טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
ראלי חוצה ישראל - 2012 - מגולן ועד אילת


   16-12-2012, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

באחה חוצה ישראל, אירוע הדגל של הספורט המוטורי הישראלי, במתכונת מחודשת. ארבעה ימים, חמישה מקטעים, שעון חורף וכ-500 קילומטרים מגוונים במיוחד.

ראלי חוצה ישראל, המרוץ המרכזי של ליגת באחה ישראל ואירוע הדגל של הספורט המוטורי הישראלי, תם ונשלם. חוק הספורט המוטורי הביא עימו לא מעט שינויים במבנה המרוץ והמתכונת המחודשת צלחה את התלאות ותו הסיום התקיים בטקס חגיגי בקניון ההחלקה על הקרח החדש באילת ברוב כבוד והדר. כ-50 רוכבים, על רכבי שטח בקטגוריות שונות, תרו בארץ מצפון ועד דרום במשך ארבעה ימים ולאורך כ- 500 קילומטרים.

פרולוג
המרוץ החל ביום רביעי, כינוס, הרשמה, במקטע מקדים ׳פרולוג׳ לחימום האווירה ולקביעת סדר ההזנקות, ולאחריו תדרוך אחרון לקראת היציאה ליומים רצופים של מרוץ ארוך. רוכבי האופנועים לא השתתפו במקצה בשל עיכוב בבדיקות הטכניות. אף על פי שהתוצאה לא משנה במיוחד מעבר לקביעת סדר ההזנקה ולחיזוק האגו טריפ, היו מי שלחצו חזק על המסלול והיו מי שהתגלגלו עליו בשלוותה.

באחה ישראל
חמישי בבוקר הצוותים מגיעים לנקודת ההזנקה בסמוך ליישוב מרום גולן. על רקע החרמון המושלג באור ראשון ובהמשך למסורת ארוכת שנים, ערן וולנברג מניע את האופנוע ופותח את סדר ההזנקות. בזה אחר זה יוזנקו רוכבי האופנועים, הטרקטורונים, נהגי רכבי השטח הקלים, הטרופי טראק׳ס והג׳יפאים מהקטגוריות השונות. מקטע מדוד מצפון רמת הגולן ועד לקצה המזרחי של הכנרת ss1 – 40 קילומטרים. קטע קישור מנקודת הסיום לאורך גדר הגבול המזרחי עד לגשר אדם שבבקעת הירדן, שם התקיים מקטע הזמנים המדוד השני, ss2, במסלול מעגלי בן כ- 15 קילומטרים. מקטע קישור נוסף דרומה עד לצומת אלמוג ויציאה לקטע המדוד השלישי, ss3, והמרכזי של היום ושל הראלי כולו. מאה וארבע קילומטרים החוצים את מדבר יהודה בדרך רצופה אבנים, סלעים עליות ומורדות. בסיומו נסיעה מנהלתית לכיוון חוות האנטילופות שבערבה לחניון לילה. בוקר יום שישי מקטע קישור עד לנקודת ההזנקה של המקטע המדוד הרביעי, ss4, מסלול מעגלי בן 85 קילומטרים באזור באר מנוחה. לקינוח מקטע קישור ממנוחה ועד למתחם האייסמול בעיר אילת.

אופנועים מקצועי
ארבעה רוכבים - יונתן לוי, ערן וולנברג, זיו כרמי ותומר שמש.
לוי, הבכיר בקטגוריה מזנק כרקטה, ברפרטואר שלו יש רק מקום ראשון בכל הקשור לראלי חוצה ישראל וכבר שנים שאנחנו לא מכירים משהו אחר. בסיום הסטייג׳ הראשון זיו כרמי מאותת לנו- ״חברים, באתי לנצח״ והוא מוביל על פני לוי בעשרים שניות. וולנברג כהרגלו קובע תוצאות יפות ושמש מנסה להתרגל לרעיון של מרוץ ניווט. במקטע השני המהפכה נמשכת; תומר שמש מנצל את היתרון המשמעותי של רוכב אנדורו על גבי אופנוע גדול, הוא פותח גז על המסלול ומנצח את המקצה שתי שניות לפני כרמי וכחצי דקה לפני יוני לוי, וולנברג רביעי תריסר שניות מאחור. המקטע השלישי והמכריע בקרב חבורת המקצוענים שאינם יודעים תקלות ומתרכזים רק בנהיגה וניווט, הביא עמו את רוח השינויים. יוני לוי המנוסה מכיר את הנתונים ויודע כי הזמן והמקום להוציא את מה שהוא יודע.

104 קילומטרים של שטח לא קל בעליל במדבר יהודה רצוף עבודת ניווט לא מבוטלת. לוי פותח את הגז כעז הרים ועוצר את השעון על שעה שלושים ושבע, הזמן המהיר מכלל משתתפי הראלי במקצה זה. כרמי כמעט ארבע דקות מאוחר יותר מסיים שני ולמעשה מאבד את היתרון שצבר בשני המקצים המקדימים ונותר בפער של שלוש דקות. וולנברג שלישי ושמש מסיים רביעי. קטעי קישור לא נחשבים והמרוץ נחתם ביום שישי, בספיישל האחרון. לוי יודע שהוא צריך להגיע לקו הסיום לפני כרמי בכדי לנצח את המרוץ, הוא מעלה ענן אבק ושומר על ריכוז בניווט לאורך כל הדרך. כרמי יודע שזה הזמן האמיתי לתת כל מה שיש ומיד עם הזנקתו מתלבש על ענן האבק של לוי. בסיום הוא מצליח להקדים ב-50 שניות אך הפער מהמקצה הקודם היה גדול מדי והניצחון שייך שוב ליונתן לוי. ערן וולנברג מככב במקצה שבערבה ומקדים את כרמי ביותר מחצי דקה. שמש משתרך מעט מאחור ומסיים רביעי.

תמונות מהגלריהטרקטורונים
בניגוד לשנים קודמות קטגוריית הטרקטורונים סופגת מכה אנושה ורק שלושה מתחרים על הגריד. למרות האמור, שלושת המתחרים הניצבים למערכה הם רוכבים חזקים ומוכרים, בראשם ניר אברמוביץ, שידוע כשחקן מפתח בקטגוריה במרוצי הראלי. שגיא בורשטיין, רוכב 'אוטו קטן'(איתוראן/פנצריית הדרום/ שרון אחזקות) שמתחרה רק במרוצי חוצה ישראל ובכל הזדמנות שניתנת לו כאשר המרוצים אינם מתקיימים בימי שבת. הרוכב השלישי הוא ילד הפלאים נועם דהן, למרות שעדיין לא הגיע לגיל המאפשר לו לרכוש אלכוהול, הוא מככב כבר שנתיים בליגת הבאחה על טרקטורונים ולאחרונה הצטרף לליגת האנדורו אופנועים, ואם זה לא מספיק אז הילד עם שבר ביד מתדלק אופטלגין בקטעי הקישור. במקצה הראשון אברמוביץ פותח חזק, אך הוא נכנס לשלולית עמוקה שהופכת לו את הכלי ומשאירה אותו רטוב כהוגן וחסר זמן יקר, בכל זאת הוא מסיים שני, לפני שגיא בורשטיין. דהן הצעיר מנצח בגדול עם פער של שש דקות.

במקצה השני אברמוביץ' מתאפס ומנצח, שגיא בורשטיין נושף בעורפו ומסיים שני בפער של חמש שניות, דהן מסיים שלישי ומאבד כחצי דקה מהפער שהיה לו. במקצה השלישי, שוב דהן מראה שהעולם שייך לצעירים והוא מנצח בפער של שלוש דקות, כשבורשטיין שני ואברמוביץ' שלישי ארבע דקות מאוחר יותר. הסטייג' האחרון כבר כמעט ולא נחשב, דהן צריך לשמור על קצב טוב, והשניים האחרים צריכים להפוך עולמות בכדי להדביק אותו. מסתבר שבורשטיין האמין יותר ונתן את כל מה שיש לו, הוא מנצח בפער עצום, שבע דקות לפני דהן ואחד עשרה דקות לפני אברמוביץ', אך זה קצת מאוחר מדי, מאחר ולדהן עדיין יתרון של שתיים וחצי דקות בראש. בסיכום דהן ראשון, בורשטיין שני ואברמוביץ' מאוכזב אך שמח על הסיום במקום השלישי.

רכבי שטח קלים - מקצועי
אחת הקטגוריות היותר מסקרנות של ראלי חוצה ישראל לשנת 2012. ההשתלטות של רכבי השטח הקלים על השטח בארץ הפכה את השוק, כמות המשתתפים בקטגוריית הטרקטורונים היא עדות חייה לכך ובמקביל מספר המשתתפים בקטגוריות השונות ברכבי השטח הקלים. בקטגוריה זו ארבעה צוותים משתתפים: רסטה מוטוספורט - יובל 'צופלה' שרון כרוכב בודד, צוות כפרי דרייב - צחי כפרי ויניב וקנין, שני הצוותים על RZR900. שני הצוותים הנותרים רכובים על גבי הארקטיק קאט ווילדקאט, הם צוות רוק סוליד - אסף ארצי ואלי אוחיון, וצוות אל גאוצ'ו אילת – יהונתן שחר ועידו חג'ג'.

במקצה הראשון ולאורך כל הדרך, יובל שרון חד וחלק עם רגל כבדה על הגז שכמעט ולא פוגשת בדוושת הבלם, מנצח בפער של שתי דקות את כפרי דרייב, רוק סוליד עם ארצי ואוחיון במקום השלישי וצוות אל גאוצ'ו מאחור. במקצה השני הפער בין שרון לכפרי עומד רק על עשר שניות בודדות לטובת צ'ופלה, כששני צוותי הווילדקאט מתעכבים רבות ומאבדים זמן יקר מאוד. במקצה השלישי צ'ופלה עם זמנים שמאיימים על רוכבי האופנועים והטרקטורונים, פשוט עף וקובע תוצאה מרשימה שמקנה לו יתרון גדול. צוות אל גאוצ'ו מתחבר לווילדקאט ומסיים במקום השני, כפרי נתקע עם שני פאנצ'רים ועד שצוות הסיוע חובר אליו עם שני גלגלים חדשים הוא מאבד זמן יקר מאוד. ארצי- אוחיון מסיימים פחות משתי דקות מאוחר יותר.

במקצה הרביעי כפרי מחליט להתפוצץ על המסלול הוא מכיר את הערבה היטב ונותן כל מה שיש, הוא מסיים בפער גדול של שמונה דקות אך הדבר רחוק מלהספיק בכדי לעקוף את צ'ופלה בסיכום הכולל. יהונתן ועידו מסיימים שוב במקום השני והפעם הם יכולים להתהדר בכך שהקדימו גם את צ'ופלה שמסיים שלישי. ארצי אוחיון נתקעים עם רצועה קרועה וצוות הסיוע בראשות קרול, שלראשונה בחייו מחליף רצועה לוולידקאט, עמל קשה בכדי להחזיר אותם למצב נסיעה והשעון נחתם על ארבע שעות. בכל זאת הם מצליחים להגיע לשער הכניסה דקות בודדת לפני זמן הגג ומסיימים את המרוץ. בסיכום יובל שרון ראשון, כפרי – יניב שני, אל גאוצ'ו שלישי.

תמונות מהגלריהג'יפים T1 4X 4
חמישה צוותים משתתפים בקטגוריה: פוינטר ליוגב, רז הימן והלל סגל. צוות IRT גל שחם ובן לאוטרבך על השברולט הכחולה. צוות IRT נוסף על הזיבר שם יושבים עידו כהן ונמרוד 'קיד'. צוות גתוס כל גדר על ההאנטר של שי שמעוני המצרף את מיקי יוחאי בעמדת הניווט וצוות טלפארמה – ניצן שקל שמגייס את הבן עידו לעמדת הנווט. הצוללת הצהובה, בעלת מנוע ה BMW היא הסמל הבלתי מעורער של באחה ישראל ובכלל נציגות ישראלית בין לאומית בספורט המוטורי. הימן את סגל הם צוות ותיק שיודע את העבודה והשניים מתחילים במסע חזק במטרה ברורה – מקום ראשון. היחידים שהצליחו בעבר לקחת מהם את המקום הזה היו שחם ולאוטרבך, והם יוצאים לדרך בכוונה לעשות זאת שוב אך למרבה הצער הכלי לא עומד במעמסה ששחם לחץ עליו ונפח את נשמתו, השניים נאלצים לפרוש. במקצה הראשון, הימן וסגל מסיימים ראשונים, כהן וקיד מסיימים במקום השני, גתוס/ כל גדר שלישי וטלפארמה במקום הרביעי קצת מאחור. המקצה השני שייך לגתוס/ כל גדר שיורדים מקו עשר הדקות, פוינטר במקום השני בפער של מחצית הדקה, טלפארמה מסיימים במקום השלישי וצוות IRT נתקע ומסיים רק לאחר 38 דקות.

במקצה השלישי הבכורה חוזרת לצוות פוינטר בפער של 14 דקות על פני שמעוני ויוחאי, שקל את שקל שוב מקדימים את כהן וקיד. הלל מרוצה מתפקוד הרכב אך בקטע הקישור האחרון של היום השני הוא מרגיש משהו לא חלק, הדבר מטריד את מנוחתו והוא חופר לעומק ועולה על הבעיה, בורג קטן וסורר בדיפרנציאל השתחרר ונעלם וסגל מסדר זאת תוך דקות ובאה מנוחה ליגע – בזאת גם מסתכמים הצרות של צוות שיודע להתכונן מראש, בעוד אחרים רבים עם משולשים, בעיות מנועים, רצועות וכו'. במקטע הרביעי והאחרון פוינטר שוב נותנים עבודה ועוצרים את השעון הרבה לפני כולם וקובעים תוצאה משוכללת של כחמישים דקות לפני צוות גתוס, שמסיימים במקום השני הכללי. עידו כהן וקיד במקום השלישי וחותמים האב ובנו, ניצן ועידו שקל במרוץ הבכורה שלהם יחד.

טרופי טראק'ס
המפלצות של השטח, מכונות גדולות, עתירות כוחות סוס ובולמים עצומים. צוות אלירן סלילה ופיתוח, אלירן יפרח ודור שפט. צוות עיצוב במה, אייל לביא ואיציק חמו. צוות רוק סוליד - ירון כהן ויואב שיטאי. דור חסון ולירן דיכטר, וצוות עידן הגז עם אורן ראש חודש ויואב מונשביץ. כמה שהמכונות האלו חזקות וגדולות, הן עדיין סובלות ממחלות רבות שנובעות בעיקר מהתעללות יתר, ולא נותנות להם את הכבוד הראוי. צוות עידן הגז הראשונים לפרוש. תעודת כבוד גדולה ליתר המתחרים שלמרות התקלות שעלו בדרך, הצליחו להשלים את המשימה ולהגיע על ארבעה גלגלים לאילת. את מקצה רמת הגולן לקחו יפרח ושפט בפער גדול, כשבמקום השני רוק סוליד ועיצוב במה. חסון ודיכטר עם תקלה ראשונה להיום מצליחים לסיים שלוש שעות מאוחר יותר.

המקצה השני והקצר שייך לרוק סוליד שסוגרים עניין בעשר דקות בעוד יפרח ושפט נתקעים ומשלימים את המסלול בחצי שעה, חסון ודיכטר בשעה ועיצוב במה נמרחים על פני שעתיים וחצי. המקצה השלישי כבר גבה קורבנות זמן עצומים, נראה לפי לוחות הזמנים שהצוות הטכני הוא המכריע בקטגוריה ולא באמת המהירות. המקצה הרביעי הלך יותר חלק ורק צוות רוק סוליד נתקעו לאורך זמן. בסיום המרוץ יפרח ושפט במקום הראשון עם פער גדול מאוד מניפים את הגביע לאוויר. עיצוב במה במקום השני שעה מאוחר יותר ובמקום השלישי רוק סוליד. אמרנו שמגיע כבוד למסיימים אז חסון ודיכטר הצליחו להגיע לקו הסיום ולהשלים את המרוץ גם עם בזמן הכולל נרשמו מעל אחד עשרה שעות.

תמונות מהגלריהג'יפים T2
ארן חולון מוטורוס - רועי שפירא ואיתי מולדבסקי, צוות נפתלי ניסן ובניו, ממסי, ראלי ארט - צביקה נפתלי וחזי בצלאל, צוות ניר ניסים באבא ורן סיטון. א.ד. מוצרי תעבורה עם דדי שפרונץ וגיא גוטליב וסוגרים את הרשימה האחים גז - אוטו מודיעין - צבי גז ואבי דהן.
שפירא ונפתלי הם יריבים מושבעים על המסלול, המתח בין הצוותים חזק ובכל מהמורה חושבים אחד על השני. כמובן שמחוץ למסלול אין כל זכר אך ספורט זה ספורט ואנחנו מוכנים לקרב. מקצה ראשון שייך לשפירא, נפתלי שני בשש דקות איחור ובלי מים למגבים. צוות ניר, מבקרים חדשים בקטגוריה על פאג'רו ארוכה, עם נסיעה זהירה ובטוחה שמביאה אותם למקום השלישי. שפרונץ וגוטליב וגם האחים גז סובלים מאוד מהשטח הבוצי ומסיימים הרחק מאחור. במקצה השני שפירא עדיין מוביל ונפתלי שני, גז ושפורנץ מסמנים וי וממשיכים הלאה ואילו צוות ניר מתעכב על המסלול ומאבד זמן יקר.

במקצה השלישי נפתלי ובצלאל נכנסים לעניינים, לוחצים את הגז חזק ומשיגים תוצאה מעולה שגורמת לשפירא ומולדבסקי להכנס מעט ללחץ, זמן עונשין צפוי לנפתלי על איחור בהגעה לקטע הקישור, אך זאת נדע רק מאוחר יותר. צוות ניר משתרך אך מסיים שלישי. גז את שפרונץ עם עוד סימון של וי מקבלים זמן של חמש שעות כל אחד. המקצה האחרון יכול להיות מכריע, שפירא ומולדבסקי לא לוקחים צ'אנסים ולוחצים חזק את הכלי, גם נפתלי לוחץ חזק אולי חזק מדי והם שוברים משולש ונתקעים חזק על המקצה. גם צוות ניר מדדה במקטע ואילו שפרונץ וגז משלימים את העבודה לשם שינוי. בסיום, ארן חולון מוטורוס במקום הראשון, זמן העונשין של נפתלי ובצלאל כואב, אך עדיין משאיר אותם במקום השני. צוות ניר בהופעת בכורה עם גביע של מקום שלישי - עלו והצליחו.

רכבי שטח קלים
בכל מרוץ ומרוץ, בדיוק כמו בטיול השנתי או במבצע הפלוגתי, יש משהו בלתי נשכח. משהו חריג כזה שאף אחד לא העלה על דעתו וידברו עליו עוד רבות בצ'יזבטים ושאר סיפורי מורשת קרב. הפעם על המוקד בצורה מוטרפת ניצבים תום בריל ודובי מילר. השניים נתנו עבודה יפה לאורך כל הדרך, כזו שלא רחוקה מיתר המתחרים המקצועיים בקטגוריות השונות. אך לא תוצאות יפות הן אלו שיכניסו אותך לספר התהילה, הסיפור משוגע בהברה יותר מזה... לאחר המקטע האחרון כשהניצחון כבר כמעט בכיס, משהו עוקף אותם בקטע הקישור, לא צוות, לא אופנוען ולא כלי אחר, זהו הגלגל האחורי שלהם שהחליט לצאת לטיול. מסתבר שחלק נשבר ואין אפשרות לתקן, הם מחליטים להמשיך על שלושה גלגלים. הפודרה מקשה עליהם בדרך והם נזקקים למשיכות בכל פעם מחדש על ידי צוותים שעוברים במקום, עד שהגיעו גדי צוקר חיברו כבל וכך המשיכו בדרכם. פתאום עוד פיצוץ והצמיג האחורי הנותר החליט שלא בא לו, הצוות על הג'אנט ובלי גלגל, מה עושים? ממשיכים. זה כבר עניין של גבורה או טיפשות, עמידה במטרה או כשלון צורם, או שכפי שאומר המשפט המוכר צל"ש או טר"ש. זמן הגג שלהם דופק והם מגיעים למצב של גחון נגרר על שני גלגלים קדמיים, תאמינו או לא, הם הצליחו לעמוד במשימה, מקום ראשון! רוני פישמן - טרמודן, היה הרוכב הבא, הותיק מבין הנהגים שבקטגוריה, עושה זאת בקור רוח ולמרות התהפכות במקטע השני הוא מסיים במקום השני של הקטגוריה. מאיר שטרית ורן שוקלנדר לא הרחק בזמנים במקום השלישי וסוגרים את הרשימה מור מגידיש ויהודה בן פורת.

תמונות מהגלריהרכבי שטח קלים - סניורים
שני צוותים מתמודדים בקטגוריה, בהם האב ובנו, דני ועומרי פרל וצוות NRR רענן בוקובסקי וניב שולמן. דני ועומרי הם צוות ותיק ומנוסה וכך גם נראית הנסיעה שלהם, שקולים, מהירים, מרפים כשצריך ולוחצים כשאפשר. שניהם מדווחים על מרוץ חלק כחמאה ושמחו להעביר זמן איכות יחד גם תוך כדי מרוץ ואיך אפשר בלי חיבוק מעל המדרגה הגבוהה בפודיום. שולמן ובוקובסקי מסיימים בזמן יפה במקום השני.

אופנועים כללי
מפתיע לגלות אך רק שני מתחרים גם בקטגוריה זו, שניהם רוכבים ידועים ומוכרים בליגת הבאחה אך שניהם חדשים על שני גלגלים. הראשון מורן רגב, המוכר כרוכב בקטגוריית הטרקטורונים שהיה על הפרדטור האדום. הרוכב השני, מתן אליהו - מוסך מתן, מי שהיה מתחרה על גבי טרקטורונים בליגת האנדורו בעבר, ובשנים האחרונות התחרה בצמוד לאחיו בקטגורית רכבי השטח הקלים. מתן על האופנוע נותן הצגה לא רעה ומסיים באופן חלק בלי בעיות מיוחדת במקום הראשון ורגב גם עם רכיבה ללא בעיות מיוחדות מסיים שני.

אופנועים סניורים
הקטגוריה החותמת את סיקור זה, עם מספר המשתתפים הרב ביותר עם לא פחות משישה רוכבים. שגיא הימן, חזיר גזים ידוע בעל עצמות עם תשע נשמות, נותן בגז כל הדרך, קצת כואב יותר קצת פחות והוא משלים הופעה מעולה במקום הראשון. דורון וינטר והמכינה הבין תחומית עם קצב מצויין מסיים שני בפער גדול לפני צליל וונדרהורן שנמצא על המדרגה השלישית. רביעי עם חיוך גדול נפתלי דהן שמקדים את אילן אונגר ועומר שושני.


ראלי באחה חוצה ישראל הגיע לסיומו בעיר אילת, כל הרכבים והאופנועים מוקמו בקניון הקרח החדש באילת לתצוגה ומאות סקרנים עצרו והתרשמו מהמוטאציות שנגלו לעיניהם, טקס צנוע ומהיר ולאחר מכן הופעה על הקרח. למרות כל הקשיים וההגבלות, נועם הימן וצוות באחה ישראל הצליחו להשלים את המשימה, גם כשצצו ועלו בעיות כאלו ואחרות תוך כדי המרוץ. אנו מברכים בברכת ישר כוח ונתראה באירוע הבא.
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.yehuda 17-12-12
חבל שאין טבלת תוצאות
2.טל 17-12-12
איזה כיף של כתבה ערן שלמה אין עליך. נועם דהן התותח!!!! שימו לב אליו במרוצים הבאים של האנדורו
3.למכירה 17-12-12
למכירה חלקים של רייזר. מצאתי אותם על ציר המערכת בין כושי לאילת
תום בריל אתה אלוף
4.סרטון 17-12-12
הסרטון של צוקר גורר את תום בריל

http://www.youtube.com/watch?v=_8NtFJY-MeM
5.אנונימוס 17-12-12
אין ספק שהאלוף האמיתי הוא נועם דהן! הילד והכישרון.
6.אחד שליווה 17-12-12
ערן שלמה אתה ממש תותח בכל מקום הייתה צילמת ודיווחת ממש בית ספר לפול גז אשר מתיימרים
להיות בענין אך רחוקים מהדיווח שלך.
עלה והצלח והמשך לסקר ברמה המעולה הזאת
תודות
7.Excf350 17-12-12
נועם הוא לגמרי האלוף גם יד שבורה וגם התרסק
בחמישי פול גז ב ss4
נועם המשך כך ותגיע רחוק!
אוהבים אותך
8.חיים 17-12-12
אין על הצוללת. בלי הרבה רעש וצלצולים נותנת לכולם בראש. הילל יכול ללמד הרבה אנשים איך בונים נכון רכב למרוצי ראלי
9.יופי תופי 18-12-12
הפקה מטורפת! כל הכבוד. מה שמרגיז זה שמצב הטרקטורונים בישראל הולך מדחי אל דחי. מה יהיה עם זה? למה העמותה לא מנסה לארגן איזה מרוץ פיילוט?? אני מאמיו שיהיו הרבה רוכבים שישמחו להשתתף
10.ברק זוארץ 18-12-12
כתבה פצצה!!! היה כיף לקרוא
11.נפתלי 19-12-12
ערן שלמה ונזימה
סיקור מעולה וגלריית תמונות מרשימה שהעבירה אצלי סט של געגועים .רק נגמר וכבר מתגעגעים.תודה ולהתראות בראלי הבא !!!!!
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 17:08-24.