טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
רד בול אקס פייטרס, דובאי. סבב 2


   14-04-2013 , אלון זעירא    
  שלח כתבה זו בדוא"ל

הסבב השני של תחרות ה"רד בול אקס פייטרס" נערך בדובאי וסיפק לעשרות אלפי צופים אדרנלין אקשן, רעש מנועים והמון זמן אוויר. אלון זעירא עם הפרטים.

מאיפה להתחיל? מהתרסקות בחצי הגמר של מנצח הסיבוב הקודם תום פייג'? מהחזרה הפנטסטית של מאט ריבל? או מהניצחון של אלוף 2011 דני טורס?

אז נתחיל מהסוף. המנצח הגדול של הערב היה הרוכב הספרדי, אלוף 2011, דני טורס, שניצח בגמר את אלוף 2012, לוי שוורד. דני רכב בצורה חלקה מהירה וביצע תרגילים עוצרי נשימה. נכון שלא ראינו ממנו משהו שלא ראינו בעבר, אבל הרכיבה החלקה ומגוון התרגילים שלו נתנו לו את הניצחון. נוסיף לכך שרצות שמועות שהוא עובד על תרגיל חדש, ככה שמעניין מתי הוא ישלוף אותו מהכיס.

אלוף 2012, לוי שוורד, הציג גם הוא הופעה מכובדת ואפילו הראה מספר תרגילים חדשים כמו "בק פליפ דאט בדיי", שזה משהו ממש מטורף, תאמינו לי. אבל למרות הכל זה לא הספיק לו מולי דני טורס שבאמת נתן את אחד הסבבים הטובים שלו.
ואם אתם שואלים את עצמכם איפה הצרפתי תום פייג', מנצח האירוע הקודם במקסיקו, אז הוא סיים במקום השלישי אחרי שהפסיד בחצי הגמר ללוי שוורד. הסיבוב של תום פייג' בחצי הגמר היה מעולה; הוא נתן את כל התרגילים המיוחדים שלו, אלה שרק הוא מחזיק בהם, ונדמה היה שהוא הולך לניצחון ומשם לגמר מול דני, אבל בקפיצה האחרונה שלו ניסה לבצע "בק פליפ סופרמן" (שלפי רבים היה מיותר, והוא היה מנצח את חצי הגמר גם בלי זה), אבל התרסק בנחיתה ובכך גמר את הסיכוי לעלות לגמר. חשוב לציין שתום לא עושה בק פלים מאז שנת 2009, שנה בה התרסק בצורה קשה כתוצאה מתרגיל כזה והיה בקומה. אז מה פתאום הוא חוזר מבצע בק פליפ בתחרות ועוד עם סופרמן באמצע?
השמועות מדברות על כך שתום לא מבצע בק פליפים אלא רק משתמש בתרגילים המיוחדים שלו, בזמן שאחרים כן עושים ולא מקבלים מספיק קרדיט בניקוד על כך מולו, ולכן קשה מאוד לנצח אותו. מכאן, כנראה שתום לא רצה לשמוע את הדיבורים האלה והחליט להראות לכולם שגם הוא יכול לסובב את האופנוע באוויר. הפעם זה לא הצליח אבל אנחנו מצפה ממש לראות אותו באירוע הבא.

עוד חשוב לי לציין את הרוכב השוויצרי, מאט ריבל, שעבר שנתיים לא קלות בכלל וחזר להתחרות ואף הציג את תרגיל ה"פלייר"; סיבוב של האופנוע על הצד. טוב לראות אותו שוב רוכב!

האירוע הבא יערך בתאריך ה- 11.05.2013 בארה"ב במסלול "גלן הלן" המפורסם. שנה שעברה זכה שם טוד פוטר, הרוכב האמריקאי שעדיין לא הגיע לחצי הגמר בסבבים הקודמים. מעניין יהיה לראות אותו שוב במגרש הביתי שלו.
נתראה בסיקור הבא!

הניקוד לאחר הסבב השני

1. דני טורס, ספרד, 180 נקודות.
2. תום פייג', צרפת, 165 נקודות.
3. לוי שוורד, ניו זילנד, 145 נקודות.
4. רוב אלברג, אוסטרליה, 110 נקודות.
5. ג'וש שיהאן, אוסטרליה, 65 נקודות.תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 03:12-24.