טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
סיכום עונת הסופרקרוס


   05-05-2013, טל דשא    
  שלח כתבה זו בדוא"ל

היום התקיים המרוץ האחרון בעונת 2013 של הסופרקרוס האמריקאי. טל דשא מביא לכם את סיקור המרוץ, לא לפני סיכום קצר של עונת סופרקרוס מטורפת.

עונת 2013 התחילה בטירוף מוחלט, כאשר בשמונת המרוצים הראשונים ניצחו כחמישה רוכבים שונים, כשבסדר יורד מתחילת העונה יש לנו את מילספס במרוץ הראשון ואחריו את בארשה (בעונת 450 הראשונה שלו), וילופוטו, דאנג'י, וסטיוארט. עד לשליש העונה מילספס הוביל את טבלת הדירוג כאשר הוא מנצח בתחילת העונה שני מרוצים ומראה רצינות לגבי הכוונות שלו העונה. ריאן דאנג'י, ריד וסטיוארט חוו תחילת עונה לא מזהירה כאשר במרוץ החמישי של העונה, דאנג'י זוכה לעלות בפעם הראשונה על הפודיום, סטיוארט מצליח לנצח רק במרוץ השמיני ועל ריד בכלל אין מה לדבר העונה, שכן זו אחת העונות הגרועות שחווה בסופרקרוס.

הרוקי החדש של העונה אשר רוכב על הונדה רשמית, ג'אסטין בארשה, הפתיע את כולם כאשר הוא מצליח לנצח במרוץ השני ולקראת סוף העונה גם במרוץ של סיאטל ובכוח מראה את מה שמי שמכיר אותו יודע; שיש לו את הכישרון ואת המהירות הנחוצה כדי לתת בראש. למרות זאת, בעונה הראשונה שלך כרוקי, לנצח במרוץ השני של העונה זה הישג לא מבוטל.

דווקא האלוף הגדול של העונה, ריאן וילופוטו, לא הצליח בשני המרוצים הראשונים של העונה לנצח, כאשר מהמרוץ הראשון הוא יצא רק עם 5 נקודות ומהמרוץ השני עם 22 נקודות, למרות שניצח במרוצים השלישי והרביעי – במשך שני המרוצים שלאחר מכן הוא לא הצליח להתברג על הפודיום ולכן היה נראה שדווקא מילספס הוא העקבי היותר העונה, ויותר מכך – אולי יש לרוכב החיה הזה את מה שצריך כדי לתת בראש העונה.
מהמרוץ השביעי העונה, ריאן וילופוטו, הצליח לאסוף את עצמו ולחזור לקצב חסר הרחמים שלו כאשר הוא מנצח על ימין ועל שמאל ועל הדרך, שובר מנטאלית את ריד, דאנג'י, סטיוארט, וגם את מילספס כאשר האחרון, רק לקראת המרוץ ה 14 בעונה מצליח לאסוף את עצמו בחזרה, וביחד עם דאנג'י לנסות לעקב את וילופוטו בדרך לאליפות השלישית שלו ברציפות, שסימנה אותו באותה פינה ביחד עם ג'רמי מקגראת', ריקי קרמייקל ובוב האנה.סטיוארט הינו כנראה הרוכב-חוד המאוכזב של העונה. הכישרון הענק שיש לבחור האפרו-אמריקאי הזה מתבזבז לו לאט-לאט ולמרות שבאמתחתו ישנם כשני תארי אליפות, אז מאז האליפות השניה שלו בעונת 2009 הוא לא בדיוק מצליח להתרומם חזרה למעלה למקום שמגיע לו. עושה רושם כי למרות ניצחון אחד העונה, לא היה לסטיוארט מזל, וגם הלחץ משפיע עליו לרעה כאשר הוא חוזר על אותן טעויות עוד פעם ועוד פעם, עד שכנראה נמאס לו סופית מהעונה ובשילוב של פציעה קלה הוא מחליט לפרוש החל מהמרוץ החמש עשרה של העונה עד לתחילת עונת המוטוקרוס (כנראה, עדין אין ידיעה בנוגע לחזרה שלו).

אז מה היה לנו העונה? הרבה מנצחים? יש מתח? יש דם חדש שנותן בראש? יש , אז מה לא היה? החל מסוף השליש הראשון של העונה לא באמת היתה תחרות על ראשות הקטגוריה כאשר וילופוטו נותן בראש לכולם וגם כשמישהו הצליח להדיח אותו מהמדרגה הגבוה של הפודיום, הוא היה צמוד אליו, ובכך לא היה אחר אשר שיוכל היה לעקביות שלו העונה. הוא האלוף הבלתי מערוער של העונה הזו והרויח את התואר ללא שום ספק.

ועכשיו לקינוח שהוא במרוצים האחרונים:

250

נתחיל דווקא בקטגורית ה-250 כי המרוץ האחרון של השנה הינו המרוץ היחיד בלוח המרוצים אשר מפגיש בין אליפויות המערב והמזרח. למי שלא שולט בחומר ניתן הסבר קצר לגבי איך הלוז עובד: ישנם שלושה מרוצים של 250 בפינאלה של לאס וגאס. מרוץ אחד ל רוכבי המזרח שקובע את האליפות, מרוץ אחד לרוכבי המערב שקובע את האליפות, ומרוץ משותף לרוכבים הטובים מהמערב ומהמזרח כשאלוף האלופים להערב נקבע על ידי מרוץ זה בשביל לדעת מי הוא הרוכב הטוב בשתי הקטגוריות הנ"ל.

הערב התחיל הכך שבשתי האליפויות היו הבדלים של חמש נקודות בין המקום הראשון לשני. המרוץ האחרון של אליפות המזרח יוצא לדרך ממחוץ לאצטדיון (!) וגווין פיית' עם ההולשוט כאשר וויל האן במקום הרביעי ומרווין מוסקין במקום השישי. במהלך ההקפה השלישית טיילר בוארס עוקף את פיית' ועובר לחוד כאשר האן מתקדם למקום השלישי במרוץ ומוסקין מתקדם לעברו לאט -לאט. לקראת אמצע המרוץ האן עוקף את פיית' וגם מוסקין נותן לו בראש ועוקף; שניהם כחמש שניות מאחורי טיילר בוארס. מכאן והלאה הכל נרגע כאשר בסוף המרוץ בוארס מנצח את מרוץ ה-250 הראשון בחייו ומוסקין מסיים שני, ויל האן שלישי, ובכוח גם מצליח לקחת לעצמו את תואר אליפות המזרח.

מרוץ המערב יוצא לדרך ודבאלוס מוביל את המרוץ כאשר רוקזן במקום השלישי וטומאק במקום השביעי. עד ההקפה החמישית רוקזן מצליח להתמקם במקום השני וטומאק מגיע למקום החמישי כאשר ריאן סייפס עושה לו חיים קשים. בהקפה השישית טומאק עושה מהלך על סייפס ועוקף אותו ושתי הקפות מאוחר יותר מצליח לעקוף ולהגיע עד למקום השלישי ולהתחיל לצמצם על רוקזן.
בהקפה העשירית טומאק עושה מהלך יפה על רוקזן ועובר למקום השני במרוץ כאשר הוא מתחיל לצמצם גם על דבאלוס המוביל את המרוץ. בהקפה ה-12 טומאק עוקף את דבאלוס ועובר למקום הראשון! אם הם יסיימו ככה את המרוץ, אז הם יהיו שווים בנקודות והאליפות תוכרע על ידי חישוב כמות ניצחונות. שמחתו של טומאק לא נמשכת הרבה זמן כאשר בהקפה ה-14 רוקזן מציל לעצמו את האליפות ולוקח את המקום השני במרוץ, אבל את הראשון באליפות! והאליפות הראשונה בקרירה המקצועית שלו בארצות הברית, לאחר שלקח כבר אליפות אחת עם KTM באירופה !

ועכשיו לשוט-אאוט: טובי ה-250 משתי האליפויות עומדים על הגריד והמרוץ יוצא לדרך עם רוקזן בחוד כאשר בן קבוצתו מוסקין צמוד אליו. כשהאבק שוקע ניתן לראות כי רוקזן ראשון, מוסקין שני, קייל קונינגהם במקום השלישי, דבאלוס וורתון במקומות הרביעי חמישי בהתאמה וטומאק במקום ה...14! בהקפה החמישית קונינגהם עובר את מוסקין ועולה למקום השני. מכאן והלאה רוקזן כבר בעולם אחר לחלוטין והוא המנצח הגדול של הערב כאשר הוא מוכיח כי לא משנה מי עומד מולו הוא הרוכב הטוב ביותר ב-250 וחותם עונה מופלאה ומוצלחת במיוחד.

450

למרוץ ה-450 התייצבו הלוחמים המוכרים כאשר כל מה שנשאר להם באליפות הוא המרוץ האחרון והזדמנות לרוכבים הפחות מצליחים להוכיח כי יש להם מקום באליפות. המרוץ יוצא לדרך וג'ייק ווימר לוקח את ההולשוט! השנה לא ראינו הרבה מהרוכב המוכשר הזה ולפחות היום הוא מראה כי הוא קיים. במקומות השני שלישי ורביעי בהתאמה מתיצבים להם צ'אד ריד , אנדרו שורט וריאן ווילופוטו כאשר מאחוריו נמצא לא רחוק דאנג'י.
כבר בסוף ההקפה הראשונה וילופוטו נותן לווימר בראש ועובר להובלה בתצוגת רכיבה מרשימה ביותר כאשר גם דאנג'י עובר למקום השלישי. בסוף ההקפה החמישית זהו וילופוטו שמוביל את דאנג'י ואחריו ווימר. דייבי מילספס הגיע למקום הרביעי בינתיים כאשר הוא קצת הסתבך עם עצמו הערב. מילספס נראה נחוש הערב לסיים במקום השני של האליפות כמו בעונה שעברה והוא עובר למקום השלישי ואומר שלום יפה לווימר. בחלוף עשר הקפות וילופוטו מוביל עם הרבה שניות שמפרידות בינו לבין דאנג'י ומילספס. עד לסוף המרוץ וילופוטו בעולם משלו ועושה את מה שאיש לא חשב שיוכל בתחילת העונה: מנצח את המרוץ העשירי העונה, עניין מכובד מאוד שבאמת שמור רק לטובים ביותר, כאשר כל מילה וסופרלטיב שאפשר לומר על הרוכב הזה כבר נאמרו; חוץ מלומר שהוא גדול הרוכבים בדורו כרגע אין יותר מדי מה לומר על וילופוטו. אם תהיתם לגביי דאנג'י ומילספס אז דאנג'י סיים שני ומילספס שלישי אבל... מנצח בקרב על המקום השני באליפות.

האליפות נגמרה ובשמונה עשרה למאי מתחילה עונת המוטוקרוס האמריקאית כאשר גם אותה אנחנו נסקר. יש לנו מה להגיד, ולכם יש מה לקרוא.

250 מערב אליפות

1. קן רוקזן, 185 נק'
2. איליי טומאק, 183 נק'
3. קול סילי 148 נק'

250 מזרח אליפות

1. ויל האן, 198 נק'
2. מרווין מוסקין, 195 נק'
3. בלייק וורתון, 171 נק'


תוצאות מרוץ שוט-אאוט 250

1. קן רוקזן
2. קייל קונינגהם
3. מרווין מוסקין
4. מרטין דבאלוס
5. בלייק וורתון
6. ג'ייסון אנדרסון
7. ריאן סייפס
8. קול סילי
9. מלקולם סטיוארט
10. טיילה רטרי


450 אליפות

1. ריאן וילופוטו, 371 נק'
2. דייבי מילספס, 338 נק'
3. ריאן דאנג'י, 337 נק'תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 05:11-24.