טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
מוטוקרוס 2012 הסבב השישי והאחרון


   13-01-2013, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: אנדריי איגנטוב

ליגת המוטוקרוס סוגרת את העונה במרוץ השישי בווינגייט, אקשן מטורף כחול לבן והבטחה גדולה לעתיד הקרוב.

אין ספק כי הרבה מעבר לתיאור המרוץ, מה היה ומי היה, התו המעניין מכולם הוא עצם העובדה שליגת המוטוקרוס הישראלית מסיימת את עונת 2012 בהצלחה. הליגה הראשונה, כחול לבן, חוקי למהדרין, כל זאת ועוד, וזהו המתכון לספורט מוטורי בישראל. הארגון ברמה כמעט מושלמת, סדר ועמידה בזמנים בהזנקות, הפנינג שלם מסביב.

כמעט 50 משתתפים, מספר לא מבוטל, אם כי יש מקום לצפות ליותר רוכבי מוטוקרוס על אופנועי מוטוקרוס, ופחות רוכבי אנדורו, ביחס הפוך למה שהתקיים במרוץ הנוכחי. נמשיך לפתח ציפיות ויום יבוא ורוכבי אנדורו מקצועיים, כמו אלו שהופיעו במסלול במהלך העונה, יוכלו להרשות לעצמם, להחזיק גם אופנועי מוטוקרוס טהורים, לאחר כניסת גל הספונסרים המיוחל.

ונעבור לאירוע, הסבב השישי והחותם של עונת 2012:
בשלב הראשון, איחוד קטגוריות בין רוכבי הקטגוריות העממיות והמקצועיות באנדורו ובין רוכבי קטגוריית הלייטס והמקצועית הפתוחה במוטוקרוס, הפכו את המסיבה לעוד יותר מלהיבה לקהל. יותר אופנועים, יותר גזים ובפחות זמן, אז מה אם לא כולם יודעים מי באמת עם מי, כל עוד עבודת המזכירות דופקת, הקהל מרוצה וזה מה שחשוב.

22 רוכבי מוטוקרוס, ותחילה הג'וניורים:
מתוך חמישה נותרנו עם שלושה על המסלול, מעיין הראל ועמית לביא בג'וניורים וגלב פרומונוב בסופר ג'וניורים. איזה כיף שיש לנו קטגוריות שכאלו. לביא מככב בשני המקצים ומנצח ביד רמה את הראל שהשתפר במעט במקצה השני. פרומונוב, יחידי בקטגוריה, לא משחק על המסלול ונותן הצגה לקהל שמתלהב מהזאטוט שנותן בגז.

בקטגוריות המתחילים, רגב צרפתי מגיע מהדרום הרחוק, והוא הגורו של רוכבי מושב זוהר, כיאה לאחד כזה הוא מגיע ונותן הצגה כפולה וניצב במדרגה הגבוהה ברוב כבוד והדר. אביתר כהן ואופיר אמיר במקומות השני והשלישי בהתאמה, גם הם עם תוצאות דומות בשני המקצים. עוד שישה רוכבים בקטגוריה ובסיכום המקצים להלן הדירוג: רביעי - דניאל דרור, חמישי - קרול אברוטין, שישי - יריב לוי הוותיק, שביעי - עידן מכלוף, שמיני - רועי קליין שהתרסק חזק במקצה הראשון ולא התאושש במיוחד גם במקצה השני, אך בכל זאת גנב את ההצגה לאחר הצעת נישואין מוצלחת לחברתו נטע, לכל תשואות הקהל. סגר את הרשימה אור אלימלך במקום השמיני.

קטגוריית המוטוקרוס הפתוחה עם שלושה רוכבים בלבד: עידו כרמון, שחר בלולו וחיים אוחנה, שסיימו את שני המקצים לפי הסדר הנ"ל וכך גם הדירוג הכולל המכתיר את כרמון לאלוף העונה.
זה המקום לעצור ולפרגן בגדול לכרמון שמזה שנים נחשב לאחד מרוכבי המוטוקרוס הבכירים, אך בשל היעדר ליגות סדירות בשנים האחרונות, לא הצליח להעמיד על המדף גביע ראוי. הוא אמנם מככב בגדול גם בליגת הסופרמוטו ומבקר לעתים בליגת האנדורו, אך כעת הוא מקבל את התואר הנכסף לו חיכה מזה מספר שנים. אז הנה ההוקרה האישית שלנו - עידו כרמון כבוד!

מוטוקרוס לייטס, היא הקטגוריה עם האופנועים הקטנים יותר בנפח המנוע, אך בטח לא נופלת ברמת העניין על המסלול. שבעה רוכבים כאן ובהם שמות מוכרים וידועים, שגם החליפו מיקומים בין המקצה הראשון לשני ולהלן הדירוג הסופי:
רועי שלומי על המדרגה הגבוהה לאחר שניצח את המקצה השני עם ניקוד זהה לאריאל דדיה המעופף שניצח את המקצה הראשון וסיים שני לאחר מכן. במקום השלישי דור עטיה שסיים רביעי במקצה הראשון ושלישי במקצה השני. דוד פרומונוב חולק ניקוד עם גיא אליתים והם במקומות הרביעי והחמישי, במקום השישי נדב שוורץ ושביעי ואחרון זהו רוני רגף, שסיים שלישי במקצה הראשון אך לא הצליח לשחזר את העבודה במקצה השני אותו סיים ללא ניקוד.

אנדורו
28 רוכבים בשלוש קטגוריות - מתחילים, עממית ומקצועית.
קטגוריית המתחילים הייתה העמוסה מכולן עם 17 רוכבים בהם גם רוכבת אחת, מוניק אורבי.
ניר שחם היה כוכב היום בקטגוריה עם שני ניצחונות בשני המקצים. במקום השני שי מנצור עם צבירת ניקוד עדיף בשני המקצים ושלישי אסף דותן. בזה אחר זה דורגו יתר המשתתפים לפי הסדר הבא: גל גונן, דור דנציגר, כיסי לוי, אוריה פרנקו, דורון מור, דין גופר, נתי בר, יוחאי חכם מכוכבי ליגת הסופרמוטו, יניב אייזנר, ארד סלע, איציק למברוזו, מוניק אורבי, אייל מור ורן ציוני שלא סיים את המקצה השני.

הקטגוריות העממית והמקצועית אוחדו כאמור, ולהן תוצאות העממית לאחר הדירוג הכולל:
נדב רונן ראשון לאחר שסיים ראשון במקצה הפותח ולאחר מכן סיים שני, יותם סטריקובסקי במקום השני לאחר שסיים במקום השלישי במקצה הראשון וראשון במקצה השני, טל אייזנברג שלישי וחותם את הרשימה אלירן קדר.

בקטגוריית האנדורו המקצועית, זיו כרמי ממשיך לעמוד בגאווה בעמדה הגבוהה כיאה לבעלים של בית הספר לאלופים. רון שטפל הצעיר מתמקם בדירוג במקום השני ותומר שפירא במקום השלישי. השניים, שטפל ושפירא מראים לכולם כי העולם שייך לצעירים והם רק בתחילת הדרך. רביעי גל חסון, חמישי עופר קלגרד, שישי תומר שמש שידע ימים יפים יותר ושביעי טל דנינו.

תודה רבה לכל המארגנים, במיוחד לאיתי דור וירון ברבי מפיקי האירוע, לרשות לנהיגה ספורטיבית ולעמותת המוטוקרוס הישראלי.

לאחר סיום שכזה כולנו ציפייה לעונת 2013
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.רן ציוני 13-01-13
"ורן ציוני שלא סיים את המקצה השני"?
גם את המקצה הראשון לא סיימתי, שרפתי קלאצ'!
get your facts straight!
2.Alon lavee 14-01-13
כתבתם בג׳וניורס מעיין הראל ועמית לביא זה הפוך מעיין לביא ועמית הראל
3.עידו כרמון 15-01-13
תודה רבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 10:34-24.