טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
סבב מס' 13, יוסטון טקסס. סיקור


   07-04-2013, טל דשא    
  שלח כתבה זו בדוא"ל

האליפות מתקרבת לסיומה וכבר רואים את האלוף ברקע עם הירוק בעיניים. סבב מספר 13 ביוסטון טקסס נותן לנו בראש ומבהיר לנו חד משמעית מי הולך להיות האלוף השנה.הסבב בטקסס הוא סבב חשוב מאוד מבחינה היסטורית, זה היה המסלול הראשון אי פעם שנערך בו מרוץ סופרקרוס של ה- AMA האמריקאי בחמש עשרה למרץ, 1974. האליפות חוזרת בדיוק למקום שבו היא הפסיקה לפני שבועיים, כאשר אז, ריאן ווילופוטו ניצח את המרוץ הרביעי ברצף ואת השביעי שלו במהלך כל העונה, בדרך לאליפות השלישית שלו ברצף. דבר שהוא בפני עצמו נדיר ושמור רק לרוכבים מאוד מסוימים.

הערב התחיל עם מרוצי היט (דירוג) כאשר במרוץ הראשון ריי קנארד מנצח את ג'סטין ברשה, ג'וש היל ודייבי מילספס. ההיט השני יוצא לדרך ומייק אלסי טס קדימה כאשר ווילופוטו נצמד לו לזנב. בהקפה השניה ווילופוטו ממשיך להצמד לווילופוטו לזנב ומבצע עקיפה. אחריי הקפה וחצי מגיע דגל אדום ועוצר את המקצה בעקבות התרסקות של שני רוכבים כמה הקפות לפני. המרוץ מתחיל מחדש וסטיוארט עוקף את אלסי בדרך למקום שני. בסופו של דבר ריאן ווילופוטו מנצח מסטיוארט, אחר כך מייק אלסי, ריאן דאנג'י ומאט גורקי במקום החמישי.

ריאן ווילופוטו

450


כל הרוכבים עומדים על הגייט ומייק אלסי לוקח בפעם השניה היום את ההולשוט, אך לפני שנגמרת ההקפה, ווילופוטו מסתער קדימה ובחלוף עוד הקפה גם טריי קנארד המצוין עוקף את אלסי, כאשר האחרון נראה חלש ומתחיל לאבד מיקומים, וגם ריאן דאנג'י וסטיוארט עוקפים אותו. בהקפה השביעית דאנג'י עוקף את קנארד וכמה פניות אחרי סטיוארט משלים גם עקיפה על קנארד.

כאשר המרוץ עובר את נקודת החצי שלו, לווילופוטו יש יתרון של כמעט כחמש שניות על שאר השדה. ישנה רגיעה ונראה שסדר סיום המרוץ יהיה ריאן ווילופוטו, דאנג'י, סטיוארט, קנארד, וברשה, אך פתאום סטיוארט נופל ברגע של חוסר ריכוז וחוזר למרוץ; רוכב מאוד לאט ורגוע וברור שמשהו עובר עליו. סטיוארט נכנס לתוך רחבת הטיפולים ויוצא מהר החוצה חזרה למרוץ לאחר שנראה כי סידרו לו בעיה בפרונט. כמה הקפות מאוחר יותר הוא פורש מהמרוץ מאוד מאוכזב.

המרוץ מסתיים ללא דרמות נוספות כאשר דאנג'י וקנארד מאחורי ווילופוטו, בניצחון מאוד חשוב במקום ההיסטורי הזה. ווילופוטו אמר אחרי המרוץ: "זה היה מרוץ חשוב לנצח בו, המסלול היה קשה. הצלחתי להשיג פתיחה טובה ורציתי לדחוף קדימה מתחילת המרוץ היום ולהיות בין הראשונים לפניי שנגיע לרוכבים שעוקפים אותם בהקפה".
בסופו של יום, אנו רואים שהעקביות של ווילופוטו בחמישה מרוצים האחרונים היא מטורפת לחלוטין, כבר הרבה זמן שלא שלטו כך ביד כל כך חזקה במרוצי הסופרקרוס ומסתמן שווילופוטו – למרות שידענו את זה קודם – יכול להתברג בסוף העונה הנוכחית כאחד הרוכבים הטובים בהיסטוריה המודרנית של הסופרקרוס.

דייבי מילספס

250 מזרח

המרוץ מוזנק ויש כאוס מוחלט בפניה הראשונה כששבעה רוכבים נופלים בכל מיני מקומות בפניה הראשונה. האיש שיצא עם ידו על העליונה מהברדק הזה הוא בלייק וורטון, אבל לפני שנגמרת ההקפה הראשונה מרווין מוסקין עוקף ועובר למקום הראשון. בתחילת ההקפה השניה וורטון מחזיר טובה למוסקין ועוקף אותו כאשר מאחוריהם ממוקם וויל האן על ההונדה כשהחבורה הנ"ל מתחילה להתרחק משאר השדה.

בהקפה השישית מוסקין עושה טעות כאשר הוא מנסה לעקוף את וורטון, יוצא מהמסלול ונופל, אך חוזר מהר למסלול למקום השלישי. האן מתחיל לרדוף אחרי וורטון אבל לא יכול לו היום. וורטון מנצח את המרוץ כאשר השלישייה הראשונה באליפות היא גם השלישייה הראשונה במרוץ, והכל פתוח לפני המרוץ הבא שיערך ביום ראשון הקרוב במסלול מטרודום שבמיניאפוליס.

בלייק וורטון

450 תוצאות

1. ריאן ווילופוטו
2. ריאן דאנג'י
3. טריי קנארד
4. ג'סטין ברשה
5. דייבי מילספס
6. ג'סטין ברייטון
7. אנדרו שורט
8. ג'וש היל
9. ג'ייק ווימר
10. ברוק טיקל

450 אליפות

1. ווילופוטו 277 נק'
2. מילספס 256 נק'
3. דאנג'י 252 נק'


250 מזרח תוצאות

1. בלייק וורטון
2. וויל האן
3. מרווין מוסקין
4. טילור ברוס
5. גווין פייט
6. קול טומפסון
7. פי ג'יי לרסן
8. ל. ווינסנט

250 מזרח אליפות

1. האן 156 נק'
2. מוסקין 148 נק'
3. וורטון 138 נק'
תגובות לכתבה
1.אוי באבא... 08-04-13
מה יהיה באבא???
2.איזה קרחנה 08-04-13
הם לא מתעייפים!!! כמה הקפות יש במרוץ? כמה זמן זה לוקח בערך?
3.טל 14-04-13
בכל מרוץ יש כעשרים הקפות זה לוקח בין חצישעה ל 45 דקות לכל מרוץ 450סמק ובנוגע לכושר שלהם...הם מתעייפים אבל החברה המובילים הם בכושר כלכך טוב שהם מסוגלים לרכב בזמנים מאוד מהירים לאורך כל המרוץ. סורי על הזמן שלקח להגיב
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 04:09-24.