונדה בארשה.

המקצה הראשון יוצא לדרך וסטיוארט מזנק ולוקח את ההולשוט, אך לפני סוף ההקפה הראשונה וילופוטו עוקף וריאן דאנג'י מנסה להיצמד לאחוריים של סטיוארט ובהקפה החמישית גם מצליח לעקוף אותו ולפותח במרדף אחרי וילופוטו למרות פער של שבע שניות שמפריד ביניהם.
לא משנה מה דאנג'י או סטיוארט ינסו, במקצה הראשון הם לא יכולים לוילופוטו, שלוקח את ניצחון הקטגוריה כשמאחוריו מתמקמים דאנג'י, סטיוארט ,קנארד ובארשה.

במקצה השני השערים נופלים ואת ההולשוט לוקח שוב סטיוארט. צמוד צמוד על הזנב יושב לו דאנג'י שלא מתכוון לתת לוילופוטו לברוח עוד פעם עם הניצחון למרות שוילופוטו על הזנב שלו. שלישיית החוד צמודה סטיוארט, דאנג'י ווילופוטו צמודים וכך גם כל העשיריה הראשונה. נראה שדאנג'י עובד בצורה חכמה ומחושבת ועוקב אחרי סטיוארט כאשר הוא מראה לו גלגל פה וגלגל שם כדי להלחיץ אותו וגם וילופוטו לוחץ בהתאמה. עם שאלתם איפה צ'אד ריד במקרה, אז רק שתדעו שהוא ממוקם במקום ה-38! הפרישה לא הייתה קרובה יותר מעולם.

סטיוארט ודאנג'י ממשיכים להתקוטט על המקום הראשון,כשהמוביל עושה טעות ונותן לדאנג'י את ההזדמנות לעקוף אותו אך לאחר שניות של מתח סטיוארט מתעשת ונותן בגז. אלא שפתאום וילופוטו מתעורר, עוקף את דאנג'י, מרביץ תצוגת תכלית מרשימה, עוקף גם את סטיוארט ולוקח את ההובלה. דאנג'י מנצל את המצב ועוקף גם הוא את סטיוארט. כעבור כמה הקפות וילופוטו חוצה ראשון את קו הסיום ומשלים שתי ניצחונות משתי מקצים ובמקום השני והשלישי נמצאים דאנג'י וסטיוארט בסדר הזה.

מקצה 250

יום המרוצים נפתח כאשר במקצה הראשון בלייק באגת נותן את הטון בתחילת המרוץ ומרווין מוסקין דולק בעקבותיו. בהקפה השניה מוסקין עוקף את באגת, כאשר במקום השלישי ממוקם איליי טומאק ואז קן רוקזן, וקופר ווב מאחוריו. הקרבות על המסלול מתגברים וגם טומאק ורוקזן עוקפים את באגת ורודפים אחריי מוסקין. בהקפה החמישית רוקזן עוקף את מוסקין והקפה מאוחר יותר גם טומאק עושה זאת כאשר מוסקין נראה קצת חלש ומאפשר לבאגת לעקוף אותו בהקפה השמינית. מפה ועד לסיום אין הפתעות מיוחדות וקן רוקזן לוקח את המרוץ הראשון כאשר איליי טומאק ובלייק באגת במקומות השני והשלישי בהתאמה. אם חשבתם לרגע איפה ילד הפלא אדם סיניסירולו סיים, אז הוא לא התחרה בעקבות מחלה כלשהיא אשר לא אפשרה את השתתפותו במרוץ הראשון.
המקצה השני יוצא לדרך וזאק בלל לוקח את ההולשוט. לקראת סוף ההקפה הראשונה רוקזן ובאגת עוקפים את בלל ונותלים את ההובלה כאשר אוזבורן גם מתקרב לחוד ביחד עם בלייק וורטון ומרווין מוסקין. הקרבות בין מוסקין לאוזבורן מאפשרים לטומאק להגיע עד למקום השלישי כאשר בסופו של דבר מוסקין עוקף ומתמקם באחרית דבר במקום הרביעי כאשר עד לסיום המרוץ אין משהוא חדש ומשמעותי שקורה והתוצאות של חבורת החוד דיי נקבעו כאשר רוקזן מנצח בפעם השנייה היום ומאחוריו בלייק באגת, טומאק, מוסקין ואנדרסון במקום החמישי.

450 תוצאות:

1. וילופוטו- 1/1
2. דאנג'י- 2/2
3. סטיוארט-3/3
4. קנארד-4/4
5. בארשה-5/5
6. סייפס-8/7
7. שורט-6/10
8. אלסי-12/5
9. רטריי-9/9
10. פיאק-8/13

250 תוצאות לפי שתיי מקצים:

1. רוקזן-1/1
2. באגת-3/2
3. טומאק-2/3
4. מוסקין-4/4
5. אוזבורן-9/5
6. קונינגהם-8/7
7. אנדרסון-12/6
8. מרטין-7/13
9. סאבאטג'י-10/11
10. היל-13/9

450 טבלת ליגה AMA 2013 לאחר סבב 1 :

1. ריאן וילופוטו 50נק'
2. ריאן דאנג'י 44נק'
3. ג'יימס סטיוארט 40נק'


250 טבלת ליגה AMA 2013 לאחר סבב 1:

1. קן רוקזן 50נק'
2. בלייק באגת 42נק'
3. איליי טומאק 42נק'
תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 06:13-24.