טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
ברוך הבא לממלכת האקשן


   17-01-2013, יובל שלומי   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

250 או 450 סמ"ק? שתי פעימות או ארבע? חדש או משומש? יובל שלומי מגיש את המדריך המלא לרוכב המוטוקרוס המתחיל. כתבה שנייה בסדרה, או: האופנוע הראשון שלי.

הדבר הראשון שדרוש כשמתחילים לרכוב מוטוקרוס הוא לבדוק עד כמה הרצון הזה בוער בעצמות ועד כמה ניתן להקדיש לו את תשומת הלב הראויה. חייבים להיות בטוחים במאת האחוזים שזו לא גחמה חולפת, מכיוון שבניגוד לענפי ספורט עממיים, כמו אתלטיקה או משחקי כדור למיניהם, מוטוקרוס הוא ספורט יקר.
הדבר השני שמומלץ לעשות, לפני שמשקיעים זמן וכסף, הוא לנסות למצוא רוכב מוטוקרוס ותיק ומנוסה, שיאפשר לרכוב רכיבת ניסיון על האופנוע שלו (עם ציוד מגן, כמובן) כדי לחוש את עוצמת האופנוע וכדי לבדוק, באופן ראשוני מאוד, אם יש חיבור לספורט. לא מעט אנשים, מכל הגילאים, היו בטוחים שמוטוקרוס מתאים להם, רכשו את כל הציוד הדרוש ולאחר תקופה קצרה גילו מסיבות שונות שטעו ונאלצו לוותר על החלום ולמכור את האופנוע ואת הציוד הנלווה, בהפסד כמובן. אם בכל זאת נפלה ההחלטה להיכנס לתחום - ברוך הבא לממלכת האקשן.


"הדבר הראשון שדרוש כשמתחילים לרכוב מוטוקרוס הוא לבדוק עד כמה הרצון הזה בוער בעצמות"

אני אתחיל ברשימת הרכישות ההכרחיות והסכומים הממוצעים לכל רכישה. ניתן כמובן לקנות את אותו מוצר בסכום גבוה יותר או זול יותר, תלוי במצבו או באיכותו. המוצר הראשון הוא מן הסתם אופנוע מוטוקרוס מקצועי. זוהי הקניה החשובה ביותר. ההמלצה שלי היא אופנוע בנפח 250 סמ"ק, ארבע פעימות, מודל גבוה ככל שהתקציב מאפשר. זהו אופנוע שמתאים מאוד לרוכב מתחיל, מכיוון שהוא ידידותי וללא כוח שמתפרץ בפראות יחסית לאופנוע בעל מנוע שתי פעימות או בעל מנוע ארבע פעימות בנפח 450 סמ"ק. עדיף מודל גבוה מפני שאופנועים אלה עובדים קשה והבלאי שלהם יחסית גבוה. אין טעם לרכוש אופנוע ישן שגורר הוצאות תיקונים גבוהות, מתסכל בכל פעם שנאלצים להימנע מרכיבה כשהאפנוע מושבת, וחשוב יותר - הבטיחות ברכיבה; חד משמעית, אופנוע ישן הוא אופנוע לא בטיחותי לרכיבה במסלול מוטוקרוס.
המחיר של אופנוע מוטוקרוס 250 סמ"ק ארבע פעימות משנת 2008 הוא בערך 28 אלף ש"ח. לפני הקניה כדאי מאוד לבדוק את תקינותו במוסך המתמחה בתיקוני מוטוקרוסים. מחיר הבדיקה הוא כ- 300 ש"ח. בכתבה הבאה נגלה שיש עוד הוצאות.

"המחיר של אופנוע מוטוקרוס 250 סמ"ק ארבע פעימות משנת 2008 הוא בערך 28 אלף ש"ח"

* הכותב הוא ממקימי "עמותת מועדון המוטוקרוס הישראלי" ופרשן אורח בשידורי המוטוקרוס של ערוץ הספורטתגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 06:39-24.