טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
מלך הביצה


   06-01-2013, שלמה סטובצקי   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: אבגר אידן

כ-2000 צופים, אופנועים מעופפים, ג'יפים שקועים ובוץ , אוי, כמה בוץ. דרך השטח 4X4 ספורט עממי - מכתירים את מלך הביצה בעוד אירוע מסוגנן וצבעוני.

עוד יום שישי הגיע ובמקום שנת הצהריים, מגיעים לאירוע של דרך השטח 4X4 ספורט עממי. חיים כהן הוא האיש מאחורי העמותה, וביחד עם יריב קלר יזם את האירוע החדש "מלך הביצה", בהמשך ישיר לסדרת האירועים שראינו עד כה בתקופה האחרונה מלך ההר ומלך הבור כהן מצא את המקום המושלם לאירוע הזה - מתחת לחיריה. יש שם ערוץ ביצתי, טריבונות טבעיות והרבה מקום חניה לקהל שיגיע. והוא הגיע: כמות מטורפת של צופים, שנאמדה בכ-2000 איש (שביל החניה נמתח לאורך קילומטר שלם לפחות וחנו בו משני צידיו).
המקום חולק בצורה מקצועית, יש לציין, לתחום קהל ותחום המופע ושובץ בסדרנים, שלטי הכוונה, תגי תפקידים וכמובן נותני חסות. כהן לא חסך גם הפעם ודאג שה"אופנועים המעופפים" יגיעו כדי לתת את המופע המדהים שלהם המתגרה בכוח המשיכה.

צילום: אבגר אידן

די הרבה משתתפים עמדו באירוע בשישי על קו הזינוק, במטרה לטבול בביצה מולם. עם זאת, לשניים מתוכם התפרק הג'יפ על קו הזינוק. המסלול היה קצר אך עם שיניים גדולות ותוך דקות ספורות התמלאה הביצה בפגרי ג'יפים הקבורים עד מעל הטמבון בבוץ הקרמי ודביק. כהן, שדאג מבעוד מועד לרכבי חילוץ, פער את עיניו כשהרכבים התחילו להעלם מתחת לפני השטח. כדי להצליח לחלץ אותם היה צורך בכבלים ארוכים מאוד, על מנת שהמחלצים יעמדו על קרקע קשה.

צילום: אבגר אידן

אבל אם הג'יפים השקועים גרמו למחיאות כפיים סוערות, כך גם הבודדים שהצליחו לבחור קו נכון, ובעזרת מנוע בשרני ורגל כבדה על הגז הצליחו לעבור את הביצה מצד לצד, זכו למחיאות כפיים סוערות אף יותר.
אריה ביטא היה הראשון שחלף על הביצה, עם רגל דבוקה לרצפה ואש בעיניים, תוך העפת רגבי בוץ לגבהים מטורפים. המפלצת האדומה של ברוך, שהגיע רק כדי לשחרר את החלודה מהמכלולים, פשוט נסעה את המסלול כאילו היא על כביש 6, כמעט אפשר לומר – משעמם. בזמן החילוצים המשיכה באגי אחת לתת שואו במעבר מצד לצד, תוך הפיכת הנהג לפסל בוץ חי. יריב קלר, שלא היה יכול להתאפק יותר, הצטרף לסיבוב אחד וחזר כמו אחרי טיפול בוץ בספא (ללא שטיפה).

צילום: אבגר אידן

הקהל המשיך לשטוף את המקום תוך כדי האירוע, וגלש מעבר לגבולות הגזרה שעליהן חשב כהן, עד כדי סתימת המקום, כולל המסלול. הפעם כהן לא ויתר ועד ירידת הקהל מהמסלול, לא המשיך את האירוע. בשלב זה פרשתי עם שני הצלמים שהגיעו איתי, אבגר ואלון, לטובת כתיבת הכתבה ועריכת הווידאו.
זה היה אירוע מוטורי רב יופי שנוהל במקצועיות, ותרם לכך גם הקהל הרב שהגיע והיה יותר ממושמע מהאירועים הקודמים. אני כבר מצפה בכיליון עיניים להכנסת סוג האירועים הללו לחוק המוטורי ולהקמת ליגת עבירות ססגונית ותחרותית, להנאת הקהל.

צילום: אבגר אידן
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.אלון זעירא 06-01-13
יופי של כתבה!
היה אירוע מעולה!
2.דקל מוטי 06-01-13
כתבה מסודרת וטובה ,כייף לקרוא
3.ליאור 06-01-13
איך פספסתי ... איך
4.טעות שלא באתי... 06-01-13
איזה גלריה לפנים!!!!נזימה מספר 1
5.תיאהא עדנאן 06-01-13
אתה לו הוגן שאתה מתעלם ממלך הביצה האמיתי ולא מזכיר אותו בכתבה משום שהו????????
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 06:05-24.