טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
אנדורו 2013 - סבב חמש - סדנת האלופים


   10-03-2013, אורי יעקובוביץ'   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

לאחר פגרה ארוכה ליגת האנדורו חוזרת לפעילות בסבב החמישי שהתקיים בבקעת הירדן. שינויים מפתיעים מחוץ למרוץ והצגה גדולה של כרמי על המסלול.

חריץ נחל ברוחב של מטר וחצי ובעומק של מטר לערך, נמצא מטרים ספורים לפני עלייה גדולה, שהופכת טחונה לכדי הר של פודרה. בסיבוב הראשון החריץ גורם לכל המתחרים בקטגוריה המקצועית להוריד את הגז ולהיכנס לעלייה ממצב לא אידיאלי. כצפוי - הרבה לא הצליחו לחצות אותה במכה הראשונה וגם לא בשנייה. מלחמות היגוי עם האופנוע, התחפרויות עמוקות, נפילות ובזבוז עצום של אנרגיה ובעיקר זמן. כך עובר רוכב אחר רוכב, מי עם מי ומי עם טכניקה קצת יותר ממוקדת ואז הגיע כרמי! שלישי, פול גז, הבחור מתעופף מעל החריץ הסורר וממשיך במעלה ההר כאילו תחת גלגליו כביש סלול של מ.ע.צ., הבחור מסדנת האלופים מסדר לעצמו מבעוד מועד רוג'ם אבנים קטנטן, שנראה כפרט שולי לחלוטין, אך מצידו של כרמי זה לא אחר מאשר מסלול המראה לצליחת ערוץ הנחל ולא פחות חשוב המשך תנופה לעלייה גובת הקורבנות.
את המהלך הזה של כרמי, חיקו לאחר ההקפה השנייה וביתר ההקפות גם שאר רוכבי הקטגוריה המקצועית. סדנת האלופים או לא?!

יום שבת 09/03/2013
ליגת האנדורו חוזרת לאחר פגרה ארוכה, הסבב החמישי נדחה פעמיים, בפעם הראשונה בשל מזג האוויר ובפעם השנייה בשל בעיות בירוקרטיה כאלו ואחרות. חלק מהמשתנים היה לשמוע את דעת הקהל וחברי העמותה החליטו כי הסבב החמישי יתקיים על פני יום אחד בלבד, ולא על פני יומיים כפי שהתקיים בסבבים הקודמים. קצת יותר מ- 50 רוכבים נרשמו, קצת פחות זינקו ו-38 הצליחו לסיים.
המרוץ בשיטת ספיישל טסט, כשהפעם הייתה הפרדה קלה בספיישל ובמסלול ההתשה בכדי לאפשר לרוכבי הקטגוריות המקצועיות אקשן ואתגר, או אם תרצו בכדי להקל על הקטגוריות העממיות, הסניורים והמתחילים. 35 דקות למחזור הקפות התשה וספיישל, שש למקצועית, חמש לעממית וארבע למתחילים. שש דקות בממוצע להקפת ספיישל ומרבית הרוכבים זכו למנוחה של חמש עד עשר דקות. מזג האוויר מצויין, עיכוב קל של חצי שעה ויצאנו לדרך.

קטגוריות מקצועיות
שורת המתחרים דלילה יחסית, והקרב בין רוכבי הקטגוריות נראה על פני השטח כקרב אחיד ללא הבדלי נפח מנוע ומין. תחילה נמרוד חמו קבע את התוצאה המהירה בהקפה הראשונה אך מכאן ואילך התוצאות של כרמי בקטגוריה המקבילה הן אחידות ומהירות והוא פותח פער מהקפה להקפה עד לניצחון מוחץ עם פער של יותר משתי דקות מחמו או לבא אחריו בקטגוריה, כחמש דקות שלמות, דרור כהן. למען הסדר הטוב בקטגוריה E-1 חמו מנצח בפער, במקום השני רון שטפל הצעיר שנלחם בחוזקה עם העלייה המדוברת ואף חיבק אותה לא אחת. במקום השלישי גל חסון וסוגר את הרשימה רועי שלומי, השניים דרך אגב היו היחידים שלא השתמשו באותה מקפצה ועלו את העלייה בכל פעם מחדש מהמקום.
במקצועית E-2 כרמי כמובן על העליונה, כשאחריו דרור כהן עם רכיבה עיקשת שהביאה לו את הגביע ובמקום השלישי נתי זיו עם יום לא טוב אחרי שתי נפילות ובזבוז זמן היסטרי. גם הדר עציוני לא הבריק במיוחד וסיים רביעי עם אותן סיבות.

במקצועית E-3 נותר קרב של אחד על אחד, בין תומר 'החייה' שמש לבין בר נוב. נראה שלשמש היה קצת יותר קשה להסתגל לתוואי הקרקע מאחר ובר נוב ביום מצויין קורע את המסלול וקוטף את המקום הראשון בגאווה. ומנקודה זו קריאה לנועם הימן - תפסיק להיות מופתע, המקום הראשון בפודיום זה המקום הטבעי של נוב.

קטגוריות עממיות
בעממית הקטנה תהפוכה בחוד בהקפה האחרונה. איתי גרואג מוביל בגדול בשתי ההקפות הראשונות. אחר כך מוריד מעט את הקצב ובהקפה החמישית הוא כבר עייף מדי ולא מבחין בניר שחם שעוקף אותו בסיבוב ולוקח את ההובלה. שחם התחיל חלש בהקפה הראשונה אך לאחר מכן השקיע כל מאמציו וקטף את הפירות. גרואג שני ואלירן סלם על ההונדה HM עם רכיבה ממוקדת יותר מבעבר מסיים שלישי. בעממית E-2 סער יעקב עם הצגת יחיד, הוא קובע זמנים מאטמוספירה אחרת, ואף על פי קנס זמנים בן דקה וחצי הוא מסיים ראשון בפער של שתי דקות. מעיין סבי קצת יותר מפוקס מחבריו היום והוא במקום השני. הצמד חמד על האפרליות- רפאל קבסה את ירון יעקובוביץ לא מבריקים במיוחד ומתקשים בקרקע המפודרת. קבסה מקדים את יעקובוביץ ומסיים שלישי. בעממית E-3 יש התעוררות כששלושה רוכבים מזנקים. בהם צ'פל'ה, ברל'ה ו... שגיא שוורץ, יו"ר התאחדות בכידואנים שבא לראות איך הדברים נעשים מבפנים, סוג של בוס בהסוואה.

ממש בהתחלה שוורץ שובר את האגזוז, ולאחר מכן על סף שבירה נפשית כשהוא מרחם על הכלי הצורח ושוקל לפרוש. בעידודו של נועם הימן הוא נשאר על המסלול, מצליח לסיים ועל המאמץ הוא מקבל את המקום השלישי. ברל'ה לא בדיוק מסתדר עם תוואי הקרקע והוא מספתק במקום השני כשזאב צ'פל'ה שליו שוב כובש את המקום הראשון.

קטגוריות סניורים
קחו חפיסת קלפים, תערבבו אותה טוב טוב והסדר שיצא לכם זה בערך מה שקרה בקטגוריה של הסניורים. בסופו של יום רמי צמח הוא זה שעומד על המדרגה הגבוהה אחרי שקטף את הבכורה מעמית גול שהחזיק בהובלה במשך מספר הקפות, אחרי שעקף את זוהר גלילי שחטף פאנצ'ר. דרור כהן מצליח לגנוב את המקום השני ועמית גול נאלץ להסתפק במקום השלישי.

קטגוריית מתחילים
חמישה רוכבים עם מדבקות לבנות המסמנות את המתחילים. נועם דהן, הנער הארוך כשרוך, ממשיך לתת בראש ולצבור גביעים גדולים למדף הקטן בחדר. הגיוס קרב ובא וצריך לקשט אותו - עלה והצלח. במקום השני מיכאל אפשטיין עם רכיבה לא רעה לתוואי השטח. במקום השלישי, לאחר פגרה ארוכה במיוחד של ליגת הטרקטורונים, רמי קסנטיני עובר לדו גלגלי וקוטף גביע. בהקפה הראשונה הוא נופל ומאבד זמן יקר על שטות אך לאחר מכן הוא מתאפס ומתייצב עד לסיום.

ואיפה יוני לוי אתם שואלים?
הבחור לפני ארבע שנים עשה תאונה עצמית עם ריינג'ר בשטח, עברו הימים ועכשיו הוא קיבל שלילת רישיון על תאונה עם נפגעים. מה זה קשור? בעידן הספורט המוטורי החוקי של ישראל לשנת 2013 - אין לך רישיון נהיגה - אל תתחרה. כמה שזה מעצבן וכמה שזה לא מובן (הרי ילדים בלי רישיון כן יכולים לרכב) עולה הסוגיה לגבי הקשר בין הרישיון התעבורתי ורישיון המרוצים. לוי מאבד את הסיכוי לתואר האליפות כבר בשלב זה של העונה.

טבלת זמנים
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.זיו כרמי 10-03-13
תיקון לגבי הכתבה, לא אני בניתי את הקיק איר שהיה לפני הנחל!
כאשר הגעתי למקום בהקפת מדידת הזמנים הראשונה כבר היה קיים.
(שלא ישתמע כי אני סידרתי את זה)
היה כיף
תודה על התמונות המדהימות

זיו
2.גל 10-03-13
שטפל אתה תותח על! איזה נחישות כל הכבוד
3.איתי 10-03-13
איזה רוכבים חיות. כל הכבוד היה מרוץ משובח וכתבה טובה מאוד.
4.המעריצה הג'ינג'ית 10-03-13
איך לוי מאבד סיכוי לאליפות?!?! הוא עדיין מדורג ראשון בפער, ומי קבע כמה השלילה שלו? מי אתה מי? אלן דלון?!?! (-;
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 19:30-24.