טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
סולט לייק סיטי: סיקור המרוץ


   28-04-2013, טל דשא    
  שלח כתבה זו בדוא"ל

סולט לייק סיטי הביאה עימה תקווה לכמה רוכבים שחשבו שהם יכולים לענק הירוק, אך ללא הואיל.

מרוץ מס 16 של אליפות הסופרקרוס האמריקאית בעונת 2013 נערך בסולט לייק סיטי, מסלול אשר באופן מסורתי מספק ים של אקשן ודרמה – וגם השנה הציפיות היו גבוהות. הסטטיסטיקה אמרו שאם ריאן ווילופוטו מנצח את המרוץ או מסיים לפניי דאנג'י ומילספס, אז הוא לא רק לוקח את המרוץ התשיעי שלו העונה, אלא גם את האליפות, והופך להיות הרוכב הרביעי בהיסטוריה של הסופרקרוס שלוקח שלוש אליפויות צמודות זו לזו. הרוכבים היחידים אשר לקחו שלוש אליפויות הם בוב האנה מ- 1977-1979 , ג'רמי מקגראת שהגיע להישג זה פעמים ב 1993-1996 ו- 1998-2000, וכמובן, איך לא, האחרון שהגיע להישג זה עד עכשיו הוא ריקי קרמייקל שעשה זאת ב- 2001-2003 .

450
היום מתחיל עם מרוצי ההיט, כשבהיט הראשון דאנג'י על ה-KTM רדבול, מוביל מקו לקו ומנצח כשמאחוריו יושבים להם בהתאמה טריי קנארד ואנדרו שורט. ההיט השני יוצא לדרך ווילופוטו מוביל, אך לא להרבה זמן; גי מילספס החיה עוקף אותו ונותן הקפות מהירות מאוד, כמו אומר לו – לווילפוטו – שהלילה תהיה עבודה קשה אם הוא רוצה לנצח.

Villopoto

המרוץ יוצא לדרך וריאן דאנג'י לוקח את ההולשוט ומוביל, אך בחלוף שלוש פניות וילופוטו עוקף אותו כשגם מילספס צמוד אליהם. גם מילספס וגם דאנג'י חייבים לסיים לפני וילופוטו בשביל שיהיה להם עוד איזשהו סיכוי קלוש לקחת את האליפות בלאס ווגאס בשבוע הבא, אבל וילופוטו מוביל והוא יודע מה צריך לעשות: לנצח, לנצח ולנצח. מילספס עוקף את דאנג'י ובהקפה החמישית לוילופוטו יש פער של שתיים וחצי שניות על מילספס ושדאנג'י, ועוד שתיים מאחורי מילספס, בקצב הזה אף אחד לא יוכל לוילופוטו.
בהקפה העשירית וילופוטו מוביל, אבל מילספס אוסף את עצמו ויוצא לקרוא תיגר על המוביל של המרוץ. הוא מצליח לצמצם אך ללא הואיל; ווילופוטו מנצח במרוץ ולוקח את גביע האליפות איתו הביתה כאשר הוא מראה למה הוא נחשב לאחד הגדולים ביותר אי פעם.


Dungey

250 מערב

בקטגורית הלייטס יש לנו תהפוכות כאשר קן רוקזן שניצח במרוץ הקודם, נופל במהלך ההיט השני ומסיים במקום ה-17. הוא נאלץ ללכת למרוץ הצ'אנס האחרון אשר ממנו רק שני הרוכבים המהירים עולים למיין אבנט. בצ'אנס האחרון רוקזן עושה טעות, נופל עם כמה רוכבים בבלגן של הפניה הראשונה ומוצא את עצמו במצב מביך לרוכב ברמתו אשר עלול לא לעלות למיין אבנט. איליי טומאק אמר במהלך כל העונה שהכל יכול לקרות, והנה הכל קרה, ורוקזן לא עולה למרוץ הראשי של הלייטס!

איך יגיב טומאק אשר צריך לסיים במקום השלישי ומעלה, כדי להיות או שווה בנקודות או לעקוף את רוקזן? השערים נופלים וזאק אוסבורן מוביל כאשר טומאק ואנדרסון צמודים במקומות שני שלישי בהתאמה. בהקפה השניה אנחנו רואים את אנדרסון מבצע מהלך על אוסבורן ועובר להוביל את המרוץ כאשר קול סילי מגיע אל חבורת החוד ועוקף גם את אוסבורן וגם את טומאק. טומאק ואוסבורן רוכבים באותה קבוצה, ונשאלת השאלה אם הוראות הקבוצה יחלו על אוסבורן; ככל שהמרוץ מתקדם נראה יותר ויותר שטומאק מתקשה הערב וגם מרטין דבאלוס עוקף אותו ואת בן קבוצתו, ואנחנו רק בהקפה החמישית. בקצב הזה, רוקזן ואלילת המזל ישארו חברים טובים כי איש לא היה מנחש שלמרות שהוא לא רוכב הערב טומאק עד כדי כך לא יעמוד בלחץ. המרוץ מסתיים ואנדרסון מנצח את מרוץ הסופרקרוס הראשון שלו בקרירה כאשר מאחוריו נמצאים קול סילי, ומרטין דובאלוס. טומאק מסיים רק במקום החמישי ורוקזן עדיין מוביל את האליפות לפני המרוץ האחרון של העונה בלאס וגאס.
*בשבוע הבא יתקיים סבב הסיום של העונה בלאס וגאס, המרוץ ה-17 של העונה.

Tomac

250 מערב

1.אנדרסון
2. סילי
3. דבאלוס
4. סטיוארט
5. קרייג
6. טומאק
7. סייפס
8. רטריי
9. סאבאטג'י
10. בייקר

250 מערב אליפות

1. קן רוקזן, 163 נק'
2. איליי טומאק, 158 נק'
3. קול סילי, 135 נק'


450 תוצאות

1. וילופוטו
2. מילספס
3. דאנג'י
4. קנארד
5. ברשה
6. ברייטון
7. היל
8. שורט
9. פיאק
10. ריד


450 אליפות

1. ריאן וילופוטו, 346 נק'
2. דייבי מילספס, 318 נק'
3. ריאן דאנג'י, 315 נק'


תגובות לכתבה
1.רז 29-04-13
עדיף היה לחכות להכרעה בסבב האחרון רק בשביל המתח בוגאס
בכל מקרה מגיע לווילופטו להיות האלוף
תודה על עוד סיקור מהנה
2.דקל 01-05-13
דנג'י בדרך הנכונה, בתקווה שיקח אליפות בשנה הבאה.
תודה לטל דשא על הסיקורים.
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 17:41-24.