טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
ראלי יוון. רז הימן עם תגובה ראשונה על הזכיה


   30-04-2013, אורנית ויטה    
  שלח כתבה זו בדוא"ל

אורנית ויטה תפסה את רז הימן, שותפו של הלל סגל להצלחה בראלי יוון, לשיחה טלפונית.

רז הימן, משווק מכשירי ניווט ומדידת זמנים בתחרויות, פגש לפני כשמונה שנים את הלל סגל, בעל מוסך טרקטורים. מאז השניים הפכו לשם דבר בתחום תחרויות הראלי בארץ ובעולם. השניים מחזיקים באינספור תארים והשתתפו בלא מעט תחרויות, ביניהן: ראלי פרעונים, ראלי בלקן, דרך המשי, ועוד. כשרז והלל נרשמו לתחרות "הלא מוכרת" (כפי שסיפר לי רז בשיחת טלפון), הם חשבו שמדובר במשהו אזורי ולא ממש קשה. להפתעתם הגדולה הם נתקלו בצוותים מקצועיים שלא ממש הקלו עליהם את החיים, ואת הדרך לקטיפת התואר הנכסף.
"בשלושת הימים הראשונים היינו מקום שני, אני לא זוכר תחרות כל כך צמודה", אומר רז.
ובכל זאת קטפתם את התואר הנכסף, מהו סוד הצלחתכם?
"ובכן, סוד ההצלחה שלנו הוא אמינות הרכב. ברוב הפעמים הוא הביא אותנו לקו הסיום. הלל הוא זה שמטפל בו במסירות רבה. את הרכב בנה הלל והוא מורכב משלדת צינורות, מנוע BMW והחיטובים מיצובישי פאג'רו. אנחנו שייכים לקטגוריית T1, תשע מכוניות היו בקטגוריה זו".
הראלי עצמו בנוי בצורת כוכב, את המתחרים שיכנו בעיירה על חוף הים בשם נפפקטוס. בכל יום יצאו הצוותים לשני מקטעים מדודים ובין לבין הפסקה למתן טיפול לרכב. עוד טרם צאתם לאירוע, יצאו רז והלל בהצהרה כי הם מכוונים למקום הראשון בלבד, וכך היה. המתחרה היווני לא הקל עליהם את החיים עם הפאג'רו הלבנה, אך ביום החמישי עשה טעות; פאנצ'ר קטן וצוות שהסתבך עם מגבה נוזל שמן גרמו לו לאיבוד 11 נקודות. ביום השישי טעות נוספת מקפיצה את הצוות הישראלי למקום הראשון, והזכייה כפולה: גם מקום ראשון בקטגוריית T1 וגם הרכב המנצח של האירוע כולו.
איך אתם מצליחים לממן את כל ההוצאות?
"פוינטר, מאתרת ומשיבה כלי רכב גנובים. היא נותנת החסות הראשית לצוות. השנה גם UPS הצטרפו ואני מקווה שהם לא ייעלמו לנו".
מה לגבי תמיכה ממשלתית?
"פעם אחת בלבד רשות הספורט המוטורי עזרה לנו".
מעניין. דווקא בתחום הספורט המוטורי ההצלחות כבירות. ובכל זאת, עיני הדור הצעיר נשואות אליכם. מילה או שתיים אליהם?
"עליהם לזכור שגם אנחנו שיחקנו בדיונות, חשוב שיגיעו להשתתף קודם כל במרוצים בישראל. להיות נחושים ולדחוף קדימה, גם כשאין תמיכה הסבלנות חשובה – סבלנות זה שם המשחק".

רז נשמע עייף מאוד בטלפון, כנראה שככה זה כשאתה נוהג מאות קילומטרים בכל יום. בתוספת לכך הפן התחרותי, השליחות הארצית ותחושת הניצחון- גם הם סוחטים. "זה בטח יעבור תוך יום", רז צוחק. "אנחנו בדרך לכבוש את היעד הבא".
כמה כיף לשמוע אדם שמגשים את החלום.
תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 20:12-24.